تعداد بازدید: 3169

توصیه به دیگران 4

چهارشنبه 22 تير 1390-13:46

استاندار،استاندار،برس به فرياد ما

در تجمع روز چهارشنبه کارگران نساجي،جلوي در اصلي استانداري مازندران مطرح شد:ابراهيمي صحبت هايش را با تبريک ايام شعبانيه آغاز کرد که يکي از کارگران با صداي بلند گفت:"ما تبريک مي خوايم چيکار؟!"/اولين تعهد سرمايه گذار پرداخت حقوق کارگران بود اما يکي از نمايندگان قائم شهر نمي گذارد اين کار انجام شود!/ مي توانستم در اتاقم بمانم و بگويم ماموريتم، اما وظيفه داشتم اين جا حاضر شوم. 


پيش از ظهر روز چهارشنبه حدود 100 نفر از کارگران نساجي مازندران جلوي در اصلي استانداري تجمع کردند و 13 ماه حقوق خود را خواستار شدند.

به گزارش مازندنومه،کارگران که قبل از ساعت 11 جلوي استانداري تجمع کرده بودند،شعار مي دادند:"استاندار،استاندار،برس به فرياد ما" و "حقوق هر کارگر ادامه حيات است" و پارچه نوشته اي را به همراه داشتند که در آن خواهان 13 ماه حقوق عقب افتاده شان بودند.

حدود ساعت 12:30 هادي ابراهيمي-معاون سياسي وامنيتي استاندار به ميان کارگران معترض آمد و تلاش کرد ضمن سخنراني، آن ها را به آرامش فرابخواند.

ابراهيمي صحبت هايش را با تبريک ايام شعبانيه آغاز کرد که يکي از کارگران با صداي بلند گفت:"ما تبريک مي خوايم چيکار؟!"

به گزارش خبرنگار ما،معاون سياسي استاندار اظهار داشت:حدود يک ماه قبل که تجمع داشتيد به ميان شما آمدم و قرار شد 5 نفر از نمايندگان شما در جلسات ما پيگير مسايل باشند.

وي با بيان اين که به فرماندار قائم شهر گفتم هر وقت سرمايه گذار نساجي به قائم شهر آمد،حق ندارد از شهر برود تا من او را ببينم،افزود:روز گذشته من به همراه سرمايه گذار نساجي،اکبري،يکي از نمايندگان قائم شهر و پيرفلاک،فرماندار قائم شهر جلسه داشتيم و همان جا به سرمايه گذار گفتم تامعوقه هاي کارگران را نپردازي از نظر ما کار شما مشکل دارد.

ابراهيمي با بيان اين که به دنبال مطالبات شما هستيم و از حقوق شما دفاع مي کنيم،گفت:روز شنبه استاندار و نماينده ولي فقيه در استان از کارخانه بازديد مي کنند که يکي از کارگران گفت:شنبه کارخانه تعطيل است!

معاون استاندار وقتي اين جمله را گفت که ما از شماکارگران حمايت مي کنيم و مشکل شما مشکل ماست،چند تن از کارگران بلند جواب دادند:پس چرا ما نتيجه نمي گيريم؟!

بر اساس اين گزارش،ابراهيمي ادامه داد:قبل از سال 90 اراده اي براي پرداخت مطالبات شما وجود نداشت،اما ما بانک ملي را وادار کرديم که دوميليارد تومان وام بدهد تا بخشي از حقوق شما پرداخت شود.

وي با اشاره به اين که بايد به ما فرصت بدهيد،افزود:در حال پيگيري بحث بازنشستگي عده اي از کارگران هستيم و سرمايه گذار بايد از محل 4درصد بازنشستگي،يک ميلياردتومان بپردازد.

در اين لحظه کارگران گفتند اگر قرار است جلسه اي برگزار شود بايد هر دو نماينده شهرمان حضور داشته باشند.

تجمع کنندگان گفتند:اولين تعهد سرمايه گذار پرداخت حقوق کارگران بود اما اکبري-يکي از نمايندگان قائم شهر-نمي گذارد اين کار انجام شود؛در حالي که او 140 نفر نيروي جديد آورده و ما خودمان با زيادي نيرو مواجهيم!

معترضان ادامه دادند:بزرگ ترين مشکل ما از روزي که سرمايه گذار نساجي آمده اين است که وعده هاي داده شده نه تنها اجرا نشده،برعکس نيز عمل شده است و ما در جريان نيستيم چه دستي در ماجرا وجود دارد؟

به گزارش مازندنومه،هادي ابراهيمي با بيان اين که من مي توانستم در اتاقم بمانم و بگويم ماموريتم و به جمع شما نيايم اما وظيفه داشتم اين جا حاضر شوم، تصريح کرد:خواسته هاي تان را روز شنبه از طريق نماينده هاي کارگري پيگيري کنيد.

پس از گفتن ايِن جمله از سوي معاون سياسي استاندار که مشکل نساجي ريشه اي است و حرف شما،حرف من است،برخي کارگران گفتند:ما مشکل داريم و شما حرف هاي قشنگ مي زنيد.

برخي از معترضان يادآور شدند:قسط هاي ما عقب افتاده،آبروي ما جلوي فاميل و همسايه رفته است و در کارخانه را هم قفل زده اند و بسته اند!


 • سعید باهوپاسخ به این دیدگاه 0 0
  پنجشنبه 30 تير 1390-0:0

  برادر من کمی وجدان و ترس از خدا هم خوب چیزیست ..رعیت و روحانی زاده با هم 16 سال نماینده بودند ..بگو ببینم اونا چندتا کارخونه آوردند ؟ خجالت نکش بگو عزیزم ... رعیت نه تنها نیاورد که گونی بافی را تعطیل دستگاههای آن و نساجی شماره 2 را فروخت و زمین گونی بافی را متری 35 هزارتومان ! یعنی مفت گرفت برای خودش اما شما بجای کینه توی و غرض ورزی بیا قائم شهر ببین اکبری چکار کرده .یه سر برو جاده نظامی جنب نساجی شماره 3.زیاد راه نیست ..برو ببین خیابان ساری واحد دوخت چند نفر دارن آموزش میبینند و بعد از عید فطر هم 500 تا از خانمهای آموزش دیده جذب کار میشوند برو ببین برادر من این 33 سال مگه اکبری نماینده بود ؟آقایان دیگر چکار میکردند ؟ اما اکبری یک سرمایه گذار از ترکیه آورد و ایشان مشغول ساخت نساجی طبرستان هست که 6 هزار نفر ظرفیت جذب دارد با اینکه معلمی و ادیانی و رعیت و فرماندار و تمام مسولین شهر و رقبای انتخاباتی همه با هم متحد شده تا نساجی احیا نشود و بیکاری بیشتر شود برادر من کاش میتونستی یک قراری با هم بذاریم تا رو در رو تمام اطلاعات خیانتهای اینها را با سند و مدرک و حتی صدای ضبط شده برایت بگذارم تا حقیقا برایت روشن شود بیا بهت مدرک بدهم که اکبری در این دو دوره چقدر خدمت کرده ..کک سازی و البرز مرکزی سوادکوه و .... من همیشه میگویم خدا لعنت کند مسولینی که بجای خدمت به مردم سنگ اندازی میکنند...

  • چهارشنبه 29 تير 1390-0:0

   جناب باهو- بابا بی خیال خودت -دیگه از کسی به این صراحت تعریف و تمجید نکن- بقول ماروستایی ها که میگن - مه کرک که مسه مرغنه نکنده اسمون کلاچ هم مه کرکه - آقای اکبری وادیانی و .....برای محل ما برای شهرمون چه کردند چنتا کارخونه اوردند برو ببین نماینده سمنان چکار کرد !؟ چرا قسمتی از گدوک سوادکوه را به استان تهران دادند این دو بزرگوار لال واش خوردند-برو شیرگاه پل جدیدالاتأسیس را ببین فرقون پلوس میبره-اعتیاد و بیکاری را نمیبینی - وضع کشاورزی منطقه را نمیبینی-بیکاری و گرونی را ببین بعد بگوه مرگ بر .... دورود بر............با طرف تو سعادت آباد کاخ داره -قائم شهر و سوادکوه ره کاش بیاره تش هایره برایشون مهم نیست-بازم بای سعید

   • سعید باهوپاسخ به این دیدگاه 0 0
    سه شنبه 28 تير 1390-0:0

    آقای p-b
    بنده در خیابان تهران داخل ملک کلا یک مغازه سوپری دارم میتونی بیایی منو از نزدیک ببینی..از هر کسی بپرسی منو میشناسه
    تا دوم نظری هم درس خوندم و دیپلم ندارم ..چی شده دروغی به این بزرگی را به من نسبت دادی ؟
    واقعا برایت متاسفم ..دروغی به این شاخداری ؟
    بنده 30 سال هست که جناب دکتر اکبری را از نزدیک میشناسم و با چشمان خودم دارم می بینم که ایشان شب و روزش را برای احیای نساجی گذاشته
    اگر کذب هست میتونی بیایی از نزدیک ببینی
    برادر
    درست نیست که بخاطر دنیای دیگران آخرت خودت را از بین ببری
    بین حق و باطل 4 انگشت فاصله هست

    • دوشنبه 27 تير 1390-0:0

     جناب باهو- سلام
     شما همان دانشجوی مدکار اجتماعی سال 75 رودهن نیستید -که چند بار مشروط شدید-اما به کمک همین.............فعلاً یک مسئولیت سنگینی دارید که خودت هم باورت نمیشه لطفاً کورکورانه حمایت نکن- خلاصه به اون چیزی که خواستی رسیدی برات خیلیه لطفاً تو دیگه چیزی نگو- میگن کار کوچک را به افراد بزرگ نسپارید و کار بزرگ را به افراد کوچک -فعلاً تا این نماینده است نونت تو روغنه چون برای رای جمع کردنش خیلی زحمت کشیدی-بای سعید

     • مازیار مازندرانیپاسخ به این دیدگاه 0 0
      شنبه 25 تير 1390-0:0

      این جمله قابل تامله: "من مي توانستم در اتاقم بمانم و بگويم ماموريتم و به جمع شما نيايم".... اگه خیلی دلت بحال مردم میسوزه و مثل ... شعار نمیدی، شما از بودجه استانداری دستمزد 13 ماه عقب افتاده کارگران را بده، تا بعد استانداری با سرمایه گذار طرف باشه.

      • شنبه 25 تير 1390-0:0

       اينا همش سياستهاي اديانيه.براي از ميدان به دركردن حريف. واقعا براي خودم متاسفم.
       متاسفم كه آقايان همه مسائل را با چوب سياست مي رانند!

       • سعید باهوپاسخ به این دیدگاه 0 0
        جمعه 24 تير 1390-0:0

        دشمنان اکبری برای اینکه زمینهای نساجی را بالا بکشند و از طرفی وقتی می بینند پروژه عظیم نساجی در حال اتمام است برای تخریب و جمع آوری رای چه ها که نمیکنند

        • پنجشنبه 23 تير 1390-0:0

         خدا پدرت را بیامرز حاج هادی...برخی مسوولین در اتاقهایشان باد کولر می خورند و اصلا برایشان مهم نیست که کسی حرفی دارد...خدا پدر و مادرت را بیامرزد که حداقل در جمع کارگران حاضر شدی...خدا توانی مضاعف به تو عنایت فرماید...

         • کاگرزادهپاسخ به این دیدگاه 0 0
          چهارشنبه 22 تير 1390-0:0

          نمیدانم این تجمعات چه فایده ای دارد اما تنها حسن اش این است که کارگزان به صحبتهای آقا معاون دلگرم میشوند.حرف های ابراهیمی نقطه امید کارگران است و امیدواریم نتیجه هم داشته باشد

          • چهارشنبه 22 تير 1390-0:0

           افرین به ابراهیمی که حداقل حق را به کارگران میدهد و از انها دلجویی میکند.وجود او نعمت است

           • چهارشنبه 22 تير 1390-0:0

            ...چندتا کارگر هم قانع نشدند!!


            ©2013 APG.ir