تعداد بازدید: 2706

توصیه به دیگران 24

شنبه 29 بهمن 1390-23:18

پشت درهای بسته/چرا خبرنگاران را به همایش راه ندادند؟!

از حاجی بابایی پرسیدم: شما گفتید آموزش و پرورش به دنبال حاشیه نیست،اما جلوگیری از ورود خبرنگاران به سالن سید رسول حسینی،حاشیه ها و شائبه هایی ایجاد کرده که وی گفت:‌منظورم از اینکه گفتم آموزش و پرورش حاشیه ندارد این بود که آموزش و پرورش امروز سعی دارد وارد مباحث سیاسی نشود.(گزارش خبری+یادداشت مازندنومه درباره سفر پر ابهام وزیر آموزش و پرورش به مازندران)


مازندنومه،کلثوم فلاحي:صبح شنبه همایشی با حضور وزیر آموزش و پرورش و حدود چهار هزار فرهنگی (بنا به گفته وزیر) در سالن سید رسول حسینی برگزار شد که از ورود خبرنگاران برای پوشش خبری این برنامه ممانعت به عمل آمد.

به بعضی خبرنگاران که ورود به این سالن را خواستار شده بودند گفته شد که خبر از طرف روابط عمومی آموزش و پرورش برای آنها ارسال خواهد شد.

 پس از این برنامه،حمیدرضا حاجی بابایی با نماینده ولی فقیه در مازندران دیدار کرد. وی در سخنانش با اشاره به برگزاری کلاس های آموزشی در راستای اجرایی کردن تحول بنیادین ، چند استان را نام برد که به آنجا سفر کرده و البته امروز هم در خدمت فرهنگیان مازندران بوده است.

 حاجی بابایی سپس بیان داشت آموزش و پرورش بی حاشیه است ، نیامدیم به کسی منافع دهیم ، خیال همه راحت است.

 از وزیر پرسیدم: شما گفتید آموزش و پرورش به دنبال حاشیه نیست ، اما جلوگیری از ورود خبرنگاران به سالن سید رسول حسینی در برنامه کارگاه آموزشی آموزش و پرورش حاشیه ها و شائبه هایی ایجاد کرده ، در این زمینه توضیح دهید.

وی گفت:‌منظورم از اینکه گفتم آموزش و پرورش حاشیه ندارد این بود که آموزش و پرورش امروز سعی دارد وارد مباحث سیاسی نشود و فقط کارهای آموزشی انجام دهد.

حاجی بابایی بیان داشت:‌یک کلاس آموزشی بود که برای فرهنگیان برگزار شد و نمی خواستیم همه مباحث رسانه ای شود.

 وزیر آموزش و پرورش سپس توضیحاتی درباره سند تحول بنیادین داد و وقتی از مطالبات و معوقات از او پرسیده شد ، پاسخ داد:‌اصلا ما چنین چیزهایی نداریم.

اینکه جلساتی برگزار شود و خبرنگاران از ورود به آن منع شوند اولین و آخرین بار نبوده و مساله تازه ای هم نیست اما آنچه باعث تعجب شده،نحوه بیان موضوع این برنامه است.

 کلاس آموزشی برای حدود چهار هزار فرهنگی آن هم در سالن سید رسول حسینی! دوستی که معلم بود می گفت:"این سالن محل مناسبی برای برگزاری کلاس آموزشی نیست ".

***

مازندنومه،سیاوش اسلامی سوادکوهي:حضور وزیرآموزش وپرورش درجمع چهار يا به قولی پنج هزارنفری فرهنگیان استان مازندران در روز شنبه 29 بهمن،آن گونه که پایگاه اطلاع رسانی وزارت آموزش وپرورش اعلام داشت،در راستای تبیین سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بوده است.

آنچه که درکل سخنان آقای وزیرمحترم دراین سایت به اطلاع عموم رسانده شده است،در حد و اندازه ی شاید یک برگ کاغذ آ-چار بوده است و غیر از این ،مطلب خاصی به چشم نمی آید که بیانگر اهمیت و یا واجد جمع این چنینی باشد!

 اگرتمام اهداف این جمع رساندن چنین پیامی بود،باید همانند بسیاری از بخشنامه های وزارتی که در همین راستا ارزیابی می شوند،به سمع و نظر فرهنگیان رسانده می شد،کما اینکه چنین موضوعی مرسوم است و نیاز به به چنین تشریفات و تحمیل هزینه های گزاف به جامعه فرهنگیان نبوده است.

اما درگوشی های بین فرهنگیان و زمزمه های پنهانی شکل گرفته موجبات بدبینی را بین فرهنگیان نسبت به بانیان و مجریان این نشست ایجاد نموده است که قابل تعمق و واکاوی و بررسی بیشتر است.

 نکته تامل برانگیز ،علاوه بر  هزینه بالای همایش ، ممانعت از ورود خبرنگاران بود! نشستی با این اهمیت ، چرا باید بدون حضور خبرنگاران برپا شود!؟مگر قرار بود در همایش چه چیز گفته شود که رسانه ها نامحرم تلقی شدند؟!

گفته شده به مدعوین این جلسه که از مدارس مختلف استان گلچین شده بودند،توصیه شده بود که «حق سوال» از وزیر محترم را ندارند و فقط باید مستمع باشند! عدم اطلاع رسانی شفاف باعث حدس  وگمان ها و شائبه هایی شده است که آیا این جلسه حامل پیامی دیگر بوده است و ما نمی دانیم؟و آیا این نشست اهداف انتخاباتی را برای جریان سیاسی خاصی مدنظر داشته است؟

 همه ی دغدغه ی آقای وزیر محترم درقبال انبوه انتظارات و مطالبات فرهنگیان اگر در همین حد و اندازه ارزیابی شود،نوعی بی احترامی به جامعه ی فرهیخته ی فرهنگیان است.

این نشست پرابهام که بدون حضور رسانه ها برگزار شد، ده ها سئوال را در اذهان آگاهان و فرهنگیان استان ایجاد کرده است که جا دارد برگزارکنندگان آن،در این زمینه به افکارعمومی توضیح دهند.

این نکته را هم اضافه کنم که آقای وزیرمحترم قبل از وزارت،درجمع کانون های صنفی معلمان حاضر می شد و از نقطه نظرات آنها بهره گیری می کرد و به مطالبات فرهنگیان توجه نشان می داد ؛ اما باتاسف در دوران وزارت او،رخوت و رکود مستولی شد و حداقل کورسوی امید فرهنگیان در پیگیری مطالبات شان به تاریگی گرایید و اهداف و ادعاهای او  در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.


 • سه شنبه 2 اسفند 1390-0:0

  آخه حاجی جون ؛ تو هم که از وقتی اومدی فقط حقوق مدیران و معاونین رو بالا بردی . پس کی قراره به داد معلم ها می رسی. وقت گل نی!!!!!!!!!!!!!!!
  تازه این همـــــــــــــــــــــایش!!!!! هم از قول یکی از کسانی که در این جلسه بود بیشتر جنبه ی انتخاباتی داشت نه کارگاه آموزشی!!!

  • سه شنبه 2 اسفند 1390-0:0

   آیاآقای وزیربرای اهداف انتخاباتی خودش برای ریاست جمهوری کارنمی کند؟حقوق مدیران مدارس برای چی اینقدرافزایش میابد؟پس چرابه حقوق معلمان اینقدربی توجه اند؟آقایان پرادعامی توانندنظرشان رادراین خصوص بگویند؟منتظرجوابیه مدعیان هتم

   • مازندرانپاسخ به این دیدگاه 0 0
    دوشنبه 1 اسفند 1390-0:0

    ای خالق اسمان وزمین هرکسی که در ازمون استخدامی حق جوانان بی پارتی را ضایع کرد نابودشان کن جه کشوری وچه استانی

    • دانش زاده معلمپاسخ به این دیدگاه 0 0
     دوشنبه 1 اسفند 1390-0:0

     بازباران باترانه باگهرهای فراوان.....آقای وزیرتابه کی می خواهی صحنه گردان این وضعیت فلاکت باری معیشتی معلمان رانگهبان باشی؟نمی خوای ول کنی؟توهم که آمدی هی داری به مدیران ورابطین اداره یعنی حقوق آنهارابالابردی که چی شود؟اگربه دستمزدهای معلمان توجه نکنی یعنی هیچ کاری نکردی؟سرت رادردنیار!!سعی کن نفرین وآه فرزندان معلمان به تو وخانواده ات اصابت نکند،مطمئن باش تحملش رانخواهی داشت!آدمهارارسوای عام وخاص می کندو....

     • طالبی ازفرهنگیان ناحیه 2ساریپاسخ به این دیدگاه 0 0
      يکشنبه 30 بهمن 1390-0:0

      ازشماعزیزان زحمت کش که مدافع فرهنگیان وفرهنگیان هستیدودراین
      آشفته بازاربی پناهی معلما ن راحمایت می کنیدتشکرمی کنم،علی الخصوص ازفرهنگی پرتلاش آقای سیاوش اسلامی بی نهایت تشکر می کنم،واقعابایداحسن گفت آقای وزیر ومدیرکل محترم آموزش وپرورش مازندران اینهمه هزینه های چندده میلونی ازجیب مبارک معلمان را به این مراسم اختصاص دادندچه حرفی برای گفتن دارند؟من دراینجا ازسازمان محترم بازرسی ومسولان خدوم اداره ی اطلاعات تقاضا می کنم به این دهن کجی به فرهنگیان پاسخ مقتضی دهندوآنها فکرنکننداینجاحیات خلوت آنهاست.

      • يکشنبه 30 بهمن 1390-0:0

       بسیاری از معلمها را از مناطق دور دست جمع کردند اوردند! بسیاری از مدارس مازندران به خاطر حضور وزیر که اصلا به نظر نمی آید در مورد سند تحول آموزش باشد وبوی چیزها دیگر می داد جلسه تعطیل بود! آیا جناب وزیر برای تشریح سند تحول آموزش پرورش در همه استانها حضور می یابند ؟تازه اگر قراره در مورد سند تحول آموز ش وپروش موضوعاتی مطرح شود چرا از حضور رسانه ها جلوگیری کردند؟ مگر در آموزش وپرورش چی می گذره که مردم نباید در مورد ان مطلع باشند؟ بدانند تازه اگر مردم در مورد سند تحول آموزش وپرورش اطلاعات داشته باشند می توانند کمک کار این نظام آموزشی باشند؟ لطف مسئولان آموزش وپرورش به این چراها پاسخ بگویند؟

       • يکشنبه 30 بهمن 1390-0:0

        درموضوع استخدامی فیاضی هم کارنامه درخشانی نداره من که از عمق وجودم دعا می کنم فیاضی در نور رای نیاره و خونه نشین بشه

        • يکشنبه 30 بهمن 1390-0:0

         دم شما گرم که دقیق هستید و ساکت نمی نشینید.

         • يکشنبه 30 بهمن 1390-0:0

          حاجي بابائي يك ... اگه پشتيباني ... از او نبود تقلب گستردش در ازمون استخدامي بازتاب وسيعي پيدا مي كرد و مطمنا تاريخ از او به بدي ياد خواهد كرد


          ©2013 APG.ir