تعداد بازدید: 4171

توصیه به دیگران 22

شنبه 31 تير 1391-15:6

جایی که قلب هست

در نامه جمعی از فعالان فرهنگی و رسانه ای و اجتماعی آمل بیان شد:از مسئولین محترم شهرستان آمل و استان مازندران انتظار داریم تا در اقدامی مسئولانه و به احترام فداکاری سید حسین ابراهیمیان و برای قدرشناسی از فرهنگ پهلوانی و فداکاری و الگوسازی و ترویج آن در جامعه،تندیس این دلاور فداکار آملی را در آمل برپا دارند.


مازندنومه:20 تیرماه امسال بود که زوجی مسافر در ساحل نور به شنا مشغول بودند که زن جوان در آستانه غرق شدن قرار گرفت و با فریادهای همسرش،حسین ابراهیمیان -جوان آملی-به کمک اش شتافت و او را تا نزدیک ساحل رساند،اما خود غرق شد.

در پی این حادثه جمعی از فعالان فرهنگی و رسانه ای آمل نامه ای به فرماندار شهرستان نوشتند و تقاضا کردند که تندیس این جوان فداکار در شهرستان آمل برپا شود.

البته صدور مجوز برای نصب تندیس و نماد شخصیت ها در شهرستان ها بر عهده شورای فرهنگ عمومی آن شهرستان است که ریاست آن را امام جمعه بر عهده دارد و برخی دستگاه ها هم چون دادگستری،شهرداری،ارشاد و... در آن عضویت دارند.

یک نسخه از نامه را لطف الله آجدانی-استاد دانشگاه و روزنامه نگار-برای مازندنومه ارسال کرده است که متن کامل آن در زیر می آید:

فرماندار محترم شهرستان آمل،جناب آقای یدالله اکبرزاده

با تقدیم احترام،همان گونه که مستحضرید و در مراسم پرشکوه و کم نظیر مردمی تشییع و تدفین و بزرگداشت روانشاد سید حسین ابراهیمیان،دانشجوی ترم چهارم علوم قضایی و عضو جامعه ورزشی و هیئت های مذهبی آمل نیز به روشنی دیده شد،اقشار مختلف مردم چه قدرشناسانه در فراق و هجران سید حسین ابراهیمیان که فداکارانه دل به دریا زد و با نجات یک انسان جان خود را از دست داد،اشک ریختند و نوای اندوه سرودند.

سید حسین ابراهیمیان با حماسه شجاعت و فداکاری خود تصویر زیبایی از انسانیت را با جان خویش ترسیم کرد تا نشان دهد که هنوز آیین و رسم پهلوانی و جوانمردی زنده است و فصل پهلوانان و نسل فداکاران به پایان نرسیده است.

جان باختگی سید حسین ابراهیمیان فروغی از شکوه و زیبایی پیوند آدمی با فرهنگ پهلوانی و فداکاری است.

تجلیل از سید حسین ابراهیمیان فقط تجلیل از یک شخص نیست که تجلیل از تشخص و منزلت فرهنگ پهلوانی و جوانمردی و انسان دوستی است.

لذا از مسئولین محترم شهرستان آمل و استان مازندران انتظار داریم تا در اقدامی مسئولانه و به احترام فداکاری سید حسین ابراهیمیان و برای قدرشناسی از فرهنگ پهلوانی و فداکاری و الگوسازی و ترویج آن در جامعه،تندیس این دلاور فداکار آملی را در آمل برپا،تا همیشه به یاد داشته باشیم که فرهنگ فداکاری و جوانمردی را باید قدر دانست و ارج نهاد.

با احترام

-لطف الله آجدانی،استاد دانشگاه و روزنامه نگار

-ذبیح الله بناگر،مدیرمسئول و سردبیر هفته نامه پیام آمل

-مریم پروین،عضو سابق شورای اسلامی شهر و شهرستان آمل و فعال فرهنگی و اجتماعی

-علی کرمزاده،عضو هیات مدیره انجمن صنفی خبرنگاران آمل و خبرنگار هفته نامه پیک خزر

-نعمت الله قربانی،عضو هیات مدیره انجمن صنفی خبرنگاران آمل و خبرنگار ورزشی

-علیرضا عزیزکمالی،عضو هیات مدیره انجمن صنفی خبرنگاران آمل و مدیر پایگاه خبری کمال نیوز

-روزبه نصیری،مدیر پایگاه خبری هراز نیوز

-سمیرا عقاپور اسک،رییس هیات مدیره انجمن سروقامتان دوراندیش

-روح الله دشتی،وبلاگ نویس و فعال فرهنگی

-سید مصطفی حسینی،وبلاگ نویس و فعال اجتماعی

-ابوالفضل بادپا،وبلاگ نویس و فعال اجتماعی

-قربانعلی مسافر،خبرنگار خبرگزاری فارس

-مجید امیدی راد،مدیر موسسه آفرینش هنر آمل

-علی اوسط ذاکری،روزنامه نگار و فعال فرهنگی

-حسین عمرانی،عضو هیات مدیره موسسه دیار سبز مازندران

-عبدالرضا عزیزکمالی،خبرنگار خبرگزاری رسا و علوم قرآنی

-جمعی از جامعه حقوقدانان آمل و دانشگاهیان و دانشجویان حقوق و علوم قضایی-باشگاه ورزشی توچال-کانون قرآن سازمان تبلیغات اسلامی آمل-مجمع قاریان و حافظان قران کریم آمل-مجمع مربیان و مدرسان قرآن کریم آمل-مجمع قرآنی هدایت،مکتب الحسن-هیات محبین الرقیه-هیات دلدادگان حضرت عباس-هیات آقام ابوالفضل-هیات قمر بنی هاشم بی سرتکیه-هیات رهروان شهدا-هیات جوانان سادات نیاک-هیات جوانان اسک

*تیتر مطلب:عنوان فیلمی است از مت ویلیامز ،محصول سال 2000 آمریکا/عکس مرحوم حسین ابراهیمیان از:هراز نیوز.


 • امیر اقوامیپاسخ به این دیدگاه 0 1
  دوشنبه 3 مهر 1391-0:0

  باسلام خدمت مسئولین نظام اسلامی. ضمن تشکر از جمع فرهنگ دوستی که این پیشنهاد را دادند این بنده حقیر از زحمتکشان این نظام مقدس خواهشمندم نسبت به این پیشنهاد اقدام لازم را به جهت ایجاد روحیه ایثارگری بین جوانان امروز وآینده این کشور اسلامی مبذول فرمایید.باکمال احترام وانشاالله اجابت درخواست.

  • سه شنبه 24 مرداد 1391-0:0

   گفتنی ها را از شبکه 2 در برنامه سیمرغ از نزدیکترین فرد این جوانمرد یعنی پدر و مادرش دیدیم و شنیدیم تمام واژه ها خود تندیسی بود برای شما آفرین بر تو پهلوان رشید

   • شنبه 14 مرداد 1391-0:0

    همیشه واسه گرفتن بهترین جا یا دنج ترین جا زرنگی میکردی،اخرشم با همین زرنگی بهترین جا رو تو اون دنیا گرفتی...کاش باز از جلوم رد میشدی با همون بوق خراب ماشینت.

    • دبیر آموزش و پرورشپاسخ به این دیدگاه 0 1
     پنجشنبه 12 مرداد 1391-0:0

     تمام عمر زندگی می کنیم که زنده بمانیم ولی تو آقا سید حسین ابراهیمیان با جانفشانیت زنده بودن را در همه تاریخ بنا کردی پس با بنای تندیس می شود زندگی و زنده بودن را به همه شهروندان آملی و ملت ایران نشان داد

     • سه شنبه 10 مرداد 1391-0:0

      به تمام معنی کلمه مرد.خدا رحمتت کنه

      • دودانگه ساریپاسخ به این دیدگاه 0 0
       چهارشنبه 4 مرداد 1391-0:0

       کار بسیار نکویی است تاروح فداکاری درجوانان نا ب مازندران باقی بماند.دودانگه ساری

       • مهنا تهرانپاسخ به این دیدگاه 0 0
        چهارشنبه 4 مرداد 1391-0:0

        تهی دستی و بیکسی درد نیست.که دردی چو دیدار نامرد نیست.مردم استان با حمایت از حرکت این جوان ملی غیرت مازندرانی تون رو نشون بدید.

        • معصومه خالصی از آمل پاسخ به این دیدگاه 1 0
         چهارشنبه 4 مرداد 1391-0:0

         دست هائی که کمک میکنند مقدس تر از لب هائی هستند که فاتحه میخوانند.مسئولین محترم دست یاری داشته باشید و روح این جوان رو با این اقدام ارج بگذارید

         • جمعی از هم دانشگاهیهای حسین جانپاسخ به این دیدگاه 0 1
          چهارشنبه 4 مرداد 1391-0:0

          تخته سیاه قلبمون پر از نوشته های توست نیمکت چوبی دلمون واسه همیشه جای توست.واسه شادی ابوالفضل علمدار دانشگاهمون اینکار رو بکنید.هزینه تندیس با ما

          • اسماعیل ملکشاه محمودآبادپاسخ به این دیدگاه 0 0
           چهارشنبه 4 مرداد 1391-0:0

           مرا از خویشتن بیگانه کردی جان شیرینم .غمم را نقل هر کاشانه کردی جان شیرینم.عبادتگاه چشمت را به روی چشم من بستی.پناهم را دلی میخانه کردی جان شیرینم. این کمترین حرکت رو واسه شادی روحش انجام بدید

           • دوشنبه 2 مرداد 1391-0:0

            جوان املی
            سید خدا
            روحت شاد
            خیلی مرد بودی
            مهرداد از چمستان

            • دوشنبه 2 مرداد 1391-0:0

             اگه کسی بخواد جوونمردی یاد بگیره باید از تو یاد بگیره ذیگه نمیدونم چی بگم:چون با این فداکاریت زبونم بند اومده... خدا رحمتت کنه

             • اکبرزاده آملپاسخ به این دیدگاه 0 0
              دوشنبه 2 مرداد 1391-0:0

              آمل شاهراه ورود مسافر به استان و پل ارتباطی به بقیه شهرها هست.با این کار اول غیرت مردم استان رو یادآور میشیم.دوم به همه میفهمونیم که جوونهای ما مظلومانه میمیرند و نمیذارن در سرزمین دلیران به کسی آسیب برسه.واسه دل پدرش و عموها و پسر عموها که از بسیجیان و خط شکنان لشکر 25 کربلا بودند این کار رو بکنید.

              • مجید سلامت پناه آملپاسخ به این دیدگاه 0 0
               دوشنبه 2 مرداد 1391-0:0

               این فرمی مردن سعادت میخواد خدا توی مدل مردن هم دستچین میکنه .توی آمل همه ازش حرف میزنند .باحال با مرام باغیرت .مسئولین آمل اگر این جوون دور از جون بچه خودتون بود منتظر کسب تکلیف واسه نصب تندیس میشدین.یه یا علی بگین خدا پشت و پناهتون هست و خواهد بود.

               • دوشنبه 2 مرداد 1391-0:0

                با نظر سارينا موافقم.

                • طاهره نوذزي پاسخ به این دیدگاه 0 0
                 يکشنبه 1 مرداد 1391-0:0

                 كاملا بجا بوده و باعث يادآوري رشادت و پهلواني اين مرد بزرگ كه با نثار جان خود مرگ انسان ديگر را نجات داد بايد درس بزرگي براي جوانان اين مرز و بوم باشد حدلاقل كاري كه مي تواند تسلي خاطر پدر و مادر داغدارش باشد .به نظر من كه بايد اين كار انجام شود.

                 • عرفان از دوستان پسرعمو داوود پاسخ به این دیدگاه 0 1
                  يکشنبه 1 مرداد 1391-0:0

                  خوشحالم که این حرکت ازبچه سید سر زد.یه بچه حزب اللهی.خانواده شهید.خانواده جانباز.از یک مازندرانی.مسئولین استان ندا آقا سلطان رو با یک توطئه کشتند سالهاست در بوق و کرنا میدمند و ول کن ماجرا نیستند.بیائید از این حرکت شهادت گونه این جوان سرمشق و الگوئی واسه جوانان بسازید.تو رو خدا دس دس نکنید.هم بانی خیر بشید هم چراغ راه واسه همه جوانها.دعای همه بدرقه راهتون هست و خواهد بود.

                  • يکشنبه 1 مرداد 1391-0:0

                   كي ميدونه متولد جه ماهي بود؟واسم خيلي جالبه.

                   • يکشنبه 1 مرداد 1391-0:0

                    بایست همه تلاش کنیم تا نام این خدابیامرز رو تو کتابا هم بنویسن او کاری کرد کارستون

                    • شعبان تقی نژاد چلمیان از محمودآبادپاسخ به این دیدگاه 0 0
                     يکشنبه 1 مرداد 1391-0:0

                     خیلی با مرام بودی که با صفا و مرد زیستی و با مرام مردی.خوش به حال مردم آمل که غیرت رو به همه آموختند.چه خوش فرمود رهبر به حسین بعد از اذان چند سال قبل در آمل که فرمود انشا الله عاقبت بخیر بشی که چنین نیز شد.نصب تندیس واسه سرباز امام خامنه ای کوچکترین حرکتی در جهت از این والا تبار هست.

                     • يکشنبه 1 مرداد 1391-0:0

                      حتما با ساخت تنديس اين جوانمرد مردانگي را زنده كنيد

                      • يکشنبه 1 مرداد 1391-0:0

                       براي ستايش مروت و مردانگي كار بسيار زيباي ست

                       • حسینی از آملپاسخ به این دیدگاه 0 1
                        يکشنبه 1 مرداد 1391-0:0

                        یکبار توی استخر نجم آمل دیدم یه بنده خدائی که سپور هست رو آورده واسه تفریح ازش پرسیم باهات آشناست؟گفت با من آره ولی با پولداری نا آشناست آوردم آشناش کنم. با حرفش تموم تنم مور مور شد.بعداز مردنش شناختمش.خدا رحمتت کنه .واقعا شیر مادرت حلالت .شنیدم مادر و پدرش هر دو سید بودند.از همه مسئولین تمنا دارم واسه کرامت از روح اون مرحوم این قدم رو بردارند

                        • خطیبی از تهرانپاسخ به این دیدگاه 0 0
                         يکشنبه 1 مرداد 1391-0:0

                         خدا میدونه که رشادت باید از چه خانواده ای عملی بشه تا مقبول همگان باشه. حسین در همه زندگیش به گفته عام وخاص الگو بود.دانشجوی حقوق.مکتبی نمونه.مذهبی نمونه.به قول پسر عموش آقا یزدان تکیه کلام این پسر این بود مردی و مردانگی افسانه شد.با این عمل ثابت کرد که افسانه دوباره به واقعیت بدل شده امیدوارم مسئولین با نصب تندیس روحیه سلحشوری بسیجیان رو در عرصه های دیگه تقویت کنند.اجرت با جدت ابوالفضل

                         • يکشنبه 1 مرداد 1391-0:0

                          چه تندیست ساخته بشه و چه ساخته نشه یادت همیشه هست
                          ولی اگر تندیس و یا المانی که نشانه رشادت و فداکاری حسین عزیز باشه ، تو شهر بنا بشه ، همه ی ایران میفهمن که هنوز مردونگی و گذشت هست و یادش تو همه ی قلبها میمونه

                          • دریانیوزپاسخ به این دیدگاه 0 0
                           يکشنبه 1 مرداد 1391-0:0

                           نام این جوان فداکار تا ابد در تاریخ باقی خواهد ماند. حسین با این فداکاری نشان داد هنوز روحیه ایثار در جوانان ایرانی وجود دارد . تحریریه دریانیوز به پدر و مادر و خانواده این جوان آملی تسلیت عرض می نماید.

                           • طالب از محمودآبادپاسخ به این دیدگاه 0 0
                            يکشنبه 1 مرداد 1391-0:0

                            با این حداقل کار میشه ذره ای از لطف این جوون رو به همه نشون داد.

                            • عباس میری از محمودآبادپاسخ به این دیدگاه 0 0
                             يکشنبه 1 مرداد 1391-0:0

                             فکر کنم خون سیدا توش یه جرات و جسارتی هست که تو خون ماها نیست.لحظه ای تجسم کردم از فکرش هم ترسیدم.واقعا نشون داد مکبر رهبر بود با غرور و پر افتخار به عشق رهبر این کار رو بکنید.

                             • يکشنبه 1 مرداد 1391-0:0

                              سپاس از لطف الله آجدانی و همه عزیزانی که این نامه را تهیه کردند. نصب یادمانی از این زنده یاد نباید نیازی به درخواست داشته باشد. مسئولین باید آنقدر احساس وظیفه می کردند که خود پیش از هرگونه پیشنهاد و یادآوری دست به کار می شدند. حالا هم دیر نیست. ما که یادمان نمی رود. ببینیم حافظه مسئولان فرهنگی و فرهنگ ساز و فرهنگ مدار و فرهنگ دوست چقدر یاری شان می کند...
                              یادش گرامی و مانا که با جوانمردی اش جاودانه شد...

                              • يکشنبه 1 مرداد 1391-0:0

                               یک جوان با اهدا جانش که از صد تندیس بیشتر می ارزه نام آمل رو زنده کرد آملیها جان ندهند بایک تندیس ناقابل که به یک صدم جان این جوان هم نمی ارزه لا اقل غیرت خودشون رو به همه نشون بدند.من حاضرم هزینه این تندیس رو تقبل کنمebi_ebrahimi 52@yahoo.com

                               • يکشنبه 1 مرداد 1391-0:0

                                با تشکر از تهیه کنندگان نامه ، جامعه ای زنده و ماندگار خواهد بود که در آن روح ایثاز و از خود گذشتگی حاکم باشد.لذا نصب تندیس این جوان فداکار ،احترام به این عمل فداکارانه و نشر فرهنگ ایثاردر جامعه امروز و فردا خواهد بود

                                • يکشنبه 1 مرداد 1391-0:0

                                 حسین دادا کاش میدانستم که سرنوشت من چیست اما این را خوب میدانم که همیشه ارزوی چنین مرگی را خواهم داشت. درد دل من اینه که هرکسی با تو خاطرات زیادی دارد اما من بهترین دوران زندگی که دوران کودکی و نوجوونی بود را با تو گذروندم. هیچوقت یادم نمیره که هرسال محرم اونی که هوامو داشت تو بودی. دیگه کسی نیست بهش بگم خاله پسر،خوش به حالت حسین.

                                 • يکشنبه 1 مرداد 1391-0:0

                                  نصب تندیس کمترین کاریست که برای یک فداکار از جان گذشته می توان انجام داد . بلکه در کتاب ها هم باید نوشت تا نسل آینده بداند کسی که در مکتب ابالفضل رشد کند سرانجام چنین خواهد شد . روحش شاد و یادش گرامی باد .

                                  • يکشنبه 1 مرداد 1391-0:0

                                   چه تدیس نصب شودیا نشود اقدام این جوان جاودانه خواهد بود اما پاسخ مثبت مسولین بیانگر بزرگواری وبزرگ بینی آنهاست

                                   • سید علی نائب الشهیدپاسخ به این دیدگاه 0 0
                                    يکشنبه 1 مرداد 1391-0:0

                                    هو الحی
                                    با سلام به همه خوبانی که برای زنده نگاه داشتن مردانگی تلاش می کنند.
                                    روزی که حُر با تمام لشکرش جلوی مولایمان را گرفت ،تاریخ یادش نمیرود . اما با نگاه الهی ارباب دو عالم حُر به همه نشان داد که مانند اسمش آزاده می باشد و در بهشت جاودان کنار مولایمان مأوا گزید . او به وصلش رسید ولی برای ما خاکی ها اثری از خود گذاشت تا هر زمان که به دیدار حسین (ع) نائل شویم به مزار او و حرم او هم سری بزنیم تا درسی شود برای ما.
                                    سید حسین ابراهیمیان به ما نشان داد که مکتب حسینی تا قیام قیامت فارق التحصیلانی دارد که کارنامه آنها را سقای او عباس (ع) امضا میکند . او هم به مقصدش رسید ولی چه خوب است ما هم برای یاد آوری غیرت علوی برای خودمان تندیسی در مقابل گذر نگاه مردم قرار دهیم مانند میادینی که با نام میدان حُر نام دارد . تا با نام سید حسین یادمان بیاید : اهل عالم بشنوید عبد ولی آزادم/ من ابالفضلیم و اهل حسین آبادم.

                                    • شنبه 31 تير 1391-0:0

                                     از خودگذشتگي ساده نيست، اما ضرورت دارد.
                                     و او ثابت کرد که توانست. روحش شاد

                                     • شنبه 31 تير 1391-0:0

                                      مردي كه داراي عزمي نيرومند و اخلاقي متين است، هرگز فضيلت اخلاقي خود را فداي هوس هاي زندگي نمي كند. آري مرداني در اين جهان زندگي كرده اند كه براي تكميل و حفظ فضايل اخلاقي، جسم و جان خود را فدا ساخته اند.
                                      حسین جان بار دیگر با فدا کاریت نشان دادی که هنوز پهلوانی نمرده است و آملی علوی زاده است .

                                      • خانواده رحمانیپاسخ به این دیدگاه 0 0
                                       شنبه 31 تير 1391-0:0

                                       به راستی که شایسته ی تندیس فداکاری و غیرتی هستی حسین حان

                                       • شنبه 31 تير 1391-0:0

                                        بعد از رفتنت ...
                                        نه تنها شدم ... نه قامتم خمیده شد !
                                        خاطرت جمع !
                                        ستاره های آسمان را هم از عشق تو دانه یه دانه نمی شمارم !
                                        فقط بغض می کنم ...
                                        بغض میکنم
                                        و
                                        بغض ...
                                        همین بغض لعنتی به تنهایی ...
                                        به یک باره
                                        حریف افکارم می شود
                                        و من
                                        آرام آرام
                                        روزی هزار بار در خودم می شکنم ...
                                        می بینی؟
                                        داغ تو آنقدرها هم که دیگران فکر می کنند سخت نیست ...

                                        • شنبه 31 تير 1391-0:0

                                         خیلی خوب بودی حسین

                                         • شنبه 31 تير 1391-0:0

                                          من هم به نوبه خود از حرکت انسانی نگارنده نامه و امضاکنندگان ان تشکر می کنم. روح ان مرحوم شاد.خدایش بیامرزد.

                                          • شنبه 31 تير 1391-0:0

                                           یک عمر با خواندن داستان ریز علی و یا پسر فداکار در کتابهای فارسی مشغول بودیمدر همه داستانها و اتفاق ها فداکاران جان کسی دیگر را نجات دادند و خود نیز زنده ماندند اینک این پهلوان مازندرانی جان خود را به خطر انداخت تا دیگر همنوع وی زنده بماند پس می شود گفت پهلوانان نمی میرند نصب تندیس کمترین حرکت در مقابل ایثار و جان گذشتگی بزرگ وی است

                                           • شنبه 31 تير 1391-0:0

                                            واي خداي من.مو به تنم سيخ شد.يعني هنوزم آدم خوب وجود داره؟.كارش از دهقان فداكار هم بالاتر بود.علاوه بر تنديس اسمشو تو كتابهاي درسي هم بايد بذارن.

                                            • شنبه 31 تير 1391-0:0

                                             برپایی تندیس برای این قهرمان آملی وظیفه مسوولین است


                                             ©2013 APG.ir