تعداد بازدید: 2270

توصیه به دیگران 1

سه شنبه 22 مرداد 1392-1:28

با کارنامه سیاه/خودرو به جای دارو وارد می شود

درباره ورود 75 كشتي حاوي خودرو و كالاي لوكس/كارنامه عملكرد احمدی نژاد در مبارزه با فساد ارزي اين است كه افرادي با استفاده از رانت يعني همان چيزي كه طرفداران احمدي نژاد مخالفان شان را با اين حربه مي كوبيدند، با ارز تخصيص داده شده به دارو به دنبال وارد كردن كالاهاي لوكس و اتومبيل هاي گران قيمت خارجي هستند تا ازما بهتران بر آن سوار شوند و بيماران اين كشور از بي داروئي در دام مرگ گرفتار شوند.


مازندنومه،دکتر سیف الرضا شهابی،داروساز:مدتي است كه كمبود دارو در بازار دارویي كشور و سرگرداني بيماران براي دستيابي به داروي مورد نيازشان،تبديل به يكي از معضلات اساسي كشور شده و بر مشكلات جامعه افزوده است.

برخي از صاحب نظران كمبود دارو را ناشي از تحريم اعمال شده مورد ارزيابي قرارمي دهند و تعدادي ديگر از دست اندركاران داروئي، وضعيت ايجاد شده را به خاطر سوء مديريت دركشور قلمداد مي كنند.

اخيرا آقاي محمود بهمني-رئيس بانك مركزي جمهوري اسلامي در دوران رياست جمهوري آقاي احمدي نژاد-در مصاحبه اي اشاره به موضوعي دركمبود دارو و مطالبي را ابراز کرده كه اگر صحت داشته باشد نشان مي دهد كه دراين مملكت چه اتفاقاتي رخ مي دهد.

عده اي سود جو وابسته به گروه هاي مافيائي از رانت ها نهايت سوء استفاده را مي كنند و براي كسب درآمد هاي نجومي شان به هيچ چيزي رحم نمي كنند و حاضر مي شوند مردم در مضيقه داروئي قرار بگيرند تا آن ها به منافع نامشروع و غير قانوني شان دست پيدا كنند.

بهمني در گفتگويش اظهار داشت : "عده اي اين روزها مي خواستند 75 كشتي حاوي خودرو و كالاي لوكس را به اسم دارو واردكنند ."

وي در ادامه گفت : "اين افراد قصد داشتند كالاهاي غيراساسي را هم لا به لاي دارو و كالاي اساسي،با نرخ ارز 1226 تومان ترخيص كنند و بعد دربازار آزاد با نرخ 3000 تا 3170 تومان بفروشند."

بهمني همچنين اشاره كرد به اينكه : " درباره دارو و كالاي اساسي هيچ مشكلي نداريم واين ها با ارز 1226 تومان ثبت سفارش مي شوند و مابه التفاوت آن با ارز رسمي هم در بودجه ديده شده است و پرداخت مي شود ."

این مسئول تصريح كرد : " عده اي دنبال استفاده از رانت و فرصت هاي مذكور هستند."

رئيس بانك مركزي بر اين مسئله تاكيدكرد : " بيشتر از سال گذشته براي دارو ارز تخصيص داديم،شما بايد توجه داشته باشيد كه بانك مركزي ارز را تخصيص مي دهد و در مقابل ريال را از اين افراد دريافت مي كند،منتهي چون آن ها قصد ندارند ريال ارز دريافتي از بانك مركزي را پرداخت كنند، فكر مي كنند با شلوغ كردن مي توانند كالاها را ترخيص كنند و پولش را ندهند و يك آب هم رويش بخورند."

درمورد مطالب گفته شده توسط آقاي بهمني توجه به چند نكته حائز اهميت است :

1-آقاي بهمني در اين چند سال كه بر مسند رياست بانك مركزي تكيه زده بود از فساد حاكم بر سيستم ارزي كشور سخن نگفته بود!اين اولين بار است كه رئيس بانك مركزي در روزهاي پاياني رياستش دست به افشا گري آن هم در لفافه و با ايما و اشاره زده است!

2-كاهش ارزش پول ملي كشور در مقابل ارزهاي خارجي و مسائل مربوط به ارزحكايت از نقش داشتن گروه هاي مافيائي دارد،ليكن آقاي بهمني هيچگاه به طور اشاره هم راجع به آن ها صحبت نکرد و همواره به توجيه آن پرداخت و ازبيان واقعيت امتناع ورزيد.

اظهارات آقاي بهمني درمورد جابجائي دارو با كالاهاي لوكس و اتومبيل خيلي سربسته و محتاطانه بيان شد تا جائي كه بلافاصله آقاي محمد حسن برخوردار -رئيس مجمع عالي واردات- در مقام پاسخگوئي بر آمد و بيان داشت : "واردات خودرو به اسم كالاي اساسي امكان پذير نيست و هركالائي سرفصل و تعرفه خاص خودش را دارد، لذا نمي شود به اسم كالاي اساسي خودرو يا كالاي لوكس وارد كرد."


آقاي احمدي نژاد مدت 8 سال شعار مبارزه با فساد ازجمله مفسدان مالي و اقتصادي داد و با همين شعارها موفق شد تا با اغواي مردم در سال1384 راي كسب نمايد و به كاخ رياست جمهوري راه پيدا كند .

اكنون كارنامه عملكرد او در مبارزه با فساد ارزي اين است كه افرادي با استفاده از رانت يعني همان چيزي كه طرفداران احمدي نژاد مخالفان شان را با اين حربه مي كوبيدند، با ارز تخصيص داده شده به دارو به دنبال وارد كردن كالاهاي لوكس و اتومبيل هاي گران قيمت خارجي هستند تا ازما بهتران بر آن سوار شوند و در خيابان ها و جاده ها ويراژ بدهند و بيماران اين كشور از بي داروئي در دام مرگ گرفتار شوند.


 • شنبه 26 مرداد 1392-0:0

  با تشکر از همکار خوبمان آقای دکترشهابی عضوهیات مدیره انجمن داروسازان ایران که از افتخارات داروسازی کشور هستند وبهمین خاطر از طرف نمایندگان انجمن های داروساز کشور به عضویت هیات مدیره انتخاب شدند وتذکز منطقی ایشان

  • چهارشنبه 23 مرداد 1392-0:0

   احمدی نژاد و یاران کاسبش آبروی جریان اصولگرایی را بردند مخصوصا آبروی جریان انجمن حجتیه و انحرافی در بابل و خودسرهای سازمان یافته بابل را بردند زیرا آنها دیگر باید عریان خود را عرضه کنند زیرا پشت برخی شعارها خود را قایم کرده بودند

   • چهارشنبه 23 مرداد 1392-0:0

    مهمترین وظیفه دولت مبارزه با رانت خوارهایی هست که متصل به افراد و نهادهای با نفوذ مملکت هستن.متاسفانه کارنامه احمدی نژاد بسیار در این زمینه سیاه است.کسی که با شعار مبارزه با فساد و باندهای قدرت سر کار اومد اما نور چشمی هاش باعث و بانی یک سری از بزرگترین اختلاسهای تاریخ کشورمون شدن.!از برادران رانت خوار! عاجزانه تمنا میکنم که کمی هم به فکر مردم و اقتصاد کشورشون باشن.خواهشا!

    • مسعود رضويپاسخ به این دیدگاه 0 0
     چهارشنبه 23 مرداد 1392-0:0

     آقاي روحاني بايد با اين گروه هاي مافيائي كه از نفوذ هم بهره مند هستند مبارزه كند وگرنه براي دولت ايشان كه دولت تدبير واميد است مشكلاتي بوجود خواهند آورد

     • مهدی زمانیپاسخ به این دیدگاه 1 0
      سه شنبه 22 مرداد 1392-0:0

      صراحت اقای شهابی دراین نوشته ستودنی است. اگر اگاهان جامعه درمورد شعار ها وعملکردهای دست اندرکاران درسطوح مختلف به موقع وباصراحت عمل کنند کمتر شاهد عوام فریبی وازدست رفتن سرمایه هاوحق مردم خاهیم بود.


      ©2013 APG.ir