تعداد بازدید: 3800

توصیه به دیگران 1

شنبه 16 مهر 1384-0:0

مژده شيدا

" مسعود جاهد" نوازنده ني و آهنگ‌‏ساز قائم شهري و همسرش " شيدا جاهديان " به زودي آلبومي را تحت عنوان " مژده " روانه بازار موسيقي خواهندكرد. اين آلبوم كه تلفيقي از موسيقي سنتي و پاپ است ، براساس ساخته هايي از " مسعود جاهد " ، با تنظيم" بابك شهركي" فضايي نظير آلبوم قبلي او ، " در فكر تو بودم " ، دارد.
شيدا جاهديان خواننده اين اثر ،گفت : در آلبوم " مژده" چند اثر از جمله " يه دل اين جا يه دل اون جا " ، " گل مريم" با شعر استاد" كريم فكور" و " آمدي جام به قربانت " در بوسليك بازخواني شده است ، ضمن آن كه علاوه بر آثار بازخواني شده ، بر روي دو شعر از خودم توسط " مسعود جاهد" آهنگ گذاشته شده كه در كنار اشعاري از مولانا و محمد علي بهمني و خيام ، كلام تشكيل دهنده اين آلبوم است.
وي در ادامه افزود : ما نبايد شنونده ها و موسيقي ها را تفكيك كرده و مشتري هاي به خصوصي داشته باشيم ، ضمن آن كه ما سعي داريم كه شنونده هايمان عموم مردم باشند و در نهايت آن چه براي من و جاهد مهم است ، گسترش محبت و دوستي در ميان مردم است.
"مسعود جاهد " نيز درباره آ‌‏لبوم " مژده " گفت : اين اثر زبان موسيقايي خاص خودش را دارد ، اما اركستراسيون آن ، همان اركستر اسيون كارهاي پاپ سنتي است و من كه ريشه در موسيقي ايراني دارم ، سعي كرده ام تا در كنار ارائه كارهاي جديد ، سبقه ايراني و اصيل موسيقي را در اولويت قرار دهم.
جاهد درباره نوازندگان اين اثر گفت : در اين كار كه تلفيقي از سازهاي ملي و سازهاي غربي است ، " شهريار فرموسيقي" تار ، " پدرام درخشاني " سنتور ، " فرزاد عندليبي " دف ، " محمود فرهمند بافي" تنبك و " بابك شهركي" كمانچه- ويولن آلتو و كيبورد نواخته اند.گفتني است مسعود جاهد اهل روستاي ساروکلاي قائم شهر است و همسرش نيز نوه "شيدا"ي بزرگ مي باشد.(ilna)


    ©2013 APG.ir