تعداد بازدید: 16167

توصیه به دیگران 14

شنبه 24 دی 1384-0:0

زيبايي‌هاي‌ اشكورات‌ در روستاي‌ تاريخي‌ درگاه‌ (لوسن‌)

يادداشتي از:عقيل‌ عباسي‌ گزاف‌رودي‌


‌ روستاي درگاه در 59كيلومتري‌ بخش‌ رحيم‌آباد و 74 كيلومتري‌ جنوب‌ شرقي‌ شهرستان‌ رودسر واقع‌ گرديده‌ و در گذشته‌ "لوسن‌" نام‌ داشته‌ و اميران‌ كيايي‌ اين‌ روستا را به‌ عنوان‌ قصر ييلاقي‌ و پايتخت‌ اشكورات‌ در نظر گرفته‌ بودند.

اين‌ قصر بارگاه‌ تابستاني‌ سادات‌ كيايي‌ در آخرين‌ نقطه‌ شرقي‌ ديلمان‌ قديم‌ بوده‌ است‌ و در حال‌ حاضر نيز در فصل‌ تابستان‌ شكوه‌ و عظمت‌ خاص‌ به‌ خود را دارا مي‌باشد. سيدظهيرالدين‌ از اين‌ محل‌ چندين‌ بار نام‌ برده‌ است‌ و چنين‌ نوشته‌ است‌: سيدمحمد كيا در اشكور در ناحيه‌ »جيركشايه‌«به‌ قريه‌ لوسن‌ هم‌ عمارتي‌ چند را دستور به‌ ساختن‌ داد و اما با مراجعه‌ به‌ دل‌ تاريخ‌ مدون‌ مشخا مي‌شود كه‌ اشكور محل‌ تاخت‌ و تاز اشكانيان‌ بوده‌ و پايتخت‌ اشكانيان‌ نيز درگاه‌ بوده‌ است‌ و در حال‌ حاضر نيز قلعه‌ معروف‌ »پس‌باغ‌« در بالاسر درگاه‌ واقع‌ شده‌ و اين‌ قلعه‌ در چشم‌انداز طبيعي‌ قلعه‌ "بالاكوتي‌" قرار دارد.
دهكده‌ لوسن‌ راهي‌ به‌ الموت‌ هم‌ دارد. پيتر ويلي‌ درباره‌ لوسن‌ مي‌نويسد: نشانه‌هايي‌ وجود دارد كه‌ در گذشته‌ لوسن‌ شهري‌ بزرگ‌ و وسيع‌ بوده‌ است‌ در گوشه‌ و كنار بازمانده‌هاي‌ برج‌ها و ديوارهاي‌ سنگي‌ ديده‌ مي‌شود كه‌ داراي‌ نقش‌ و نگار مي‌باشد و از چاهي‌ قديمي‌ كه‌ در دهكده‌ وجود دارد انواع‌ كوزه‌هاي‌ سفالي‌ منقش‌ و دشنه‌هاي‌ برنزي‌ و جام‌هاي‌ زرين‌ پيدا شده‌ است‌ و با توجه‌ به‌ حفاري‌هاي‌ غيرمجاز افراد سودجو امروزه‌ اكثر مردم‌ از شهرهاي‌ بزرگ‌ براي‌ مشايعت‌ و خريد غيرمجاز عتيقه‌جات‌ و زيورآلات‌ قديمي‌ به‌ اين‌ روستا مي‌آيند كه‌ در اين‌ رابطه‌ مي‌بايستي‌ سازمان‌ ميراث‌ فرهنگي‌ كشور دستور به‌ كاوش‌هاي‌ مجاز به‌ افراد مجاز بدهد تا آثار گذشتگان‌ بدين‌ طريق‌ آشكارا به‌ يغما نرود زيرا هر قومي‌ با آثار تاريخي‌ بجا مانده‌ شناسنامه‌دار مي‌شود. در اين‌ روستا بقعه‌يي‌ متبركه‌ نيز قرار دارد كه‌ به‌ "سيده‌ سليمه‌" معروف‌ مي‌باشد كه‌ از سادات‌ كيايي‌ مي‌باشد و داراي‌ صندوقچه‌ چوبي‌، در ورودي‌ بقعه‌ دولنگه‌ ساده‌ چوبي‌، بناي‌ بقعه‌ از سنگ‌ و خشت‌ مي‌ باشد. در حياط‌ بقعه‌ آرامگاه‌ مرد خدا و مومن‌ منطقه‌ كه‌ ساليان‌ درازي‌ به‌ مردم‌ خدمت‌ نموده‌ وجود دارد به‌ نام‌ مرحوم‌ مغفور حسن‌ علي‌ پور فرزند علي‌ و اين‌ تنها قبري‌ است‌ كه‌ در آرامگاه‌ معروف‌ منطقه‌ وجود دارد و اين‌ بقعه‌ از منزلت‌ خاصي‌ در ميان‌ مردم‌ منطقه‌ برخودار مي‌باشد.
لوسن‌ جز قصر سلطنتي‌ و خانه‌هايي‌ به‌ امر سلطان‌ محمد ساخته‌ شده‌ بود و داراي‌ كشاورزي‌ بسيار زياد و كشاورزي‌ در منطقه‌ قوون‌ به‌ صرفه‌ بوده‌ و محصولات‌ آن‌ عبارتند از: فندق‌، گردو، گل‌ گاوزبان‌، لوبيا،عدس‌ و داراي‌ دام‌ و طيور زيادي‌ نيز مي‌باشد. بعد از اصلاحات‌ ارضي‌ در زمان‌هاي‌ گذشته‌ به‌ حمايت‌ مرحوم‌ سيدمرتضي‌ عسكري‌ و مرحوم‌ حسن‌ علي‌ پور از بزرگان‌ خدوم‌ منطقه‌ نهر آب‌ كشاورزي‌ از روستاي‌ "سيزورد" با حمايت‌ كشاورزان‌ وارد روستاي‌ درگاه‌ گرديد كه‌ امروزه‌ از اين‌ آب‌ نهر كشاورزان‌ استفاده‌يي‌ بهينه‌ در بهره‌برداري‌ زمين‌هاي‌ كشاورزي‌شان‌ مي‌نمايند. روستاي‌ درگاه‌ در حال‌ حاضر جاده‌ آسفالته‌ بسيار وسيعي‌ دارد كه‌ تا روستاي‌ "لشكان‌" امتداد آسفالت‌ مي‌باشد و لشكان‌ پايان‌ حوزه‌ استحفاظي‌ راه‌ گيلان‌ مي‌باشد و در تداوم‌ و امتداد اين‌ راه‌ جاده‌ تا استان‌ قزوين‌ ادامه‌ دارد و از روستاي‌ درگاه‌ به‌ دليل‌ مستقيم‌ بودن‌ راه‌ جاده‌ كوتاه‌ شده‌ و تا قزوين‌ 130 كيلومتر فاصله‌ دارد كه‌ جزو حوزه‌ استحفاظي‌ راه‌ استان‌ مازندران‌ مي‌باشد و اين‌ نزديكي‌ راه‌ كشاورزان‌ را مجاب‌ نموده‌ كه‌ براي‌ فروش‌ محصولات‌ كشاورزي‌ خود و خريد مايحتاج‌ زندگي‌ به‌ قزوين‌ مي‌روند و بازار قزوين‌ نيز از لحاظ‌ ارزاني‌ به‌ دليل‌ بذل‌ توجه‌ استان‌هاي‌ ديگر
و كشاورزي‌ بودن‌ منطقه‌ نمونه‌ در سطح‌ كشور مي‌باشد.

روستاي‌ درگاه‌ با مردماني‌ خون‌گرم‌ و خوب‌ و مهمان‌نواز كه‌ هنوز به‌ سنت‌هاي‌ گذشتگان‌ احترام‌ مي‌گذارند و مهمان‌ را نعمت‌ خانه‌ خود و بركت‌ خدا مي‌دانند هميشه‌ آماده‌ پذيرايي‌ از اهالي‌ خوب‌ شهرهاي‌ بزرگ‌ كشور مي‌باشند و از لحاظ‌ برق‌، آب‌، جاده‌هاي‌ آسفالته‌ و همچنين‌ دكل‌هاي‌ مخابراتي‌ و ارتباطات‌ هيچ‌ مشكلي‌ ندارند و از كرامات‌ دولت‌ كريمه‌ جمهوري‌ اسلامي‌ بهره‌مند شده‌اند و مسوولان‌ نيز توجه‌ خاصي‌ به‌ مردم‌ غيور منطقه‌ دارند و آنچه‌ اين‌ روستا را از روستاهاي‌ ديگر اشكورات‌ متمايز ساخته‌ روح‌ طبيعت‌ زيبا و فصول‌ خشك‌ و خشك‌ بهاري‌ و تابستاني‌ پاييزي‌ و حتي‌ زمستاني‌ كه‌ در تمام‌ فصول‌ سخت‌ خدا شامل‌ حال‌ مردمان‌ منطقه‌ مي‌شود و جا دارد كه‌ مسوولان‌ ثبت‌ ميراث‌ فرهنگي‌ كشور سري‌ به‌ بهشت‌ گمشده‌ اشكورات‌ ، روستاي‌ تاريخي‌ درگاه‌ (لوسن‌) بزنند و بعد از اين‌ در ثبت‌ آثار به‌ جا مانده‌اش‌ كوشا و بذل‌ توجه‌ خاصي‌ بنمايند.


 • میلاد لشکانیپاسخ به این دیدگاه
  سه شنبه 2 دی 1399-13:59

  سلام . لذت بردم از کامنت های فراوان دوستان لشکانی

  • ساحل لشکانیپاسخ به این دیدگاه 1 0
   سه شنبه 13 فروردين 1398-11:7

   لذت بردم از نظرات لشکانی های عزیز. نوروز ۹۸ بر همه شما مبارک

   • چهارشنبه 14 شهريور 1397-21:56

    وطنم....

    • خدابخشی زیدی جلالپاسخ به این دیدگاه 2 5
     يکشنبه 21 آبان 1396-9:47

     سلام به دوستان و دست اندرکاران (علی الخصوص مدیران اجرایی برای اشکور) زمان در حال گذر است و منطقه اشکور ، بعد از حدود 40 سال که از عمر انقلاب اسلامی می گذرد ، ولی مردم مقاوم و پر تلاش منطقه ی اشکور هنوز هم از نظر فقر اقتصادی ، فرهنگی ، سیاسی و اجتماعی رنج می برند و هییچیک از مدیران اجرایی برای آسایش و رفاه حال مردم مورد ظلم واقع شده اشکور کار خاصی انجام نداده اند. یکی از مشکلات منطقه اشکور نداشتن یک جاده درست و مهندسی است که الان بعد از سالها گریبان مردم آن دیار را گرفته است و آن هم بدلیل عدم آشنایی با منطقه ی اشکور توسط مدیران اجرایی و دست اندر کاران شهری می باشد و یا بر اساس منافع شخصی خود و محل مورد نظر خودشون از نظر فنی و مهندسی جاده را دچار مشکل کرده اند و هنوزم که هنوز است دست از این کارهای زشت و بیهوده شون بر نمی دارند و بودجه مملکت را دچار هرج و مرج و سوء استفاده قرار می دهند و به نظر این حقیر یک جایی باید جلوی این کار گرفته شود تا مردم مظلوم منطقه ی اشکور بیش از این دچار مشکل نباشند. و این مهم فقط بدست مدیران شایسته و لایق و دلسوز بدست خواهد آمد که در راس امور اجرایی منطقه قرار گیرند و امیدواریم که مسئولین محترم حتماٌ در این زمینه چاره اندیشی کنند.

     • دوشنبه 9 اسفند 1395-18:3

      لشکانی های عزیز سربلندباشید

      • بابایی لشکانپاسخ به این دیدگاه 2 6
       چهارشنبه 29 دی 1395-23:24

       چقدردلتنگتم سرزمین اجدادیم

       • حامد بابا خانی لشکان 💜💜پاسخ به این دیدگاه 3 6
        چهارشنبه 12 آبان 1395-11:6

        داشم دلسوز .لشکان پرچمش بالاست .شماها هم لطفا مزه نپرون .لشکان جز خط قرمز هاي ماست .شريفم شدي.

        • دوشنبه 19 مهر 1395-8:3

         جناب دلسوز اشکور اول برو سواد انشائی واملائی خودتو درست کن بعد بیا اظهار نظر کن

         • فرزاد رضائیپاسخ به این دیدگاه 3 7
          يکشنبه 18 مهر 1395-13:54

          سلام به دیارم اشکور وسلام به همه اشکوریها در تمام این دنیا

         • خدابخشی زیدی جلالپاسخ به این دیدگاه 2 5
          شنبه 15 خرداد 1395-17:15

          به نام خدا
          خدمت دوستان و دست اندرکاران سایت تشکر و قدردانی نموده و برای توفیق بیشتر شما دوستان نکاتی را یادآور میشوم :
          1- منطقه اشکور دارای پتانسیل بسیار خوب از نظر نیروی تحصیل کرده و علمی و تخصصی می باشد و برای جذب و استفاده درست از تفکر و ذهن آنها برای آسایش و آرامش مردمان سخت کوش و آنهایی که هنوز که هنوز است در منطقه اشکور دارای امرار معاش و زندگی مشغول هستند می تواند مثمر ثمر واقع شود.
          2- پیدا کردن و هدایت و جذب این نیروها و هماهنگی بین آنها یکی از راه کارهای این قضیه می باشد.
          3- ایجاد حس اشکور دوستی و کمک به آنهایی که در منطقه زندگی می کنند و از راه کشاورزی و دامداری گذران عمر می کنند مورد توجه همه ما قرار گیرد.
          4- برای جاده سازی ، ترویج فرهنگ اسلامی و ایرانی ، اقتصاد ، حس انسان دوستی و فراهم آوردن رفاه اولیه باید سر لوحه کلیه ی دوستان و مسئولین اجرایی از جمله بچه های اشکور قرار گیرد.

          • دلسوز اشکورپاسخ به این دیدگاه 11 3
           دوشنبه 27 ارديبهشت 1395-13:39

           باسلام وعرض ادب وتشکرازتلاش مجدانه دوست عزیز

           سایت بدی نیست -تقریبا میشه گفت که خوبه اما متعصفانه کاربران روشنفکری نداری
           حدود90درصد ازکاربران شما یه مشت حرفهای تکراری بی ارزش ( عشق من درگاه.. عشق من لشکان... وامثالهم) متعصفانه نه گروهی که فعالیت مثبتی درآن جریان داشته باشدونه اراعه راه کارهایی که گره از مشکلات روستاییان بازکند- من زحمات شما را ازصمیم قلب قدردانی میکنم اما کاش بدونی این کاربران کوته فکری که داری ارزش سایت شمارا پایین آورده وبه نظرم فاقد هرگونه ارزش محتوایی میباشد-
           باتشکروسپاس ودرخشش روزافزون درمنطقه اشکورات

           • امید رجبی پور کشایه عکاس و خبرنگار شرق گیلانیپاسخ به این دیدگاه 7 12
            جمعه 13 آذر 1394-8:12

            افتخارم روستایی بودنم است
            https://www.instagram.com/omidphotographer

            • سلیمان باباخانیپاسخ به این دیدگاه 5 10
             جمعه 8 آبان 1394-13:58

             اهالی دو روستای لشکان وکشایه در روز عاشورا در روستای درگاه وپرندان عزاداری ابا عبدالله حسین برگزار کردنند ویکبار دیگر عاشورای حسینی رازنده نگهه داشتند
             • حمیدلشکان پور لارستان فارسپاسخ به این دیدگاه 21 8
              چهارشنبه 29 مهر 1394-10:40

              لشکان - درگاه پیوندتان مبارک

              • کامران باباخانی لشکان از قزوینپاسخ به این دیدگاه 23 16
               سه شنبه 28 مهر 1394-15:31

               سلام به همه دوستانی که شهر نشینی آنان را از عشق به زادگاهشان دور نکرده و همواره با حسرت وبا تمام وجود از روستایشان یاد می کنند وبنده هم در زمان تحصیل که بایستی از لشکان تا جیرکل پیاده می آمدم ( برای سوار شدن ماشین ) هم اکنون که حدود 30 سال از آن موقع می گذرد همیشه برایم تازگی داشته و واقعا منطقه اشکور بخصوص زادگاهم لشکان را دوست دارم . با آرزوی توفیق برای همه دوستان

               • خدابخش زیدی جلالپاسخ به این دیدگاه 8 3
                چهارشنبه 15 مهر 1394-20:53

                با سلام و احترام

                مشکلات اقتصادی مردم اشکور کماکان ادامه دارد . دولت مردان و دلسوزان باید فکری به حال مردم زحمت کش و پر تلاش مناطق مختلف اشکورات بکنند تا امید آنکه مردم سخت کوش آن دیار با دلگرمی مضاعف مشغول به ادامه کار کشاورزی شده و بتوانند حتی خیلی از فارغ التحصیلان و دوستداران بخش کشاورزی را به خود جذب نمایند. جای بسی تاسف است که مدت دو سال بود به دلایل مختلف آب و هوایی یکی از محصولات استراتژیک منطقه اشکور یعنی فندق خبری نبود و سال 93 کیلویی 370000 ریال به فروش رفته است ولی امسال (1394) محصول فندق بسیار خوب بوده ولی قیمت آن توسط یک سری دلال به قیمت ناچیزی حدود 80000 ریال خرید میشود که حتی هزینه ی کارگر و مخارج ان نمی شود و مردم زحمت کش هم ناچارند که با این قیمت ناچیز محصول و دست رنج خود را از دست بدهند تا هزینه های انجام شده را تا حدی جبران کنند. در صورتیکه دولت می تواند در این زمینه ورود پیدا کرده و محصول فندق را با قیمت عادلانه خریداری و در زمان های مختلف سال صادر و یا به مناطق مختلف کشور ارسال کند . ما امیدواریم و به این امید پافشاری خواهیم کرد.

                • خدابخش زیدی از تهرانپاسخ به این دیدگاه 7 3
                 دوشنبه 13 مهر 1394-21:24

                 سلام
                 به استحضار دوستان وبلاگ نویس و همه ی اشکوریهایی که به هر نحوی دست رسی به صفحات وب و مجازی دارند می رساند که همانگونه که اطلاع دارید امروزه فضای مجازی بهترین ، ارزانترین و آسانترین روش برای نشان دادن تفکر ، اندیشه ، فقر ، دارایی و خلاصه هر آنجه را که برای منطقه پر صلابت اشکور و فرزندان پر انرژی و با هوش اشکورات می تواند موثر واقع گردد در اختیار همه ی دوستان قرار دارد و امیدواریم که دوستان عزیزی که دارای اندیشه و قلم هستند و در این زمینه ها دارای تالیفات می باشند ، بتوانند ورود پیدا کنند تا بقیه بازدید کنندگان بتوانند از دیدگاه و نظرات ارزنده دوستان بهره مند گردند.
                 اشکور دارای اب و هوای بسیار عالی است که در هیچ کجای کشور عزیزمان ایران نمی توان پیدا کرد. محصولات کشاورزی متنوع که به علت عدم آگاهی مردمان ان دیار بسیاری از محصولات متنوع که قابل کاشت و برداشت است هنوز شناسایی نشده و یا مردم به بهره برداری از آنها نمی پردازند و این میسر نیست مگر اینکه دست اندکاران و دوستانی که در رشته های کشاورزی بطور تخصصی فعالیت دارند به این قضیه ورود پیدا کنند و قلم فرسایی نمایند تا آنهایی که تمایل دارند نسبت به توسعه کشاورزی و کاشت انواع محصولات که باعث صرفه اقتصادی و اجتماعی دارد در منطقه اشکور کاشت و برداشت شود.
                 موفق بشید به امید دیدار مجدد

                 • عباس رضازاده برندانی (قزوین)پاسخ به این دیدگاه 20 10
                  يکشنبه 8 شهريور 1394-12:43

                  با سلام به تمام دوستانی که نظرهای جالبی در مورد زادگاهشان اشکور ویا بهتر بگویم اشکورباستانی داده اند :که همتایی نه درایران حتی درکل کره زمین ندارد واین افتخاری بزرگ است که اشکور زادگاه من است.

                  • اعلا باباخانیپاسخ به این دیدگاه 29 15
                   سه شنبه 6 مرداد 1394-12:21

                   لشکان مهد دلیران .نگین گیلان دیار بزرگان .وطنم دوستت دارم

                   • گالری عکس اشکور.عارف باباخانیپاسخ به این دیدگاه 37 9
                    پنجشنبه 1 مرداد 1394-19:43

                    سلام اقای رضایی
                    ممنون ازبزرگواریتان. تمام اشکوررادوست دارم

                    • فرزاد رضایی پاسخ به این دیدگاه 38 20
                     پنجشنبه 1 مرداد 1394-14:29

                     دوستان اشکوری سلام
                     ازاینکه متن های زیبایتان زینت بخش زادگاهتان هست بسیار عالی است ولی چرا اشکور را تفکیک میکنید اصلا چرا ارجحیت را به اینکه اینجا پایتخت حکمرانان وسادات کیایی است را جزءافتخارات میدانیم اشکورات را محل زندگی مردان وزنان زحمتکشی بدانیم که روزی شان را از عرق جبین وقدرت بازوانشان بدست می آورند دست مریزاد بگوییم به دوست وبرادر عزیزم عارف باباخانی که در وصف وتمجید زادگاهمان اشکورات دارند تلاش میکنند پس دوستان تاریخ را هرکداممان خوانده ایم پس بیاییم همه ما اشکوری ها در هرکجای ایران عزیز یا در هرکجای دنیا که هستیم به اشکوری بودن خود ببالیم ونام اشکور را همیشه ودر همه جا بر افراشته کنیم .بیاییم فرهنگ اشکور رابه همه بشناسانیم نه اینکه نسبت به هم جبهه بگیریم این بهشت زیبارا که در دل سلسله جبال البرز می درخشد را دوست بداریم زمانی موفق خواهیم بود که وحدت ودوستی بین جوانان اشکور وجود داشته باشد در اینجا باز هم از دوست خوبم عارف باباخانی خواهشمندم با عکس های زیبا ومطالب خوب وارزشمندشان بازهم خوشحالی ولذت دیدن تصاویری زیبا از اشکور زیبا را ارسال فرمایند درود به همه اشکوری های غیور

                     • باباخانی لشکانیپاسخ به این دیدگاه 30 16
                      چهارشنبه 31 تير 1394-9:18

                      باسلام قابل توجه نویسنده متن بالا
                      درمنطق بالادست لشکان جایی به نام لوسن سرا واقع شده که همجوارباروستای گوگاه لشکان است . منطقه ای مرتفع وخوش اب وهوا که مرکز حکومت سادات کیایی حاکمان اشکور بوده که انجابارگاهی داشتند. که درواقع لوسن بالا می گفتند.ومنطقا ای بین روستای درگاه وروستای درسنک و چاکانک را لوسن پایین می گفتند.رجوع شود به کتاب گیلان شناسی جلد پنجم . تاریخ گیلان

                      • هادی لشکانیپاسخ به این دیدگاه 42 11
                       يکشنبه 28 تير 1394-19:55

                       درسته اقارسول .من ازلشکانی های استان فارس هستم ولی لشکان اشکور رو دوست دارم

                       • رسول نوروزیپاسخ به این دیدگاه 38 7
                        يکشنبه 28 تير 1394-10:59

                        سلام خدمت همه عزیزان بلاخص مردمان اشکور عید فطر برهمگان مبارک باشه راستی لشکانیهای عزیز یدونه لشکان هم در استان فارس داریم

                        • امیرعباس لشکانی لامرد فارسپاسخ به این دیدگاه 45 11
                         پنجشنبه 25 تير 1394-9:48

                         لشکان سرای شیران

                         • عابدلشکانی ازفارسپاسخ به این دیدگاه 52 19
                          سه شنبه 23 تير 1394-12:1

                          عشقه روستای لشکان استان فارس

                          • م از درگاهپاسخ به این دیدگاه 46 65
                           يکشنبه 21 تير 1394-2:49

                           عشق است درگاه پایتخت اشکورات...

                           • نیما لشکان پور از کرمانپاسخ به این دیدگاه 61 42
                            سه شنبه 16 تير 1394-17:41

                            لشکان هرکجاباشیم درقلب مایی

                            • میلادباباخانی لشکانپاسخ به این دیدگاه 64 49
                             دوشنبه 15 تير 1394-11:24

                             خاک زیرپاتم لشکان عزیز

                             • اسیه اشکوری کلاچایپاسخ به این دیدگاه 68 31
                              پنجشنبه 11 تير 1394-17:18

                              چو ایران نباشد تن من مباد

                              • موسی عزیزیپاسخ به این دیدگاه 71 92
                               چهارشنبه 10 تير 1394-0:49

                               چو درگاه نباشد / تن من مباد

                               • موسی چابهارپاسخ به این دیدگاه 77 42
                                دوشنبه 8 تير 1394-12:19

                                سلام به اشکور.سلام به لشکان

                                • رضا چاکانیپاسخ به این دیدگاه 50 54
                                 يکشنبه 31 خرداد 1394-18:23

                                 سلام به همه ی اشکوریها ودرودبه تمام اشکور.
                                 تمام دیدگاه های دوستان عزیزفقط درچهارچوب بیان احساسات وابرازعشق وعلاقه نصبت به اشکوربسنده شده است وبس.
                                 عشق ورزیدن به این شاهکارخلقت فقط درحدگفتاروبیانات کافی نیست.
                                 همه میدانیم که اشکورعزیزمابرای پیشرفت موانع ومشکلاتی داردکه خودرادرپشت تمام زیباییهای بکر پنهان کرده است.
                                 کشاورزی دراشکوربصورت علمی وبروز نیست.ومردم همچنان همانندقدیم محصولات مهمی همچون فندق وگل گاوزبان رابعمل می آورندومتعصفانه فراوری آن درقزوین صورت میگیردکه توجه مسئولان استان و رودسرونماینده محترم رودسر رامیطلبدتاسرمایه بصورت خام فروشی ازاستان خارج نشود.وموجب اشتغال فراوانی نیز خواهدشد.
                                 گیلان ومازندران درصنعت توریستی رتبه اول رادرکشوردارامیباشندواشکورماجزء زیباترین مناطق وبکر دواستان یادشده میباشد متعصفانه آنطورکه بایددرسطح کشورشناخته شده نیست ودرنتیجه اشکور ازدرآمدتوریستی آنچنان که باید بهره نمیبرد.بایدبرای تحقق این آرمانها ورفع موانع پیشرفت برای قشرزحمتکش اشکور باکوششی مضاعف مسولین محترم رادراین امرمهم همراه کنیم تاتوجه ویژه به اشکور داشته باشندوما شاهد شکوفایی اشکورناب (این سرزمین مستعد درآمدزایی ) برای اشکوریهای عزیز باشیم.
                                 به امیدآنروز

                                 • گالری عکس اشکور.باباخانیپاسخ به این دیدگاه 86 15
                                  پنجشنبه 28 خرداد 1394-10:19

                                  سلام به تمام اشکور و مردان و زنان غیور اشکور درود و رحمت به روان پاک نیاکان ما که سالها با رنج و زحمت ازمیرا ث 5000 ساله اشکورپاسبانی کرده وان را برای ما به ارث گذاشتند.اشکورقدمتی بسیارزیادی دارد.کاوشهای چندین ساله اخیر نشان می دهدکه از دوره پارینه سنگی اشکور محل سکونت نیاکان مابوده اشکورقلمرو سلاطین اشکانی .ماکان اشکور ی .هزاراسبی اشکوری.ناصرالحق بنیانگذارنهضت سربداران.حسن صبا و سادات کیایی اشکوری بوده.
                                  مرکز فرمانروایان سادات کیا لوسن جیرکشایه یاهمان درگاه امروزی بوده .همه جای اشکور زیبایی های خاص خودش را دارد.تاریخی بودن یک روستای اشکور تنهامختص ان روستانیست بلکه میراثی برای تمام اشکور است .اینجانب به عنوان فرزندکوچک اشکور درقبال رسالت خبرنگاری که برعهده دارم تمام سرزمین اشکوررا سرزمین مادری خود می دانم .ودرمعرفی اشکور ازهیچ چیزی دریغ نخواهم کرد.برایم لشکان و درگاه و...فرقی ندارد رسالتم معرفی تمام اشکوره
                                  ممنون ازبرادرم اقای فرزادرضایی درگاهی

                                  • مهدى پورکارودىپاسخ به این دیدگاه 68 80
                                   چهارشنبه 27 خرداد 1394-0:14

                                   من از تمام اشکورىهاى خونگرم تشکر مىکنم که همىشه هواى همو دارن.هىچ کجاى دنىا اشکور درگاه نمىشه

                                   • فرزاد رضائی درگاهی پاسخ به این دیدگاه 107 22
                                    يکشنبه 24 خرداد 1394-16:4

                                    ضمن تشکر از همه اشکوری های عزیز در سراسر ایران عزیز ازاینکه دوست عزیز وبا تعصب ما آقای عارف باباخانی زحمت زیادی دارند میکشند واطلاعات زیبا وعکس های زیبا وقشنگی از اشکور زیبا برای ما میگذارند بسیار متشکرم الان حدود 21 سال هست که نتوانستم از سرزمین مادری خود حداقل سال بیست روز سری بزنم که خود جای تاسف داره ولی از دوستان خوب ما که زحمت میکشند مطالب روز وزیبایی ارایه میدهند بخصوص آقای عارف باباخانی متشکرم لشکان باآن مناظر زیبا وقشنگش ومردمان خوبش ودوستان خوب لشکانی که در وصف لشکان نظراتی زیبا دارند مشکریم چون بنده عقیده دارم تمام اشکور سرزمین مادری ما اشکوری ها به حساب میاد اشکوری یعنی استقامت ،صبور،باغیرت،شجاع،وباهوش

                                    • دوشنبه 18 خرداد 1394-20:15

                                     سلام خانوم صدراشکوری راستیتش همین موضوع برای مادرگاهی هاجای تعجبه. ،،،،،،،،،لطفایکی ازلشکانی هاجواب بده ک دلیلش چیه????

                                     • خانم باباخانی لشکان پاسخ به این دیدگاه 5 3
                                      سه شنبه 14 ارديبهشت 1395-11:36

                                      خانمها صدر اشکوری وgiti عرض سلام واحترام ، از اینکه فرمودید چرا لشکانیها در وبلاگ درگاه برای لشکان نظر میدن نشان از فرهیختگی واهل قلم بودنشان هست به همسایه هاشون سرمیزنندونسبت به اطرافیانشان بی تفاوت نیستنداز اسم لشکان (لشکرکشان ) جز این بر نمییاد...ایران سرای من است.....

                                     • هانیه صدر اشکوری از تهرانپاسخ به این دیدگاه 32 40
                                      يکشنبه 17 خرداد 1394-12:25

                                      سلام به تمام اشکور.به خصوص لشکان و درگاه به طور اتفاقی این نوشته درمورد روستای درکاه رو دیدم برایم این جالب بود که 90درصدکاربرانی که پیام گذاشتن لشکانی بودند جای تعجبه خود لشکان بالای 10 تا وبلاک داره و وبلاگ و سایت عارف باباخانی جزو سایتهای برتر اشکوره چرا انجا نظر نمی دن میان واسه درگاه درمورد روستای لشکان نظر می دن

                                      • شنبه 16 خرداد 1394-23:53

                                       به نام خداوند درگاه خالق زیبایی ها.......
                                       "خدا دوستدارآشناست عاشق می خواهد نه مشتری بهشت....."
                                       روستای درگاه واقعازیباست ...زیبایی اشکور در درگاه خلاصه میشود.....من به روستاییم درگاه عشق می ورزم ....

                                       • مجید فرجی،زیدیپاسخ به این دیدگاه
                                        يکشنبه 10 مرداد 1395-13:45

                                        همه جای اشکور زیباست درگاه از نظر تجاری و قابل دسترس بودن عالیه، ولی زیبایی و تفریحی با چشم انداز عالی هیچ جا مثل بلترک نمیشه از نظر امنیت و سکوت آرامش بخش، زیدی.

                                       • مجید اسماعیل پورپاسخ به این دیدگاه 90 83
                                        شنبه 16 خرداد 1394-11:0

                                        بنام خدایی که درگاه را آفرید ...

                                        • رضا چاکانی-درگاه -از تبریزپاسخ به این دیدگاه 59 69
                                         شنبه 29 فروردين 1394-20:25

                                         باسلام به همه عاشقان زیباییهای بکرو وصف ناپذیر اشکورات . اشکوریهای عزیز به هرطبیعتی که درنقاط مختلف ایران عزیز سفرکردید به عینه دیدیدکه چگونه زباله های شهری براثرکوتاهی ساکنان آن نقاط تفریحی وبی توجهی مسافرانی که به مناطق زیبای شهرهای مختلف سفرمیکنند چهره ی طبیعت زیبارا به انواع واقسام پلاستیکهای رنگارنگی که به دست بادسپرده شده وبه شاخ وبرگ درختان آویزان میشودقلب هرانسان طبیعت دوست راجریحه دارمیکند-خداراشکراشکورزیبای ما هنوز به این زباله های پلاستیکی آنچنان آلوده نشده است-لذا اشکوریهای دوست داشتنی: بیاییدبرای حفظ زیبایی این شاهکار خلقت در تمیز نگه داشتن آن عزم راسخ داشته باشیم . و اینگونه هست که فرهنگ مردم این خطه جسارت آلودگی این طبیعت را از مسافران سلب نموده واین فرهنگ پاک نگه داشتن طبیعت در وجود همگان نهادینه میشود

                                         • امید رجبی پور کشایهپاسخ به این دیدگاه 6 15
                                          شنبه 29 فروردين 1394-13:30

                                          پایگاه خبری تحلیلی اشکوریها
                                          طبیعت بهاری سپارده اشکور
                                          http://www.eshkevariha.ir/?p=2813

                                          • باباخانی لشکانپاسخ به این دیدگاه 34 5
                                           يکشنبه 16 فروردين 1394-16:8

                                           از مسئولین اداره راه خواهشمندیم یه فکر اساسی در مورد رودخانه نیاسن در مسیر جاده اصلی اشکورات بکنند که هر ساله بخصوص در ایام فصل بهار که با کمترین بارش منجر به ابگرفتگی و مسدود شدن جاده میگردد/باتشکر

                                           • گالری عکس اشکورپاسخ به این دیدگاه 86 4
                                            سه شنبه 26 اسفند 1393-21:19

                                            سلام اشکوریهای عزیز اصالت اشکوری بودن خودمان راحفظ کنیم و به ان و قدمت تاریخی اشکورمان ببالیم .پسوند اشکور را ازشناسنامه بچه هامون حذف نکنیم .وباتمام افتخار و غرور به همه بگوییم که زادگاه مان اشکور و بچه اشکوریم .پاینده باد سرزمینم اشکور زیبا

                                            • رسول نوروزیپاسخ به این دیدگاه 5 9
                                             دوشنبه 25 اسفند 1393-10:32

                                             باسلام وخسته نباشید خدمت همگی .
                                             نوروز 94 رو پیاپیش به همه عزیزان تبریک میگم و سال94 رو واسه همگان بالاخص به مردم باصفای سرزمین مادر ی (اشکورات سرافراز)سالی سرشار از موفقیت و شادی آرزو مندم .

                                             • بابك شعبانزاده /. اشكور روستاي كلايه پاسخ به این دیدگاه 13 11
                                              يکشنبه 24 اسفند 1393-15:46

                                              قلب ماسكونتگاه كسانيتكه ازاعماق وجودمان دوستشان داريم ، حتى در فاصله! تقدير تقويم انسانهاعاديست وتعغيرو تدبيرانسانها عاليست،، زندگيتان سرشار ازتعقيرات عالى باد......... سلام به تمام مردم خوب با صفاى اشكورات مردمى كه هيچ وقت ديارشان ازياد نبردن ، بنده هم از طرف خودم ومردم خوب روستاهاى كلايه - چاكانك -درسنك -پتنك .،،، كمال تشكر از اقاى عباسى داريم بابت معرفى روستاى درگاه و مردم خوب اين روستا /جا دارد اينجا از دوستان خوب خودم لشكانيهاى با قيرت كه حسابى تو سايت فعال ميباشن تشكر كنم حسابى تركاندن ،؟ اشكور مال ماست پس براي ابادانيش بكوشيم @ پيشاپيش سال ٩٤ به تمام مردم اشكور تبريك ميگويم عيد خوبى داشته باشيد در كنار خانواده محترم /پيروز و سربلند باشيد ! يا على مدد ///// بابك ش اشكور كلايه ؟!

                                              • رسول نوروزیپاسخ به این دیدگاه 3 6
                                               شنبه 16 اسفند 1393-14:28

                                               باسلام خدمتان عزیزان اشکوری
                                               در هرجا از این کره خاکی که هستید موفق و شاد باشید
                                               سال 93 سال خوبی واسه کشاورزان اشکور بالاخص مردمانی که در بالادست این منطقه ساکن هستند نبود انشااله سال 94 یکی از سالهای خوبی واسه کشاورزان این منطقه باشد

                                               • فاطمه لشکانی از واجارگاهپاسخ به این دیدگاه 72 25
                                                يکشنبه 10 اسفند 1393-22:40

                                                لشکان دوووووووووستت دارم

                                                • باباخانی لشکانپاسخ به این دیدگاه 67 7
                                                 يکشنبه 10 اسفند 1393-21:4

                                                 واقعا در اشکورات بدلیل نبودن شغل و امکانات در این فصل سال خالی از سکنه شده ایا بااین روند دیگه در سالهای اتی چیزی به اسم عید دیدنی وبازی های معروف محلی خواهیم داشت

                                                 • زهرالشکانی ازعباس ابادمازندرانپاسخ به این دیدگاه 80 34
                                                  جمعه 10 بهمن 1393-0:29

                                                  یادش بخیر.چه صفایی داشت لشکان قدیم

                                                  • ایداحسینی لشکانیپاسخ به این دیدگاه 89 8
                                                   چهارشنبه 8 بهمن 1393-15:32

                                                   زنده باد مردان غیوراشکور
                                                   درود به درگاهی ها و لشکانی ها

                                                   • رضاچاکانی پاسخ به این دیدگاه 32 52
                                                    يکشنبه 5 بهمن 1393-20:24

                                                    زیبایی وسرسبزی تورادرهیچ دیاری یافت نکردم -آرامشی که ازطبیعتت میگرفتم سالهاست که گم کردم- همیشه سبزو یاشار باشی ای سرزمین پرازخاطرات من.

                                                    • مهران اشکوریپاسخ به این دیدگاه 89 4
                                                     سه شنبه 30 دی 1393-21:15

                                                     سلام به تمام اشکور
                                                     مهران هستم و اشکوری اماساکن بندرعباس هستم .خواستم تشکرکنم ازاشکوری های عزیزی که باعث معرفی اشکوربه سایرنقاط دیگرشده اند
                                                     اقای عارف باباخانی عکاس خبرنگاراشکوری
                                                     اقای امیدرجبی پوروبلاگ نویس اشکوری

                                                     • کاوه لشکانیپاسخ به این دیدگاه 80 8
                                                      سه شنبه 23 دی 1393-15:57

                                                      زنده باداشکور زیبا و سرسبز

                                                      • فرزاد رضائی درگاهپاسخ به این دیدگاه 42 46
                                                       دوشنبه 22 دی 1393-22:51

                                                       سلام به همه اشکوری های عزیز ودوست داشتنی که اینهمه به سرزمین مادری عشق میورزند .اشکوریها سزاوار بهترینها هستند وخواهشی هم دارم هیچوقت اشکور را جدا ندانید تمامی اشکور چه سفلی وچه علیا نگین سلسله جبال البرز می باشد .اشکوری در هرکجای این کره خاکی که باشد اول به وطنش ودوم به سرزمین مادری خود اشکور عشق می ورزد اشکوری عزیز از کشایه ولشکان گرفته تا جیرکل شوک وشوئیل وبلترک وکاکرود ولیاسی ودرگاه و.....دوستتان دارم وهمیشه به اشکوری بودن خود می بالم .

                                                       • چهارشنبه 17 دی 1393-14:15

                                                        بلترک بهشته رو زمینه

                                                        • گالری عکس اشکور-باباخانی لشکانپاسخ به این دیدگاه 100 2
                                                         سه شنبه 9 دی 1393-21:46

                                                         روستای زیبای درگاه رو بامردم باصفا وخونگرمش دوست دارم

                                                         • چهارشنبه 3 دی 1393-11:50

                                                          درگاه ،ولنی ،بلترک ،لیاسی بامردمانی خوب ومهمان نواز خاطرات خوبی دارم با قدمتی تاریخی

                                                          • سه شنبه 17 فروردين 1395-13:53

                                                           ولنی زادگاه منه.عالیهههههههههههه.بازم تشریف بیارین

                                                          • فاضلی لشکانیپاسخ به این دیدگاه 80 29
                                                           دوشنبه 24 آذر 1393-19:17

                                                           اشکور بدون یادکردن از لشکان صفاندارد.
                                                           لشکان لشکانی دوستتان دارم

                                                           • امیری لشکانی ازرشتپاسخ به این دیدگاه 81 29
                                                            شنبه 22 آذر 1393-19:40

                                                            نگین اشکورلشکان

                                                            • هلن باباخانی لشکانی ازتهرانپاسخ به این دیدگاه 83 32
                                                             پنجشنبه 20 آذر 1393-20:28

                                                             بازهوای وطنم ارزوست(لشکان)

                                                             • کریم لشکان پورپاسخ به این دیدگاه 83 31
                                                              سه شنبه 18 آذر 1393-21:5

                                                              برای دیدن سرزمین پدری ام لشکان بیقرارم

                                                              • سمیه لشکانیپاسخ به این دیدگاه 85 33
                                                               پنجشنبه 13 آذر 1393-19:49

                                                               لشکان زادگاه اشکانی ها دوستت داریم

                                                               • يکشنبه 25 آبان 1393-14:30

                                                                روستای درگاه را با تمام دنیا عوض نمیکنم

                                                                • مخمد رضایی درگاهیپاسخ به این دیدگاه 49 88
                                                                 يکشنبه 11 آبان 1393-13:28

                                                                 با سلام واحترام به همه اشکوریای عزیز همه جای اشکور عشق من است ومن بهش عشق میورزم . بخصوص درگاه این دیار تاریخی عشق من درگاه وبا تشکر از اقای عباسی .

                                                                 • اشکوریهاپاسخ به این دیدگاه 1 4
                                                                  شنبه 3 آبان 1393-20:39

                                                                  راهی که ریزش کوه در اشکور یکطرفه نموده بود بازشد!!!/پیگیری اشکوریهاجواب داد
                                                                  ساعت ۱۷ عصر روز گذشته خبری به تحریریه اشکوریها از بسته شدن راه حدواسط روستاهای درگاه و پرندان در اشکور علیا ارسال شد که خبرنگار ما جهت تهیه خبر به این منطقه اعزام گردید.

                                                                  براساس گزارش خبرنگار ما تخته سنگی به ابعاد ۲/۵ مترمکعب مسیرجاده اصلی را یکطرفه نموده بود و با توجه به اینکه فاصله راهداری تا محل ریزش کوه کمتر از یک کیلومتر بود هیچگونه اقدامی در دوساعت اول صورت نگرفته بود.
                                                                  صبح امروز در تماس تلفنی با بخشدار رحیم آباد یک طرفه بودن این مسیر را پیگیر شدیم که وی در تماس با راهداری این منطقه دستورات بازگشایی مسیر را صادر نمود .

                                                                  هم اکنون راه باز است و آمدشد برقرار گردیده است..

                                                                  • امیدرجبی پورکشایه*اشکوریهاپاسخ به این دیدگاه 2 6
                                                                   چهارشنبه 30 مهر 1393-18:44

                                                                   مشکلاتتان را برایمان بفرستید
                                                                   پیگیری از ما
                                                                   http://www.eshkevariha.ir
                                                                   اشکوریها

                                                                   • سه شنبه 22 مهر 1393-14:41

                                                                    با تشکرمطالب زیبایی بود هرچند درمورد روستای مانبود ولی همه اشکورو عشقه!!!
                                                                    ولی بد نیس یکم از مشکلات مردم این مناطقم کفته بشه شاید کسی بفکر چاره بیفته هرچند بعید بنظر میرسه.مردم این مناطق علارغم زحمت وتلاش بسیار از نظر رفاه مشکلات زیادی دارن که خدایش حقشون یعنی همون حقمون نیس!!!

                                                                    • دوشنبه 30 تير 1393-18:32

                                                                     با سلام خدمت شما و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما در این ماه عزیز، ایام ضربت خوردن و شهادت اسدالله الغالب مولی الموحدین آقا امیر المومنین رو به شما تسلیت عرض می‌کنم.
                                                                     در این شب‌های قدر بهترین کار دعا برای فرج است، خدا رو به حق علی(علیه‌السلام) قسم بدیم که ظهور فرزند برومندش را هر چه سریع‌تر برساند.

                                                                     • امیرهمایون لشکانیپاسخ به این دیدگاه 88 5
                                                                      يکشنبه 15 تير 1393-23:17

                                                                      دوستان درگاهی معرفی روستای درگاه را درسایت عارف باباخانی ببینید .ممنون

                                                                      • بهاره لشکانی ازرشتپاسخ به این دیدگاه 107 14
                                                                       يکشنبه 25 خرداد 1393-0:33

                                                                       دوستان اشکوری معرفی روستاههای اشکور رادر سایتwww.leshkan.irببیند.اقای عارف باباخانی علاوه براینکه عکاس تواناییست نویسنده خوبی هست.

                                                                       • مازیار محسنی درگاهی - کلاچایپاسخ به این دیدگاه 32 100
                                                                        چهارشنبه 21 خرداد 1393-10:31

                                                                        با تشکر از اقای عباسی و همچنین دوست عزیز اقای رجبی پور در جهت تلاش برای شناساندن فرهنگ و نام اشکور... درود بر شما

                                                                        • امیدرجبی پورکشایهپاسخ به این دیدگاه 6 7
                                                                         دوشنبه 19 خرداد 1393-10:49

                                                                         افتتاح سامانه اطلاع رسانی پیامکی رایگان سایت پرتال اشکور
                                                                         اشکوری های برای عضویت
                                                                         در سامانه پیامکی وب سایت عدد 770 را به
                                                                         شماره 50002060101111 ارسال نمایید

                                                                         • عارف باباخانیپاسخ به این دیدگاه 110 5
                                                                          يکشنبه 11 خرداد 1393-8:47

                                                                          زیباترین عکس های اشکوردر:WWW.LESHKAN.IR

                                                                          • امیدرجبی پورکشایه از اره چاکپاسخ به این دیدگاه 91 4
                                                                           شنبه 3 خرداد 1393-11:21

                                                                           طبیعت بکر اشکورات رحیم اباد رودسر
                                                                           بهار 93
                                                                           eshkevarnews.ir
                                                                           leshkan.ir

                                                                           • امیدرجبی پورکشایه از کلاچایپاسخ به این دیدگاه 11 5
                                                                            جمعه 9 خرداد 1393-17:45

                                                                            اشکورنیوزبا179همکار اشکوری برای ارتقا منطقه میکوشد
                                                                            همکاراشکورنیوزدرجیرده.کاکرود.لشکان.کشایه.درگاه.ولنی.
                                                                            شوک.درسنک.پلام.زیاز.گیری.لیما.آبدبوچال.کلایه.یاسور.چاکل.شاهراج.لیاسی.ویشکی.زیدی.میانرود.سولیکبن.لج.چاکانک.تکامجان.پوده.گرمابدشت.بلترک و...
                                                                            eshkevarnews.ir
                                                                            http://eshkevariha770.blogfa.com/

                                                                           • فرزاد رضایی درگاهپاسخ به این دیدگاه 34 73
                                                                            دوشنبه 29 ارديبهشت 1393-9:22

                                                                            باسلام به برادر عزیز آقای رجبی پورکشایه از گزارش زیبا وکاملی که ارایه دادند .عشق به تمام اشکور ومردم اشکور باید دیدگاه هر اشکوری در سربلندی این منطقه زیبا در دل سلسله جبال البرز باشد.باز هم از آقای عباسی بخاطر همه زحماتی که دراشاعه فرهنگ اشکور متقبل میشوند متشکرم.

                                                                            • امیدرجبی پورکشایه از کندسر کلاچایپاسخ به این دیدگاه 15 12
                                                                             پنجشنبه 25 ارديبهشت 1393-23:0

                                                                             عکاسی خودم
                                                                             http://eshkevarnews.ir/post/280

                                                                             • حامد.نوروز.پیمان.معین.ریواسک کوه لشکانپاسخ به این دیدگاه 88 7
                                                                              چهارشنبه 24 ارديبهشت 1393-14:45

                                                                              امروزچهارشنبه 24اردیبهشت.بادوستان زدیم به دل طبیعت .اومدیم به کیشکیل.سیرود.لزر.نفت. چاک اخرشم رسیدیم به ریواسکوه لشکان .جاتون خالی چه حالی داد.روز به یادمانی بود.عاشقان لشکان

                                                                              • امیدرجبی پورکشایه از کلاچایپاسخ به این دیدگاه 17 5
                                                                               جمعه 19 ارديبهشت 1393-19:21

                                                                               اشكورات، در رحیم آباد شهرستان رودسر یكی از دیدنی ترین نقاط كشور محسوب می شود. این منطقه با وجود جنگل ، تپه، كوهپایه، دشت، مرتع و قله های بسیار زیبا و از همه مهمتر مردمی ساده دل ، مهمان نواز و خونگرم سالانه پذیرای خیل عظیمی از گردشگران و مسافران است.
                                                                               نان كماچ، چای و پنیر محلی ازجمله غذاهایی است كه در هرخانه ای برای پذیرایی به خصوص به وقت عصرانه بر سر سفره عزیزان این خطه دیده می شود.
                                                                               هوای پاك و زمین مساعد برای كشاورزی باعث شده تا انواع درخت های میوه از قبیل سیب، اخته و به، كه همه از طعم خاص ییلاقی برخوردارند در این مناطق دیده می شوند. درختان تنومند گردو، فندق و درختان زرشك از دیگر فراورده های مردم اشكورات است.
                                                                               وجود بیش از ۵هزار هكتار زمین زراعی در اشكورات باعث شده كه مردم مبادرت به كشت سیب زمینی ، فندق، گندم، جو ، لوبیا، عدس ، گوجه فرنگی ، بادمجان ، گل گاوزبان، یونجه و... داشته باشند. البته در میان این محصولات، فندق سهم بیشتری را به خود اختصاص داده است.
                                                                               دراین زمینه سازمان جهاد كشاورزی استان گیلان اعلام كرده است كه تسهیلات طرح طوبی، لوله كشی عمومی ، انتقال آب، ایجاد سدهای مخزنی، ایجاد باغهای گردو و فندق نمایشی و راه اندازی ایستگاه تحقیقات فندق از جمله تسهیلاتی است كه این سازمان در اختیار كشاورزان این مناطق قرار داده است.
                                                                               مراتع وسیع منطقه اشكورات بطور كل در حوزه شهرستان رودسر قرار گرفته كه مساحتی حدود ۴۰هزارهكتار را به خود اختصاص داده است.
                                                                               این مراتع دارای قدمت دامداری طولانی بوده و در سنوات قبل از ملی شدن جنگل ها و مراتع «۱۳۵۱» مدیریت آن به صورت ارباب ، رعیتی بوده و دامداران در قبال بهره برداری از ییلاقات، بهره مالكانه و عوارض به اربابان پرداخت می كردند.
                                                                               بعد از ملی شدن جنگل ها و مراتع برای مرتعداران درمناطق مشجر مرتعی، پروانه چرا صادر شد و از سال ۱۳۶۳ پروانه چرای مرتعداران برای حدود ۸۰ مرتع و ۱۰۰هزار واحد دامی مجاز و حدود یك هزار دامدار صادر شد، با توجه به اینكه دامداران به صورت سنتی دارای مشاغل مختلف بسته به فصول سال هستند مانند فعالیتهای كشاورزی«باغ چای، زراعت برنج، باغ مركبات و فندق كاری» از قدیم رایج بوده است. بنابراین برای حفظ و احیا و بهره برداری به موقع و مناسب (مدیریت اصولی) نیاز به برگزاری كلاسهای آموزشی و ترویجی بوده كه در این راستا اداره كل منابع طبیعی استان گیلان با برپایی دوره های مختلف ترویج و مشاركتی آموزش دامداران را در اولویت قرار داد و نیزبا به كارگیری قرقبان یا دشتبان و مشاركت همه جانبه مرتعداران سعی در ایجاد تعادل بین دام و مرتع كرده است.
                                                                               درگاه، كلایه، كلرود، چكرود، قاضی چاك، عروس محله، زیار، گرمابدشت، سجیران، جیركل، ویشكی ، شاهراج از محله های معروف منطقه اشكورات هستند كه دیدن هركدام از آنها كه در نقاط مختلفی با چشم اندازهای متفاوت از یكدیگر قرار دارند روح انسان را شاد و نفس را پاك می كند.
                                                                               البته هنوز هم مردم این مناطق به سختی زندگی می كنند، هرچند با ساخت راههای مختلف و رساندن برق و سوخت و دیگر امكانات این سختی نسبت به سالهای گذشته تا حد زیادی هموار شده است، امید است ساخت این راهها فقط برای بهبود وضعیت این مناطق باشد زیرا همانطوری كه تا كنون این مناظر، زیبا و بكر باقی مانده، مطمئناً با رفت و آمد بیشتر مردم و به خصوص مسافران و گردشگران و بروز مشكلاتی از قبیل زباله و آتش سوزی این طبیعت زیبا دستخوش نامهربانی ها خواهد شد.
                                                                               ریختن زباله معضل بزرگی است كه علی رغم تولید آلودگی چهره زیبای این طبیعت را خراب خواهد كرد.
                                                                               وجود چشمه های متعدد، چشمه هایی كه آب خنك آنها زبانزد همه است تا حدودی مشكل آب شرب را در این مناطق حل كرده است. چشمه های آب معدنی طبیعی نیز در جای خود دیدنی است.
                                                                               بهار ، تابستان، پاییز و حتی زمستان نیز در اشكورات از زیبایی خاص خود برخوردار است. در بهار و تابستان سرسبزی خاص و در پاییز و زمستان زردی برگ درختان وحتی بارش برف های سنگین علی رغم اینكه مشكلات زیادی را به همراه دارد اما زیبایی خاصی را به این مناطق می دهد.

                                                                               هرچه از زیبایی مناظر و پاكی هوای این مناطق بگوییم كم است. امید است هر ایرانی بتواند حداقل یكبار به این منطقه كوهستانی گیلان و ایران سفر كند.اشكورات در شهرستان رودسر و در شرق استان سرسبز گیلان واقع شده است.

                                                                               منبع : روزنامه ایران

                                                                               • يکشنبه 14 تير 1394-0:52

                                                                                با سلام
                                                                                تشکر از مطالب زیبای شما امید وارم روزی مردم پراکنده اشکور در شهرهاو استانهای ایران زندکی می کنند برکردنند وبرای ابادانی
                                                                                اشکور با تشکر

                                                                               • امیدرجبی پورکشایه از کلاچایپاسخ به این دیدگاه 16 5
                                                                                چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393-18:20

                                                                                eshkvarnews.ir
                                                                                پرتال اطلاع رسانی اشکورات

                                                                                عاشق دیارم اشکورم

                                                                                • محمد شعبانی کاکرودیپاسخ به این دیدگاه 2 8
                                                                                 شنبه 28 تير 1393-21:31

                                                                                 با درود. منم عاشق روستای باستانی خودم کاکرود هستم شاید همین روزا یک وبلاک برای زادگاهم بزنم مرسی از همت شما

                                                                                • رسول نوروزیپاسخ به این دیدگاه 6 6
                                                                                 چهارشنبه 17 ارديبهشت 1393-9:4

                                                                                 امروز هفدهم اردیبهشت 1393 میباشد درختان فندوق وگردو در روستاهای لشکان .کشایه . گوگاه و روستاهای همجوار هنوز سبز نشده اند یعنی اینکه محصول مردمان این مناطق 100درصد سوخته از عزیزان و مسولان اداره کشاورزی خواهشمندیم هوای مردمان این مناطق را در سال جاری داشته باشند تا این عزیزان پیش خانواده شان شرمنده نشوند .

                                                                                 • باباپورلشکانی کلاچایپاسخ به این دیدگاه 102 7
                                                                                  پنجشنبه 11 ارديبهشت 1393-9:34

                                                                                  عشق به لشکان عشق به تمام اشکوره

                                                                                  • حسن لشکانی قزوینپاسخ به این دیدگاه 106 7
                                                                                   پنجشنبه 11 ارديبهشت 1393-8:57

                                                                                   مابه نگین اشکورات لشکان افتخارمی کنیم لشکان زادگاه اشکان

                                                                                   • يکشنبه 7 ارديبهشت 1393-22:6

                                                                                    سلام اقای کوروش.احتمالا اشکور یکی ازجایگاه های زندگی برخی از شاهزادگان اشکانی بوده نه اینکه درگاه پایتخت اشکانیان بوده بعدها امیران محلی کیایی البته یکی ازانهالوسن پایین یاهمان درگاه رامرکز خودقراردادجهت اطلاع نام خانوادگی بیشترمردم اشکوربالا کیایی است

                                                                                    • کوروش -از رامسرپاسخ به این دیدگاه 14 107
                                                                                     شنبه 6 ارديبهشت 1393-18:34

                                                                                     آقای بابک باسلام اگر جنابعالی مطالعه تاریخی بسیار قوی دارید واینجانب رامتهم به تحریف تاریخ میکنید لطفا تحقیق آقای عباسی را دررابطه با لوسن وهمچنین تحقیق مورخ بزرگ آمریکایی آقای پیتر ولی رادررابطه با درگاه مطالعه ای داشته باشید.

                                                                                     • بابک ازتهرانپاسخ به این دیدگاه 111 12
                                                                                      پنجشنبه 4 ارديبهشت 1393-8:16

                                                                                      باسلام اقای کوروش لیاسی بدانیدپایتخت اشکانیان شهرصددروازه یادامغان امروزی بوده نه درگاه لطفا تاریخ راتحریف نکنید

                                                                                      • كوروش -از رامسرپاسخ به این دیدگاه 13 113
                                                                                       چهارشنبه 3 ارديبهشت 1393-15:31

                                                                                       همه نقاط اشكور زيباست زادگاهم اشكور لياسي است با توجه به زيبايي هاي لياسي وبلترك وولني وچاكل ولي اشكور درگاه (لوسن)بخاطرآثار تاريخي وثبت شده درتاريخ گيلان ونقطه سوق الجيشي اين روستا متمايز با سايرنقاط اشكور مي باشدلذاپايتخت اشكانيان ومركزيت آن در روستاي زيباي درگاه (لوسن)مي باشد.تمام اشكورخاك من وزادگاه مادري است تعصب خاصي به يك مكان ندارم لشكان وكشايه وپرندان وسنگسرود وزيدي وميانرود گرفته تا لياسي وبلترك وولني و....همه وهمه زيبا ودوست داشتني هستندپس دوست بداريم اشكور را وسربلند كنيم اشكوري هارادوستان لشكاني ما.بدرود

                                                                                       • محمد لشکانی از رامسرپاسخ به این دیدگاه 116 16
                                                                                        چهارشنبه 3 ارديبهشت 1393-12:53

                                                                                        لشکانی های عزیز ازکامنت هاتون ممنون بیشتر پیام بگذارید همه وجودمی لشکان

                                                                                        • شراره لشکانی از رشتپاسخ به این دیدگاه 117 15
                                                                                         سه شنبه 2 ارديبهشت 1393-22:36

                                                                                         سلام در روستای لشکان مایک نوع بازی محلی به نام (سولنگه بازی) داریم که درفدراسیون بازی های بومی محلی ایران به نام لشکان به ثبت رسیده لطفا گزارش تهیه نمایید

                                                                                         • امیر لشکانیپاسخ به این دیدگاه 122 14
                                                                                          دوشنبه 1 ارديبهشت 1393-21:1

                                                                                          لشکان یکی ازروستاهای مهم اشکور می باشد موقعیت مکانی این روستاوجمعیت 700نفری و100خانواری وفورچشمه های اب وزمین های کشاورزی باغات فندوق گل گاوزبان ولوبیا ان راازدیگرروستاهای منطقه متمایزکرده

                                                                                          • سعید ازرحیم ابادپاسخ به این دیدگاه 124 16
                                                                                           شنبه 30 فروردين 1393-22:31

                                                                                           لشکان زادگاه پدری سرافرازان هشت سال دفاع مقدس جاویدالاثرمحمودعلیزاده لشکانی و ازاده بزرگوارگلعلی علیزاده لشکانی.لشکانی هرکجای دنیاباشد لشکانیست.بیقرارتم لشکان

                                                                                           • ایمان+م=کرجپاسخ به این دیدگاه 119 15
                                                                                            شنبه 30 فروردين 1393-1:22

                                                                                            دمتون گرم بچه های لشکان کولاک کردین.فقط لشکان وعشقه.

                                                                                            • مهرشاد لشکانی ازتهرانپاسخ به این دیدگاه 129 14
                                                                                             پنجشنبه 28 فروردين 1393-14:35

                                                                                             نفت چاک تو عشقه .هوای دلم بی توبارانیست لشکان عزیز چقدردلم هواتو کرده ماندگاری درقلبم

                                                                                             • سعیده چالوسپاسخ به این دیدگاه 128 19
                                                                                              سه شنبه 26 فروردين 1393-16:31

                                                                                              لشکان لوسن بالا بوده لشکان زادگاه اشکانیان بوده فدایت لشکان عزیزم

                                                                                              • حامد لشکان.ازکرجپاسخ به این دیدگاه 127 17
                                                                                               يکشنبه 24 فروردين 1393-21:9

                                                                                               همیشه بیادلشکان هستیم.هرجاکه باشیم.همه جای اشکورازنظرقشنگی یکه.ولی لشکان توشون تکه.صفای همه ی لشکانی ها

                                                                                               • بهشته لشکانی ازمتل قوپاسخ به این دیدگاه 132 17
                                                                                                شنبه 23 فروردين 1393-23:50

                                                                                                سلام اقای عباسی.لشکان نقطه تلاقی 3 استان گیلان.مازندران.قزوین است لطفا ازلشکان ومردمان شجاعش بنویسید ممنون

                                                                                                • فاطمه نجفی لشکان ازرودسرپاسخ به این دیدگاه 135 15
                                                                                                 پنجشنبه 21 فروردين 1393-23:4

                                                                                                 اماکن دیدنی لشکان(امام زادگان هاشم ومحتشم که ازاثارملی ایران است.چشمه های نفت چاک.چشمه های اب گرم دتور .غارسنگ بن.مجسمه های سنگی نرشاقان .درخت 500ساله ون دار.تخته سنگ زیارت سنگدانه.جنگل زرشک کوگا.ساعت طبیعی ماس تله.ابشارسفیداب تخته)

                                                                                                 • مریم لشکانی ازبی بالانپاسخ به این دیدگاه 133 14
                                                                                                  چهارشنبه 20 فروردين 1393-21:29

                                                                                                  اقای عباسی انتخاب شمابعنوان رییس کشتی محلی کلاچای راتبریک میگویم.لطفا ازلشکان سرزمین مردان شجاع بنویسید ممنون

                                                                                                  • امیرهمایون ازشیرازپاسخ به این دیدگاه 134 15
                                                                                                   دوشنبه 18 فروردين 1393-21:48

                                                                                                   ما هم مخلص مردم خون گرم درگاهیم.ولی چه کنیم لشکان رادوست داریم .ایران لشکان جاویدان

                                                                                                   • شنبه 16 فروردين 1393-13:28

                                                                                                    دوست داشتم عزیزان هم اشکوری مان نظرشان را از روستای درگاه داشته باشند نه اینکه مدام از روستای خوب لشکان نظر بدهند در هرصورت ما هم لشکان وخاطراتی که از روستای زیبای لشکان ومردمان ودوستان خوبی که از آنجا داریم از یاد نبرده ایم

                                                                                                    • طاهری لشکانیپاسخ به این دیدگاه 42 151
                                                                                                     پنجشنبه 14 فروردين 1393-20:34

                                                                                                     دوستان اگه عکس های ناب از طبیعت روستاهای لشکان کشایه دارن لطف کنن برام میل کنن
                                                                                                     abed.taheri@yahoo.com
                                                                                                     وبلاگ:lashkan-keshayeh.blogfa.com

                                                                                                     • مریلا جعفرزاده لشکانپاسخ به این دیدگاه 133 19
                                                                                                      دوشنبه 11 فروردين 1393-23:28

                                                                                                      من به لشکانی بودنم افتخار میکنم.اقای عباسی ازلشکان سرزمین اشکانیان بنویس .ببین چند نفرلشکانی برایت کامنت گذاشتن .لشکانی ها نوروز93مبارک

                                                                                                      • فرزاد رضائی درگاهیپاسخ به این دیدگاه 29 121
                                                                                                       چهارشنبه 28 اسفند 1392-15:14

                                                                                                       روستای زیبا وتاریخی من چقدر دلم برات تنگ شده خاطرات زیادی ازت در ذهن دارم با فرا رسیدن بهار 93 زنده نگه داریم خاطرات عزیزانی را که این روستای زیبا خاطراتی زیبایی از آن بزرگان دارد مرحوم ابراهیم رمضانی ،مرحوم حسن علی پور ،مرحوم تقی اسماعیل پور ،مرحوم نظرعلی جعفری ،مرحوم حاج حسین امیدی ومرحوم عزیزاله علی پور ،مرحوم محمد علی علی پورومرحوم حسین چاکانی و... وگرامی میداریم یاد وخاطره شهیدان دلاورروستای مان شهید ضرغام جعفری وشهید محمود علیزاده

                                                                                                       • ali.h.s.babakhani lashkanپاسخ به این دیدگاه 122 21
                                                                                                        جمعه 23 اسفند 1392-20:47

                                                                                                        سلام به همه ی لشکانی های عزیزسال نوتان مبارک.عشق است لشکان. sss.

                                                                                                        • سعیده کندسربیبالانپاسخ به این دیدگاه 142 21
                                                                                                         چهارشنبه 21 اسفند 1392-0:0

                                                                                                         لشکانی ها نشون دادید عاشق دیارتانید ممنون

                                                                                                         • مهرسا ازکلاچایپاسخ به این دیدگاه 141 24
                                                                                                          دوشنبه 19 اسفند 1392-22:18

                                                                                                          من لشکانی نیستم اما بخاطرعشقم لشکان رادوست دارم

                                                                                                          • گلناز ازسمنانپاسخ به این دیدگاه 139 25
                                                                                                           چهارشنبه 14 اسفند 1392-20:56

                                                                                                           همه جای ایران سرای منه اما لشکان یه چیز دیگریست

                                                                                                           • هنگامه ازاصفهانپاسخ به این دیدگاه 142 21
                                                                                                            شنبه 10 اسفند 1392-20:46

                                                                                                            سلام به عشق مامانم فقط لشکان

                                                                                                            • دوشنبه 28 بهمن 1392-20:45

                                                                                                             جالب بود

                                                                                                             • علي باباخاني لشكانپاسخ به این دیدگاه 121 21
                                                                                                              پنجشنبه 3 بهمن 1392-23:48

                                                                                                              سلام من هفت سالمه لشكان رادوست دارم چون بابام اهل انجاست ولشكان رودخانه وچشمه هاي زيادي دارد خيلي بيشتر دوست دارم

                                                                                                             • محسن عزیزی درگاهیپاسخ به این دیدگاه 54 102
                                                                                                              سه شنبه 1 بهمن 1392-11:13

                                                                                                              سلام با تشکر از آقای عباسی بابت توصیف روستای سرسبز درگاه ............. عشق است دیار من درگاه..........خیلی دوسش دارم هیجا درگاه نمیشه........

                                                                                                              • سليمان باباخاني لشكانپاسخ به این دیدگاه 44 23
                                                                                                               جمعه 6 دی 1392-0:47

                                                                                                               اشكور يكي ازبزرگترين قطب توليد فندق دركشور بوده كه 80 درصد فندق كشور را تامين ميكندولي متاسفانه در مورد قيمت اصلا در بازار ثبات ندارد وتحت پوشش هيچ بيمه اي نيست وكشاورزي در اشكورات همچنان به روش سنتي اداره ميشود

                                                                                                               • حسن فا طمی پاسخ به این دیدگاه 19 10
                                                                                                                جمعه 29 آذر 1392-20:18

                                                                                                                همه جای اشکور زیباست ،تقریبا همه ی روستا ها رفته ام ومحققا"با مردم و آداب و رسومشان آشنایی کافی دارم . اما درگاه را خیلی دوست دارم . روستای خاطره انگیزی برای من است. چون اولین سال خدمت مقدس معلمی ام را آنجا بودم . و هم اولین معامشان بودم . مردم خون گرم و مهمان نوازش با طبیعت خوب وزیبای آن با هم درآمیخته اند.مسجد قدیمی ، آسیاب سنتی، وادی شهدا ، باغات فندق و گل گاوزبان ، کشت زار های گندم ، قطار اسبان و قاطرانی که در روزهای سرد و پر برف عازم بالا اشکوربودند یادش بخیر باد.از پیر مردهای آن :مشتی تقی ، شیرعلی،موسی،آقای علیزاده (پدر شهید) و جوانترها :فتحعلی ، قربان ، موسی ،مشتی ولی ، ستار ...و دانش آموزان خوب و با محبتم یادشان بخیر ، نمیدانم به چه کاری مشغولند و روزگار را چگونه سپری می کنند .برای همه آنها آرزوی سلامتی و کامیابی می کنم .

                                                                                                                • حامدباباخانی لشکانپاسخ به این دیدگاه 64 23
                                                                                                                 سه شنبه 26 آذر 1392-22:13

                                                                                                                 سلام.خیلی خوب بود .لطفا از روستای لشکان وتاریخش بنویسید.بخصوص از امام زادگان هاشم ومحتشم.داستان رعنه(رعنا)

                                                                                                                 • حامدباباخانی لشکان پاسخ به این دیدگاه 55 26
                                                                                                                  پنجشنبه 14 آذر 1392-0:0

                                                                                                                  نظر ما رو قابل ندونستید تو سایتتون بزارین.بد جورزدحال میزنیین

                                                                                                                  • لقمان طاهری لشکانیپاسخ به این دیدگاه 21 142
                                                                                                                   يکشنبه 26 آبان 1392-0:0

                                                                                                                   خیلی عالی بود.لطفا بما سری بزنید

                                                                                                                   www.lashkan keshayeh blogfa,com

                                                                                                                   • مائده نجفیپاسخ به این دیدگاه 137 29
                                                                                                                    جمعه 17 آبان 1392-0:0

                                                                                                                    لشکان زادگاه پدر بزرگ عزیزم

                                                                                                                    • جمعه 26 مهر 1392-0:0

                                                                                                                     بخاطرعشقم که بچه اونجاست عاشقشم.B.M

                                                                                                                     • اميدجعفرنژاداز كلاچايپاسخ به این دیدگاه 12 39
                                                                                                                      جمعه 19 مهر 1392-0:0

                                                                                                                      اشكورنمادي ازبهشت ناديده ماست

                                                                                                                      روستاي مج هفت آبشارزيرپاي بناي ايزدي شاه سفيدكوه انتهاي خود بهشت

                                                                                                                      • اميدجعفرنژاداز كلاچايپاسخ به این دیدگاه 8 20
                                                                                                                       جمعه 19 مهر 1392-0:0

                                                                                                                       اشكورنمادي ازبهشت ناديده ماست

                                                                                                                       روستاي مج هفت آبشارزيرپاي بناي ايزدي شاه سفيدكوه انتهاي خود بهشت

                                                                                                                       • موسی عزیزی درگاهیپاسخ به این دیدگاه 195 186
                                                                                                                        سه شنبه 9 مهر 1392-0:0

                                                                                                                        عشق است دیار من درگاه

                                                                                                                        • مرادی نسبپاسخ به این دیدگاه 9 8
                                                                                                                         جمعه 18 مرداد 1392-0:0

                                                                                                                         سلام بر اشکور بزرگ و مردمان پاکش مثل هواش. دیار من اشکور دوستت دارم.

                                                                                                                         • سه شنبه 8 مرداد 1392-0:0

                                                                                                                          سلام ، روستای زیبای حاجی بابایی وحاجی مامانی من ، خیلی دلم برات تنگ شده، بازم تابستان شد وشما ییلاق هستید. ای کاش مامانم می تونست منو درگاه ببره. دایی حسین دوست دارم .

                                                                                                                          • آرزو درگاهیپاسخ به این دیدگاه 11 17
                                                                                                                           دوشنبه 3 تير 1392-0:0

                                                                                                                           سلام روستای پدری ام دوستت دارم. خیلی دلم برات تنگه، مشغله های زندگی فرصتی رو برای دیدن مناظر زیبایت نمی دهد. امید وارم زودتر بیایم وبار دیگر در آن هوای پاک نفس بکشم. وفریاد بزنم خاطرات زیبایم ، هنوز در ذهنم جای دارین.

                                                                                                                           • آرزو درگاهیپاسخ به این دیدگاه 8 17
                                                                                                                            دوشنبه 3 تير 1392-0:0

                                                                                                                            سلام روستای پدری ام دوستت دارم. خیلی دلم برات تنگه، مشغله های زندگی فرصتی رو برای دیدن مناظر زیبایت نمی دهد. امید وارم زودتر بیایم وبار دیگر در آن هوای پاک نفس بکشم. وفریاد بزنم خاطرات زیبایم ، هنوز در ذهنم جای دارین.

                                                                                                                            • غلامرضا اسلامیانپاسخ به این دیدگاه 8 4
                                                                                                                             چهارشنبه 29 خرداد 1392-0:0

                                                                                                                             با سلام و تشکر ار اقای مهندس داریوش غلامرضایی نسیت به اطلاعات جامع ازمناطق دیدنی اشکورمخصوصا از مسیر جنت رودبارو بلترک و درگاه و لشکان کمال تشکر را داریم

                                                                                                                             هیات کوهنوردی گروه صنعتی گلرنگ

                                                                                                                             • فرزاد رضائي درگاهي پاسخ به این دیدگاه 15 16
                                                                                                                              دوشنبه 23 ارديبهشت 1392-0:0

                                                                                                                              همه جاي اشكور زيباست .من خاك اشكور راميبوسم با داشتن مردماني با غيرت وشجاع وبي باك ،باهوش ولايق كه در سرزمين مادري من اشكور وجود دارد به خودم مي بالم. اشكور فقط درگاه نيست بلكه همه جاي اشكور افتخار من است طبيعتي بكر وزيبا اشكوري هميشه دوست داشتني هستي افسوس مي خورم كه چند سالي هست كه نتوانستم گذري در مناطق عزيز ودوست داشتني اشكور داشته باشم .هميشه در قلب مني اشكور واشكوري با غيرت

                                                                                                                              • زهره امبری تنکابن و درسا غلامرضایی پاسخ به این دیدگاه 71 10
                                                                                                                               يکشنبه 15 ارديبهشت 1392-0:0

                                                                                                                               لشکان بهشت وافعی گیلان

                                                                                                                               • جمعه 30 فروردين 1392-0:0

                                                                                                                                روستایی بکر و دنج اشکورات است تشکر میکنم از مردمان شریف این روستا مهمان نواز و خونگرم و زحمتکش واقعا خسته نباشند -خدا قوت میگویم

                                                                                                                                • پرویز محمد زاده پاسخ به این دیدگاه 2 12
                                                                                                                                 جمعه 30 فروردين 1392-0:0

                                                                                                                                 بسیار جالب است از روستای درجه یک اشکورات است

                                                                                                                                 • شهاب از اشکورپاسخ به این دیدگاه 4 4
                                                                                                                                  شنبه 24 فروردين 1392-0:0

                                                                                                                                  مهسا خانم ومیترا خانم خواهشا کمی از احساسات خانمانه پرهیز کنید و به واقعیت ها احترام بگذارید . همه اشکور سرای من است .

                                                                                                                                  • هاجر رهبر سنگسرودیپاسخ به این دیدگاه 8 29
                                                                                                                                   يکشنبه 11 فروردين 1392-0:0

                                                                                                                                   با سلام و خسته نباشید خدمت شما آقای عباسی.خیلی متشکرم از اطلاعات جامعتون در مورد روستای خاطره انگیز درگاه... لطفا مشکل فعلی این روستا و روستاهای هم جوار من جمله سنگسرود و پرندان و... که مشکل کمبود آب شامیدنی مخصوصا در فصل تابستون دارند رو پوشش بدید. با تشکر. جا داره از همین جا از یکی از شریف ترین افراد درگاه جناب آقای مشهدی ولی اسماعیل پور درگاهی(پدرشوهر عزیزم) که برای اعتلای خانواده و روستای درگاه تلاش بی شائبه ای انجام میدن تشکر کنم.

                                                                                                                                   • گیلانشاهپاسخ به این دیدگاه 13 2
                                                                                                                                    جمعه 18 اسفند 1391-0:0

                                                                                                                                    زنده باد مردمان گیل و دیلم

                                                                                                                                    • پنجشنبه 10 اسفند 1391-0:0

                                                                                                                                     سلام.

                                                                                                                                     من دانشجوهستم الانم توخوابگام خیلی ذوق کردم این مطالبوخوندم مخصوصاکه اسم هم محلیامو(لشکانیا)رودیدم!!!!!!!!!!!!!!!!

                                                                                                                                     دوماد مون ی وبلاگ داره (برق وصنعت اشکور)درموردروستای لشکان البته تازگیاداره تودرگاه پست بانک میزنه.خلاصه منتظرهمتون هستیم.

                                                                                                                                     • شنبه 28 بهمن 1391-0:0

                                                                                                                                      من به این روستا رفتم واقعا زیباست

                                                                                                                                      • میترا $ رضایی پرندانی پاسخ به این دیدگاه 4 48
                                                                                                                                       سه شنبه 14 آذر 1391-0:0

                                                                                                                                       با سپاس فراوان از اقای عباسی عزیز بخاطر اطلاعات فسیحی که از روستای مجاور روستای زادگاهم دادید.البته من به نوبه خودم پرندان را شکیل تر می بینم.ضمنا با نظر خانم مهسا کاملا موافقم البته باتوجه به شنیده هایی که دارم عرض می کنم.با سپاس فراوان.
                                                                                                                                       ا

                                                                                                                                       • جمعه 10 آذر 1391-0:0

                                                                                                                                        روستایی زیبا تر از جورده که مناطق زیبای لپاسر و قله مرتفع سماموس را با خود یدک می کشد، در اشکورات نخواهید یافت.

                                                                                                                                        • دانیال غلامرضائی واجارگاهپاسخ به این دیدگاه 72 8
                                                                                                                                         جمعه 14 مهر 1391-0:0

                                                                                                                                         لشکان بهشت گیلان

                                                                                                                                         • ابوالفضل رضازاده پرندانیپاسخ به این دیدگاه 8 22
                                                                                                                                          يکشنبه 9 مهر 1391-0:0

                                                                                                                                          درگاه روستای بسیار زیبایی است و برها آن را از نزدیک دیده ام و از مناظر آن لذت برده ام .

                                                                                                                                          • داریوش غلامرضائی واجارگاهپاسخ به این دیدگاه 21 3
                                                                                                                                           جمعه 31 شهريور 1391-0:0

                                                                                                                                           تاریخچه روستای درگاه بسیار جالب بوده. لطفا تصاویر این روستا را روی سایت به نمایش بگذارید. با تشکر

                                                                                                                                           • اعلا باباخانیپاسخ به این دیدگاه 77 8
                                                                                                                                            جمعه 1 ارديبهشت 1391-0:0

                                                                                                                                            خوب بود .اگر از لشکان هم اطلاعات جمع کنی بدنیست چون چشم انداز بکری د ارد بخصوص امامزادگان هاشم ومحتشم لشکان و اب گرم .

                                                                                                                                            • عیسی طالبی ولنیپاسخ به این دیدگاه 3 6
                                                                                                                                             پنجشنبه 24 فروردين 1391-0:0

                                                                                                                                             به نام آنکه جان سامان از او یافت-صبر بسیار بباید پدر پیر فلک را/تا دگر مادر گیتی چو تو فرزند بزاید ، خبر دردناک فوت استاد و محقق بزرگ موسیقی محلی و مقامی گیلا ن زمین جناب پوررضا وجود همه مان را متالم نمود ،هر چند که به قولی(راهی است که جمله گی برآنیم )و در مقابل دعوت خداوند لایزال چاره ای جز تسلیم و رضا نداریم ،ولی از دست دادن بزرگانی اینچنینی ضایئه ای بس گران و جبران ناپذیر است -روحش شاد و روانش پر نور باد

                                                                                                                                             • عمران امیری کشایهپاسخ به این دیدگاه 5 13
                                                                                                                                              جمعه 18 فروردين 1391-0:0

                                                                                                                                              سلام.ممنون ازتحقیق خوبتون.

                                                                                                                                              • صالح درگاهیپاسخ به این دیدگاه 7 7
                                                                                                                                               چهارشنبه 9 فروردين 1391-0:0

                                                                                                                                               من از درگاهی های الموت هستم . معلم کلایه هم درگاهی دارد فکر می کنم اجداد ما احتمالا 6 یا 7 نسل پیش به الموت مهاجرت کردند علتش را نمی دانیم از مطالب زیبایی که می نویسید ممنون.

                                                                                                                                               • سید ابراهیم میرگل درگاهی پاسخ به این دیدگاه 4 8
                                                                                                                                                سه شنبه 8 فروردين 1391-0:0

                                                                                                                                                امید است در سال جدید قدردان زحمات زنان و همسران خود باشیم و به آنها احترام گزاریم

                                                                                                                                                • عیسی طالبی ولنیپاسخ به این دیدگاه 1 6
                                                                                                                                                 چهارشنبه 24 اسفند 1390-0:0

                                                                                                                                                 ای نو بهار خندان از لامکان رسیدی
                                                                                                                                                 چیزی به یار مانی،از یار ماچه دیدی
                                                                                                                                                 خندان و تازه رویی،سر سبزو مشک بویی
                                                                                                                                                 همرنگ یار مایی،یا رنگ از او خریدی-مولانا
                                                                                                                                                 پیشاپیش عید باستان راخدمت همه اشکوریان عزیز ، که خود ریشه در اصالتی دیرپا دارند
                                                                                                                                                 (اشک+ور=مردمانی از سلسله اشکانیان)
                                                                                                                                                 شاد باش عرض می کنم و امیدوارم که همیشه
                                                                                                                                                 کامیاب باشید

                                                                                                                                                 • يکشنبه 23 بهمن 1390-0:0

                                                                                                                                                  إ برره تو سر تیتر بزه"زيبايي‌هاي‌ اشكورات‌ در روستاي‌ تاريخي‌ درگاه‌ (لوسن‌)" ولی چر یته عکس درست وحسابی نزه آمو بدونیم شمه محل چجور جایی هیسه/
                                                                                                                                                  دوخط مطلب تی وبلاگ من بنه 300 نظر؟
                                                                                                                                                  مو الن زاهدان هیسم اگه کسی مواد بواد چیزی خنه در خدمتیم,شوخی کردم,قاچاقچی نیستم.

                                                                                                                                                  • رضایی درگاهیپاسخ به این دیدگاه 10 11
                                                                                                                                                   چهارشنبه 12 بهمن 1390-0:0

                                                                                                                                                   درگاه خاطره همه کسانی را که رخت سفر بسته اند وبه دیار باقی شتافته اند را بیاد می آورد وبراستی که جایشان خالیست.و ای کاش...

                                                                                                                                                   • آقای مجیداسماعیل پور درگاهپاسخ به این دیدگاه 9 18
                                                                                                                                                    چهارشنبه 21 دی 1390-0:0

                                                                                                                                                    جناب آقای عباسی خواهشمندیم از کمبود امکانات ، از جمله کمک های اولیه ی درمانی ، نبود امکانات ورزشی و تفریحی برای جوانان روستا و از همه مهم تر کمبود آب شرب در فصل تابستان و... را به اطلاع و سمع مسئولین عزیز استان برسانید، به امید روزی که ...

                                                                                                                                                    • أقای مجید اسماعیل پور درگاهپاسخ به این دیدگاه 9 18
                                                                                                                                                     چهارشنبه 21 دی 1390-0:0

                                                                                                                                                     سلام آقای عقیل عباسی ، از شما خیلی خیلی ممنونیم که روستای تاریخی درگاه(لوسن)رو معرفی نمودید خواهشمندیم در مورد آب کشاورزی تحقیق بیشتری بکنید علاوه بر عزیزان نام برده شده، کسانی همچون آقایان :مرحوم مشهدی تقی اسماعیل پور ، مرحوم عطا ا... عزیزی، مرحوم ابراهیم رمضانی، مرحوم حسین چاکانی و ... در این راستا تلاش بی شائبه ای انجام داده اند، و در مورد مسن ترین مرد اشکورات یعنی معصوم علی عزیزی نامی برده نشده است، به قول سعدی نیکنام:چو درگاه نباشد تن من مباد

                                                                                                                                                     • علیزاده (ط .ل)پاسخ به این دیدگاه 1 12
                                                                                                                                                      پنجشنبه 10 آذر 1390-0:0

                                                                                                                                                      تحقیق خوبی بود برای بقیه روستاها هم این کار انجام بدین.متشکرم

                                                                                                                                                      • ط... علیزاده(علیپور)لشکانپاسخ به این دیدگاه 0 11
                                                                                                                                                       پنجشنبه 10 آذر 1390-0:0

                                                                                                                                                       چه خوب بود ازبالاترین افتخار همه ماهایعنی شهدا منطقه هم نام می بردین

                                                                                                                                                       • مجيد حيدري رامسريپاسخ به این دیدگاه 1 4
                                                                                                                                                        چهارشنبه 27 مهر 1390-0:0

                                                                                                                                                        از روستاي درگاه چيز هاي خوبي نوشته شده . اي كاش اين جاده اي سفيدآب خوب درست ميشد تا مسافراني كه از اين مسير عبورميكنند با ترس ولرز در هنگام رانندگي به خود نپيچند . باز رفيق سعي كن در مورد روستاي تاريخي خود حداقل سعي كن اطلاعات را ماهي ، چند ماهي به روز كن .
                                                                                                                                                        با تشكر

                                                                                                                                                        • فرزاد درگاهي پاسخ به این دیدگاه 5 11
                                                                                                                                                         سه شنبه 29 شهريور 1390-0:0


                                                                                                                                                         جناب آقاي عباسي باسلام وخسته نباشيد به شما وهمه عزيزاني كه مي كوشند فرهنگ غني وگمشده اين مرز وبوم كشور عزيز مان ايران را زنده نگه ميدارند وبراي كساني هم متاسفم كه عقده ها وكينه هاي شتري در دل دارند وهمچنانكه از اظهار نظر شان پيداست نه سواد درست حسابي دارندودور ازادب ونزاكتندكه چنين به خود اجازه ميدهند كوچه بازاري مطلب بنويسند ...

                                                                                                                                                         • پنجشنبه 24 شهريور 1390-0:0

                                                                                                                                                          بازم که مطلبتو درست نکردی واقعا متاسفا برای کسایی که اینجوری مردم گول میزنن

                                                                                                                                                          • اسحق امیدی درگاهیپاسخ به این دیدگاه 9 5
                                                                                                                                                           پنجشنبه 3 شهريور 1390-0:0

                                                                                                                                                           سلام درگاه روستای جدپدری من میباشد.حیف که خیلی ازدرگاه فاصله دارم اماهرموقع به یادانجا میفتم دوست دارم سری به این منطقه ییلاقی خوش اب وهواکه برایم خاطرات بسیارزیادی را به همراه دارد بزننم

                                                                                                                                                           • معصومه عزیزدرگاهی پاسخ به این دیدگاه 11 9
                                                                                                                                                            سه شنبه 1 شهريور 1390-0:0

                                                                                                                                                            من روستای درگاه رو خیلی دوست دارم . طبیعت اونجا بکر و دست نخوردست. پیشنهاد می کنم حتماً یکبار سری به اونجا بزنید . "متشکرم"

                                                                                                                                                            • رسول نوروزی کلرود (رستم)پاسخ به این دیدگاه 9 4
                                                                                                                                                             دوشنبه 24 مرداد 1390-0:0

                                                                                                                                                             روستای لشکان (گوگاه)از مناطق زیبای و خوش اب وهوای گیلان زمین میباشد محصولات اصلی این مناطق فندوق میباشد متشکرم از عزیزانی که در رابطه با اشکورات نظراتی را ارایه می دهند. این روستا در 115کیلومتری قزوین واقع شده است.

                                                                                                                                                             • عسگرغلامرضایی لشکانپاسخ به این دیدگاه 14 3
                                                                                                                                                              پنجشنبه 13 مرداد 1390-0:0

                                                                                                                                                              واقعاً طبیعت لشکان نگین اشکورات رودسرزیبا وباطراوت است ،باخسته نباشیدبه همه مردمان خونگرم وزحمتکش بهشت گیلان"لشکان".

                                                                                                                                                              • عیسی طالبی ولنیپاسخ به این دیدگاه 0 4
                                                                                                                                                               دوشنبه 30 خرداد 1390-0:0

                                                                                                                                                               واحسنواان الله یحب المحسنین(بقره195)و نیکی کنید که خداوندنیکوکاران رادوست دارد-سرکارخانم مهسا،کمترین کار ایشان یعنی فراهم کردن آب کشاورزی و نجات روستا از خشکسالی و رونق بخشیدن به کسب وکارو معیشت مردمان نشانه دوراندیشی و نوعی نیکی و احسان نمی باشد؟آیا نجات مردمان روستا از بیماری کشنده مالاریا که جان بسیاری را میگرفت ،نشانه درایت و تیزاندیشی این مرد فقید نبوده است؟و بسیاری دیگر...پس خدمت کردن به مردم یکی از مصادیق نیکی کردن به آنهاست ،بنده تصور میکنم که اگر ایشان رادر جایی غیر از حیاط بقعه ((سیده سلیمه))مدفون میکردند،به مراتب مزاری شایسته تر برایشان فراهم می نمودند-با سپاس فراوان از جناب عباسی

                                                                                                                                                               • جمعه 20 خرداد 1390-0:0

                                                                                                                                                                اولا ادم که میخواد یه مطلب بنویسه اول در موردش تحقیق میکنه با اجازه کی طلاعات غلط تو وبلاگ میزاری مخصوصا در مورد مطلبت که گفتی او ن شخص به دلیل پاک بودن در استان سید سلیمه دفن شده مطلبتو درست کن

                                                                                                                                                                • كسري رضايي درگاهيپاسخ به این دیدگاه 4 8
                                                                                                                                                                 چهارشنبه 18 خرداد 1390-0:0

                                                                                                                                                                 دركل اشكور زيباست بامردمان خوب ومهمان نوازش با مردمان دلير وسخت كوشش بامردمان باهوش ازآقاي عباسي متشكرم باتوصيف بسيار زيبايشان از روستاي تاريخي لوسن (درگاه)

                                                                                                                                                                 • چهارشنبه 18 خرداد 1390-0:0

                                                                                                                                                                  لوسن (درگاه)بسيار زيباست ازآقاي عباسي متشكرم با توصيف بسيار زيبا كه داشته اند.

                                                                                                                                                                  • ابوالفضلپاسخ به این دیدگاه 2 3
                                                                                                                                                                   پنجشنبه 26 اسفند 1389-0:0

                                                                                                                                                                   لطفا در مورد نابغه کشتي گيل مردي پهلوان رضا نورزاد مطلبي تهيه کنيد. با تشکر

                                                                                                                                                                   • دوشنبه 15 آذر 1389-0:0

                                                                                                                                                                    سلام.لطفا از روستای دیماجانکش هم یک گزارشی تهیه کنید.با تشکر

                                                                                                                                                                    • شنبه 13 آذر 1389-0:0

                                                                                                                                                                     لطفا از روستای لشکان هم گزارش و عکس تهیه کنیدباتشکر

                                                                                                                                                                     • چهارشنبه 10 آذر 1389-0:0

                                                                                                                                                                      سلام لطفا از روستای لشکان وطبیعت ان هم عکس وگزارش تهیه کنید.............

                                                                                                                                                                      • محمود علی نیا مقدمپاسخ به این دیدگاه 3 4
                                                                                                                                                                       چهارشنبه 6 مرداد 1389-0:0

                                                                                                                                                                       با تشکر از زحمات شما ،در صورت امکان از روستاهای پرچکوه و کلایه پهلو هم (بالاتر از کاکرود)گزارشی تهیه فرمائید.

                                                                                                                                                                       • فرشادرضایی درگاهیپاسخ به این دیدگاه 4 4
                                                                                                                                                                        دوشنبه 14 تير 1389-0:0

                                                                                                                                                                        هر کسی کو دور ماند از اصل خویش - باز جوید روزگار وصل خویش
                                                                                                                                                                        با کمال سپاس وفروتنی از آقای عباسی و همه عزیزانی که در راستای اعتلا و اشاعه فرهنگ غنی بومی ومحلی گام بر می دارند.به قول حافظ شیرازی :
                                                                                                                                                                        بیاد یار ودیار آنجنان بگریم زار- که از جهان ره و رسم سفر براندازم.

                                                                                                                                                                        • ضرغام جعفری درگاهیپاسخ به این دیدگاه 5 4
                                                                                                                                                                         شنبه 8 خرداد 1389-0:0

                                                                                                                                                                         بسیار عالی بود.

                                                                                                                                                                         • میر عمادالدین موسوی قزوینی(اشکوری)پاسخ به این دیدگاه 1 2
                                                                                                                                                                          چهارشنبه 8 ارديبهشت 1389-0:0

                                                                                                                                                                          بسیار عالیست
                                                                                                                                                                          لطفا راجع به ارتباطها ومنابع محلی بیشتر بنویسید مثلا در روستاهایی مثل کیاسه و...منابع دست نخورده بسیاری وجود دارد وحتی میتوان با سدهای کوچک ومتوسط که توجیه اقتصادی هم دارد رودخانههای محلی را مهار و از ذخیره آب استفاده بهینه نمود وحتی مولده (توربینهای برق)در مقیاس کوچک گذاشت دارای معادن زیاد میباشد دارای مراتع وسیع برای دامداری است مثل روستای مازگار وبنانو...تشکر 09127840035

                                                                                                                                                                          • محمد رضا جعفری درگاهیپاسخ به این دیدگاه 5 2
                                                                                                                                                                           دوشنبه 30 فروردين 1389-0:0

                                                                                                                                                                           با سلام. ضمن تشکر از آقای عباسی به جهت توصیف روستای درگاه.

                                                                                                                                                                           • فرزاد رضائی درگاهیپاسخ به این دیدگاه 2 3
                                                                                                                                                                            چهارشنبه 18 فروردين 1389-0:0

                                                                                                                                                                            ممنون از آقای عباسی ازارائه مطالب زیبا به راستی که اشکور نگین سلسله جبال البرز است .به اشکوری بودنم می بالم .

                                                                                                                                                                            • جواد نصراله زاده آبدبوچاليپاسخ به این دیدگاه 0 2
                                                                                                                                                                             چهارشنبه 26 اسفند 1388-0:0

                                                                                                                                                                             آيا درباره قلعه هاي موجود در اشكور آماري هست؟

                                                                                                                                                                             • رمضانعلی نجف زاده کلامرودیپاسخ به این دیدگاه 1 2
                                                                                                                                                                              سه شنبه 25 اسفند 1388-0:0

                                                                                                                                                                              سلام - وب لاگی خوبی داری - امیدوارم بتونی مطالب رو به روز کنی - قبلا با شما مکاتبه کردم ولی جوابی برای من ارسال نشد . از دوستان که این سایت رو مطالعه می کنن بسیار سپاسگزارم بهتر است آدرس ایمیلهای یکدیگرو داشته باشیم تا بتوانیم در کنار هم و با کمک هم فرهنگ اصیل خود را به همه علاقمندان معرفی کنیم .
                                                                                                                                                                              آدرس من : ra.najafzade@yahoo.com

                                                                                                                                                                              • سه شنبه 18 اسفند 1388-0:0

                                                                                                                                                                               سلام.تصاویر بیشتری لطفا از این روستا تهیه کرده و نمایش دهید

                                                                                                                                                                               • پنجشنبه 13 اسفند 1388-0:0

                                                                                                                                                                                سلام


                                                                                                                                                                                خسته نباشید اطلاعات بدی نبود

                                                                                                                                                                                • جلال خدابخش زيديپاسخ به این دیدگاه 1 2
                                                                                                                                                                                 چهارشنبه 21 بهمن 1388-0:0

                                                                                                                                                                                 با سلام و خسته نباشيد به كليه دوستان ، منطقه اشكور از مناطق بكر و تقريباٌ دست نخورده اي برخوردار مي باشد . اميد است كه روزي برسد تا تمامي هموطنان ايران زمين بتوانند از اين مناطق زيبا ديدن نمايند و لذت ببرند . منطقه اشكور از مسيرهاي مختلفي قابل دسترس بوده و خواهد بود : از جمله اين مسيرها مي توان به
                                                                                                                                                                                 مسير 1 : شهرستان كلاچاي - رحيم آباد - منطقه اشكور
                                                                                                                                                                                 مسير 2 : قزوين - الموت - منطقه اشكور كه مقداري از جاده در حال حاضر خاكي است
                                                                                                                                                                                 مسير 3 : رامسر - گالش محله - جنت روبار - منطقه اشكور

                                                                                                                                                                                 محصولات منطقه اشكور :
                                                                                                                                                                                 1 - فندوق
                                                                                                                                                                                 2 - گردو
                                                                                                                                                                                 3 - گل گاوزبان
                                                                                                                                                                                 4 - گندم ، جو ، سيب زميني و ..
                                                                                                                                                                                 با توجه به مشكلات موجود در منطقه ، مردم تقريباٌ با شماره 4 كه بنده بعنوان محصولات نام برده ام خداحافظي كرده اند و آنهايي هم كه در طول تمام سال در منطقه اشكور ساكن هستند به دنبال كشت گندم و غلات نمي روند !

                                                                                                                                                                                 فندوق در حال حاضر يكي از محصولات بسيار خوب در منطقه اشكور مي باشد و در اكثر مناطق اشكور رونق پيدا كرده و مردم منطقه از طريق آن امرار معاش مي كنند . و با توجه به آمارهاي موجود تقريباٌ 60 درصد فندوق برداشت شده در كشور از منطقه اشكورات و حدود 40 درصد مابقي از منطقه الموت قزوين بدست مي آيد .

                                                                                                                                                                                 پيشنهاد :
                                                                                                                                                                                 با توجه به اينكه رشته هاي مختلف دانشگاهي در حال حاضر از طريق دانشگاه جامع علمي كاربردي در حوزه هاي مختلف و زير نظر وزارتخانه هاي مجري برگزار و اجرا مي گردد ، به نظر بنده يكي از رشته هاي مورد نظر و دانشگاهي جامع علمي كاربردي مي تواند در زمينه فندوق موضوعيت پيدا كند و فرزندان آن منطقه بتوانند در اين حوزه آموزش ببينند و براي علمي كردن اين رشته كشاورزي مهارت لازم را پيدا كرده و براي برداشت و بهبود محصول بسيار زيبا و مقوي فندوق در منطقه مثمر ثمر واقع گردد و اين كار مي تواند توسط مديران و دست اندركاران منطقه بخصوص نماينده محترم شهرستان رودسر و منطقه اشكور برادر گرامي جناب آقاي دكتر عباسي مورد توجه قرار گيرد.

                                                                                                                                                                                 • پرويز خانيپاسخ به این دیدگاه 1 2
                                                                                                                                                                                  چهارشنبه 9 دی 1388-0:0

                                                                                                                                                                                  باسلام
                                                                                                                                                                                  براي اولين دفعه از منطقه درگاه و پرندان ديدن كردم واقعاً از ديدن طبيعت بسيار زيباي آن شگفت زده شدم .

                                                                                                                                                                                  • جمعه 29 آبان 1388-0:0

                                                                                                                                                                                   سلام دوستان اشکوری به وبلاگ ما بیایید تا در مورد اشکور هم اندیشی کنیم.
                                                                                                                                                                                   www.sabasoz.blogfa.com

                                                                                                                                                                                   • باقر یوسفی اشکوریپاسخ به این دیدگاه 0 2
                                                                                                                                                                                    يکشنبه 19 مهر 1388-0:0

                                                                                                                                                                                    براستی تاریخ اشکور ، سرزمین باستانی و دیار حاکمان و امیران مقتدر کیایی ، هزار اسبی اشکوری ، آل کاکی و فیروزانیان اشکوری و پادشاهان اشکانی و ساسانی و محل تاخت و تاز اسبان حسن صباح را در کدامین کتاب باید جستجو کرد .

                                                                                                                                                                                    • جلال خدابخش زيديپاسخ به این دیدگاه 0 2
                                                                                                                                                                                     يکشنبه 5 مهر 1388-0:0

                                                                                                                                                                                     ضمن سلام و قدرداني از زحمات ارزشمند جنابعالي ، كه بسيار زيبا روستاي درگاه را توصيف نمودهايد. دوست عزيز در سال 1375 براي روستاي زيدي درخواست احداث جاده از مسير جاده اصلي يعني درگاه، سنگسرود، زيدي نمودم ولي با توجه به اينكه در بخشداري رحيم آباد و فرمانداري رودسر تعدادي از دوستان ما از محله هاي ولني و لياسي حضور داشتند باعث شدند كه جاده زيدي از آن مسير بعدا از سالها احداث شود ولي چه فايده !؟ مسير اصلي حدود 1 كيلومتر ولي مسير فعلي جاده حدود 8 كيلومتر مي باشد. چه كسي بايد جوابگوي اين همه بي عدالتي و بي انصافي باشد ، خدا مي داند و بس.

                                                                                                                                                                                     • کامران باباخانی لشکانپاسخ به این دیدگاه 6 2
                                                                                                                                                                                      شنبه 3 مرداد 1388-0:0

                                                                                                                                                                                      با سلام وممنون از مطالب شما و خوشحالم که منطقه اشکور اینگونه توسط مردان سخت کوش آن دیار معرفی میگردد

                                                                                                                                                                                      • فرنام عسگرپور لشکانپاسخ به این دیدگاه 12 3
                                                                                                                                                                                       پنجشنبه 11 تير 1388-0:0

                                                                                                                                                                                       سلام از اینکه در مورد اشکور مطلب نوشتید ممنونم. اشکور روستایی به نام لشکان دارد که در بین طبیعت بکر کوههای نفت چاک،لزر،بزابن وقلعه کوتی قرار دارد.مردمان خون گرم،چشمه سارهای بسیار خنک وطبیعت جنگلی و سرسبز آن زبانزد خاص وعام است.

                                                                                                                                                                                       • باقر يوسفیپاسخ به این دیدگاه 0 3
                                                                                                                                                                                        شنبه 16 آذر 1387-0:0

                                                                                                                                                                                        با سلام، احساس زيبایی به من دست میدهد وقتی که به یاد خاطرات دوران کودکیم می افتم. اگر مایل باشید تصاویر زیبای اشکورات را میتونم برای شما ارسال کنم .

                                                                                                                                                                                        • رسول تقی زاده گورجیپاسخ به این دیدگاه 0 3
                                                                                                                                                                                         چهارشنبه 13 آذر 1387-0:0

                                                                                                                                                                                         دوست عزیز سایت زیبایی داری به وبلاگ من هم سری بزن capri12.blogfa.com

                                                                                                                                                                                         • باقر يوسفیپاسخ به این دیدگاه 0 2
                                                                                                                                                                                          يکشنبه 10 آذر 1387-0:0

                                                                                                                                                                                          با سلام و عرض ادب،خيلی جالب است ولی از بام اشکور يعنی روستای زيبای جورده (بالاترين روستای اشکورات ) و جاذبه هايش هم اصلا ياد نشده است .

                                                                                                                                                                                          • كتاب اله كيايي پاسخ به این دیدگاه 3 3
                                                                                                                                                                                           شنبه 13 بهمن 1386-0:0

                                                                                                                                                                                           باسلام جالب بود اما تاريخ تعريف نشود بهتر
                                                                                                                                                                                           است روستاي سپارده از قدمت بيشري در اشكورات برخوردار است .آثارباستاني آن گواه اين نظرم مي باشد. 120 خانوار ساكن آن همه كيايي و محل حاكمان شيعه ال كيا بوده........

                                                                                                                                                                                           • فریدون علیپور تکامجانیپاسخ به این دیدگاه 1 2
                                                                                                                                                                                            دوشنبه 8 بهمن 1386-0:0

                                                                                                                                                                                            سلام . تمام سرنوشت من با اشکور گره خورده است کودکی هایم را در تکامجان پیدا می کنم و گیسوی سرنوشتم را به دست بادی می دهم که از تکامجان وزیده است

                                                                                                                                                                                            • عباس منصوریپاسخ به این دیدگاه 0 1
                                                                                                                                                                                             دوشنبه 1 بهمن 1386-0:0

                                                                                                                                                                                             خیلی جالب بود منتهی بدون عکس ........

                                                                                                                                                                                             • پنجشنبه 20 دی 1386-0:0

                                                                                                                                                                                              www.deilamestan.com

                                                                                                                                                                                              • چهارشنبه 2 اسفند 1385-0:0

                                                                                                                                                                                               ديلمستان را در سايت خورگام ببينيد

                                                                                                                                                                                               • سه شنبه 26 دی 1385-0:0

                                                                                                                                                                                                www.khorgam.com سوسن چلچراغ در

                                                                                                                                                                                                • آريا باباخاني لشكانپاسخ به این دیدگاه 10 1
                                                                                                                                                                                                 دوشنبه 6 آذر 1385-0:0

                                                                                                                                                                                                 با توجه به اينكه اين سايت مازندراني است برايم خيلي جالب بود كه در مورد منطقه اشكور نوشتيد. من ساكن اشكور نيستم ولي اشكوري هستم(لشكان).روستايي با آثار باستاني بسيار زياد در دل خاك،كه به متاسفانه خيلي مورد غارت قرار گرفته است.

                                                                                                                                                                                                 • يکشنبه 14 آبان 1385-0:0

                                                                                                                                                                                                  با سلام وخسته نباشيدعكسهايي ازمنطقه كاكروداشكورات نمايش دهيد.باتشكر:سليم زاده هستم از نوشهر

                                                                                                                                                                                                  • پنجشنبه 30 شهريور 1385-0:0

                                                                                                                                                                                                   بسمه تعالي
                                                                                                                                                                                                   جناب آقاي عباسي
                                                                                                                                                                                                   با سلام ،اطلاعات خوب و مهمي را
                                                                                                                                                                                                   جمع آوري نموده ايد.
                                                                                                                                                                                                   ضمن تشكر از جنابعالي،ايا لوسن همان چاكان است؟
                                                                                                                                                                                                   لطفا از وبلاگ اينجانب به آدرس ذيل نيز بازديد فرماييد.
                                                                                                                                                                                                   http://www.eshkvar- dashtakpersianweblog.com

                                                                                                                                                                                                   • مسعود یوسفیپاسخ به این دیدگاه 7 3
                                                                                                                                                                                                    دوشنبه 2 مرداد 1385-0:0

                                                                                                                                                                                                    باسلام و احترام
                                                                                                                                                                                                    درنقشه کامل استان گیلان نامی از روستای درگاه یا لوسن برده نشده یا شاید نقشه ما کامل نیست البته هرجند بنده در تقسیمات دهستان انرا دیده ام لطفا"در مورد موقعیت جغرافیائی منطقه و درگاه قدری بیشتر توضیح بفرمائید
                                                                                                                                                                                                    باسپاس تشکر فراوان


                                                                                                                                                                                                    ©2013 APG.ir