چهارشنبه 28 بهمن 1388-0:0

دغدغه هاي يک نخبه

رتبه هفتم المپیاد جهانی 2009 کانادا گفت: نخستین هدیه سازمان آموزش فنی و حرفه ای به مقام آوران المپیاد،ساعت دیواری بود- رقیب کره ای من که نائل به کسب رتبه چهارم شد پس از بازگشت به کشور 250 هزار تسهیلات به وی و 500 هزار دلار به مربی اش پرداخت شد- تاکنون هیچگونه تسهیلاتی از استان و کشور در اختیار ما قرار نگرفته است.


به گزارش خبرنگار مازندنومه از ساری میکاییل جانبازی- عضو تیم ملی فناوری اطلاعات در مسابقات جهانی 2009 کانادا -در جلسه هم اندیشی توسعه مهارت آموزشی بنابر درخواست استاندار در خصوص مشکلات فنی و حرفه ای و مقام آوران المپیاد این سازمان گفت : نامه های مختلفی برای شخص رییس جمهور و وزیران وزارتخانه های مطبوع ارسال کرده ایم اما هیچ جوابی دریافت نشده است و اینجا هم لازم نمی دانم مشکلات را بیان کنم .

 وی افزود: اگر شما می توانید تسهیلاتی دراختیار ما قرار دهید بهتر است آن را در اختیار افراد جوان تر و جدید بگذارید تا بتوانند راحت و بدون دغدغه به المپیاد فکر کنند.

 دارنده دیپلم افتخار مسابقات جهانی 2009 کانادا اظهار داشت : تاکنون هیچگونه تسهیلاتی از استان و کشور در اختیار ما قرار نگرفته و چنانچه این روند ادامه داشته باشد دیگر کسی به دنبال المپیاد نخواهد رفت.

وی با بیان اینکه وام نخبگان به ما تعلق نگرفته است تصریح کرد: این وام شامل وام خودرو ، وام مسکن ، کمک هزینه سفر حج عمره و وام صندوق مهر رضا برای تاسیس بنگاه به ما اختصاص داده نشده و سازمان های مربوط هر یک ما را به یکدیگر واگذار می کنند.

به گزارش مازندنومه جانبازی اذعان داشت : هنوز مشکل خدمت سربازی حل نشده و بانک ها برای در اختیار قرار دادن تسهیلات گواهی پایان خدمت می خواهند.

وی با بیان اینکه سقف سرباز مربی پر است اعلام داشت : وام نخبگان به افراد مشمول تعلق نمی گیرد و بنیاد نخبگان نیز پیگیر این مساله نیست.

جانبازی تصریح کرد: زمانی که می خواستم پا در گرو علم بگذارم در شهرم حتی اینترنت هم نداشتم و این فریاد مظلومیت سوادکوه است.

 رتبه هفتم المپیاد جهانی 2009 کانادا افزود: المپیاد در کشور ما جا نیفتاده است چراکه رقیب کره ای من که نائل به کسب رتبه چهارم شد پس از بازگشت به کشور 250 هزار تسهیلات به وی و 500 هزار دلار به مربی اش پرداخت شد.

 وی گفت: در 3 روز نخست مسابقات نفر نخست جهان بودم اما در روز چهارم به دلیل ذخیره نکردن فایل مسابقه در رتبه هفتم قرار گرفتم.

 گفتنی است که نخستین هدیه سازمان فنی و حرفه ای به مقام آوران المپیاد یک ساعت دیواری بود.