جمعه 23 مهر 1389-9:48

ساري،شهر بي دفاع

یوسف نژاد-نماينده ساري- گفت:مرکز استان عقب مانده است-اعتبار سیل میاندرود ساری به شهری رفته که در آنجا سیل اتفاق نیفتاده است/ابراهيمي-معاون سياسي وامنيتي استاندار- گفت: از حق ساری دفاع می کنیم-انتصاب ها بر اساس شایسته سالاری است.


 به گزارش خبرنگار مازندنومه در ساري، علی اصغر یوسف نژاد درجلسه شورای اداری شهرستان در فرمانداری اين شهر گفت: شعاع رشد و پیشرفت مرکز استان ، شامل سایر شهرها هم می شود.

 وی با بیان اینکه استانداری به عنوان مینیاتور دولت در حوزه جغرافیایی استان مطرح است، اظهار داشت : برنامه های استانداری باید برداشتی از برنامه های دولت باشد.

 یوسف نژاد با اشاره به اینکه استانداری چراغی است که به زیر پای خود نور نمی دهد از نبود توجه ویژه به مرکز استان گلایه کرد و افزود:حق مرکز استان به لحاظ شرایط ویژه ای که باید داشته باشد نادیده گرفته شده است.

 نماینده مردم ساری در مجلس یادآور شد: خدماتی که مرکز استان به سایر شهرها می دهد اضافه بر اعتباراتی است که داریم.

وی اظهار داشت : در همه استان ها ، مرکز استان به عنوان اصل و اساس نمود دارد.

 یوسف نژاد با بیان اینکه مکاتبات اداری باعث شده تا اعتبارات در جای دیگری هزینه شود گفت: اعتبار سیل میاندرود ساری به شهری رفته که در آنجا سیل اتفاق نیفتاده است.

به گزارش خبرنگار ما فرماندار ساری در این نشست ، شدیدا سخنان نماینده مردم ساری در مجلس در خصوص لحاظ کردن اعتبارات درجای دیگر را تکذیب کرد و اظهار داشت : تاکنون در مرکز استان این اتفاق نیفتاده است.

 به گزارش مازندنومه معاون سیاسی استانداری مازندران هم در جلسه شورای اداری شهرستان با بیان اینکه از توانمندی نیروهای مرکز استان در بدنه مدیران استان استفاده نشده آن را نمونه بارز بی عدالتی دانست و افزود: نقش منابع انسانی در مرکز استان باید لحاظ شود و ما تلاش کردیم این محرومیت را رفع کنیم.

ابراهیمی در همین راستا با اشاره به اینکه انتصاب ها بر اساس شایسته سالاری است یادآور شد: این مسئله تاکنون فقط در بعضی شهرها انجام می شد و ما آن را شکستیم.

وی گفت: نمایندگان مجلس باید سهم برخورداری مرکز استان از اعتبارات ملی را افزایش دهند و این جزء دغدغه های ملی است.

 ابراهیمی با اشاره به ترافیک سنگین مرکز استان تصریح کرد: کارهای صورت گرفته در ساری متناسب با شان مرکز استان نیست و این ترافیک سنگین برای مردم تکان دهنده است و من خودم مسیر استانداری تا میدان امام را 45 دقیقه در ترافیک ماندم.

 وی افزود: بنا داریم از حق ساری دفاع کنیم ضمن اینکه به سایر نقاط استان هم توجه داریم.

ابراهیمی با بیان اینکه مشکلات جدی در بخش میاندرود ساری داریم خاطرنشان کرد: تلاش بر این است در دیدارهای مردمی ، مشکلات هر بخش در همان منطقه برطرف شود.

 وی گفت: گاهی شرمنده می شوم که نمی توانم از نیروهای متخصص ساری استفاده کنم ،چرا که بچه های ساری توانمندی بسیاری دارند.