سه شنبه 27 ارديبهشت 1390-0:36

گزارش يک قتل

 ساعت 2 و 30 دقیه نیمه شب از خواب بیدار شدم و به دلیل بدهی که داشتم و بروز فشار روحی ، تصمیم به خفه کردن همسرم گرفتم و زمانی که وی در خواب بود ، از پشت گلوی وی را گرفته و خفه کردم.(گزارشي از يک قتل خانوادگي در قائم شهر)


مازندنومه:چند روزيست که ماجراي يک قتل خانوادگي و کشته شدن يک خانم معلم 45 ساله در روستاي آهنگرکلاي قائم شهر دهان به دهان و محله به محله مي چرخد و هر کس چيزي بر آن مي نهد و شاخ و برگش مي دهد!صبح روز دوشنبه سرهنگ قنبر حبشی-فرمانده نيروي انتظامي قائم شهر-خبرنگاران را به حضور طلبيد و طي يک نشست مطبوعاتي به شرح ماجرا پرداخت.گزارش کلثوم فلاحي-خبرنگار ما-را درباره اين جنايت بخوانيد.

-------------------

 ساعت شش صبح روز بیستم اردیبهشت ماه است.بر اساس تماس های مردمی با مرکز فوریت های پلیسی 110 ، ماموران در خصوص یک فقره درگیری منجر به قتل در یکی از روستاهای بخش مرکزی قائم شهر ،به محل حادثه مي روند.

 در محل حادثه ماموران با فردی به هویت "ج_س" 40 ساله دارای شغل آزاد مواجه شدند. این فرد دچار صدمات سطحی با ابزار برنده در قسمت هایی از بدن وپیشانی شده که ماموران بلافاصله وی را به بیمارستان منتقل کردند.

ماموران در بررسی های بعدی از صحنه جرم در داخل منزل با جسد زنی حدودا 45 ساله مواجه شدند. مقتوله از ناحیه گردن دچار خفگی شده و آثار خفگی بر روی گلوی وی مشهود بود اما آثار درگیری بر بدن این فرد وجود نداشت.

 همسر مقتوله تنها شاهد ماجرا بود.شوهر فرد به قتل رسيده به ماموران گفت:دو نفر نقاب دار نیمه شب وارد منزل آنها شده و به دنبال یک سری مدارک بودند که با هم درگیر شدند و از صحنه حادثه گریختند.

مدارک و شواهد اما برعکس گفته های اين مرد بود. همسر مقتوله ، به هم ریختگی صوری در اتاق ها ایجاد کرده بود تا ماموران را به اشتباه بکشاند.

پس از اینکه همسر مقتوله از بیمارستان ترخیص شد ، در بررسی های دقیق تر ، مشخص شد که وی اقدام به خود زنی کرده و پزشکی قانونی هم این موضوع را تایید کرد.

بنا بر نظر پزشکی قانونی ، مشخص شد که مقتوله زمانی که در خواب بود به دست همسرش به قتل رسیده است.

با حضور بازپرس ویژه تحقیقات بیشتری به عمل آمد و در نهایت این فرد به قتل همسرش اقرار کرد.

قاتل در بیان نحوه چگونگی وقوع قتل به ماموران گفت که" ساعت 2 و 30 دقیه نیمه شب از خواب بیدار شدم و به دلیل بدهی که داشتم و بروز فشار روحی ، تصمیم به خفه کردن همسرم گرفتم و زمانی که وی در خواب بود ، از پشت گلوی وی را گرفته و خفه کردم".

 قتل این زن در روستای آهنگرکلا ، فضای ناامنی را در روستا ایجاد کرد اما با مشخص شدن راز این قتل ، دغدغه مردم از جهت ناامنی و این تصور که مقتول توسط مهاجمان به قتل رسیده ، از بین رفت.

 قاتل ، فشارهای مالی را انگیزه قتل اعلام کرد و با تکمیل شدن این پرونده ، او روانه زندان شد.مقتول دبیر رشته الهیات ، 45 ساله و دارای دو فرزند دختر 12 و چهار ساله بود که هنگام قتل ، دختر چهار ساله کنار وی در خواب بود.