جمعه 28 مرداد 1390-13:0

فرزانه:رتبه بسیار پایینی داريم،اعلام نمي کنم!

معاون برنامه ریزی استانداری مازندران گفت:مسئولان مازندراني اشتغال ايجاد شده را وارد سامانه رصد نکرده اند/ به دلیل وارد نکردن میزان اشتغال ایجاد شده در اين سامانه،مازندران زیر سوال رفته است/  اگر مشکل از سرعت اینترنت مازندران است چرا سایر استان ها نسبت به این کار اقدام کرده اند؟/برای افزایش پهنای باند از تهران به مازندران مشکل زیرساختی داریم/اگر مديرکل مخابرات در جلسه آينده نيايد،مخابرات را از بابل به ساري مي آوريم!


به گزارش کلثوم فلاحي-خبرنگار مازندنومه-اشتغال ایجاد شده در استان ها باید وارد سامانه ای به نام رصد شود که گویا  مسئولان مازندرانی اقدامات لازم در این زمینه را انجام نداده اند چراکه مدیرکل کار و امور اجتماعی مازندران در کارگروه اشتغال گفت: تنها 30 درصد از اشتغال ایجاد شده در مازندران وارد سامانه شده است.

معاون برنامه ریزی استانداری مازندران با بیان اینکه به دلیل وارد نکردن میزان اشتغال ایجاد شده در سامانه ، مازندران را زیر سوال بردند، افزود: وزیر کار از استانداران فارس ، خراسان رضوی و همدان به دلیل ثبت اطلاعات شاغلان در سامانه قدرداني کرده است.

ولی الله فرزانه تصریح کرد: مازندران از این منظر در رتبه بسیار پایینی قرار گرفته است که بهتر است این رتبه را اعلام نکنم.

به گزارش خبرنگار ما این بار کیفیت نامطلوب اینترنت،دامن مدیران و دستگاه ها اجرایی را گرفت چراکه برای ورود به سامانه و ثبت اطلاعات ، نیاز به اینترنت پرسرعت دارند.

حسن حبیب نژاد-مدیرکل شیلات مازندران- اظهار داشت: برای وارد کردن اطلاعات به سامانه ، مشکل مخابراتی داریم.

 محمدمهدی ناصحی -رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران- هم در این رابطه تصریح کرد: در این سامانه 44 آیتم باید وارد شود که بخشی از کار انجام شده اما سپس دچار مشکل می شويم.

نعیمی-مدیربندر امیر آباد-هم در کارگروه اشتغال پیشنهاد داد همه اطلاعات را به مخابرات بدهند تا مخابرات خودش اقدام به این کار کند.

بر اساس اين گزارش، فرزانه در پاسخ اظهار داشت: تا اطلاع رسانی می شود و مي گوييم که چرا آمار در سامانه ثبت نشده ، میزان اطلاعات وارد شده به سامانه افزایش می یابد ، پس این کار شدنی است و اگر مشکل از اینترنت است چرا سایر استان ها نسبت به این کار اقدام کرده اند!

 وفایی نژاد -رئیس سازمان بازرگانی مازندران- گفت: 10 کاربر را در اداره برای این کار مستقر کردم و در ادامه 10 کاربر هم درکافی نت ها به این کار مشغول شدند،اما سامانه از بیست و دوم تاکنون مشکل داشته است.

 مدیرکل مخابرات مازندران در تماس تلفی اظهار داشت: مشکل نرم افزاری نداریم اما برای افزایش پهنای باند از تهران به مازندران مشکل زیرساختی داریم.

 فرزانه یادآور شد: چند جلسه است که باباجانی-مدیرکل مخابرات- به جلسه دعوت می شود اما حضور نمی یابد ، اگر چهار جلسه دیگر هم دعوت کنیم و حضور نیابد مجبور می شویم مخابرات را به ساری بیاوریم.

معاون برنامه ریزی استانداری مازندران خاطرنشان کرد: اسامی باید به دفتر ارزشیابی ارسال شود تا تکلیف آقایانی که بدون هماهنگی جانشین می فرستند مشخص شود.

در اين جلسه شعبان زاده مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان پیشنهاد داد که به علت شلوغ بودن پهنای باند در روز ، دستگاه ها از شب تا صبح نسبت به این کار اقدام کنند که نجفی-مدیرکل کار و امور اجتماعی مازندران-پاسخ داد: به علت رایگان بودن اینترنت از شب تا صبح ، اجرای این پیشنهاد عملا شدنی نیست.