جمعه 20 آبان 1390-16:11

فقط تماشا مي کنيم!

سکوت شما در قبال دست درازی تهراني ها به تمامیت ارضی لاریجان،تعجب برانگيز است/شما باید حق آبه ۳۰ ساله مردم آمل را که از طريق سد بزرگ لار به سد لتیان استان تهران انتقال داده می شود،در مجلس پیگیر شوید/آيا احداث متروي تهران-آمل تنها وعده اي از سوی شما و یک حرکت تبلیغاتی برای رسیدن به صندلی مجلس است؟/ (چند پرسش از نماينده آمل؛ابوالفضل بادپا-آمل)


مازندنومه:هر چه به روز انتخابات- 12اسفند- نزديک تر مي شويم بازار تحليل ها و پرسمان ها و نوشته هاي انتقادي يا تمجيدي عليه يا له نامزدهاي احتمالي گرم تر مي شود.در آمل اما چند ماهي است رسانه ها و ناظران آگاه،طي يک تقسيم بندي مفروض به دو دسته تقسيم شده اند:طرفداران نماينده کنوني و منتقدان او.برخي در اين حال و هوا هستند که تلاش کنند يوسفيان ملا بار دگر به مجلس نرود و بعد،هر کسي که به نمايندگي مردم آمل بر صندلي مجلس نشست،مهم نيست،او مي تواند حسن نژاد باشد يا حاجي پور يا هر کس ديگري،مهم آن است که يوسفيان نباشد!

 نوشته زير را يکي از وبلاگ نويسان آملي براي ما ارسال کرده است که فحواي آن چند پرسش انتقادي است از نماينده کنوني منطقه.هر چند با برخي نتيجه گيري ها و مصادره به مطلوب کردن هاي نويسنده موافق نيستيم،مطلب را پخش مي کنيم، با اين توضيح که در سپهر رسانه اي حوزه انتخابيه آمل،در حال حاضر فعاليت رسانه اي منتقدان يوسفيان بيشتر مشهود است.

---------------------------

جناب آقای یوسفیان ملا،نماینده محترم آمل ولاریجان در مجلس شورای اسلامی،

 سلام علیکم

ضمن تبریک بمناسبت اعیاد قربان و غدیر مخصوصاً دهه ولایت خدمت شما و تقدیر از عملکردتان تابدین جا در مجلس شورای اسلامی؛ چه بسا "تا بدین جا" از نظر بنده به آن صورت مثبت،کاري برای این شهرستان انجام ندادید ولي شاید به نظر مردم فهیم این شهرستان عملکرد مثبتی داشتید و ما چشم بصیر نداشتیم و ان شاء الله که بدین گونه باشد.

اظهار نظرهای تان را در مجلس از طریق رسانه ها با اشتیاق زیادی دنبال می کنم ولی تا بدین جا از دید خودم عملکرد خوبی برای این شهر نداشتید.

 سکوت بسیار معنادار حضرتعالی در مجلس شورای اسلامی در قبال تعرض و دست درازی استان مجاور به تمامیت ارضی منطقه محروم لاریجان که طبق ماده ۱۴ قانون تقسیمات کشوری بود،تعجب برانگيز است.

شما حتی خواستار یک توضیح خشک و خالی از وزیر محترم کشور و استاندار استان مجاورمان و فرماندار شهر دماوند نشدید،در حالي که این ادعاها های بی پایه و اساس همه هفته از سوی شبکه های ملی از قبیل شبکه بین المللی خبر ، شبکه چهار سیما و شبکه استان تهران دامن زده می شود ولی شما هیچ توضیحی از رئیس رسانه ملی نخواستید.شايد گمان مي کرديد غرور تهراني ها شکسته مي شود و از مردم این منطقه که پایتخت حکومت شیعه دوازده امامی در جهان است عذرخواهی مي کنند!

جناب آقای یوسفیان ملا؛ وعده های تان مثلا برای ساخت و افتتاح تنها بیمارستان لاریجان چون عسل شیرین بود ولی در عمل چون یک زهر به کام ما. تلخ از اين جهت که این وعده هنوز محقق نشده است.

شنیده ايم که به جای بیمارستان لاریجان در وانا قرار شد امتیاز این بیمارستان به مرکز بهداشتی و درمانی تنزل پیدا کند که باعث تأسف برای مردم منطقه است.

جناب آقای نماینده؛ یکی دو هفته پیش در رسانه های کشوری و استانی تیتر یک همه این بود:" مترو آمل - تهران در مدت ۵۵ دقیقه به زودی..." آیا مسئولان محترمي که در رد این ادعاي شما اظهار نظر کردند، بی اطلاع هستند یا اینکه این تنها وعده اي از سوی شما و یک حرکت تبلیغاتی برای رسیدن به صندلی مجلس است؟

 در شهر تبلیغات زودهنگام تان مشهود است،مانند وعده احداث فرودگاه یا سد هراز که در اصل ریشه در آمل دارد و همانند سد لار این نعمت بزرگ خدادادی هم از سر سفره مردم آمل به مرور زمان برچیده می شود و در حقیقت برای آبرسانی به شهرهای شرقی استان مازندران و غربی استان گلستان است.

 اگر من مسئولیتی داشتم هرگر اجازه نمي دادم اين سد که با این اهداف در حال احداث است،بهره برداري شود، چون درآمد آن عاید شهرمان نمی شود.

 اگر نگاهی به شهرهای نفتی کشور داشته باشیم مي بينيم که درصد قابل توجهی از درآمد نفتی برای آن شهر اختصاص می یابد،ولی آب- این نعمت بزرگ حیات بخش که از سوی خداوند به این منطقه و شهر ارزاني داده شده و من و شما و هیچ مسئولی در ايجاد این رودخانه نقشی نداشتیم- با بی تدبیری در اختيار همسايه ها قرار مي گيرد و ما هيچ...!

 ما بايد بنشينيم و تماشا کنيم که آب غرب استان از تنکابن و چالوس بیاید و پشت سد منگل قرار گیرد و تا به غرب گلستان برسد و نفع چنداني براي کشاورزان منطقه ما نداشته باشد.

 شما باید حق آبه ۳۰ ساله مردم آمل را که از طريق سد بزرگ لار به سد لتیان استان تهران انتقال داده می شود،تمام و کمال در مجلس پیگیر شوید و مطالبه و دریافت کنيد. در طول ۳۰ سال گذشته با اين کار به کشاورزان و مردم آمل ظلم شده است.

جناب يوسفيان؛ ما فقط شاهديم که کارخانه های مادر همچون خودرو سازی و نيز احداث پل و بیمارستان های تخصصی و فوق تخصصی و... در شهرهای ديگر استان احداث مي شود.اين حق ما نيست.