جمعه 11 آذر 1390-16:24

شهردار آمل:حق ويژه نداريم

در جلسه شوراي شهر آمل عنوان شد:اجازه نمي دهيم کسانی بیایند و از موقعیت خود سوءاستفاده کنند و حق وحقوق شهرداری را پرداخت نکنند/این نمی شود که اشتباهات گذشتگان دامن گیر شهرداری شود/شهردار به قولي که داده عمل کند/اعضای شورا دغدغه ای بابت پروژه ها نداشته باشند/ 67 درصد بودجه شهرداري آمل محقق شده است/کسانی که 40 درصد عوارضات را پرداخت کنند،مي توانند از 25 درصد تخفیف استفاده کنند.


مازندنومه؛عليرضا عزيز کمالي،آمل:جلسه علني شوراي شهر آمل،عصر چهارشنبه در محل شورا برگزار شد.

 در اين جلسه پرونده فردی بررسی شد که با تفکیک غیر مجاز،زمین را به مردم فروخت و یا آپارتمان سازی کرد و مجتمع هاي آپارتماني را به فروش رساند که اينک برای گرفتن وام ساخت و سند،در شهرداری دچار مشکل شده اند.

 علی قاسمی-رييس شوراي شهر آمل-با بيان اين که دفاع از حقوق شهروندان وظیفه ماست،گفت: اجازه نخواهیم داد کسانی بیایند و از موقعیت خود سوءاستفاده کنند و حق وحقوق شهرداری را پرداخت نکنند.

 قاسمی در بخش ديگري از اظهارات خود در خصوی شروع عملیات روکش آسفالت در محلات شهر گفت: براساس زمان بندی و اولویت 14 کوچه به شهرداری معرفی شده که 7 کوچه برای روکش آسفالت به سازمان عمران ارايه شده و تاکنون در 5 کوچه روکش آسفالت انجام گرفته است.

 وی همچنین از سرعت عمل پیمانکار در ساخت پل روگذر جانبازان قدرداني کرد.

 سید عماد حسینی-عضو شورا-هم در زمينه پرونده مطرح شده تخلف تصريح کرد:اگر واحد حقوقی مقصر است باید جوابگو باشد و اگر شهردار وقت و یا افرادی که الان از سمت خود جابه جا شدند،تقصيرکارند، باید پاسخگو باشند.

 وی گفت: این نمی شود که اشتباهات گذشتگان دامن گیر شهرداری شود تا نتواند حق وحقوق خود را دریافت نکند.

 سید محمد پژومان- عضو دیگر شورا-با بيان اين که برای بالا بردن انگیزه کاري بايد تشویق و تنبیه وجود داشته باشد،تاکيد کرد: شهردار در موقع رای گیری برای اين سمت، قولی داده که بايد آن ها را عملی کند و آن قول برخورد قاطع با افراد خاطی است.

 احمد امیرسلیمانی-شهردار آمل-در اين جلسه گفت: اعضای شورا به هیچ وجه دغدغه ای بابت پروژه ها نداشته باشند و قولی را که به مردم دادیم عملی خواهیم کرد.

 وی با اشاره به محقق شدن بخش اعظم بودجه شهرداری درسال جاری گفت: خوشبختانه توانستیم تا 7 ماهه سال جاری بیش از 67 درصد از بودجه -که 28 میلیارد تومان بود-را تحقق بخشيم و چون ماه بهمن و اسفند ماه های پرداخت عوارض است شاهد افزایش بودجه خواهیم بود.

شهردار آمل در خصوص روند اجرائی پل روگذر جانبازان افزود: 10 درصد جلوتر از زمان تعیین شده هستیم و تا به پیشرفت فیزیکی 30 درصد رسیدیم، مجوز شروع عملیات پل روگذر میدان هزارسنگر را صادر خواهیم کرد.

 وي تصريح کرد: سیاستی قبلا در شهرداری وجود داشت مبني بر اين که افرادی که شرایط ویژه ای داشتند 25 درصد تخفیف می گرفتند و من از همین جا اعلام می کنم هر شهروندی می تواند بدون در نظر گرفتن شرایط ویژه از این حق استفاده کند.

  امير سليماني با اشاره به اين که به خاطر برخي اشتباهات کوچک،منافع بزرگ ما به باد خواهد رفت،افزود: کسانی که 40 درصد عوارضات را پرداخت کنند،مي توانند از 25 درصد تخفیف استفاده کنند.