دوشنبه 24 بهمن 1390-8:43

ورود خبرنگاران آزاد!

پيگيري يک خبر؛مشاور فرهنگي معاون سياسي استاندار:طبق دستور صريح آقاي ابراهيمي،مديران استاني نبايد براي خبرنگاران تضييقاتي قائل شوند و بايد با آن ها همکاري کنند/فرماندار بابل:ما همواره با خبرنگاران تعامل داشته ايم و آن قضيه هم به مامور خودسر فرمانداري مربوط است.


مازندنومه:پس از درج خبر"ورود خبرنگاران بدون هماهنگي ممنوع" که انتقادي بود از رفتار خلاف عرف در فرمانداري بابل و جلوگيري از ورود خبرنگاران و مردم به بهانه هماهنگي،عادل روحي-مشاور فرهنگي معاون سياسي وامنيتي استاندار مازندران-موضوع را پي گيري کرد.

مشاور فرهنگي معاون سياسي استاندار مازندران که حمايت از رسانه ها و خبرنگران را از وظايف ذاتي خود مي داند،به مازندنومه گفت:طبق دستور صريح آقاي هادي ابراهيمي مسئولان و مديران استاني نبايد براي خبرنگاران تضييقاتي قائل شوند و بايد با آن ها همکاري کنند.

روحی افزود:بنا به دستور معاون سياسی و امنیتی استاندار مازندران که همواره مدافع حقوق رسانه هاست،در چند روز گذشته شخصا" چند مشکل مردم و خبرنگاران را که رسانه ای شده بود،پی گیری و حل وفصل کردم.

بر اساس این گزارش،یک شنبه شب فرماندار بابل نيز تلفني به مدير مازندنومه گفت:ما همواره با خبرنگاران تعامل داشته ايم و آن قضيه هم به مامور خودسر فرمانداري که نیرویی غیر رسمي است،مربوط است.

وی که از بازتاب خبر"ورود خبرنگاران بدون هماهنگي ممنوع" گله مند بود،پی گیری حقوقی آن گزارش را حق خود دانسته است!

گفتني است خبرنگار ما صبح دوشنبه به فرمانداری بابل رفت و با مانع و دستور خاصي روبه رو نشد و مامور مربوط هم اذعان داشت که به او گفته اند با خبرنگاران همکاری کند.