شنبه 23 ارديبهشت 1391-23:12

همه با لباس محلی/سومین مراسم آیینی تتی برگزار می شود

جشن سوم تتی 28 اردی بهشت در پارک لاله تهران برگزار می شود/دراین جشن مراسم مختلفی از قبیل عروسی نمادین سنتی با لباس محلی،سرنا نوازی،کشتی محلی، بازی های محلی، موسیقی محلی طالب و زهره(طالب خوانی)،چگونگی تهیه عرق و مربای بهار نارنج و ...اجراخواهد شد.


مازندنومه،سیدحسن موسوی چلک،دبیرسومین مراسم آیینی مازندرانی تتی:جشن تتی یا شکوفه برای سومین سال پیاپی 28اردی بهشت ماه  توسط مازندانی ها در پارک لاله تهران برپا می شود.

این جشن به بهانه شکرگزاری از خداوند زیبایی ها ، به خاطر شکوفایی طبیعت و بهار نارنج درخت های مرکبات و گل های بهاری در منطقه سرسبز مازندران برگزار می شود.

 این جشن توسط موسسه فرهنگی و هنری پارپیرار با همکاری انجمن های مازندرانی مقیم تهران،استانداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری، حوزه هنری استان مازندران، شهردای تهران (معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و منطقه شش شهرداری) و جمعی از علاقه مندان عرصه فرهنگ و هنر حوزه تبری ، روز پنج شنبه 28 اردی بهشت ماه از ساعت17 تا 22 در پارک لاله واقع در بلوار کشاورز،تقاطع کارگر برگزار می شود.

بر اساس این گزارش، دراین جشن مراسم مختلفی از قبیل عروسی نمادین سنتی با لباس محلی،سرنا نوازی،کشتی محلی، بازی های محلی، موسیقی محلی طالب و زهره(طالب خوانی)،چگونگی تهیه عرق و مربای بهار نارنج و ...اجراخواهد شد.

 همچنین بازار محلی(پنج شنبه بازار) برای تهیه صنایع دستی،غذای محلی،ترشیجات محلی،آش های محلی و ...نیز در محل اجرای مراسم برپا می شود.

 انتظار این است که همه مردم به ویژه مازندرانی ها  به همراه اعضای خانواده با لباس محلی دراین مراسم حضور پیدا کنند.

گفتنی است شماره های 66564365-66908810 جهت کسب اطلاعات بیشتر از سوی برگزارکنندگان جشن اعلام شده است.