شنبه 20 مهر 1392-23:31

زیر رگبار ابرهای سیاه

میرصالح صالحی نیا، روزهای پایان عمرش را به خوبی نگذراند و ساروی ها نیک می دانند چه می گویم/لرزاندن قلب ها و آزردن روح ها به دروغ و تهمت، کار سختی نیست، فقط کمی بی ایمانی می خواهد و روحیه برادر و خواهر کشی!

 


مازندنومه، عاطفه خیرخواه، روز نامه نگار: باز هم ساری در عزای از دست دادن فرزندی دیگر غمگین است.
میرصالح صالحی نیا که 4 دوره عضو شورای اسلامی شهر ساری بود و در حقیقت باید او را طلایه دار عضویت در شورای اسلامی شهر دانست، در اثر سکته قلبی، بعد از تجربه 72 بهار، دست از دنیا کشید.

صالحی نیا، روزهای پایان عمرش را به خوبی نگذراند و ساروی ها نیک می دانند چه می گویم.

میر صالح ساری، با رنج و غمی باورنکردنی، بعد از سال ها خدمت به مرکز استان، در حالی حیات را بدرود گفت که تیرهای تهمت و افترا، ناجوانمردانه به سوی قلب و روحش شلیک شد و دل 70 ساله اش را آنچنان رنجاند که ترجیح داد از تپیدن بایستد.

این اولین باری نیست که شمشیر تیز و زهرآلود تهمت و غیبت، بدگویی و دروغ، دلی، جسمی و روحی را سر می برد؛ چگونه می شود چشم بر همه چیز بست و خانه ای را ویرانه کرد؟

لرزاندن قلب ها و آزردن روح ها به دروغ و تهمت، کار سختی نیست، فقط کمی بی ایمانی می خواهد و روحیه برادر و خواهر کشی!

وقتی در آخرین روزهای کارم در جلسه علنی شورای اسلامی شهر گفتم: « متاسفم که ابرهای تیره و سیاه حسد، نفاق، ریا، تهمت و درویی بر آسمان شهرداری و شورای اسلامی شهر ساری سایه افکنده است»، شادروان صالحی نیا گفت: « دخترم ، حرف بزن تا این ابرهای سیاه را پس بزنم.» حیف که خود نمی دانست روزی زیر رگبار سیل آسای همین ابرهای سیاه، جان خواهد باخت.

راه همه ما به مرگ ختم می شود و آغاز زندگی در دنیای باقی، شکی نیست که خدای عزوجل، یگانه عادل مطلق، سیرت یاوه گویان و بدگویان را آشکار خواهد ساخت.

گرچه از دست دادن «میرصالح صالحی نیا» سخت است همچون کوچ ناباورانه «سید علی بهروش»، لیکن سعادتی بود برایش که در شب شهادت امام محمد باقر (ع)، به دیار باقی شتافت.

خواندن حدیث های زیر را هزاران بار به خودم و بعد به دیگران توصیه می کنم:

• حضرت رسول اکرم (ص)
هر كس به مرد یا زن مؤمن بهتان زند یا درباره او چیزی بگوید كه از آن مبراست، خداوند متعال در روز رستاخیز او را بر تلّی از آتش نگه دارد تا از حرف خود درباره آن مومن برگردد.
«عیون الاخبار الرضا - علیه السلام -، ج 2، ص 33»

• پیامبر اكرم - صلی الله علیه و آله - فرمود: فاسق چهار نشانه دارد: (اشتغال به) لهو، لغو، دشمنی و بهتان.
«بحار الانوار، ج 1، ص 120»

• امام محمد باقر (ع)
دروغ گويي مايه ويراني ايمان است.

• حضرت علی (ع)
هیچ بی شرمی و وقاحتی چون بهتان زدن نیست.
«غرر الحكم، ح 4438»

• امام صادق (ع)
هر كس به برادر دینی خود تهمت زند حرمتی میان آن دو به جا نمی‏ماند.
«الكافی، ج 2، ص 361»

• امام علی (ع)
بهتان زدن به آدم بی گناه (گناهش) بزرگتر از آسمان است.
«بحار الانوار، ج 78، ص 31»