شنبه 20 ارديبهشت 1393-12:21

رینه میزبان جشنواره پنجم تتی

پنجمین جشنواره آیینی«تتی» (شکوفه) درشهر رینه لاریجان  برگزارمی شود.


مازندنومه؛ سرویس فرهنگی و هنری، حسن موسوی چلک، دبیر جشنواره های پارپیرار: برگزاری جشن های آیینی مختلف فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت های فرهنگی و ایجاد فضایی شاد و با نشاط است.

به همین مناسبت و به منظور شکرگذاری از خداوند، به بهانه نعمت هایی که به ما ارزانی داشته است و یکی از نماد های آن مشاهده شکوفه های درختان است، پنجمین جشنواره آیینی«تتی» مازندرانی امسال در روز جمعه 26 اردیبهشت ماه1393 برابر با 22 دیمای 1525 تقویم تبری از ساعت 16 در شهر رینه لاریجان (جاده هراز، پلور،جاده لار،شهر رینه) برگزار می شود.

این جشن به همت موسسه فرهنگی هنری پارپیرار و همکاری شورای اسلامی و شهرداری، دانشگاه پیام نور رینه و مردم فرهنگ دوست این شهر و انجمن های فرهنگی هنری مازندرانی درکنار قله دماوند با شعار«آری، آری، شاد بودن به همین آسانی است» برپا می شود..

برگزاری مراسم عروس بران، رقص محلی، کشتی، بازی های محلی، سرنانوازی و مراسم آیینی تتی بخش هایی از این جشنواره است. همچنین بازارچه محلی نیز در هنگام برگزاری جشنواره به همراه  توزیع غذای مازندرانی برپاست.

فراموش نشود که امروزه ایجاد فرصت هایی برای شادی و نشاط و آن هم به صورت گروهی و خلق شادی های گروهی از این دست، که حاوی پیام های فرهنگی باشد، ضرورتی اجتناب ناپذیر است و در این راه مردم خود باید پیش گام باشند و مسئولان ظرفیت سازی های لازم را انجام دهند.

حضور عموم مردم به همراه خانواده های شان، ترجیحا با لباس مازندرانی آزاد است.

اطلاعات بیشتر 66908810-66564365