پنجشنبه 22 خرداد 1393-11:53

از محل ماده 180 قانون برنامه پنجم توسعه:

اختصاص 172 میلیارد تومان به مازندران

گزارش+عکس از نشست نماینده بابل با جوانان /24 خرداد معاون علمی و فن آوری رییس جمهوری در بنیاد حریری بابل حضور می یابد.


مازندنومه، سرویس سیاسی، بابک ابهرزاد: نشست حسین نیازآذری -نماینده بابل در مجلس- با جوانان این شهر در تالار ماهی بابل برگزار شد.

در این نشست که با حضور مدیرکل ورزش و جوانان مازندران و تعددی از مسئولان شهری برگزار شد، برخی از جوانان با داشتن تریبون آزاد، مشکلات خود را مطرح کردند.

در این جلسه، جوانی از روستای لاله آباد خواستار مساعدت مالی برای ساخت باشگاه ورزشی در این روستا شد و جوان دیگری ضمن معرفی دستاورد خود در ساخت ربات پرنده که در پایان برنامه رونمایی هم شد، بیان داشت: مشکل جوانان فقط در حوزه ورزش نیست و متاسفانه حضور بنیادهای علمی در شهرستان کم است.

سعادت مند -مدیرکل ورزش و جوانان مازندران- ضمن استقبال از بررسی مشکلات جوانان گفت: ما در استان ستادی داریم که متشکل از 21 دستگاه اجرایی است و دغدغه جوانان آنجا مطرح می شود.

وی افزود: رئیس این ستاد در کشور رئیس جمهوری است و تمام وزرا عضو این ستاد در کشور هستند و در استان نیز استاندار ریاست این ستاد را بر عهده دارد.

سعادتمند با بیان این که روز گذشته نیز از 25 جوان برتر در بخش های مختلف تجلیل شد، ادامه داد: اگر جوانان پیشنهاد، انتقاد و یا راهکاری دارند، به صورت مکتوب به دبیرخانه اداره کل ورزش و جوانان ارسال کنند.

در حاشیه این نشست نیز پیرمردی با صدای بلند و رسا از داخل جمعیت از مشکلات فرزندان جوان خود گفت و مشکل اصلی و اساسی جوانان را نبود شغل لازم و در پی آن مشکلات ازدواج جوانان بیان کرد و با نامه ای به نماینده بابل، خواستار رسیدگی به مشکل شخصی  خودشان شد

 در پایان نیز نیاز آذری اظهار داشت: از محل ماده 180 قانون برنامه پنجم توسعه مبلغ 172 میلیارد تومان به مازندران اختصاص داده شده که هر یک از شهرستان ها به تناسب شاخص هایی که دارند بهره مندی از تبصره 22 قانون بودجه را خواهند داشت .

وی افزود: روز شنبه 24 خرداد معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، دعوت بنیاد علمی و حریری بابل است تا در راستای تقویت این بنیاد و در مجموعه شهرستان و استان تلاش بیشتری صورت گیرد.