سه شنبه 22 مهر 1393-12:57

استاندار مازندران:

دنبال هياهو و بازي هاي سياسي نيستیم

 اصغری آقمشهدی: آموزش عالی دولتی در وضعیت مطلوبی نیست/ ربیع فلاح: بدانيد استاندار شما به دنبال بازي هاي سياسي نيست


مازندنومه، سرویس اجتماعی، حامد رهی: مراسم نمادين آغاز سال تحصيلي جديد صبح امروز با حضور استاندار مازندران در دانشگاه مازندران بر گزار شد.

بنا به اطلاع رساني روابط عمومي اين دانشگاه قرار بود این آیین راس ساعت 9 صبح در سالن آمفي تئاتر هنر و معماري دانشگاه مازندران آغاز، ولي با تاخير یک ساعته شروع شد.

در ابتداي برنامه از حضور دانشجويان جلوگيري شد، ولي يكي از همراهان استاندار وقتي مشاهده کرد سالن بيش از حد خلوت است، از نگهبانان خواست دانشجويان را به داخل سالن راهنمايي كنند.

برنامه راس ساعت 10 با تلاوت قران شروع شد. اگر چه بنر هاي زيادي زده شده بود كه از حضور نمايندگان مجلس و امامان جمعه خبر مي داد، اما هيچ كدام حضور نداشتند.

دكتر فخرالدین اصغري آقمشهدي با اعلام اين مطلب كه بیش از 250 هزار دانشجو در استان مشغول به تحصیل هستند، گفت: آموزش عالی دولتی در وضعیت مطلوبی نیست و استان مازندران را باید یکی از محروم ترین استان های کشور از نظر آموزش عالی دولتی در مقایسه با آموزش عالی غیر دولتی دانست.

او با بیان این که نرخ دسترسی افراد به آموزش عالی در استان مازندران علی رغم رشدی که داشته است تا وضعیت مطلوب فاصله دارد، افزود: از سال 84 تا 92 رتبه استان در ظرفیت آموزش عالی از 7 به 10 رسیده است و سه رتبه تنزل داشته است.

 رييس دانشگاه مازندران با بيان اينكه: 76 در صد دانشجويان دانشگاه مازندران دختر و 24 در صد پسر هستند گفت: در تامين خوابگاه دانشجويان دختر با مشكل جدي مواجه هستيم.

استاندار مازندران هم در این مراسم گفت: ما دانشگاه خمود و خفته نمي خواهيم و دانشگاه ها بايد منشاء نشاط و اميد در جامعه باشند.

ربیع فلاح جلودار ادامه داد:  اولويت ما در مازندران توجه ويژه به بخش دانشگاهي و پژوهشي است و بنا نداريم در اين باره به شعار اكتفا كنيم و شما بدانيد استاندار شما به دنبال بازي هاي سياسي نيست.

او تاکید کرد:دنبال هياهو و بازي هاي سياسي در مازندران نيستیم و راهبرد ما خدمت بي منت است.