دوشنبه 18 اسفند 1393-0:11

مسئولانی که جرات دفاع از دولت را ندارند

چرا بعضي مسئولان منسوب به دولت در جلسات رسمي از مواضع اصولي و عملكرد قوه مجریه دفاع نمي كنند؟


مازندنومه؛ سرویس سیاسی، لطف الله محمدنژاد: مظلوميت دولت یازدهم را پایانی نیست. دولتي كه بر آمده از حماسه سياسي مردم و با پشتوانه قريب به بيست ميليون راي روي كار آمده است.

این دولت با شعار تدبير و امید، در عمل پروژه اسلام هراسي و ايران هراسي را از بين برد، ديوار بي اعتمادي ها را فرو ريخت و با منطق رحمانيت اسلام در دفاع از اصول و ارزشها با رويكرد عقلانيت، نه احساسي و شعاري، جايگاه واقعي كشورمان را در جهان ارتقا بخشيد.

 عملکرد دولت فقط و فقط در حوزه بین الملل گردنكشان و قلدران صهيونيست و امپرياليسم را به جان هم انداخت كه از ابتداي تاسيس اين رژيم جعلي تاكنون بي سابقه بوده است. سیاست های دولت در عرصه داخلي هم اتحاد آرامش و بارقه هاي اميد را در جامعه بارور ساخت و شاخصه های اقتصادی را بهبود بخشید.

البته گروهي تندرو و افراطي عمداٌ نمي خواهند موفقيت دولت را انعكاس دهند، چون دولت مهرورز آنان با درآمد افسانه اي، رشد اقتصادي كشور را از سير صعودي به ناكجا آباد نزولي كشاند و با تفكر آنارشيستي، مديريت عقلاني را كنار گذاشت و باعث به كارگيري  مديريت كوتوله اي در عرصه هاي مختلف مديريتي كشور شد كه امروز مردم تاوان همان بي تدبيري را مي دهند.

 این دلواپسان مدعی بدون در نظر گرفتن واقعيتها مثل فروش نفت در بودجه كه 100 دلار محاسبه شده بود و الان مدت هشت ماه است که در حدود 40 دلار فروخته مي شود انتظار معجزه از دولت را دارند و جار و جنجال به پا مي كنند، اگرچه به لطف  خدا  و حمايت هاي مدبرانه مقام معظم رهبري با همين شرايط عطش فزاينده قيمت ها كاهش يافت و تورم رو به نزول رفت و....

دولت کنونی وارث ویرانه ای بود و به گفته حضرت آيت ا... هاشمي رفسنجاني، دولت روحاني به مراتب بدتر از دوران بعد از جنگ و سازندگي عهده دار مسئوليت شد، لیکن با اين همه مشكلات داخلي و خارجي الحمدا... محكم و استوار و با اعتماد مردم پيش مي رود و قطعا خون شهيدان سرافراز كشورمان و دعاي خير مردم قهرمان اين سرزمين بدرقه همت والاي رئيس جمهور محبوب مان است.

با این همه نکته عجیب و تاسف آور اينجاست كه در جلسات رسمي استان، بعضي مسئولان از مواضع اصولي دولت و اين همه كارهاي صورت گرفته در بدترين شرايط اقتصادي، حرفي به ميان نمي آورند و تحليلي ارائه نمي كنند!

 این جاست که مظلوميت دولت بیشتر آشکار می شود که حتی صاحب منصب منسوب به خودش، از نام بردن و تعریف خشک و خالی قوه مجریه نیز ابا دارد.

شايد بعضي ها عمداًً رغبت به بيان عملكرد دولت ندارند، يا دولت را باور ندارند و يا از احمدي نژاد و رحيمي و مشايي هراس دارند!! یا احتمالا" عده ای از این مسئولان منسوب به دولت گذشته هستند که با موج سواری و آویزان شدن به نماینده و فلان شخصیت، به زندگی  سیاسی دوزیست خود را ادامه می دهند!

برخی دلواپس ها سعي تام و تمام در كاهش محبوبيت دولت دارند. این ها کسانی هستند که در دولت گذشته در قبال اقدامات زیان بخش و شعاری احمدی نژاد همچون سهام عدالت و يارانه و چندين هزار مصوبه بي پشتوانه كلنگ زني هاي نمايشي، اختلاس، پول هاي كثيف، گردش حساب بانكي به نام مرده ها و غيره سکوت كردند و امروز زبان گشودند و می گویند 8 سال خرابی را باید چند ماهه درست کرد!

كمر دولت یازدهم در بدهي های مربوط به پروژه هاي نيمه تمام و خزانه خالی و تحریم شكسته، ولی این جماعت به قول دكتر روحاني هم فساد مي كنند، هم شلوغ!

در چنين شرايطي مسئولان قوه مجریه، دلسوزان، روشنفكران و صاحبان قلم و رسانه رسالت خطيري برعهده دارند. این ها بايد عملكرد دولت را بدون مبالغه و چاپلوسي به مردم بازگو کنند. بايد افكار عمومي را با داشته هاي دولت و انتظارات مردم متوجه كرد. بايد گفت كه دولت راستگويان به شما مردم دروغ نمي گويد. بايد به دولت اعتماد كرد تا خرابی ها را آباد کند. قطعا" سکوت آگاهان به ویژه مسئولان دولتی در بازنشر ندادن عملکرد مثبت دولت وجاخالی دادن و زیگزاگ در قبال دفاع از دولت، پذیرفتنی  وعقلانی نیست. چشم های تیزبین، سکوت این مسئولان را در این زمینه اگر خیانت تلقی نکند، قابل اغماض نمی داند و به قولی «اگر خاموش بنشيني گناه است.»