چهارشنبه 27 اسفند 1393-12:56

ادعای ربیع فلاح جلودار:

تورم در مازندران، دو درصد کم تر از میانگین کشور

استاندار مازندران: در روزهاي آغازين اقداماتي را انجام خواهيم داد تا شاهد حضور رئيس جمهوری در مازندران باشيم/ تورم در استان مازندران 1/5 تا دو درصد پائين تر از ميانگين كشوري است.


مازندنومه؛ سرویس اجتماعی، محمداسماعیل بخشی سورکی: پيش از ظهر امروز آخرين جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان مازندران در سالن شماره يك استانداري برگزار شد.

در اين جلسه ربيع فلاح جلودار-استاندار مازندران-با اشاره به مشكلات اعتباري جاري در استان و ادارات تابعه اظهار داشت: بعضي از دستگاه ها به دليل نبود اين اعتبارات هنوز نتوانستند نسبت به ماموريت خود پاسخگو باشند.

اين مسئول با اشاره به طرح هاي نيمه تمام در سال 93 اظهار داشت: بعضي از اين طرح ها در 22 بهمن امسال به سرانجام رسيد و همچنين علي رغم وجود مشكلات اعتباري طرح هاي بزرگ ديگري را نيز شروع كرده ايم كه بيش از هزار ميليارد تومان ميزان اعتبار اين طرح ها است.

استاندار مازندران به همسويي همه بخش هاي اقتصادي در بحث رونق اقتصادي و كاهش نرخ تورم و رونق اشتغال نيز اشاره كرد و گفت: اتاق بازرگاني به عنوان يك سازمان مردم نهاد بايد جايگاه خود را بيشتر نمايان كند.

فلاح با اشاره به ارسال به موقع لايحه بودجه دولت به مجلس و تاييد و تصويب آن اظهار داشت: مسئولان بايد دقت كنند كه موافقتنامه ها و ابلاغ دستورالعمل ها به موقع انجام شود.

وي ادامه داد: بايد روند مشاركت بخش خصوصي شتاب بيشتري بگيرد كه در اين صورت جهش بيشتري در امر اشتغال صورت می گیرد.

فلاح جلودار گفت: اميدواريم تفاهم نامه هايي كه در سال 93 با بخش هاي خصوصي امضا شده است در سال 94 اجرايي شود تا با اجراي اين برنامه ها تحول اقتصادي حاصل شود.

وي به لزوم روابط با كشورهاي همسايه تاكيد كرد و ابراز داشت: امروز همكاری تجاري مي تواند در بعد خدمات و توليد موجب توسعه شود.

فلاح جلودار از شروع طرح هاي گسترده در امر پسماند در سال 94 خبر داد و گفت: كارهاي اوليه در اين خصوص انجام شده است و تفاهم نامه ها نيز امضا شده است و منتظريم كه در سال 94 كار اجرايي آغاز شود.

وي با اشاره به صدور مجوزهاي سرمايه گذاري و با انتقاد از اقدام بانك ها در حوزه سرمايه گذاري اظهار داشت: بانك ها يكي از بخش هاي اقتصادي هستند كه اقدام شان كفايت نمي كند و متاسفانه بخش سرمايه گذاري بانك محور شده است.

استاندار مازندران با بيان اينكه در زمينه تامين سرمايه در گردش واحدهاي كوچك توليدي و صنعتي هم اقدام خوبي صورت گرفته است، گفت: بايد در اين زمينه تلاش ها ادامه يابد.

فلاح جلودار با اشاره به حضور هيات دولت در سال 94 در مازندران اظهار داشت: ما در روزهاي آغازين اقداماتي را انجام خواهيم داد تا شاهد حضور رئيس جمهوری در مازندران باشيم.

استاندار مازندران حضور مسافر و گردشگر در استان را تهديد ندانست و گفت: در سال هاي اخير اقدامات خوبي انجام شده است كه اميدواريم بتوانيم موضوع گردشگران در مازندران را سامان دهي كنيم.

وي به مشكلات زيرساختي استان اشاره كرد و گفت: اگر اين مشلات حل شود نوع خدمات و بهره وري از مسافران و گردشگران تسهيل خواهد شد.

فلاح جلودار در حوزه به كار گيري نيروي انساني نيز اظهار داشت:هفته گذشته مجوز به كارگيري 600 نفر از نيروهاي استخدامي و همچنين 600 نفر سهميه استخدامي ايثارگران اخذ شده است.

استاندار مازندران در بخش پاياني سخنان خود با اشاره به سخنان رئيس جمهوری و رشد سه درصدي در كشور اظهار داشت: ممكن است بعضي ها تفكر دقيقي از قدرت هاي كلان اقتصادي و تحليل هاي مربوز به اين حوزه نداشته باشند و بر اساس موارد ذهني خود حرفي را بيان كنند.

وي ادامه داد: تورم در استان مازندران 1/5 تا دو درصد پائين تر از ميانگين كشوري است كه اين مهم با همكاري مديران اقتصادي و اجرايي استان تامين شده است.