شنبه 15 فروردين 1394-13:16

جاودانی به ارشاد مازندران بازگشت

احد جاودانی که اهل نوشهر است و پیش تر و در زمان اصلاحات، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد مازندران بود، با حکم علی جنتی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد مازندران شد.


مازندنومه، سرویس فرهنگی وهنری: بالاخره تکلیف مدیریت فائقه فرهنگ و ارشاد مازندران مشخص شد و یکی از چهره هایی که در ماه های اخیر، نام او به عنوان گزینه احتمالی این سمت بر سر زبان ها بود، بر صندلی اداره کل فرهنگ و ارشاد مازندران نشست.

احد جاودانی که اهل کجور و غرب استانی است، پیش تر و در دوره اصلاح طلب ها، معاون فرهنگی دلاور بزرگ نیا در فرهنگ و ارشاد استان بود. آن زمان جاودانی از اعضای فرادست جبهه مشارکت استان بود که خیلی زود به آذربایجان غربی و زنجان کوچید و مدیر کل فرهنگ و ارشاد آن مناطق شد.

 او مدرک کارشناسی ارشد تاریخ تمدن دارد و در حوزه آموزش عالی نیز به عنوان مشاور فرهنگی ریاست دانشگاه مازندران، معاون فرهنگی و دانشجویی موسسه آموزش عالی هنر و اندیشه رویان فعالیت داشت و عضو پاره وقت هیات علمی دانشگاه جامع علمی- کاربردی و مدرس مراکز آموزش عالی بود.

 جاودانی در اوایل فعالیت دولت نهم در خردادماه سال 1385 مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور شد.

او مدتی نیز دبیر شورای فرهنگ عمومی و دبیر انجمن کتابخانه های عمومی در استان های آذربایجان غربی و زنجان بود تا این که سال گذشته در چنین روزهایی با دریافت حکم معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی از سوی محمدحسین ملک احمدی -دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور- در این سمت مشغول به فعالیت شد.

در روزهای پایانی مدیریت حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی در ارشاد مازندران، جاودانی عزمش را برای آمدن به استان جزم و با رایزنی های فراوان تلاش کرد تا نخستین مدیر کل دولت تدبیر و امید در این استان باشد

با این که در ماه  های گذشته نام برخی چهره های دیگر نیز به عنوان نامزد این پست شنیده شد، اما در نهایت احد جاودانی توانست برگ برنده اش را رو کند و در روزهای گذشته ابلاغ حکم مدیرکلی اش را از وزیر ارشاد بگیرد.

او  به احتمال چهارشنبه هفته جاری در ساختمان ارشاد مازندران معارفه می شود. مردی که سال هاست خارج از استان زندگی و کار می کند و از فضای فرهنگی و هنری مازندران، اندکی دور است.

باید منتظر شد و دید او که هم در دولت خاتمی و هم احمدی نژاد سمت مدیریتی داشت، آیا از اندیشه های اصلاح طلبی در دیدگاه های فرهنگی اش چیزی باقی مانده است یا نه؟