پنجشنبه 21 خرداد 1394-3:11

شهرداری بابل و روابط عمومی اش!

بسیاری از مدیران ما چوب ضعف و سهل انگاری مسئولان روابط عمومی شان را می خورند و نبود ارتباط سالم دوسویه گاه پاشنه آشیل این دسته از مدیران می شود.


مازندنومه؛ سرویس اجتماعی، بابک ابهرزاد: آن چه از شهرداری بابل در ذهن برخی همشهریانم باقی مانده فعالیت های ضد میراث فرهنگی، تخریب بناهای تاریخی و ساخت و ساز غیرمجاز در حریم موزه و نیز پارک نوشیروانی، تحصن عضو شورای شهر و اعتراضش علیه شهردار و مسایلی از این دست است.

بسیاری از این نوع مشکلات به نبود رسانه های تاثیرگذار در منطقه، نبود ارتباط مطلوب دوسویه بین شهرداری و رسانه ها و نبود فضای نقادی در این سیستم است.

به تازگی شهرداری بابل نشستی تبعیض آمیز را بدون حضور رسانه های مستقل و منتقد برگزار کرده است.

مازندنومه هم به این نشست خبری شهردار بابل دعوت نشد، چرا که مسئول روابط عمومی شهرداری که حدود یک سال پیش به این سمت منصوب شده است و شاید تجربه لازم را نداشته باشد، اعتقادی به رسانه های مجازی ندارد.

بسیاری از مدیران ما چوب ضعف و سهل انگاری مسئولان روابط عمومی شان را می خورند و نبود ارتباط سالم دوسویه گاه پاشنه آشیل این دسته از مدیران می شود. نمونه اش فرمانداری همین شهرستان بابل است که بعد از نقدهای فراوان ما و سایر رسانه ها بالاخره مجبور به ایجاد تغییراتی در روابط عمومی اش شد.

این که مسئول روابط عمومی یک دستگاه هنوز جایگاه و اهمیت رسانه های مجازی را درک نکرده و به بهانه هایی چون نبود صندلی(!) برخی رسانه های محدود را دعوت می کند، قابل اغماض نیست و ما این گونه قضایا را در بی تدبیری شهردار این شهر می دانیم.

در یکی از شبکه های اجتماعی شهروندی از بابل پست گذاشته بود:«علی رغم این که دلم نمی خواهد اما مجبورم اذعان کنم شهرداری ساری کارهای بزرگی در زمینه های عمرانی و فرهنگی برای مرکز استان انجام داده است و شهرداری شهر ما-بابل-انگار در خواب و تعطیلات است و چهره شهر بابل سالهاست تغییر نکرده است.»

مردم شریف بابل با انتخاب اعضای شورای شهر، غیرمستقیم بر عملکرد شهردار نظارت می کنند و انتظار می رود اعضای شورا کاستی های این حوزه را سامان بخشند تا انگیزه ای را برای حضور دوباره مردم پای صندوق های رای به وجود بیاورند.

چون به نشست خبری شهردار بابل دعوت نشدیم دو پرسش خود را این جا می گذاریم، شاید کسی پیدا شد و پاسخ داد:

1- شایعه برکناری قریب الوقوع شهردار بابل و پایان خدمت او در این سمت را تایید می کنید یا خیر؟

2-چرا در زمینه تخریب مکان های باستانی که در محدوده شهری قرار دارد، نیز ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم ها ضعیف عمل شده است.