دوشنبه 25 خرداد 1394-9:22

در اعتراض به پایین بودن نرخ کرایه و فعالیت مسافرکش های شخصی؛

رانندگان تاکسی در قائم شهر از کار دست کشیدند

راننده های تاکسی در قائم شهر به دلیل فعالیت خودروهای مسافرکش شخصی و پایین بودن نرخ کرایه ها، از صبح امروز در مرکز شهر تجمع کرده، از کار دست کشیدند.


مازندنومه، سرویس اجتماعی: از حدود 8 صبح امروز در یک اقدام خودجوش، راننده های تاکسی در قائم شهر از کار دست کشیدند و همراه با خودروهای خود در حوالی چهارراه فرهنگ این شهر تجمع کردند.

یکی از راننده های تاکسی در تماس تلفنی با مازندنومه علت این اقدام را پایین بودن قیمت کرایه و فعالیت مسافرکش های شخصی دانست.

وی گفت: از ما هر سال چند صدهزارتومان حق عضویت می گیرند، وضعیت بنزین هم این گونه شده است، به همین خاطر دیگر مسافرکشی تاکسی دارها صرف نمی کند.

این راننده معترض با بیان این که افزایش قیمت کرایه در قائم شهر منطقی نبود و دیر هم اقدام شد، تصریح کرد: نرخ کرایه امسال با توجه به هزینه سوخت و لوازم یدکی ظالمانه است

وی با اشاره به این که قیمت کرایه داخل شهر از 200 تا 600  تومان است، افزود: راننده ها همه قسط و بدهکاری و محصل و دانشجو و...دارند و با این وضعیت فایده ای ندارد که کار کنیم.

این راننده تاکسی قائم شهر با بیان این که مشکل مهم تر ما غیر از نرخ کرایه ها، فعالیت مسافرکش های شخصی است، تاکید کرد: همین امروز که حدود 90درصد راننده های تاکسی اعتصاب کرده اند، مسافری در شهر معطل نشده است، چرا که مسافرکش های شخصی به راحتی می آیند و مسافرها را جابجا می کنند و هیچ فرقی بین ما و آن ها نیست.

وی ادامه داد: ما از مسئولان شهری می خواهیم مسافرکش های شخصی را مدیریت و ساماندهی و نگذارند مسافرهای ما را جابجا کنند.

 گفتنی است تا لحظه مخابره خبر (ساعت 9 صبح) غیر از مسئولان تاکسی رانی، هیچ کدام از مسئولان شهری در میان معترضان حاضر نشده است.