يکشنبه 15 آذر 1394-19:24

حجت الاسلام والمسلمین محمود نظری:

عده ای تنها شعار حمایت از نسل جوان می دهند/انتخابات، نظام را بیمه می کند

رییس ستاد دهه غدیر کشور  گفت: نیازمند حرکتی نوین با نگرشی جهانی در انتخابات آتی مجلس خبرگان رهبری هستیم/ نسل جوان را نباید نادیده گرفت و مسؤولان کشورمان باید بدانند امید و خوشحالی این نسل تأثیر گذار می تواند برای کشور اثربخش باشد/ انتخابات اسفند ماه مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، نظام و انقلاب را بیمه می کند.


مازندنومه، سرویس سیاسی: حجت الاسلام والمسلمین محمود نظری خادم الشریعه -رییس ستاد دهه غدیر کشور- در دیدار جمعی از جوانان، نخبگان، فعالان سیاسی، فرهنگی و اجتماعی استان با مهم ارزیابی کردن توجه به مسائل فرهنگی در کشور، گفت: فرهنگ زیربنای بسیاری از امور به ویژه مسائل اقتصادی در کشور است.

حجت الاسلام والمسلمین نظری توسعه و پیشرفت هر کشوری را در گرو رشد مسائل فرهنگی در آن جامعه دانست و افزود: انقلاب اسلامی به عنوان یک انقلاب فرهنگی توانست گفتمان جدیدی را در دنیا ایجاد کند.

رییس ستاد دهه غدیر کشور با تأکید بر این که کارهای فله ای در حوزه فرهنگ علاوه بر این اثرمثبت ندارد بلکه مخرب نیز هست، خاطرنشان کرد: در حوزه فرهنگ باید یک وحدت رویه و هدفمندی هوشمندانه وجود داشته باشد نه این که هر نهاد و مجموعه ای راه خود را در پیش گیرد.

محمود نظری خادم الشریعه با تأکید بر این که متأسفانه در حوزه فعالیت های فرهنگی یک حرکت و هدف منسجمی در کشور وجود ندارد، خاطرنشان کرد: همین نبود وحدت رویه در برنامه ریزی و اجرا، لطمه های جبران ناپذیری به فرهنگ کشورمان وارد خواهد آورد.

حجت الاسلام والمسلمین نظری ادامه داد:‌ مقام معظم رهبری شاید حدود دو دهه است نسبت به توطئه های فرهنگی دشمن هشدارهای لازم را به مسؤولان بیان می کنند حال باید از مسؤولان فرهنگی کشور پرسید چقدر توانستید در جهت تحقق این دغدغه های رهبری در حوزه فرهنگ تأثیرگذار باشید.

رییس ستاد دهه غدیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود به ظرفیت های بالقوه مازندران در بخش های مختلف اشاره کرد و با بیان این که متأسفانه وضعیت امروز استان با توجه به پتانسیل های بالا، مطلوب نیست، تصریح کرد: مدیران و مسؤولان باید از همه ظرفیت های موجود در جهت رشد و توسعه استان بهره گیرند.

حجت الاسلام والمسلمین نظری باتأکیدبراینکه مازندران با دارابودن جنگل، دریا، کشاورزی، گردشگری، معادن و صنایع ریشه نبایدجوان بیکار داشته باشد،گفت: متأسفانه مسأله بیکاری دراستانی بااین پتانسیل و ظرفیت بالا برای اشتغالزایی به یک دغدغه عمومی برای همه دلسوزان تبدیل شده است و این باید علاج شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص احتمال کاندیداتوری اش در انتخابات مجلس خبرگان رهبری گفت: وظیفه ما عمل به تکلیف است.

فرزند حضرت آیت الله نظری از مجلس خبرگان رهبری به عنوان پشتوانه اطمینان بخشی در جهت صیانت از انقلاب و نظام اسلامی یاد کرد و گفت: نقش خبرگان ملت در تثبیت، تداوم انقلاب و موفقیت های نظام مقدس جمهوری اسلامی در سه دهه اخیر بر هیچ کسی پوشیده نیست.

حجت الاسلام والمسلمین نظری از مجلس خبرگان رهبری به عنوان مهم ترین رکن انقلاب و نظام اسلامی یاد کرد و افزود: این مجلس ضامن بقا و استمرار نظام اسلامي در خطيرترين لحظات و پشتوانه‌اي عظيم براي نظام است.

وی با بیان این که امروز ما نیازمند حرکتی نوین با نگرشی جهانی در انتخابات آتی مجلس خبرگان رهبری هستیم، بیان داشت: باید با بهره گیری از ظرفیت های موجود در جهت برگزاری یک انتخابات بی نظیر با مشارکت حداکثری تلاش کنیم.

رییس ستاد دهه غدیر کشور با تأکید براین که انتخابات اسفند ماه مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، نظام و انقلاب را بیمه خواهد کرد، گفت: به حتم در این دوره از انتخابات ملت ایران همانند گذشته افراد اصلح، صاحب ایده، انگیزه، قوی، امین، مردمی و دلسوز را انتخاب خواهند کرد.

وی، حضور حداکثری مردم در انتخابات اسفند ماه را عاملی بازدارنده و مصونیت بخش برای نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و خاطرنشان کرد:  ملت بزرگ و هوشیار ایران اسلامی اسفند ماه امسال نیز با حضور حداکثری خود در پای صندوق های رأی به حتم حماسه ساز خواهند شد.

حجت الاسلام والمسلمین نظری همچنین به جایگاه رفیع و ارزشمند نسل جوان در مشارکت گسترده در انتخابات آتی مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: نسل جوان را نباید نادیده گرفت و مسؤولان کشورمان باید بدانند امید و خوشحالی این نسل تأثیر گذار می تواند برای کشور اثربخش باشد.

وی با بیان این که عده ای تنها شعار حمایت از نسل جوان سر می دهند، افزود: نسل جوان کشورمان از ایده و تفکر بسیار ارزشمندی برخوردار هستند که باید از این ظرفیت عظیم در جهت توسعه و بالندگی کشور بهره گرفت.

وی با بیان این که انتخابات آتی مجلس خبرگان رهبری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، افزود: به حتم حضور پر شور نسل جوان در انتخابات آتی یک جلوه دیگری را به این مجلس مهم و اثرگذار کشورمان خواهد داد.