چهارشنبه 7 بهمن 1394-10:28

انتقاد یک روزنامه نگار از مدیریت دانشگاه علوم پزشکی مازندران:

آیا بیمار سرطانی را در کمتر از دو دقیقه می توان ویزیت کرد؟

علیرضا سعیدی کیاسری گفت: چطور می شود فردی در بالاترین سطح مدیریت در دانشگاه علوم پزشکی استان قرار بگیرد و همزمان به طبابت در مراکز درمانی هم مشغول باشد؟ این فرد چقدر وقت رسیدگی به بیمار پیدا می کند؟ و آیا بیمار سرطانی را در کمتر از دو دقیقه می شود ویزیت کرد؟


مازندنومه، سرویس اجتماعی: سومین روز مراسم درگذشت بانو مریم خورشیدی -کارمند آموزش و پرورش و همسر همکار مطبوعاتی علیرضاسعیدی کیاسری- دیروز در مهدیه ساری برگزار شد.

سخنران این مراسم حجت الاسلام بهاری -نماینده سابق مردم ساری در مجلس و صاحب امتیاز روزنامه بشیر- بود. وی در سخنانی ضمن گرامیداشت مقام معلم از خدمات بانو خورشیدی قدردانی کرد و حضور پرشور مردم به ویژه فرهنگیان را در این مجلس مصداق آیه شریفه لم یشکر المخلوق دانست و گفت: مردم همواره قدردان خدمات فرهنگیان زحمتکش هستند و سرکار خانم خورشیدی نیز با بیش از دو دهه فعالیت آموزشی نام نیکی از خود برجای نهاد.

در پایان مراسم علیرضا سعیدی کیاسری در سخنانی کوتاه نکات تامل برانگیزی را عنوان کرد. وی ضمن تشکراز زحمات کادر پزشکی و درمانی استان در طول دوره درمان همسر مرحومش، نسبت به مدیریت ارشد بهداشت و درمان استان انتقاد کرد.

این روزنامه نگار گفت: چطور می شود فردی در بالاترین سطح مدیریت در دانشگاه علوم پزشکی استان قرار بگیرد و همزمان به طبابت در مراکز درمانی هم مشغول باشد؟ این فرد چقدر وقت رسیدگی به بیمار پیدا می کند؟ و آیا بیمار سرطانی را در کمتر از دو دقیقه می شود ویزیت کرد؟

همسر مرحومه خورشیدی ادامه داد: امروز که با شما سخن می گویم همسرم دستش از دنیا کوتاه شده و این صحبت ها دردی از من دوا نمی کند، اینها را خطاب به مدیریت ارشد استان تذکر می دهم، اینکه در انتصاب مدیران در این سطح دقت لازم صورت گرفته و اگر بنا شده افراد محترمی در این مسئولیت  باقی بمانند، طبابت را موقتا رها کرده و به مسئولیت اصلی شان یعنی رسیدگی به وضعیت نابسامان بهداشت و درمان استان بپردازند.

این فعال فرهنگی استان با بیان این که صحبت هایم جنبه شخصی ندارد و برای عموم مردم است، ادامه داد: تلاش های زیادی در دولت فعلی در حوزه بهداشت و درمان صورت گرفته که شایسته قدردانی است اما کاستی های فراوانی هم  وجود دارد که این چنین جان هم وطنان را تهدید می کند.

وی از تلاش پرسنل و مدیریت بیمارستان شفای ساری در طول دوره درمان همسرش تشکر کرد.

یادآور می شود مرحومه خورشیدی سوم بهمن ماه امسال پس از دو سال مبارزه با بیماری مهلک سرطان دار فانی را وداع گفت.