شنبه 6 خرداد 1396-9:4

لزوم پاک سازی سیستم مدیریت استان از احمدی نژادی ها

مدیران مخالف روحانی باید بروند

مدیری که حتی در اثنای انتخابات جرات یک کلمه دفاع را از دولت متبوعش ندارد، مدیری که در ایام انتخابات اخیر در کانال ها و گروه های تلگرامی رقیب روحانی سیر می کند و مدیری که در محافل خصوصی از احتمال پیروزی رقیب روحانی ابراز خرسندی می کند، باید جایش را به مدیران تازه نفس از بدنه دولت و اصلاح طلبان واجد شرایط بدهد؛ چراکه کسی که اعتقادی به این دولت ندارد، حتما" در مجموعه تحت مدیریتش توسعه و اتفاقی رخ نخواهد داد.


مازندنومه، سرویس سیاسی: در دولت نخست رییس جمهوری روحانی به دلیل شرایط خاصی که دولت داشت، ناهمسویی های بسیاری را در دستگاه های اجرایی مازندران (و کشور) شاهد بودیم که بعضا" مخالف سیاست های دولت تدبیر و امید بود.

انتصاب مدیران احمدی نژادی در دولت گذشته به هر بهانه ای که صورت گرفت، اینک که شخص احمدی نژاد کاملا" به محاق رفته و به مرده سیاسی بدل شده است، محلی از اعراب ندارد. سیستم مدیریت استان باید یکپارچه شود و حامیان واقعی دولت تدبیر و امید در راس کار قرار گیرند.

مدیری که حتی در اثنای انتخابات جرات یک کلمه دفاع را از دولت متبوعش ندارد، مدیری که در ایام انتخابات اخیر در کانال ها و گروه های تلگرامی رقیب روحانی سیر می کند و مدیری که در محافل خصوصی از احتمال پیروزی رقیب روحانی ابراز خرسندی می کند، باید جایش را به مدیران تازه نفس از بدنه دولت و اصلاح طلبان واجد شرایط بدهد؛ چراکه کسی که اعتقادی به این دولت ندارد، حتما" در مجموعه تحت مدیریتش توسعه و اتفاقی رخ نخواهد داد.

یکی از سازمان هایی که شاهد ناهمسویی ها و بلکه مواضع انتخاباتی ضد رییس جمهوری هستیم، سازمان مهم مدیریت و برنامه ریزی استان مازندران است.

زمانی که سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران، امید علی پارسا را برای نشستن او بر صندلی ریاست مرکز آمار ایران از دست داد؛ در میان گزینه های احتمالی جانشینی او برای ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران از نام های مختلفی از جمله محمود نوربخش سخن به میان آمده بود.

در همان ایام مازندنومه در یادداشتی نگرانی خود را از احتمال حضور او به دلیل نداشتن سوابق، توانایی مدیریتی و اجرایی کافی او برای تصدی چنین مسوولیتی و نیز به سبب ناهمسویی با دولت تدبیر و امید، پنهان نکرد. اما به دلیل ضعف مفرط استاندار مازندران که عقب نشینی هایی تاریخی در این گونه موارد انجام داده است، نوربخش مانند بسیاری دیگر از مدیران برجای مانده از دولت شکست خورده احمدی نژاد، بر روی صندلی مدیریتی در دولت برنده نشست!

برای رییس کنونی سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران، ضرورت همسویی با دولتی که بر سفره آن نشسته است و حتی حداقل احترام  ظاهری به آن نیز، هیچ اهمیتی ندارد‌.

شنیده ها حاکیست محمود نوربخش همزمان با برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، دستور به کندن و جمع آوری دو عکس دکتر روحانی -رییس جمهوری وقت و قانونی ایران- را از دفتر کار یکی از مدیران این سازمان صادر کرد که این نیرو برای حضور و فعالیت انتخاباتی در مسوولیت معاون رییس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی استان مازندران در مرخصی اداری و قانونی به سر می برد‌.

این اتفاق در حالی  شکل گرفته است که در هیچ یک از دفاتر معاونت ها و مدیریت های این سازمان و حتی رییس سازمان آن هیچ عکسی از رییس جمهوری قانونی وجود ندارد.

البته بودن یا نبودن عکس رییس جمهوری در دفتر کار شاید خیلی مهم نباشد، مهم بودن یا نبودن مدیرانی است که باور چندانی به سیاست های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی دولت کنونی ندارند و مایه یاس و سرخوردگی حامیان دکتر روحانی در استان محسوب می شوند .

در همین زمینه مازندنومه در یادداشت پیشین خود نوشت: «دولت تدبیر و امید در دوره جدید به بازسازی در نیروهایش چه در ستاد و چه در صف، نیاز دارد. مجلس هم همسو و همراه شده است و بهانه ای وجود ندارد. غیر از نوسازی و جوان گرایی در کابینه ، در استان ها هم باید تغییرات اساسی صورت گیرد.

در مازندران خودمان که وضع یاس آور است. مدیریت ارشد استان دچار روزمرگی است و برخی مدیرانش نیز نمایی از دکتر حسن روحانی ندارند. همین می شود که برخی مدیران دولت به سمت نامزد مخالف روحانی متمایل شدند و در زمین آن ها بازی کردند.

همان طور که دولت یازدهم تغییرات استانداران را از مازندران آغاز کرد، اینک پس از حضور حماسی مردم استان، حامیان دولت انتظار دارند هوای تازه ای در این استان شمالی بدمد و تغییرات استانداران از مازندران شروع شود. با ترکیب کنونی مدیریت، جز چند مدیر خالص حامی دولت، سایران به فکر منافع دولت نیستند و درجا زدن و کرختی مازندران ادامه خواهد داشت. البته در انتصابات دور جدید، باید نظر اصلاح طلبان واقعی نیز لحاظ شود و مراقب بود بانفوذان در سایه و تک روهای سودجو، نیروهای منتسب به خود را قالب نکنند.»

وقت تغییرات آغاز شده است. منتظریم.