پنجشنبه 29 فروردين 1387-0:0

حضور مازندراني ها در کابينه پررنگ تر مي شود؟

احتمال دارد وزيران کشور و کشاورزي آينده مازندراني باشند.


گفته می‌شود که عبدالرضا شیخ الاسلامی رئیس دفتر مازندراني رئیس جمهور، به پیشنهاد محمود احمدی‌نژاد به عنوان سرپرست وزارت کشور و جایگزین حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی معرفی خواهد‌شد.

پس از مطرح شدن نام افرادی همچون محمد حسن ابوترابی فرد، نائب رئیس مجلس؛ صدر الدین شریعتی، رئیس دانشگاه علامه؛ محمد جهرمی، وزیر فعلی کار و امور اجتماعی و سید مجتبی ثمره‌هاشمی، مشاور ارشد رئیس جمهور، به عنوان گزینه‌های مورد نظر احمدی‌نژاد برای تصدی پست وزارت کشور، شنیده شده احمدی‌نژاد، تصمیم گرفته تا عبدالرضا شیخ الاسلامی رئیس دفتر خود را که مدتی هم وظیفه استانداری استان هرمزگان را برعهده داشته به عنوان سرپرست وزارت کشور معرفی کند.شیخ الاسلامی اهل کجور نوشهر است.

پیش از این گفته می‌شد که محمد جهرمی گزینه اصلی رئیس جمهور برای وزارت کشور خواهدبود که با اجرای طرح ادغام وزارت رفاه و کار و امور اجتماعی، وی وظیفه این دو وزارتخانه را برعهده خواهد‌داشت که بر این اساس قاعدتاً عبدالرضا مصری، وزیر رفاه هم باید از بدنه دولت جدا شود.

هم چنين شنيده شده محمود احمدي نژاد از عملکرد اسکندري وزير جهاد کشاورزي نيز رضايت ندارد و به احتمال فراوان وي در ترميم جديد کابينه از سوي احمدي نژاد تغيير خواهد کرد. بنا بر شواهد و قرائن موجود به نظر مي رسد گزينه مورد نظر رئيس جمهور براي وزارت جهاد کشاورزي، علي محمد شاعري استاندار سابق گلستان و معاون پشتيباني کنوني وزارت کشور است.شاعري اهل بهشهر است.

فعلا" دو معاون رييس جمهوري و رييس سازمان هاي محيط زيست و گردشگري اهل مازندران هستند.

از سوی دیگر، شنیده می‌شود که در ادامه تغییرات دولت چهار تن از استانداران نیز با ساختمان استانداری در استان‌های تهران، مازندران، آذربایجان شرقی و احتمالاً اردبیل خداحافظی خواهند‌کرد.(aftabnews+noandish+mazandnume)