تعداد بازدید: 2347

توصیه به دیگران 1

يکشنبه 8 آذر 1388-0:0

دارويي به نام کتوني سفيد

محمد ابراهيم معيري-کارگردان بهشهري سينماي ايران- گفت:منتقدان روسي فيلم «كتوني سفيد»من را ناجي سيستم آموزشي كشورشان مي‌دانستند.


محمد ابراهيم معيري با اشاره به استقبال بسيار زياد از فيلم سينمايي «كتوني سفيد» در جشنواره كشتي نوح روسيه گفت: منتقدان سينماي روسيه «كتوني سفيد» و مضمون مطرح شده در اين فيلم را ناجي سيستم آموزشي اين كشور دانستند.

بنا بر خبر رسيده به مازندنومه كارگردان مازندراني فيلم سينمايي «كتوني سفيد» با اشاره به موفقيت اين فيلم در جشنواره سينمايي كشتي نوح اظهار داشت: «كتوني سفيد» به عنوان فيلم افتتاحيه اين جشنواره به نمايش درآمد و با استقبال بسيار زياد منتقدان و مخاطبان سينماي روسيه مواجه شد به طوري كه نقدهاي بسيار مثبتي در مطبوعات اين كشور در مورد رويكرد آموزشي فيلم نوشته شد.


وي افزود: در اين جشنواره 12 كشور شامل ايران، روسيه، قزاقستان، هلند، آلمان، فرانسه، بلغارستان، امارات، آرژانتين، هندوستان و اسپانيا شركت داشتند كه «كتوني سفيد» مورد توجه بسيار زياد داوران و مخاطبان جشنواره قرار گرفت، به طوري كه جايزه بهترين بازيگر مرد جشنواره به «حسين ياري» تعلق گرفت و هيئت داوران در مراسم اختتاميه جشنواره، از مضمون فيلم بسيار تعريف كرد و در بيانيه خود، خاطرنشان ساخت كه رويكرد اين فيلم، مي‌تواند به عنوان يك ناجي براي سيستم آموزشي روسيه كه سال‌ها دچار ركود شده است، قلمداد شود.


اين سينماگر بهشهري خاطرنشان كرد: در اين جشنواره دو فيلم كوتاه ديگر نيز از ايران به نام‌هاي «تابلو» و «بهار» به كارگرداني فرزانه فرشاد به نمايش درآمد كه اين دو فيلم نيز با استقبال بسيار خوب مخاطبان جشنواره كشتي نوح مواجه شدند و به طور كلي در اين جشنواره متوجه شدم كه نظرات بسيار مثبتي نسبت به سينماي ايران وجود دارد و سينماگران خارجي نسبت به رويكرد آموزشي سينماي ايران با ديدي احترام‌آميز نگاه مي‌كنند.


معيري در خاتمه اظهار داشت: نكته‌اي كه براي من جالب توجه بود، صحبت‌هاي منتقدان و روزنامه‌نگاران روسي در نشست مطبوعاتي فيلم بود به طوري كه آنها «كتوني سفيد» را به عنوان يك دارو براي آموزش و پرورش روسيه قلمداد كردند و گفتند آموزش و پرورش روسيه بايد به دنبال ايجاد چنين مفاهيمي در بحث آموزشي خود باشد به همين دليل از نقشي كه «حسين ياري» به عنوان معلم در اين فيلم بازي كرد، بسيار خوش‌شان آمد و يكي از دلايلي هم كه جايزه اول بازيگري را به ياري اهدا كردند، نقش‌آفريني خوب او در اين نقش بود.    ©2013 APG.ir