تعداد بازدید: 2967

توصیه به دیگران 2

جمعه 12 فروردين 1390-23:5

نيکنام:مشتري هر شب "پايتخت" هستم

در گفت و گوي نوروزي با نماينده مردم تنکابن و رامسر در مجلس مطرح شد:هر شب سريال پايتخت را تماشا مي کنم/از صفا و صمیمیت بازیگران سریال پايتخت لذت می برم/اين سريال هیچ توهینی به مازنی ها نکرده است/امسال فراموش کردم به بچه هايم عيدي بدهم/عاشق غذاهاي محلي هستم.


به گزارش مازندنومه ابوالفتح نیکنام متولد سال 1326 روستايي در تنکابن است و اکنون در نشتارود زندگی می کند. او علاقه فراوانی به طبيعت و گل و گیاه دارد.

اين نماينده مجلس در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه هر شب به همراه خانواده به تماشای سریال پایتخت می نشیند،گفت: بعضی مواقع پس از به پایان رسیدن سریال با خانواده آن قسمت را تحلیل می کنیم.

نیکنام یادآور شد: به نظرم هر کسی که سناریویی می نویسد و بر اساس آن فیلم ساخته می شود ، بخشی از مملکت را در نظر دارد که در این سریال قرعه به نام مازنی ها افتاد.

 وی با بیان اینکه این سریال به موضوع خوبی اشاره کرده افزود:پايتخت صفا و صمیمیت ، بی غل و غشی و خوش بینی مازنی ها را نشان می دهد و من از صفا و صمیمیت بازیگران این سریال لذت می برم.

نماینده مردم رامسر و تنکابن با اشاره به اینکه این سریال هیچ توهینی به مازنی ها نکرده ، اظهار داشت:آثار طبیعت و سرزندگي مازندران در زندگی نقی و هما و سایر بازیگران مشهود است.

 وی با بیان اینکه اين سریال چهره قشنگی از مردم مازندران نشان داده تصریح کرد:"پايتخت" ما را مردمی مهربان ، نازنین ، باگذشت ، آرام و باهوش معرفی کرده است.

نماینده مردم رامسر و تنکابن در مجلس شورای اسلامی که دارای دو فرزند پسر و یک دختر است، در رابطه با اینکه به فرزندانش چه چیزی عیدی داده ، گفت: من هرچه دارم ، متعلق به فرزندانم است.

 ابوالفتح نیکنام با اشاره به اینکه هر سال عیدی بچه ها را در میان صفحات قرآن می گذاشتم افزود: امسال فراموش کردم این کار را انجام داده و عیدي بچه ها را بدهم.

 وی در بخش ديگري از اين گفت و گو با بیان اینکه رابطه نزدیکی با نماینده های استان دارم تصریح کرد: از بد حادثه به دلیل اینکه در غرب استان ساکن بوده و فاصله ام با سایر نمایندگان زیاد است توفیق نداشتم به دیدار نماینده ها بروم.

 دبیر مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به اینکه علاقه فراوانی به غذاهای سنتی و محلی دارد، یادآور شد: به باقلا قاتق و ترشی کباب علاقه زیادی دارم و اگر سر سفره ای غذای محلی باشد از سایر غذاها نمی خورم.

 وی با بیان اینکه تنوع غذایی در منطقه ما زیاد است اظهار داشت: غذاهای محلی را با اشتها می خورم.

نیکنام با بیان اینکه من مدرک دکترا ندارم و اقتصاد خوانده ام،خاطرنشان کرد: در زمینه صنعت و مدیریت تخصص دارم اما بعضی ها از روی محبت به من می گویند دکتر ، که خواهش می کنم از این لفظ استفاده نکنند تا گرفتار نشوم.


 • سه شنبه 16 فروردين 1390-0:0

  به نظر من سریال بسیار زیبا،شاد و مفرحی بود و ما از دیدنش بسیار لذت میبردیم.از بابت لهجه نه تنها هیچ مسخره کردنی در کار نبود بلکه افتخار میکنم که ما مازندرانی ها لهجه داریم مثل همه ترک ها و کردها و لرها که لهجه دارن و این ما مازنی ها رو از فارسها متمایز میکنه.من دانشجو هستم تو تهران و حالا هم افتخار میکنم که در این سریال مازنی ها ادمهایی باصفا،غیرتمند،دلشاد،بی ریا،ساده زیست،باهوش،قانع و در نهایت لهحه دار نمایش داده شدند.من از شما میخواهم که همیشه به مسائل زیبا بنگرید و تحت تاثیر حرف های منفی و مایوس کننده قرار نگیرید.زندگی زیباست اگر به ان زیبا بنگری!

  • یک مازندرانیپاسخ به این دیدگاه 0 1
   سه شنبه 16 فروردين 1390-0:0

   بیچاره مردم تنکابن !

   • دوشنبه 15 فروردين 1390-0:0

    از نماینده منطقه مان تشکر می کنیم که مثل همه خانواده هاي مازندرانی سریال را دیدند.من باتر دیگر به آقای نیکنام رای میدهم چون مردمی و با صفا هستند.در ضمن من عیبی در این سریال ندیدم.

    • دوشنبه 15 فروردين 1390-0:0

     من پیشنهاد می کنم برای دسترسی به میاینگین نظرات مازنی ها نظر سنجی صورت گیرد. هر چند که سایتهای اینترنتی به دلیل عدم دسترسی طبقات و گروه های مختلف جامعه به اینترنت نمی تواند گویای کل جامعه باشند، با این وجود به دلیل ارزان و سریع بودن پر بدک هم نیست.

     • شنبه 13 فروردين 1390-0:0

      تو که نماینده مردمی این جوری وای به حال مردم

      • شنبه 13 فروردين 1390-0:0

       متاسفانه برخی از مسئولین مازندرانی، عجولانه و بدور از عاقبت اندیشی و با پیش داوری غیر منطقی و غیررسانه ای، در بوق دشمنان می دمند و قلم شکسته غیر نقادانه خود را بر جریده سیاه، چون کودکان می سایند و نابخردانه تخم نفاق و فتنه را در اذهان عمومی می افشانند. در حالیکه آیا مشکل استان ما، فقط همین زبان وگویش است؟ آیا مشکلات پیرامونی و زیر بنایی دیگری که گریبانگیر مردم ولایی استان ما ست، جزء معضلات و نابسامانی های اجتماعی به شمار نمی آید؟ حال شما تازه از خواب غفلت بیدار شده و علم مخالفت بر دست گرفته و آب در آونگ دشمنان می کوبید؟ جالب است بدانیم که برخی از نمایندگان و مسئولین سیاسی وامنیتی استان که خود شان نیز بر خواسته از بطن رسانه ملی هستند شاید هم ناخواسته و از روی ندانم کاری با بکار گیری و رجوع به برخی محفوظات و ملفوظات مدرسه ای و دانشگاهی و تبلیغاتی، که چه بسا، خود پی به معانی آن کلمات و ایسمهایی که بکار برده اند نمی برند، به اینگونه اختلافات و تشویش اذهان عمومی دامن زده که البته باید خود پاسخگوی عواقب آن باشند! وبرخی نیز به جای اینکه زمینه وفاق ملی و زمینه تشکیل و ترسیم اطلس فرهنگی عظیم کشور ( با وجود خرده فرهنگهای دروغین غربی ) را فراهم سازند، مشکل استان را فقط دراین می بینند که اگر چنین باشد وای برحال ما مازندرانی ها؟ به قول معروف ( اصل را رها کردن و به فرع پرداختن است.)
       امید که با وحدت و هم دلی در جهت ایران و استانی آباد و سربلند و به دور از نیرنگ و تبلیغات سیاسی که راهی نیز به جایی نخواهند برد، قدم برداریم و در سال جهاد اقتصادی شاهد پویایی و شکوفایی کشور عزیزمان ایران اسلامی تحت زعامت ولی امر مسلمین حضرت آیت الله خامنه ای ( مد ظله العالی) باشیم .
       والسلام علی من اتبع الهدی

       • مازندرانیپاسخ به این دیدگاه 0 1
        شنبه 13 فروردين 1390-0:0

        پیشنهاد میکنم اسم مازندنومه رو به پایخته نومه یا تهران نومه تغییر بدید! تنها پایگاه مازندرانی هستید که با درج مطالب مختلف از این سریال دفاع می کنید. حاشا به غیرت....

        • شنبه 13 فروردين 1390-0:0

         آفرين به آقای نیکنام که به قول ارسطو" تحت تاثير" برخی از نمایندگان (...) استان قرار نگرفته و موضعش به موضع مردم کوچه و بازار نزدیک است.نماینده باید مثل ایشان صریح و راستگو باشد


         ©2013 APG.ir