تعداد بازدید: 4402

توصیه به دیگران 21

سه شنبه 26 مهر 1390-22:31

بابل امروز

وعده 30 ساله احداث ترمینال،اینک به لطف تلاش اعضای شورای شهر و شهردار بابل محقق شده و"ترمینال "از فهرست معضلات دیرینه بابل بالاخره حذف شد./(به بهانه افتتاح چندین پروژه شهری-يادداشتي از سيد علي رحيمايي،بابل)


شهردارجوان و تحصیل کرده بابل ،هرچند مدت کوتاهی است که سکان شهر را در دست گرفته، با بهره مندی از هدایت شورای اسلامی شهر و برخی نیروهای کارآمد،به آرامی قدم های مثبتی در توسعه و عمران شهر و اصلاح ساختار اداری برداشته است.

بابل جزو شهرداری هایی است كه براساس اولین قانون بلديه مصوب 1286 هـ.ش تأسيس و ازردیف بودجه کشور دارای اعتبار شد.اين شهر در سال 1304، يعني آغاز سلطنت پهلوي اول،بعد از تهران که همزمان با تصویب قانون افتتاح شد،شانزدهمین شهرداري کشور بود که راه اندازي شد.

 متاسفانه شهري به این بزرگی و با اين قدمت تاريخي،امروز فهرستی از مشکلات را درخود دارد که یکی از آنها "ترمینال" است.

نبود ترمینال مشکلاتی را برای شهروندان و مسافران همواره در بابل به همراه داشته است.وعده 30 ساله احداث ترمینال،اینک به لطف تلاش اعضای شورای شهر و شهردار بابل محقق شده و"ترمینال "از فهرست معضلات دیرینه بابل بالاخره حذف شد.

بلوار و پارک تفریحی ساحلی بابل که دراولین طرح جامع شهری و درسال 1348 به تصویب رسیده بود و نزدیک به نیم قرن  همچنان بر روی کاغذ مانده بود،اجرای آن در این دوره شورای اسلامی شهر آغاز شد.

در سالجاری نیز فازهای جدید بلوار ساحلی شهر بابل آغازشده است که این امرعلاوه بر روانی ترافیک در غرب شهر ،کیفیت زندگی ساکنان مناطق حاشیه رودخانه بابلرود را  نیز افزایش داده است.

 اجرای پارک بزرگ ساحلی درحاشیه بابلرود،این منطقه را به یک منطقه گردشگری برای شهر بابل تبدیل نموده است که رونق اقتصادی منطقه را نیز درآینده به ارمغان خواهدآورد.

 احداث بلوارشهید سردار نژاد اکبر(درمنطقه عزیزک)که از مناطق حاشیه شهراست و تردد شهروندان به سختی امکان پذیر بوده به بلوارزیبا و عریض ،موجب شادی و نشاط شهروندان آن منطقه شده است یا بازگشایی انتهای بلوار امیرکبیر غربی ،احداث بلوار21متری باغ عباسی ،اصلاح هندسی بلوارها و میادین و...درمدتی بسیارکوتاه نشان از عزمی صادقانه و مسئوولانه دراجرای وظیفه درقبال شهروندان بابلی را نشان می دهد.

اگرچه مشکلات بابل ، لیست بلند و بالایی است،توجه عمومی مدیریت شهری در عبور و مرور شهروندان و حمل و نقل و روانی ترافیک که امروزه به یک معضل بسیارجدی مدیران شهری تبدیل گردیده قابل تحسین است .

بابل که شهری دانشگاهی وقطب پزشکی شمال کشور و مرکز داد و ستد استان مازندران است به تغییر و تحول عالمانه بسیاری نیازمند است و برای رسیدن به تغییر هندسه سیمای شهر،کمک همه مدیران متعهد به مهم ترین دستگاه خدمت رسانی به شهر ضرورت دارد.


 • يکشنبه 10 دی 1391-0:0

  ترمینالتون که 10تا ماشین دار. مردم هنوزم که هنوزه شیرخورشید ایس میکنن ماشین بگیرن
  بلور ساحلیم که ی بارن میزنه تا کمر ماشین تو آبه
  چیه از حمل نقل حرف میزنی پلتون بعد 6ماه ترک خرد

  • پنجشنبه 19 آبان 1390-0:0

   شهربابل با مشکل ترافیک مواجه است و احداث پارکینگ طبقاتی میتونه مهم باشه.
   خداقوت شهرداربابل

   • چهارشنبه 18 آبان 1390-0:0

    زرشک

    • يکشنبه 15 آبان 1390-0:0

     توسعه شهربابل و رسیدگی به ورودیهای های آن ضروری است
     ضمنا شهرداری بابل باید از کارهای ضعیفی که در خصوص زیبا سازی شهرانجام می پذیرید جلوگیری کند

     • دوشنبه 9 آبان 1390-0:0

      بعضی متوجه نیستند که شورا محل قانون گذاری است نه آسفالت شهر
      ضمنا هرچه مدیران شهری تجربیانت شهرها و کشوراهای دیگه رو مشاهده کنند به نفع شهروندان میتوانند اجرا کنند

      • يکشنبه 8 آبان 1390-0:0

       به شرطی که مدیران عزیز شورا که هراز چند گاهی به سفرهای خارجی تشریف می برن تا برنامه های آینده انتخابات را برنامه ریزی کنند سرشون به کارهای محوله شان باشد و پول مردم بیچاره را برای عیش ونوش خود حیف و میل نکنند.

       • بابلی ریکاپاسخ به این دیدگاه 0 1
        سه شنبه 3 آبان 1390-0:0

        ول کنید این بازی مسخره بابلی و ساروی رو .
        دنیا داره به سمت دهکده جهانی میره یعنی همه مردم دنیا با هر فرهنگی باهم و در کنار هم با صلح و صفا زندگی کنن . ولی ما داریم چکار میکنیم . یکی از دلایل اصلی عقب موندگی مازندران و بخصوص بابل همین بازی مسخره بابلی و ساروی ه .

        • شنبه 30 مهر 1390-0:0

         جناب بابلی نگران ! که مطمئنن ساروی هستی و خود را قاطی بابلی ها کرده ایی . .
         این را به شما بگویم که بار ها و بار ها بندپی های عزیز و بزرگوار اعلامکرده اند که به هیچ عنوان حاضر نیستند از بـابـــل بـزرگ و وطن مادری خود جدا شوند و میخواهند تا ابد بابلی و مامطیری بمانند .
         این کیاسری ها و فرح آبادی ها هستند که آرزوی شهرستان شدن و استقلال دارند نه بابلی های فهیم ، بزرگوار و با شخصیت . .
         این را بدانید تمامی بابلی ها ( از امیرکلای سبز تا بندپی زیبا ) مانند یک ریسمانی هستند که بهم گره خورده اند و احدی نمیتواند آنها را از هم جدا کند .
         بـابـــل بـزرگ را با تمام عظمت ، وسعت و عطر خوش بهارنارنجش دوست داریم

         • بابلی نگرانپاسخ به این دیدگاه 0 0
          پنجشنبه 28 مهر 1390-0:0

          لطفا بگید این شایعه جدایی بندپی و امیرکلا از بابل چیه ؟ ما بابلی ها داریم می میریم از نگرانی، بابل همینجوری کلی مشکل داره حالا می خوایم از این هم عقب مونده تر و کوچیکتر بشیم، آخه دیگه چه جوری تو روی سارویها نگاه کنیم و قمپز در کنیم دیگه چیزی دستمون نیست،

          • کلانشهر بـابـــل بـزرگپاسخ به این دیدگاه 0 0
           پنجشنبه 28 مهر 1390-0:0

           انشاالله و با همت مسئولین استانی و شهرستانی ، شهرستان بــزرگ بـابـــل قدم در راه کلانشهر شدن گذاشته و به عنوان اولین کلانشهر استان مازندران خود را معرفی خواهد کرد .
           به کوری چشم حسودان مامطیــر کبیر ، این دیار همیشه سبز بهرنارنــج ؛ به پیشرفت و سربلندی خود ادامه خواهد داد تا به جایگاه واقعی خود که همانا مرکزیت در استان میباشد دست پیدا کند .
           این قضیه تغییر نام استان مازندران به استان بـابـــل بـزرگ هم فعلا در حد حرف میباشد . .

           • ما مازندرانی ها !پاسخ به این دیدگاه 0 0
            پنجشنبه 28 مهر 1390-0:0

            جای تاسف است که در خارج از ولایت میدان را واگذار می کنیم و در درون یقه هم دیگر را ... از مازند نومه انتظار می رود و استدعا می شود این مایه کار ها را دنبال نکند .

            • بابلی بعدیپاسخ به این دیدگاه 0 0
             پنجشنبه 28 مهر 1390-0:0

             لطفا مسئولان پاسخ بدن که چرا پس از 30 سال نتونستن حتی 1 متر پیاده رو به خیابان حد فاصل میدان امام حسین تا ترمینال جنوب اضافه کنند؟ از پل محمد حسن خان تا گلوگاه به اندازه 45 متر دو طرف جاده از مردم زمین رو گرفتن، چرا اینجا اون باغ بزرگ چسبیده به خیابون و یک متر هم عقب نشینی نداشته؟

             • بابلی های مرکز نشینپاسخ به این دیدگاه 0 0
              پنجشنبه 28 مهر 1390-0:0

              جناب مدیر مسئول ؛
              این چه وضعیتی است که هرکی هرچه دلش بخواهد نثار بابلی های فهیم ، بزرگوار ، با فرهنگ و باشخصیت کند و شما هم عین همان جملات را به چاپ برسانید ؟
              جناب شهرستانی که احتمالا ساروی ......... میباشید ، به شما و امثال شما هیچ ربطی ندارد که بابلی ها جاه طلب ، صهیونیست و همه چیز را برای خود خواستن هستند .
              همین حس ناسیونالیستی و جاه طلبی بابلی ها بود که الآن آنها را به جایگاهی رسانده است که به گواه همگان شهرستان اول ، مرکزی و محوری استان و شاید هم خطه شمال کشور میباشد .
              این را بدانید با کینه و دشمنیتان با بـابــــل بـزرگ راه به جایی نخواهید برد و فقط به خودتان ضربه وارد میسازید . زیرا بابلی ها به اینگونه حرف ها و حدیث ها هیچگونه توجه و نگاهی نمیکنند و با اراده پولادین خود به مسیر رشد ، تلقی و کلانشهر شدن ادامه خواهند داد .
              در آخر هم عرض کنم ، از سایت مازند نومه و مدیر مسئول با شخصیت آن انتظار نداشتیم اینگونه تهمت ها و مغلته کاری ها را به نمایش بگذارد .

              • چهارشنبه 27 مهر 1390-0:0

               زرشک

               • شهرستانیپاسخ به این دیدگاه 0 1
                چهارشنبه 27 مهر 1390-0:0

                شایعاتی مبنی بر تغییر نام استان مازندران به استان بـابـــل بـزرگ به گوش میرسد . .
                این شایعات تا چه حدی به واقعیت نزدیک میباشد ؟
                باور بفرمایید هر کاری از این بابلی های جاه طلب و صه....... برمی آید .
                دعوا و درگیری و کش و قوس در رابطه با مرکزیت استان کافی نبود که الآن در تلاش برای تغییر نام استان هستید ؟
                چرا دوست دارید تمامی امکانات کلان استان اعم از فرودگاه ؛ ایران خودرو ؛ ترمینال و . . در شهرستان بـابـــل به اجرا درآید ؟
                مگر باقی شهرستان ها جزئی از استان مازندران نیستند ؟
                مگر ما حق آب و گل نداریم ؟
                به خدا اگر بـابـــل مرکز استان بود و اگر در آینده هم بشود دیگر ما باید کرکره شهر خود را پایین کشیده و به طور مداوم و استوار در خدمت بابلی های گرامی باشیم !
                مدیر مسئول محترم سایت وزین مازند نومه ، اگر طرفدار بابلی های مرکز نشین و جاه طلب نیستی و عدالت را رعایت میکنی لطفا این مطلب بنده را به چاپ برسان . خواهش میکنم

                • دیار بـابـــل بـزرگپاسخ به این دیدگاه 0 0
                 چهارشنبه 27 مهر 1390-0:0

                 شهرستان بــزرگ ، مرکزی ، محوری ، مهم ، ولایت مدار و دارالمومنین بـابـــل با بیش از 500،000 هزار نفر جمعیت باید به مراتب آبادتر و با امکانات بیشتر روبه رو باشد .
                 شهرستانی که به گفته خیلی ها پایتخت سیاسی ، مذهبی ، فرهنگی ، اجتماعی ، علمی ، دانشگاهی ، پزشکی و . . استان مازندران و خطه شمال کشور میباشد ، باید بیش از اینها مورد توجه و دید مسئولین شهرستانی و استانی قرار گرفته شود .
                 بـابـــل بـزرگ ، نیازمند اتحاد و برادری مردم و مسئولین میباشد تا قدم در راه کلانشهر شدن و مرکزیت استان گذاشته و بعد از گذشت سالیان سال به حق خود دست یابد .

                 • چهارشنبه 27 مهر 1390-0:0

                  ازمقاله مستدل آقای رحیمایی تشکرمیکنیم هرچند بعضی ها دوست دارند اوضاع را همیشه بد جلوه بدهند

                  • مازنی پایتخت نشینپاسخ به این دیدگاه 0 0
                   چهارشنبه 27 مهر 1390-0:0

                   الان این نقد بود یا تبلیغات برای شهرتون!(فوق العاده ضعیف) دوستان بابلی دقیقا توضیح بدن چیو میخوان ثابت کنن از اینقدر قطب سازی از شهرشون؟ شیراز با اون همه امکانات نمیگه من قطب ایرانم...

                   • چهارشنبه 27 مهر 1390-0:0

                    لطفا بگید بلوار ساحلی بابل بر اساس چه طرحی و با چه نگاهی احداث شد؟ تجاوز به حریم رودخانه؟ ایجاد محلی برای دپوی زباله؟ ... بعید میدونم سال 48 همچین طرحی داده باشند.

                    • سه شنبه 26 مهر 1390-0:0

                     سابقه آقای رحیمایی در شهرداری هست ...حالا تعریف می کنی که دوباره بری اونجا به کارت ادامه بدی؟!!!!!!


                     ©2013 APG.ir