تعداد بازدید: 7106

توصیه به دیگران 6

پنجشنبه 3 آذر 1390-9:19

بوي علف مي ده تنم

 50 سال گياهخواري؛گفتگو با احمد اکبری،داستان نويس فريدون کناري،که 5 دهه گوشت نخورده است!


مازندنومه: احمد اکبری تنها شهروند خام گیاهخوار شهرستان فریدونکنار است.او خالق داستان هایی چون زندگی پر ماجرای تئودورا، زیر درخت آلبالو، فرشته ای در آتش، زن جوان و دریا، گرگ ها و آدم ها، ماه عسل در ژنو، محاکمه انسان در محکمه حیوانات، ستون های کاغذی، وسوسه، سال های سیاه خان سالاری، جستجو، بامداد خونین، گرگ های گردنه و چگونه می توان بیش از یک قرن زندگی کرد،است.

خبرنگار ما در فريدون کنار-عظيم غلامی-با اين هم استاني،که تاکنون گوشت نخورده و گياهخوار است، گفت و گو کرده که در پي آمده است.

--------------------

*آقای اکبری بيشتر از خودتان بگوييد و توضيح بدهيد چه نوع غذایی را مصرف می کنید و اين غذا چه تفاوتی با غذاهای دیگران دارد که در سرمای زیر صفر درجه زمستان هم پوشش تابستانی به تن دارید و احساس سرما نمی کنید؟


بنده در اسفندماه سال 1312 در فریدونکنار متولد شدم و الان بیش از 50 سال است که خام گیاهخوارم و به گوشت، چای، نوشابه هایی از خانواده کولاها و قند و شکر سفید لب نزده ام و در طول این مدت بیمار نشده ام و دارو هم مصرف نکرده ام.

ناهار مرا برنج قهواه ای (سبوس دار) و شام مرا جوانه گندم با مغز گردو تشکیل می دهد و صبحانه ام در تمام فصول سال شیر یخ زده با خرما و یا عسل و نان قهوه ای سبوس دار است. به نظرم به همین دلیل است که سرما در من اثری ندارد و شهروندان در سردترین روزهای زمستان من را با همان پوششی می بینند که در روزهای گرم تابستان بر تن دارم و در فصل زمستان در اتاقم وسیله گرم کننده وجود ندارد.

*گوشت که غذای اصلی 95% مردم کره زمین است چه زیانی می تواند برای مصرف کننده ایجاد کند که شما از خوردن آن پرهیز می کنید؟ دیگر اینکه شما علاوه بر گوشت، چای، کولاها، قند و شکر معمولی از برنج سفید هم استفاده نمی کنید! لطفا علت آن را بیان کنید.


بنده معتقدم خداوند انسان را گوشتخوار خلق نکرده و ساختمان فیزیکی بدن انسان هم برای گوشتخواری ساخته نشده است، زیرا انسان همانند جانوران گوشتخوار، چهار دندان نیش مانند در آرواره ندارد تا گوشت را با آن تکه پاره کند.
از طرفی اسیدی که باعث هضم غذا می شود، در معده جانوران گوشتخوار بیشتر از جانوران گیاهخوار می باشد که انسان هم از نظر طبقه بندی علمی در دسته دوم قرار دارد.

همچنین طول روده جانوران گوشتخوار کوتاه تر از جانوران گیاهخوار می باشد تا گوشت را که غذای صقیل و دیرهضمی است، زودتر هضم کند زیرا از خاصیت گوشت این است که باید زود هضم شود.

علاوه بر این ها جانوران گوشتخوار آب را با زبان می لیسند که تا از حرارت بیش از حد زبان خود را که از گوشتخواری ناشی می شود،بکاهند در صورتی که حیوانات گیاهخوار آب را قورت می دهند، زیرا گیاهخواری ایجاد حرارت نمی کند.

 عده ای بر این باورند که بدن انسان نیاز به پروتئین حیوانی دارد اما باید بدانند که در اشتباه هستند، زیرا حیوانات گیاهخوار بدون آنکه از پروتئین حیوانی بهره ببرند به مراتب نیرومندتر و مقاوم تز از جانوران گوشتخوار هستند. برای مثال یک شیر و یا ببر و پلنگ هیچگاه قدرت و توانایی اسب یا شتر ندارند.

اما پرسیده بودید چرا از برنج سفید هم استفاده نمی کنم؟ زیرا 60 درصد املاح معدنی برنج از قبیل فسفر، پتاسیم، گوگرد، سدیم، منیزیم، کلسیم، آهن و منگنز را که در سبوس نرم وجود دارد از برنج جدا می کنند و همچنین 40 درصد آن را که حاوی نشاسته و ویتامین A  و B است را با آبکش کردن برنج از بین می برند و در نتیجه می ماند موادی فاقد ارزش غذایی.

 جالب است بدانید در بیشتر مناطق دنیا و حتی در چین و هند که از تولیدکنندگان اصلی برنج هستند هم سعی می شود برنج را آبکش نکنند و اغلب از برنج سبوس دار استفاده می کنند.

متاسفانه چون تهیه برنج سبوس دار برایم مقدور نمی باشد از اینرو برنج سفید مصرفی روزانه خود را با دو قاشق غذاخوری سبوس نرم مخلوط می کنم تا از نظر املاح معدنی و ویتامین ها غنی شود و بعد آن را به صورت کته مصرف می کنم.

*چه تفاوتی بین تغذیه خام خواران و گیاهخواران وجود دارد و چه انگیزه ای شما را بر آن داشت تا به گیاهخواری رو بیاورید؟


خام خواران بر این اعتقادند که هیچ کار خداوند بدون دلیل و حکمت نیست و انسان ها حق ندارند در مواد غذایی که خداوند به منظور ادامه حیات در اختیارشان قرار داده است دستکاری کنند و به همین دلیل غذایی را که با آتش پخته شود و ریشه خونی داشته باشد را مصرف نمی کنند.

یک فرد خام خوار نیاز به آشپزخانه ندارد اما گیاهخواران هم همچون گوشتخوارن از غذاهای پخته شده استفاده می کنند منتها با این تفاوت که از گوشت استفاده نمی کنند.

 برای افرادی که از گوشت استفاده می کنند، بیشتر مزه غذا مطرح است اما برای افراد خام خوار و گیاهخوار، خواص و کیفیت غذا ارزش بیشتری دارد.

اما پرسیده بودید که که چه انگیزه ای مرا بر آن داشت تا به خام گیاهخواری روی بیاورم؟در پاسخ باید بگویم که انگیزه سالم بودن و سالم زیستن و مراجعه نکردن به موسسات درمانی.

 ما در عصری زندگی می کنیم که از هر سو بیماری های نو ظهور به انسان حمله  می کند و به همین دلیل ترجیح می دهم که با مصرف غذاهای طبیعی و سالم از زندگی لذت بیشتری ببرم.

*شما که معتقدید خداوند انسان را گیاهخوار به جهان آفرید پس چطور شد که همین انسان به گوشتخواری روی آورد؟ آیا نهضت خام خواری و گیاهخواری پدیده عصر جدید می باشد؟ یا ریشه در تاریخ گذشته ما دارد؟

میلیون ها سال پیش که انسان های اولیه در غارها زندگی می کردند، غذای آنها را گیاهان و غلات و میوه تشکیل می داد که به وفور در دشت و صحرا و روی درختان روییده می شد. اما به دلیل وقوع آتشفشان های متعدد و طولانی، گیاهان و درختان به خاکستر تبدیل می شدند و انسان های اولیه هنگامی که برای تهیه غذا از غارها بیرون می آمدند همه جا را سوخته و خاکستر شده می دیدند و به ناچار برای رفع گرسنگی به لاشه های سوخته جانوران حمله ور می شدند.

قرن ها بعد دوباره چرخه طبیعت به حالت اولش برگشت اما انسان های غارنشین که دیگر به گوشتخواری عادت کرده بودند به سراغ گیاه و میوه نمی رفتند و غذای خود را از گوشت جانوران عظیم الجثه تهیه می کردند که متاسفانه این شیوه تغذیه نادرست تا به امروز هم ادامه دارد.

اما پرسیده بودید که پدیده گیاهخواری مربوط به عصر جدید است یا ریشه در تاریخ چندین هزار ساله دارد؟در پاسخ باید عرض کنم روش فعلی خام خواری به عصر فعلی مربوط می شود و پایه گذار آن در ایران آرشاویر در آوانسیان می باشد که حدود 50 سال پیش این نهضت را در ایران بنا نهاد و اعضای آن با تغذیه سالم و طبیعی، زندگی سرشار از شادی و نشاط خود را ادامه می دهند.

این کانون در ابتدای تاسیس در خیابان کریم خان شمالی (میدان کامکار) واقع شده بود و در آغاز تشکیل مورد اعتراض نظام پزشکی و انستیتو تغذیه ایران قرار گرفت و کار به مراجع قضایی کشیده شد تا اینکه اعضای آن از موسس انجمن (آوانسیان) حمایت کردند و برای مثال خانمی که با خام خواری سرطان پستانش درمان شده بود، با ارائه مدارک لازم به دادگاه از محکومیت باقی اعضای انجمن خام خواران جلوگیری به عمل آوردند و حکم بر برائت موسس آن صادر گردید و احداث چنین انجمنی را بلامانع اعلام کردند.

اما گیاهخواری ریشه در تاریخ قرن ها پیش ما دارد و افراد مشهور و صاحب نامی چون سقراط، فیثاغورث فیلسوف و ریاضی دان یونان باستان، ابن سینا پزشک نامدار ایرانی، ابوالعلا معری شاعر نابینای عرب، تولستوی نویسنده معروف روس، ژان ژاک روسو نویسنده برجسته فرانسوی و مهاتما گاندی رهبر مبارزان استقلال طلب هند از گیاهخواران بودند و از خوردن گوشت خودداری می کردند. همچنین از فرمایشات امام علی (ع) است که می فرمایند: "شکم های خود را گورستان حیوانات نسازید"

*اگر خاطره ای از خام خواری و یا گیاهخواری خود دارید،برای خوانندگان ما تعريف کنيد.

دو خاطره جالب دارم ؛ خاطره اول اینکه فصل زمستان بود و آقایی از من پرسید: شما با این سن و سال و در این سرمای صفر درجه، با پیراهن تابستانی و بدون کت و شلوار احساس سرما نمی کنید؟من هم در جواب گفتم: چون گوشتخوار نیستم احساس سرما نمیکنم.
طرف گفت: چه بیماری دارید که از خوردن گوشت پرهیز می کنید؟خندیدم و گفتم: شما که یک جوان سالم هستید با پوشیدن کاپشن و بلوز، تحمل سرما را ندارید! پس من اگر بیماری داشته باشم چگونه می توانم سوز سرما را تحمل کنم؟! نه دوست عزیز، بنده چیزی حدود 50 سال است که بیمار نشده ام و پول دارو درمان نداده ام، زیرا گیاهخوارم ...
خاطره دوم اینکه در مجلسی با آقا و خانمی که دو فرزند 10 و 3 ساله داشتند آشنا شدم. هنگام شام وقتی میزبان غذاها را روی میز چید، دختر 3 ساله به بطری نوشابه اشاره کرد و گفت: بابا از این می خوام.
پدر بلافاصله لیوان خالی را پر از نوشابه گازدار کرد و به دست کودک داد و او نیز مشغول خوردن شد. حقیر که با حیرت صحنه را نظاره می کردم به پدر گفتم: چرا یک لیوان نوشابه گازدار که نمی دانید چطور تهیه شده به طفل تان می خورانید؟ ایا می دانید چقدر برایش ضرر دارد؟
در جوابم گفت: آخر می دانم اگر ندهم لج می کند.
گفتم: لج او برای شما دردسر آورتر است یا خدا ناکرده بیماری او؟
خندید و گفت: چه کار می شود کرد آقا، بچه است دیگر ...
متاسفانه پدر حاضر نبود کودک 3 ساله اش به خاطر نوشیدن نوشابه بی خاصیت لج کند اما حاضر بود سلامتی اش به خطر بیفتد، این در حالی بود که دخترک از عینک ته استکانی هم استفاده  می کرد!

*و حرف پاياني شما

دست همه عزیزانم را می فشارم و می گویم:بیایید برای حفظ سلامتی خود حداقل از خوردن گوشت قرمز خودداری کنید و این را بدانید که یک فرد سالم می تواند از زندگی لذت ببرد نه یک فرد مریض.


 • فاطمه یوسفی پژوهشگر اجتماعیپاسخ به این دیدگاه 1 0
  دوشنبه 25 دی 1391-0:0

  من هم خام گیاهخوار هستم متولد 51از سارری
  در صورت امکان برای ترویج بیشتر حاضر به تبادل نظر با شما هم استانی محترم را دارمپژوهش در قوانین واقعی جهان

  قوانین زندگی همان قوانین بدن انسان است.
  دوره های آموزشی قوانین واقعی جهان


  دوره های آموزشی قوانین واقعی جهان

  الگو :مکتب فیزیک انسان


  همانطور که ما در ریاضی از قانون وفرمول استفاده

  می نمائیم درعلم رفتار هم ما آماده ایم تا قوانین را ارائه نمائیم .


  بشر همواره به دنبا ل


  سلامت جسم ، سلامت روح ، وزن ایده آل


  روابط خانوادگی خوب ،روابط اجتماعی ایده آل


  وثروت اندوزی بوده است.


  ما می توانیم با عملیاتی نمودن قوانین بدن به مقصود برسیم .
  + نوشته شده در یکشنبه سی ام مهر 1391ساعت 8:47 توسط پژوهشگر یوسفی فاطمه | 3 نظر
  نشانه های کمال

  نشانه های کمال

  تو جامع همه علومی، دیگران همه به دنبال یک علمند

  تو پوشاننده عیوبی، دیگران هویدا کننده عیوبند

  تو در نهانی، دیگران بر تو آشکارند

  تو خاموشی،دیگران همه به هیاهو مشغولند

  تو صبوری ،دیگران همه مشتری صبرند

  تو طبیبی، دیگران همه مریض تواند

  تومهربانی، دیگران الفبای آنرا هم نمی دانند

  تو دستگیری، دیگران بند به دست می آویزند

  تو راهنمایی، دیگران راه را بند می آورند

  تو روزی ده ای ،دیگران روزی همه را، می دزدند

  تو مرتبط کننده ای، دیگران قطع ارتباط کنند

  تو بی نیاز ی ،همه به تو نیازمندند

  تو خودت مرهمی،دیگران دل را به درد می آورند

  تو خود خدایی ، دیگران همه به دنبال خدایند
  + نوشته شده در دوشنبه بیست و چهارم مهر 1391ساعت 8:26 توسط پژوهشگر یوسفی فاطمه | 2 نظر
  جهان سالم وایده آل


  فرد سالم +ارتباطات سالم=جهان سالم

  برچسب‌ها: جهان سالم وایده آل
  + نوشته شده در چهارشنبه ششم دی 1391ساعت 12:7 توسط پژوهشگر یوسفی فاطمه | نظر بدهید
  افزایش توانایی =افزیش دریافت

  قانون : افزایش توانایی = افزایش دریافت


  افزایش پذیرش خویش وکائنات +


  افزایش حرکت بیشتر +


  افزایش ظرفیت دیدار +


  افزایش دریافت داده های مفید +


  افزایش انعطاف پذیری +


  افزایش تجزیه نمودن +


  افزایش ترکیب نمودن +


  افزایش جذب بیشتر +


  افزایش انتقال مفید +


  افزایش دفع ضایعات واضافات +  موفق به افزایش دریافت بیشتر از کائنات می شویم.
  + نوشته شده در جمعه سوم آذر 1391ساعت 8:13 توسط پژوهشگر یوسفی فاطمه | یک نظر
  شباهت ما با خدا

  شباهت ما با خدا در این هست

  که می خواهیم بیشتر عشق بدهیم

  تاعشق بگیرییم

  اینطور نیست ؟
  + نوشته شده در شنبه بیست و هفتم آبان 1391ساعت 23:3 توسط پژوهشگر یوسفی فاطمه | نظر بدهید
  ملاقات باخداوند

  ملاقات با خداوند

  خداوند در قالب معشوق به ما نمایان میشود

  پس حواسمان باشد هر وقت عاشق شدیم خدا را ملاقات کردیم

  اگر عاشق شدید زیارت خداوند گوارای وجودتان
  + نوشته شده در شنبه بیست و هفتم آبان 1391ساعت 22:14 توسط پژوهشگر یوسفی فاطمه | نظر بدهید
  خدا هستیم

  تنها درس ما در این دنیا:

  بالفعل خدا باشیم و همه را در کائنات خدا ببینیم

  با خویش وهمه، همانگونه باشیم که با خدا هستیم

  همه در شرایط متفاوت مجاب هستیم که این درس را بگیریم .


  + نوشته شده در جمعه بیست و ششم آبان 1391ساعت 21:44 توسط پژوهشگر یوسفی فاطمه | نظر بدهید
  حدود ارتباطات

  حدود ارتباطات


  همه نیاز دارند ولی همه نمی خواهند

  نیازشان ار طرف ما برآورده شود

  پاسخگوی کسانی باشیم که می خواهند

  نیازشان از طرف ما بر آورده شود

  حال ببینیم چقدر به خود ودیگران ظلم می کنیم

  بدون خواستشان کمک می کنیم

  باعث آزار خویش ودیگران می شویم .
  + نوشته شده در یکشنبه چهاردهم آبان 1391ساعت 8:26 توسط پژوهشگر یوسفی فاطمه | 2 نظر
  چگونه از زندگی طبیعی برخوردار شویم

  چگونه از زندگی طبیعی برخوردارشویم


  میزان تاثیر جسم سالم ،بر روی یک زندگی طبیعی

  میزان تاثیر روح سالم، بر روی یک زندگی طبیعی

  میزان تاثیرتعریف از شخصیت خویش، بر روی یک زندگی طبیعی

  میزان تاثیر روابط خانوادگی سالم، بر روی یک زندگی طبیعی

  میزان تاثیر روابط اجتماعی سالم ،بر روی یک زندگی طبیعی

  میزان تاثیر فعالیت اقتصادی مفید، بر روی یک زندگی طبیعی

  میزان تاثیر روابط سیاسی سالم ،بر روی یک زندگی طبیعی

  برای رسیدن به نتایج شما می توانید با ما همراه شوید.


  + نوشته شده در چهارشنبه دوازدهم مهر 1391ساعت 8:37 توسط پژوهشگر یوسفی فاطمه | نظر بدهید
  دلیل نابودی ارتباطات

  از بدنم آموختم زیاده روی وکم توجه ای در محبت هر دو باعث

  خدشه دار شدن ارتباطات می شود


  پس با توحه به ظرفیت طرفین عشق بورزیم

  تا ارتباطمان ماندگار شود


  چه بسادلیل نابودی بسیاری از ارتباطات، زیاده روی در محبت است.


  + نوشته شده در چهارشنبه بیست و نهم شهریور 1391ساعت 20:53 توسط پژوهشگر یوسفی فاطمه | 6 نظر
  در چرخه قوانین جهان قرار بگیریم
  در چرخه قوانین جهان قرار بگیریم  از بدنم آموختم :

  به اطرافیانم عشق بدهم به جای نفرت

  به اطرافیانم خدمت برسانم به جای بی تفاوتی

  به اطرافیانم سود برسانم به جای ضرر

  بانی به اوج رسیدن اطرافیانم باشم نه انهدام آنها

  بر اطرافیانم ببخشم به جای انتقام

  برای همه مفید باشم نه مضر

  برطرف کننده وپوشاننده عیوب اطرافیانم باشم نه هویدا کننده

  مشکل اطرافیانم را مشکل خویش بدانم نه از آن خرسند شوم

  از بدنم آموختم هر اصلی که سلامت مرا واطرافیانم را

  از بین می برد را دفع نمایم.


  بین دیدگاه وعملکرد ما با قوانین واقعی دنیا چه مقدار فاصله است؟


  این دیدگاه را نسبت به کائنات حتی یک تکه سنگ هم داشته باشیم .
  + نوشته شده در چهارشنبه پانزدهم شهریور 1391ساعت 9:49 توسط پژوهشگر یوسفی فاطمه | یک نظر
  نتایج خام گیاهخواری

  نتایج خام گیاهخواری فقط تا دوماه

  تجربه ای از خام گیاهخواری


  کاهش وزن تا هشت کیلوگرم

  برخوردار شدن از سلامت جسمی

  برخوردار شدن ازیک پوست مطلوب

  برخوردارشدن از، دید مثبت نسبت به زندگی

  افزایش ولذت بردن از ارتباطات

  قدرتمند شدن از همراهی با طبیعت

  شاهد اعجازهای بزرگ در زندگی

  لذت بردن واقعی از زندگی

  امیدوارم شما در بلند مدت شاهد اعجازهای بیشتری

  از همنوا شدن با طبیعت باشید.

  به رسم قانون بدن، چون خواهان سلامتی وعشق هستم

  هرآنچه در دست دارم تقدیم شما عزیز میدارم .
  + نوشته شده در سه شنبه چهاردهم شهریور 1391ساعت 17:53 توسط پژوهشگر یوسفی فاطمه | نظر بدهید
  مهمان طبیعت باشیم

  مهمان طبیعت باشیم  مواد غذایی را بدون تغییر از طبیعت نوش جان نمائیم

  وشاهد وفور انرژی و سلامت در بدن خویش باشیم  با گاز آشپزخانه برای همیشه خداحافظی نمائیم

  با هر گونه طبخ مواد غذایی برای همیشه خداحافظی نمائیم

  با هر نوع مواد غذایی کارخانه ای برای همیشه خداحافظی نمائیم  ما می توانیم به راحتی ودر همه حال مهمان طبیت باشیم

  واز نظر جسمی وروحی در صحت وسلامت بسر ببریم

  ما می توانیم با خام گیاهخواری به این هدف برسیم

  بااستفاده از میوه ها، سبزیها، غلات،مغزها

  به راحتی تمام احتیاجات بدن برطرف می شود

  وما شاهد سلامت جسم وروح خویش خواهیم بود.
  + نوشته شده در یکشنبه دوازدهم شهریور 1391ساعت 21:22 توسط پژوهشگر یوسفی فاطمه | نظر بدهید
  اگر می خواهیم سالم بمانیم

  اگر می خواهیم سالم بمانیم

  نمی توانیم دروغ بگوئیم، چون در بدن ما اینکار اتفاق نمی افتد.

  نمی توانیم غیبت نمائیم، چون در بدن ما اینکار اتفاق نمی افتد .

  نمی توانیم خیانت نمائیم ،چون در بدن ما اینکار اتفاق نمی افتد.

  نمیتوانیم فقط برای خودمان زندگی نمائیم،

  چون در بدن ما همه زنجیر وار بصورت گروهی برای هم کار می کنند .

  ما نمی توانیم قفط به فکر خودمان باشیم ،

  چون در بدن ما همه علاوه بر خویش باید بیشتر به فکر اطرافیانمان باشند.

  حال به خود وبه اطرافیانمان بنگریم

  کسانی که مانند سیستم بدن به قانون بدن پایبند نیستند،

  همه از امراض جسمی وروحی بر خوردارند.
  + نوشته شده در جمعه سوم شهریور 1391ساعت 11:8 توسط پژوهشگر یوسفی فاطمه | یک نظر
  مقایسه بین دنیای واقعی ودنیای امروز

  مقایسه بین دنیای واقعی ودنیای امروز

  ویژگیهای دنیای واقعی

  حرکت، در جهت خدمت رسانی به همه کائنات

  تغییر، در جهت خدمت رسانی برای همه کائنات

  انعطاف پذیری ،در جهت خدمت رسانی برای همه کائنات

  نفع رسانی، برای همه کائنات

  مثبت اندیشی، برای همه کائنات

  مواظبت، از همه کائنات

  دفع ضرر، از همه کائنات  واما ویژگیهای دنیای امروز ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  + نوشته شده در شنبه بیست و هشتم مرداد 1391ساعت 13:15 توسط پژوهشگر یوسفی فاطمه | یک نظر
  از فواید خام گیاهخواری

  ازفواید خام گیاهخواری  اگر می خواهید از وزن ایده ال بر خوردار شوید

  اگر می خواهید از وابستگی های جسمی وروحی رهایی یابید

  اگر می خواهید از امراض جسمی رهایی یابید

  اگر می خواهید از امراض روحی رهایی یابید

  اگر می خواهید به آرامش درونی برسید

  اگر می خواهید با قدرت طییعت یکی شوید

  اگر می خواهید از زندگی لذت ببرید

  میتوانید به مدت چهل روز تغذیه خام گیاهخواری داشته باشید

  بعد ازاین چهل روز اگر به نتایج مورد نظر رسیدید، می توانید برای

  همیشه خام گیاهخوار شوید.


  + نوشته شده در دوشنبه بیست و سوم مرداد 1391ساعت 11:28 توسط پژوهشگر یوسفی فاطمه | نظر بدهید
  تجربه شخصی ام از دلایل خام گیاهخواری

  [Patogh98.Com | پایگاه سرگرمی و تفریحی پاتوق 98]

  تجربه شخصی ام از دلایل خام گیاهخواری

  مدتها بود که حس می کردم بعد از این که غذا می خوردم

  نه تنها هیچ انرژی دریافت نمی کردم بلکه هر نیرویی در بدنم بود

  صرف هضم آنچه خورده بودم می شد

  ومی بایست از یک نیروی کمکی می گرفتم چیزهایی که خوردم

  یا سریعتر دفع می کردم یا اینکه در بدنم انباشته می شد

  وروز به روز مثل یک بادکنک در حال باد کردن خودم می شدم

  از خدا که پنهان نیست از شما چه پنهان غذا وداروهای گیاهی نبود

  که من برای دستیابی به سلامت ام استفاده نکرده باشم

  از آنجا که همیشه در درونم به دنبال جواب سوالاتم می گردم

  اینبار تصمیم گرفتم واقعا به سراغ مواد غذایی بروم

  که بدون هیچ تقییری در دسترس انسان قرار می گیره

  خوب ترک اعتیاد به پخته خواری کار راحتی نبود

  از آنجا که من فقط مجری دستورات بدنم بودم

  چون می خواستم از منبعی دستور بگیرم

  که بهترین راه ممکن برای خودم چیست

  دیگه در مقابل تمام دنیا ایستادم وامروز خیلی خوشحالم

  که دیگه اولا از عذاب وجدان راحت شدم که گوشت نمی خورم

  ومستقیم با طبیعت در ارتباطم من در واقع مهمان طبیعت هستم

  دستاوردهایی که در این مدت کوتاه بدست آوردم

  انقلابی بود در زمینه مسائل جسمی وروحی ام

  مثل اینکه آتش درونم به یکباره خاموش شد

  وهمینطور که از پاکسازی جسمی من می گذشت

  تمام مسائل ومشکلات روحی که با اون روبرو بودم همگی از من دور شدند.

  + نوشته شده در شنبه هفتم مرداد 1391ساعت 8:1 توسط پژوهشگر یوسفی فاطمه | 2 نظر
  پیام جدید


  اگر ما انتقال دهنده خوبی نباشیم

  نمی توانیم دریافت کننده خوبی هم باشیم

  همان افکار .نگرش .کلام. وتمام چیزهایی که به کائنات می دهیم

  به همان مقدار وبا همان کیفیت دریافت میداریم.


  + نوشته شده در سه شنبه سوم مرداد 1391ساعت 14:6 توسط پژوهشگر یوسفی فاطمه | یک نظر
  از فواید این


  از فواید این  همه برنامه های زندگیتان را به خدای درونتان بسپارید

  و شما تنها نظاره گر اجرای آن باشید.


  + نوشته شده در دوشنبه دوم مرداد 1391ساعت 10:28 توسط پژوهشگر یوسفی فاطمه | یک نظر
  فواید

  از فواید این مکتب  پاکسازی جسم با خام گیاهخواری  پاکسازی روح هم همزمان با پاکسازی جسم انجام می شود .


  آجیل هایی که رنگ شده اند نخرید
  + نوشته شده در شنبه سی و یکم تیر 1391ساعت 18:48 توسط پژوهشگر یوسفی فاطمه | نظر بدهید

  صفحه نخست
  پست الکترونیک
  آرشیو
  عناوین مطالب وبلاگ
  درباره وبلاگ
  اگر می خواهید از سلامت جسم وسلامت روح وموفقیت در روابط فردی ،خانوادگی ،اقتصادی ،اجتماعی ،سیاسی را کسب نمائید میتوانید همانند بدن خویش منطبق بر قوانین باشید.

  پیوندهای روزانه
  دوره های آموزشی انطباق با قوانین واقعی جهان
  از فواید خام گیاهخواری
  یک قانون دیگر از بدن انسان
  مراقبه با قوانین بدن
  درمان بیماریها با قوانین بدن2
  قوانین بدن همان قوانین زندگی ماست
  درمان بیماریها با قوانین بدن
  جستجوی سریع در گوگل
  آرشیو پیوندهای روزانه
  نوشته های پیشین
  دی 1391
  آذر 1391
  آبان 1391
  مهر 1391
  شهریور 1391
  مرداد 1391
  تیر 1391
  خرداد 1391
  اردیبهشت 1391
  فروردین 1391
  اسفند 1390
  آذر 1390
  آبان 1390
  مهر 1390
  شهریور 1390
  مرداد 1390
  دی 1378
  آرشیو موضوعی
  درمان بیماریها با قوانین بدن
  درمان بیماریها با قوانین بدن
  فاکتورهای موفقیت را تقویت نمائیم
  ورزش وتقویت جسم وروح
  شاه کلید ارتباطات
  قانون ارتباطات در بدن
  از فواید خام گیاهخواری
  مهمان طبیعت باشیم
  دوره های آموزشی انطباق با قوانین واقعی جهان
  برچسب‌ها
  جهان سالم وایده آل (1)
  پیوندها
  جستجو در گوگل
  اتصال به سایت Yahoo
  به چشمانمان فرصت نگاه کردن بدهیم


  RSS

  POWERED BY
  BLOGFA.COM

  • چهارشنبه 26 بهمن 1390-0:0

   سلام- من به آقای اکبری تبریک میگویم که با اراده قوی ضمن برخورداری از منافع آن (گیاهخواری) این را ثابت کرده که میتوان گوشت نخورد و بیمار هم نشد. اما کاش این الگوها کمی در جامعه اثر بگذارد تا مردم باکمی رعایت هم سالم تر زندگی کنند و هم کم هزینه تر . در دستورات اسلامی نیز آمده است که نباید در طول مدت چهار روز بیش از یک وعده را به غذای گوشتی اختصاص داد البته در مدت چهل روز هم باید لااقل یکبار غذای گوشتی خورد که اینها همه در باب رعایت اعتدال در مصرف گوشت است. اگر رعایت کنیم هم منافع دنیوی را داریم و هم اخروی را.

   • شنبه 12 آذر 1390-0:0

    با درود بر هم ولایتی خودم آقای اکبری که از وسوسه خوردن گوشت دوری می کند. اما همچنان که آقای خالقی به طور کوتاه و مفید توضیح داد، گیاه خواری انسان برتری فیزیولوزیکی محسوب نمی شود. متاسفانه توضیحات آقای اکبری در این مورد درست نیست. اما اغلب گیاه خوار ان به دلیل امتناع از آزار و اذیت حیوانات گوشت نمی خورند. به همین دلیل ساده و البته عمیق! که به نظر کافی است.

    • بهداد خالقی -کارشناس ارشد تغذیه دامپاسخ به این دیدگاه 2 1
     جمعه 4 آذر 1390-0:0

     -جانوران گوشت خوار به دلیل نداشتن غده عرقی دمای بدن خود را از دهان با له له دفع میکنند
     -تامین نیاز پروتئین بدون گوشت بسیار مشکل است چون پروتئین گیاه به صورت زیر واحد اسید امینه وجود دارد و برای تامین نیاز روزانه انسان حجم زیادی گیاه باید مصرف شود
     -دندان نیش برای گوشت به همراه دندان های زاویه دار در مدل های متفاوت به دلیل خرد کردن و له کردن مواد خوراکی غیر گوشتی و گوشتی به طور کاملا تکامل یافته در انسان وجود دارد و خلقت انسان بر اساس توانایی کامل در مصرف مواد گوشتی است
     -مصرف چای به دلیل داشتن خواص آنتی اکسیدانی و آنتی بیوتیکی و آرمبخش بودن نیاز بدن انسان است و این موضوع ثابت شده است.
     -معده انسان به دلیل خاصیت فیزیولیژیکی در چیدمان چند جهته عضلات و قدرت هضم با اسید کلریدریک قوی که دارد مسلماً برای هضم گیاه نیست و مخصوص هضم گوشت می باشد و هضم گیاه در حیوانات گیاه خوار توسط میکروارگانیسم های شکمبه در چند مرحله طبق مکانیسم خاصی در شرایط قلیایی شکمبه انجام می شود و اگر این شرایط اسیدی بود دسته وسیع از میکروبها و قارچها و پرتوزوا های هضم کننده سلولز گیاه از بین میرفتند .
     -روده انسان با داشتن 3 بخش متفاوت جایگاه تخصصی جدب پروتئین و چربی حیوانی است و روده حیوانات گیاه خوار جایگاه تخمیر است که با تخمیر مواد را قابل جذب و جذب میکند که در این جانوران سکوم یا روده کور یا به گفته عوام آپاندیس محل اصلی تخمیر و جذب است که در انسان این عضو بدن چیزی جز درد سر نیست .
     -انرژی حاصل از سوختن یا هضم مواد گیاهی نسبت به مواد پروتئینی و چربی حیوانی هزاران برابر کمتر است به طوری که برای اولی واحد ژول به کار میرود و برای دومی واحد مگاژل پس گیاهخواری باعث توانایی تحمل سرما نمیشود


     ©2013 APG.ir