تعداد بازدید: 4104

توصیه به دیگران 1

سه شنبه 20 تير 1391-1:10

آب در قاب

گزارش+گزارش تصویری از تولید یک مجموعه مستند/ " آب در قاب "مجموعه مستندی اپیزودیک است که در13 برنامه 30 دقیقه‌ای به کارگردانی یاسر طالبی و تهیه‌کنندگی میترا روحی‌منش در سیمای شبکه تبرستان تولید می شود.


مازندنومه:هر سال در بهار و تابستان برنامه های زیادی در گونه مستند تولید می شود که با توجه به زیبایی مناظر طبیعی شمال کشور ، اتفاق قابل درکی است.

بعضی از این مجموعه ها به سنت ها و آیین های بومی مردم خطه سرسبز شمال می پردازد و بعضی دغدغه های اجتماعی و صنعتی را به تصویر می کشد.

سیمای تبرستان در پی تولید مجموعه مستند"لبه بهشت"در سال 1390که به موضوع جنگل های هیرکانی می پرداخت بار دیگر به موضوعی تازه تر می پردازد: آب


" آب در قاب " عنوان مجموعه مستندی اپیزودیک است که در13 برنامه 30 دقیقه‌ای  به کارگردانی یاسر طالبی و تهیه‌کنندگی میترا روحی‌منش در سیمای شبکه تبرستان تولید می شود.

یاسر طالبی سال گذشته"لبه بهشت" را ساخت که بازتاب مثبتی نزد مخاطبان داشت و مجموعه جدید او هم حال و هوایی شبیه به کار قبلی اش دارد.

این کارگردان جوان تلویزیون به مازندنومه گفت:آب در قاب از نظر محتوایی شبیه به کار قبلی ام است اما روایت مدرن تری دارد.

وی افزود:در این مجموعه روایت سرزمین ما و اهمیت آب ، آب شرب شهر های شمال و ماجرای آلودگی و سختی آن ، سد سازی در شمال و رکوردزنی طولانی ترین وعده ها ، تخلیه فاضلاب های خانگی و پساب های صنعتی در رودخانه ها و آلودگی دریای ما و... به تصویر کشیده می شود.


به گفته روحی منش -تهیه کننده پروژه- تصویر برداری از 10اردیبهشت در ارتفاعات رشته کوه البرز کلید خورد و
تاکنون نزدیک به 60 درصد از تصوبربرداری انجام شده است.

 وی افزود: 70جلسه فیلمبرداری خواهیم داشت که لوکیشن های جنگل ، رودهای جلگه و حاشیه شهرها و دریای مازندران جلوی دوربین خواهد رفت.

روحی منش با بیان این که سعی می کنیم با رایزنی های مختلف این امکان را فراهم کنیم تا آلودگی های نفتی کشورهای حاشیه دریا به وِیژه آذربایجان را هم به تصویر بکشیم،ادامه داد: دشواری چنین کارهایی معمولا به شرایط تولید و دردسرهای کار با نهاد های دولتی بر می گردد.

 
این تهیه کننده تلویزیون  از شرایط فنی کار این گونه یاد می کند: مجموعه مستند " آب در قاب " دارای لوکیشن های متعد است که سعی شده از تنوع بصری ویژه ای بهره گیری شود بویژه استفاده از فرمت فول اچ دی و به کارگیری لنزهای  نرمال  ، واید 35-16 ، تله فتو 200و سوپر تله800 که حتی جزییات تصاویر حیات وحش را بتوان با کیفیتی مورد قبول ثبت کرد.

تصویر برداری کار به عهده محمد رضایی است که سابقه عکاسی حرفه ای را در کارنامه دارد و تصویر بردار مجموعه لبه بهشت هم بوده است.

ایمان سلطانزاده ،مرتضی مشکور و سهیل طالبی به عنوان دستیاران تصویر و نور او را همراهی می کنند.

صدابردار پروژه هم میثاق مدانلو می باشد که رامین ابوالصدق او را در طراحی و میکس صدا همراهی می کند.

 مدیر تولید پروژه مهدی خلیلی است و حجت قدمی دستیار کارگردان است و رقیه عالمی نیز دستیاری تولید را برعهده دارد.

هادی طالبی به عنوان دستیار تدوین است و تیم ویژه ای هم برای کارهای گرافیکی مایا و تری دی دعوت شده اند.


 • محمد تقی زادهپاسخ به این دیدگاه 2 0
  دوشنبه 9 مرداد 1391-0:0

  به نظر من صدا سیما باید افتخار بورزد که همچین هنرمندانی دارد که چنین مستندهای میسازند که آبرویی برای مرکز این استان شود که با برنامه هایی مانند نوروز به قول خودشون چچی بیه که باعث ننگ و سرخوردگی این استان میشود یا نارنج باغ.....،....واقعا به عوامل این گروه میگویم خسته نباشید خدا قوتتون

  • ساعت صفر با مدادپاسخ به این دیدگاه 1 0
   شنبه 24 تير 1391-0:0

   من تو اين تاريكي شب فكر ميكنم rezazadeh و alishah يكي ان نه دو تا شما چطور؟
   طالبي دوست و دشمن زياد داره ها!!!!
   مازندنومه اين كامنت و سانسور نكني ! اونوقت انگ مخالف آزادي بيان و مصلحت انديش و بهت ميزنم و ميزنن!

   • جمعه 23 تير 1391-0:0

    بهرنظرم كامنت هاي وبسايتتون داره از مطالبتون هم پيشي ميگيره! شما تو متن گزارشتون آورديد كه لبه بهشت كار قبلي كارداني طالبي بوده بعد اونوقت يكي ميكه اون سابقش چيه تو مستند سازي!
    شما امكانات فني رو تشريح ميكنيد بعد اونوقت يكي ميكه چه لزومي داره لنز و بكيد!
    شما بحثتون مجموعه مستنده يا شخص خاصي!؟ كه يكي ميكه كارگردان طالبي جايزه گرفته اما معتبر نيست!
    عجب! لابد ما هم به عنوان كامنت گذار بايستي بگيم
    و بر لب رود ،قامت تكيده اش ،چون دشنامي ابدي، در حق سرنوشت پيدا شد.
    عجب


    اينكه جايزه گرفته يا نگرفته به خبر توليد چهرربطي داره!

    • منتقد مازندنومهپاسخ به این دیدگاه 0 0
     جمعه 23 تير 1391-0:0

     چه عجب مازندنومه!
     از كامنتا معلومه كه ما تو مازندران هنرمند كم نداريم اما وبسايت هنري كم داريم. بهتره شما اين روند و بيشتر ادامه بدي ! يه صفحه هنري و يا اطلاعات به روز از توليدات فيلم و اجرا تياتر تو شهرها ! به هر حال من كه تو مازرون وبسايتي ويژه هنر نديدم! اكه شما سراغ داري پيشنهاد كن لطفا!
     در ضمن اين گزارش تصويريت عالي بود. يه جورايي خوشمان امد.

     • جمعه 23 تير 1391-0:0

      واقعا مستند لبه بهشت عالي بود و اميدوارم مازند نومه كاراي فرهنكي رو بيشتر بوشش بده

      • جمعه 23 تير 1391-0:0

       طالبی چند تا جایزه از چند تا جشنواره معمولی و غیر شناس گرفته.کدوم جشنواره ای که این آقا جایزه گرفته معتبره .می شه چند تاش رو اسم ببرید عزیز دلم؟

       • چهارشنبه 21 تير 1391-0:0

        دارم صفحات امروز مازندنومه رو ورق ميزنم كه به اسم فيلمساز جوان مازندران ياسر طالبي بر ميخورم
        او مرا نميشناسد اما ما ميدانيك ه افتخار استانمان است و همواره در جشنواره هاي مختلف كشور درخشيده ؛ اقاي ياسر طالبي كارگردان جوان تبرستان دوستت داريم

        • حسن ذبیحیپاسخ به این دیدگاه 0 0
         چهارشنبه 21 تير 1391-0:0

         با اینکه من یکی از بیننده های پرو پا قرص برنامه های شبکه تبرستان هستم و لبه بهشت را در نوروز امسال دیدم-البته فارغ التحصیل منابع طبیعی، جنگلشناسی هم هستم- نقش رسانه را در برخورد و چلنج با مدیران ارشد دولتی بسیار مفید یافتم.
         انتقاد و راهکار در جهت رسیدن به اهداف توسعه پایدار و حفظ و سیانت از مواهب طبیعی بایستی جدی گرفته شود.
         امروز در دانشگاه بودم که عده ای از دوستانم صفحه مازندنومه را می دیدند و در مورد این مستند حرف می زدن.
         الان تو خونه دارم به این صفحه چشم می دوزم و به عنوان یک طبیعت دوست از زحمات تلویزیون و وبسایت مازندنومه تشکر می کنم. مازندنومه مدیران دولتی رو به چالش بکش که ما به کجا چنین شتابان داریم می ریم؟

         • سه شنبه 20 تير 1391-0:0

          آدم می مونه به خدا.این صداو سیمای مازندران معلوم نیست چرا پروژه های مهم مستند را به فیلمسازان غیر مستند می ده.این آقای طالبی رزمه اش در فیلم مستند چیست ؟؟؟؟؟؟؟که حالا 13 قسمت پروژه می سپارن بهش.در ضمن چه ضرورتی داره اسم لنزها رو تو متن خبر میگذارید .طالبی یه جوری دنبال خودنمایی هست .


          ©2013 APG.ir