تعداد بازدید: 2402

توصیه به دیگران 3

چهارشنبه 18 مرداد 1391-0:49

نگذاریم قهرمان لب به گلایه بگشاید

در حاشیه قهرمانی بهداد سلیمی در لندن/طلای سلیمی و رضایی و بقیه،حماسه ای به یادماندنی و غرور آفرین است.حال این جوانان غیور افتخار آفریده اند،منتظریم اقدام مسئولان را هم به تماشا بنشینیم و ببینیم آیا می دانند این پهلوانان زندگی عادی هم دارند و باید چرخ زندگی‌ شان هم بچرخد!؟


مازندنومه،کلثوم فلاحی:کشور ما سرشار از سرمایه‌های طبیعی و انسانی است که در کمتر نقطه‌ای از دنیا، این سرمایه ها به صورت توام وجود دارد.

 کسب مدال ارزشمند طلای المپیک در رشته وزنه‌برداری توسط بهداد سلیمی،بار دیگر چشم‌ها را به سوی این سرمایه بزرگ خیره کرده است.

 اما خودمان به نیکی می‌دانیم که قدردان سرمایه‌های ورزشی و علمی در کشور نیستیم و این قهرمانان آن گونه که باید مورد توجه قرار نمی‌گیرند.

 یادمان نرود که در سال‌های اخیر کشورهای همسایه به سراغ قهرمانان ورزشی ما آمدند و وعده‌های مالی بسیار سنگین هم پیشنهاد داده‌اند و اگر عرق میهن‌پرستی این افراد و شاید برخی مسایل شخصی نبود، شاید پیش از اینها ملیت ایرانی خود را تغییر داده و به آغوش پول‌های هنگفت رفته بودند.

پس از مسابقات سال گذشته در فرانسه و بازگشت بهداد سلیمی به کشور، مصاحبه‌ای تلفنی و کوتاه با او داشتم و قهرمان مان را فردی بسیار فروتن یافتم.

 برخلاف وزن 105 کیلویی و قد 192 سانتی،بهداد اما فردی افتاده است. قهرمان طلایی المپیک لندن ، در آن گفت‌وگو خواسته بود که مسئولان به وعده‌های خود عمل کنند.

 انتظار مردم هم این است که مسئولان در مقابل وعده‌هایی که به قهرمانان می‌دهند، از شعار خارج شده و به مرحله عمل برسند.

 اگر این قهرمانی‌های پی در پی را خواستار هستیم نباید بگذاریم که قهرمان ما دغدغه معیشت داشته باشد.بهداد به خاطر بدقولی ها و وعده های توخالی و تاریخ مصرف دار مسئولان، پیش از رفتن به لندن قول گرفتن مدال را نداد و گله مندانه به المپیک رفت؛ اما با این وجود برای شادی ملت طلا گرفت.

 شاد کردن دل 75 میلیون ایرانی، تنها از عهده چنین قهرمانانی برمی‌آید،آنانی که نه به خاطر مسئولان فراموش کار-که تنها می توانند کنار آن ها عکس یادگاری بگیرند-بل به خاطر مردم شان تلاش و پیکار می کنند.

طلای سلیمی و رضایی و بقیه حماسه ای به یادماندنی و غرور آفرین است.حال این جوانان غیور افتخار آفریده اند،منتظریم اقدام مسئولان را هم به تماشا بنشینیم و ببینیم آیا می دانند این پهلوانان زندگی عادی هم دارند و باید چرخ زندگی‌ شان هم بچرخد!؟

به نظر شما آیا بیماری زود فراموشی و شاید خودفراموشی مسئولان،پس از افتخارآفرینی های جوانان ما را پایانی است؟


 • پنجشنبه 19 مرداد 1391-0:0

  سلام. فکر می کنم اگه همین جور پیش بریم استان مازندران به تنهایی تو رده بندی المپیک رتبه زیر بیست رو بیاره !!. خواهش می کنم یه مطلب با همین مضمون تو پایان رقابت ها بنویسید.

  • رضا-قائمشهرپاسخ به این دیدگاه 0 0
   چهارشنبه 18 مرداد 1391-0:0

   با توجه به پولهای میلیاردی که برای دو باشگاه 2زاری فوتبال کشور هزینه میشه پولی نمیمونه که به قهرمانهای ملی داده بشه!

   • سوادکوهیپاسخ به این دیدگاه 0 0
    چهارشنبه 18 مرداد 1391-0:0

    سلام بر مرد سوادکوهی کردآسابی درود بر تو باد

    • چهارشنبه 18 مرداد 1391-0:0

     امروز وقتي داشتم مي امدم اداره راديو ماشين داشت اخبار ساعت 8:30 را پخش ميكرد و از دلاور مرد قائمشهري مي گفت وقتي صداي يا علي اش بلند شد نا گهان دلم بدجوري لرزيدو اشكم سرازير شد . اين مسولان بايد قدر اين قهرمانان نه نه نه پهلوانان را بدانند .

     • چهارشنبه 18 مرداد 1391-0:0

      پهلوانان مازندرانی افتخار آفرینان ایران زمین بوده اند . .
      از بهداد سلیمی و نوشاد عالمیان و قاسم رضایی و بشیر باباجانزاده گرفته تا کشتی گیران آزاد کار کشورمان و خانوم سوسن حاجی پور . .
      همه از افتخارات دیار پهلوان خیز مازندران میباشد .
      زنده باد مازندران و مازندرانی

      • چهارشنبه 18 مرداد 1391-0:0

       مقاله آماده تو آستين داشتين؟

       • چهارشنبه 18 مرداد 1391-0:0

        اگر من جاي آقاي سليمي بودم تا تحقق وعده مسئولين دست به هيچ افتخار افريني ديگري نمي زدم . خيلي رك به شما بگويم كه افتخار آفريني خرج داره .

        • دكترسيف الرضا شهابيپاسخ به این دیدگاه 0 0
         چهارشنبه 18 مرداد 1391-0:0

         باتيريك به مردم قهرمان پرورمازندران بمناسبت قهرماني بهدادسليمي وآرزوي موفقيت بيشتربراي اووديگردلاورمردان مازندراني همانطوركه اشاره كرديداميداست مسئولين ازاين قهرمانان تشويقي درشان مقامشان بكنند.

         • چهارشنبه 18 مرداد 1391-0:0

          وزن بهداد 168 کیلو درسته! درود بر همه جوانان غیور ایران زمین. مسئولان قول زیاد می دن به قول معروف بشنو و باور نکن.


          ©2013 APG.ir