تعداد بازدید: 2560

توصیه به دیگران 18

يکشنبه 21 آبان 1391-1:26

دریغ از آخ آقای وزیر!

درباره اوضاع معیشتی معلمان/می نویسم برای خواندن در تاریخ تا شاید آیندگان بخوانند،تا دانش آموزان امروز ما برای فرداها که بزرگ تر شدند،متهم مان نکنند که برای آینده نگری خودمان شاید سکوت کرده ایم!


مازندنومه،سیاوش اسلامی سوادکوهی: سخنگوی شورای نگهبان دستمزد اعضا و کارکنان را دو تا پنج میلیون تومان اعلام کرد...،بلیط هواپیما 65%گران شد...،قیمت فراورده های غذایی مثل لبنیات و روغن با افزایش دلارتنظیم قیمت می شوند!ایضا"قیمت چیزهای دیگر.

معلمان جدیدالاستخدام بامعلمانی که بیست سال سابقه کار دارند، تقریبا"برابر دستمزد می گیرند! این ها را گفتم که تاکنون ازسنگ ناله برخاست ازگرانی و تورم نیز؛دریغ ازیک آخ گفتن وزیرمحترم آموزش و پرورش!

 ممکن است چند وقت پیش که امام جمعه محترم و موقت تهران توصیه کردمردم درقبال گرانی ها یک"آخ"هم نگویند،شاید آقای وزیر از سخن ایشان تبعیت می کنند، والا عقل سلیم حکم می کندکه برای ظاهر امر که هم شده آقای وزیر در قبال این تورم کمرشکن ،برای معلمان وخانواده ی آنان سخنی می گفتند!مگر اینکه قائل به این شویم که زندگی معلمان برای آقای وزیر زیاد مهم نباشد!

 سال هاست که می نویسم و می گویم که به مشکلات معلمان رسیدگی کنید و نگذارید کورسوهای امیدساختن جامعه و پروراندن انسان های رشید و فکور در اثرغفلت و سودجویی بازار و اقتصاد ضعیف،بلعیده شود،ولی انگار نه انگار که گوش شنوایی وجود دارد.

انتخاب وزیر دولت دهم که بی توجهی به معلمان را در زمان نمایندگی مجلس فریادمی نمود و نقش یک معلم آزادیخواه و دل نگران از معیشت و منزلت معلمان را جلوه گر می کرد،،پس ازانتخابش به وزارت،"سکوت "پرابهام او دردسرهای بی شماری را برای فرهنگیان در باب معیشت ایجاد نموده است.

ضمن آنکه دیری نپائید در دوران وزارتش بساط انتقاد معلمان از بی توجهی به معیشت و منزلت آنان،به سادگی برچیده شد و پریشان احوالی از ناکارآمدی ها را پس از فراز و نشیب کوتاهی متعجبانه برزندگی معلمان تحمیل کرد که درد بی فرجام بی کفایتی ها و بی توجهی ها راکه سرمنشا بسیاری ازگرفتاری هاست در مناصب و مدیریت های آموزش و پرورش عادی جلوه داده است!

وقتی این مشکلات نوشته می شودبسیاری ازهمکاران تقاضامی کنند جسورانه تربنویسیم!و معضل آفرینان رامجال ندهیم.

 بعضی ازهمکاران هم مدیریت ارشد آموزش و پرورش استان را مخاطب می گیرند که بهتراست بگوئیم اهداف یک سازمان درخدمت نیازها و ضرورت های یک جریان است.

 آقای وزیر!آیا از کابوس و شبح تورم در زندگی معلمان بی خبرید و جان کندن معلمانی را که در زیرچرخ های غول آسای تورم با روحی آزرده وجسمی خسته و خجلت زده ،"له"می شوند،نمی بینید؟

می نویسم برای خواندن در تاریخ تا شاید آیندگان بخوانند،تا دانش آموزان امروز ما برای فرداها که بزرگ تر شدند،متهم مان نکنند که برای آینده نگری خودمان شاید سکوت کرده ایم!

ازاینکه روزنه های امید به روی معلمان بسته می شود،فقط باید به خداپناه برد! روایت گران عاشقی که کم کم دارندبه افراد بی تفاوت ازعشق به" شغل شان" تبدیل می شوند و تمامی انگیزه های آنان به ورطه ی نابودی سپرده می شود!

آقای وزیر!اینهارانوشته ام تابه شما گفته باشم کسی حق ندارد و نباید هم به خودش حق بدهدکه با زندگی مان هر جور دلش می خواهد،برخورد کند.

 نوشته ام تا آیندگان قضاوت کنند همه ی معلمانی که ایثارگرانه زندگی شرافت مندانه و آرام شان را مطالبه می کنند،داشتن جامعه ای آباد و سالم را درگروی فرزندانی رشد یافته و رشید،در نظام تعلیم و تربیت صحیح ارزیابی می کنند و این همان حلقه ی مفقوده ی مدیریت آموزش و پرورش است که تاکنون بدان پرداخته نشده است!

نپرداختن به وضعیت معیشتی و منزلتی معلمان،خیانتی آشکاربه زندگی معلمان است. هرکسی و درهر منصبی به این خیانت دامن بزند،قطعا"گناهی بس نابخشودنی مرتکب شده است.


 • پنجشنبه 25 آبان 1391-0:0

  سلام به همشهری عزیز !
  من کاری به سیاست و جناح بازی ندارم فقط اینو می دونم که از قدیم گفتند : سخن حق را باید پذیرفت ولو از کافر . که ماشاءالله شما مسلمونید و مؤمن به خدا و پیامبر و کتاب الله و اهل بیت پیامبر .
  تا حالا این مثل رو شنیدید که می گویند : « فلانی بشناسته استازن سوسته خرده اما ندونده سوسته خرده یا جوسته خرده . »
  همینطور همتون می دونید حضرت امیر المؤمنان در زمان حکومتشون به همه ی افراد جامعه مواجبی یکسان پرداخت می کردند و وقتی برادرشان عقیل مطالبه مواجبی بیش از سایرین از حضرت داشتند ، حضرت آهنی گداخته را نزدیک دستان برادر بردند . آقای وزیر هم مسلمان است و شیعه ی علی و ایشان هم حقی برابر برای همه ی معلمان قائلند و برایشان فرقی نمی کند که معلمی 20سال سابقه داشته باشد یا 2 سال . حقوق همه باید برابر باشد و این همان نکته ی ظزیف است که آقای وزیر نمی داند اوستازن سوسته ره سوسته خرده یا جوسته خرده ؟؟؟!!!
  آقای وزیر ! پرداخت مواجبی برابر، زمانی است که همه ی آحاد جامعه برای رسیدن به رفاه اجتماعی نسبی مواجب دریافت کنند . اما وقتی بخواهیم حق الزحمه کسی رابدهیم دستمزد استاد کار با شاگرد را برابر پرداخت نمی کنیم که اگر چنین کنیم عین بی عدالتی است .
  اما آسید عزیز درست است که ساعات کاری کارمندان اداری بیشتر از معلمان است اما این را هم بدانید که یک کارمند در قبال اخلاق – پندار ، گفتار و رفتار – مراجعین خود مسؤل نیست اما یک معلم علاوه بر آموزش علم باید به مراجعین خود که همان دلبندان ما هستند درس اخلاق بیاموزد و در قبال اخلاق – پندار ، گفتار و کردار – آنان مسؤل است .
  پس به یاد داشته باشیم که : « ما پیرو دینی هستیم که پیامبرمان در جنگ با کفار دستمزد باسوادکردن مسلمانان را بخشیدن جان اسرای کافر می داند .» ونیز این سخن حضرت علی (ع) را سرلوحه ی زندگیمان قرار دهیم که : « هرکس به من کلمه ای بیاموزد مرا غلام و بنده ی خود کرده است . »
  یاحق

  • چهارشنبه 24 آبان 1391-0:0

   اولا معلمان محترم در ازای 96 ساعت کار ماهانه ( 24ساعت در هفته) حقوق معادل کارکنان اداری ( 176 ساعت ماهانه یا هفته ای 44 ساعت ) میگیرند . البته یکسری ضرایب خاص آموزشی هم برایشان لحاظ میشود . با احتساب ایام عید و تعطیلات اسما 3 ماهه تابستان ( عملا 4 ماهه ) در مجموع معلمان گرامی به مدت 7 ماه در کلاسهای درس حضور دارند که در مجموع 7*96=672 ساعت کارکرد این عزیزان در طول سال است . ( کارمندان معادل 12*176=2112 ) حالا شما بگو نویسنده گرامی : آخ رابرای معلم باید بگویند یا کارمند اداری دولت ؟ اگر معلمان بی انگیزه هستند کارمندان چه باید بگویند ؟

   • سه شنبه 23 آبان 1391-0:0

    سیاست گاهی عشقه و گاهی غصه. کمی هم به قصه شباهت داره و گاهی هم مثل رانندگیه. توی سیاست باید مردم رو با مهارت به دنبال خود کشید. چه فرقی می کنه که به بازنشستگان گفته شود رای اینهمه بازنشستگان برای دریافت نامعلوم رقم دویست هزار تومان از 21 نفر اعضای هیات دولت بالاتر نیست! یا اینکه منظورش این باشد مجلس رو ولش ما کارخودمون رو می کنیم بگذار اونا بگن غیرقانونیه!! دولت به جای تولید و کار و فراخوانی مردم به انجام فعالیت های سازنده پروژه متکدی سازی عمومی را تحت عنوان یارانه یا همون سهم هر فرد از بیت المال یا تقسیم غنائم رو دنبال می کنه که همون طرح اولیه به هر ایرانی 50 هزار تومان خلد آشیانه جناب مستطاب کروبی بزرگوار است که همه او را به خاطر چنین طرح ضد اقتصاد و بیسواد و ساده لوح و بی تدبیر خطاب می کردند و حالا می بینیم دولت هم با همه خدمات مهندسی و فهم بیش از اندازه مسائل اقتصادی و زیرکی های سیاسی و علمی و اقتصادی و فرهنگی کاری را می کند که کروبی آنزمان به خاطرش مسخره شده بود. اونهم کروبی بالاخره نیومده بود که بنزین رو یکدفعه لیتری 400 تومان تا 700 تومان اعلام بکند و هر روز تن مردم و دل مردم رو بلرزونن که داره میشه 1000 تومن و 2 هراز تومن. حالا داره انتخابات نزدیک کیشه و آقای محسن رضایی هم فیلش یاد هندسون کرده و گفته اصلاً کی گفته 43500 تومن یارانه زیاده باید زیادتر هم بشه و این مردم آنقدر خوبند که میشه با 110 هزار تومان رایشان رو خرید و خبر نداشت که حواس رئیس دولت جمع تر از این حرفا هستش و سریع اعلام می کنه فعلاً رای بازنشستگان رو توی سبد دولت نگهداشته باشید و به اونا نفری 200 هزارتومن بدید تا بعد پاتک بعدی رو به آقای رضایی بزنیم. اینها مظهر صداقت با ملت هستش و نمیشه انکارش کرد. اونایی که کارای ناقلایی می کنن می خوان یکشبه ره صد ساله رو بروند و از بیسمارک مثال میارن و ابتکارات وطنی رو نمی بینند که اول سیب زمینی مجانی توزیع میشه، بعد 50 هزار تومن سهام عدالت توی جیب مردم میره و بعد راستی راستی سهم هر فرد از هدفمند کردن یارانه ها رو توی حسابش واریز می کنن و خودشون هم می گن که این کار صد در صد اشتباه هستش و ما باید برای ریال به ریال اون برنامه ریزی بکنیم و باید ببریم یه چرخ توی تولید بخوره و بعد برگرده توی جیب مردم. البته دولت برای اینکه این چرخ خوردن اتفاق بیفته اومده دلار رو و طلا رو یک هو برده تا شاخ آهو و ارزش درآمدی و قدرت خرید همه رو به ناگاه با گران کردن مجموعه کالاها بیش از 30 درصد کاهس داده و کل 45 هزارتومن های داده شده رو یکجا از جیب همون مردم بیرون آورده و ریخت به حساب دولت تا بعد بتونه این رقم رو افزایش هم بده. بابا ایول به این ابتکارات. حالا برای معلم ها هم برنامه داره و حتماً هواشون رو خواهد داشت و معلمها هستن که جامعه رو می سازند پس باید در سبد خانوار آنها همه چیز مفت مفت بیاد و مرفه باشند و خونه شان پر بشه از کالاهای چینی لوکس نما. باشه

    • سه شنبه 23 آبان 1391-0:0

     موجب خجالتی آقای وزیرباشدکه بافرهیختگان جامعه ومعیشت آنهاچنین رویکردی دارند،واقعا"که سطح دریافتی های معلمان اگراینقدرباشد!پس وزیردارمدکجاراوزارت می کنند؟

     • سه شنبه 23 آبان 1391-0:0

      چون معلمان شغل انبیارادارندبایدسختیهاراتحمل کنند تشکر ویزه ازنگارنده دارم درضمن کسانی که پاسخ مناسبی برای دل نوشته ندارند موضوع رابه سیاست ربط ندهند

      • سه شنبه 23 آبان 1391-0:0

       آقا داود این چه حرفیه. تلاش برای تغییر دولت حق ملته.

       • یوزارسیف پاسخ به این دیدگاه 0 0
        دوشنبه 22 آبان 1391-0:0

        کاش آقای وزیر 3دستور مهم بیسمارک در زمان صدارتش برآلمان رامطالعه می کرد که دستور داد 1- حقوق کارمندان را 3 برابرکنید 2-حقوق معلمان را 10 برابر کنید 3- هیچ کس حق ندارد به معلم بگوید آقای معلم بلکه باید بگوید جناب استاد . تا ضمن تامین معیشت معلم جایگاه اورا در جامعه متعالی سازد

        • دوشنبه 22 آبان 1391-0:0

         خودتون که خدا رو شکر ایثارگر نیستید بلکه..............هستید تو را خدا غصه این ایثارگرها رو نخورید با این نوشته های سیاسی و با بر نامه تون این یک لقمه نون را ازاز ما نگیرد ملاقات خانوادگیتان همراه با اصلاح طلبان با آقای هاشمی فعلا داشته باشید.

         • دوشنبه 22 آبان 1391-0:0

          مگر معلمان حقوق هم باید بگیرند؟

          • كارمند هواشناسي پاسخ به این دیدگاه 0 0
           دوشنبه 22 آبان 1391-0:0

           تو رو خدا به داد كارمندهاي گداشناسي هم برسيد جناب آقاي اسد قايم مقام وزير را ه در مازندران، ما هم كارمند هاي مجموعه وزارت راه هستيم گوشه چشمي به ما گرسنگان بيانداز ما مثل شما در آمد نداريم بايد بميريم


           ©2013 APG.ir