تعداد بازدید: 5193

توصیه به دیگران 2

سه شنبه 15 مرداد 1392-9:40

او دوست ما بود

به بهانه تودیع سردار مسکنی،فرمانده نیروی انتظامی مازندران/ نوبت به بانوان خبرنگار که رسید، سردار همچین بفهمی نفهمی، روی خوش نشان نداد، کمی کنار کشید و انگار دلش نمی‌خواست عکس بگیرد. هر طور بود عکس گرفتیم، هرچند که سردار گوشه تصویر ایستاد با فاصله آن چنانی!


مازندنومه،کلثوم فلاحی:نخستین بار سردار علیرضا مسکنی را در مراسم تجلیل از خبرنگاران که توسط نیروی انتظامی برگزار شده بود،دیدم.(سال 1388)

سردار، آن روزها تازه به مازندران آمده بود و در بدو ورود هم خورده بود به روز خبرنگار. آن شب سردار، با خبرنگاران عکس یادگاری گرفت، ابتدا مردها سردار را دوره کردند و عکس گرفتند.

نوبت به بانوان خبرنگار که رسید، سردار همچین بفهمی نفهمی، روی خوش نشان نداد، کمی کنار کشید و انگار دلش نمی‌خواست عکس بگیرد. هر طور بود عکس گرفتیم، هرچند که سردار گوشه تصویر ایستاد با فاصله آن چنانی!

گلایه سردار مسکنی را به معاون اجتماعی او گفتیم که آن زمان، سرهنگ قاسمی بود. سرهنگ قاسمی هم به شوخی به ما گفت:« همسر سردار هم در این جمع حضور دارد، شاید او از همسرش ترسیده که بخواهد با شماها عکس بگیرد!» بعد همه خندیدیم و موضوع به خاطره‌ای خوش برای ما تبدیل شد.

شاید آن شب چون سردار تازه آمده بود، غریبی می‌کرد چون بعدها او به دوست خوب خبرنگاران زن و مرد، تبدیل شد.

سردار مسکنی در سال‌های حضور در مازندران همواره از رسانه‌ها با روی خوش استقبال کرد و دردها را گفت و تعامل رسانه‌ را خواستار شد.

او می‌دانست برای کاستن از مسائل و مشکلات اجتماعی، رسانه ابزار مناسبی برای آگاه ساختن مردم است و از این ابزار به خوبی بهره برد. این روابط خارج از فضای پلیسی، در چارچوب رفتار یک مدیر کاملا فرهنگی، صورت می‌گرفت.

سردار رسانه‌‌ها را دشمن نمی‌دید، دوست می‌پنداشت. به عنوان فردی که طی سال‌های اخیر اطلاع رسانی نمایشگاه های فرهنگی و به ویژه نمایشگاه کتاب را بر عهده داشتم، شاهد بودم که فرمانده نیروی انتظامی مازندران، چگونه ساعت‌ها در این نمایشگاه‌ها می‌گذراند و غرفه‌ها را یک به یک بازدید می کرد، نه بازدید سر سری، رفتاری که شاید از یک فرمانده نیروی انتظامی با آن همه دغدغه این حوزه، انتظار نداشته باشیم اما سردار برای فضای فرهنگی، فرصت می‌گذاشت.

امروز که سردار علیرضامسکنی، مازندران را ترک می‌کند، ابتدا باید بگوییم دل مان برای این فرمانده پاسخگو تنگ می‌شود.

راستی مگر رسانه از مسئولان چه می‌خواهد؟ همین پاسخگویی و در دسترس بودن. بارها با سردار مسکنی درباره طرح دریا، ستاد سفر، گشت‌های ارشاد، نحوه برخورد نیروهای پلیس با مردم، موارد مخدر و ... به بحث و گفت و گو نشستیم، نقد نوشتیم، گاهی پلیس را تشویق کردیم، سردار نه از نقد ما دلگیر شد و نه از تشویق ما دلشاد، چون می‌دانست اگر نقدی از سوی رسانه‌ای صورت می گیرد حتما در راستای اعتلای پلیس است.

چند ماه پیش که فرمانده انتظامی یکی از شهرستان ها از مدیرمسئول مازندنومه شکایت کرده بود،سردار پادرمیانی کرد و نگذاشت پرونده از پلیس فتا به دادسرا برود و با تعامل موضوع را حل و فصل کرد.

سردار مسکنی به گونه‌ای با رسانه برخورد کرد که امروز سطح توقع ما از نیروی انتظامی افزایش یافته است. دیگر فضای پلیسی و امنیتی برای رسانه معنا ندارد، پلیس هم باید پاسخگو باشد، این فضایی است سردار مسکنی به وجود آورده است و از بزرگواری که به جای او، سکان فرماندهی انتظامی مازندران را به دست می‌گیرد نیز چنین انتظاری داریم: تعامل و دوست رسانه بودن.

***

مازندنومه:فرمانده جدید نیروی انتظامی استان مازندران با حضور سردار احمدی مقدم پیش از ظهر سه شنبه معارفه می شود.

سردار جعفری نسب-فرمانده نیروی انتظامی قزوین-به جای سردار علیرضا مسکنی به مازندران می آید.


 • محمدرضا بهرامی-رامسرپاسخ به این دیدگاه 0 1
  سه شنبه 15 مرداد 1392-0:0

  سلام خانم فلاحی

  سردار دوست شما بود یا دوست رسانه؟

  اگر دوست رسانه بود پس چرا اجازه نداد هیچ رسانه ای در مراسم معارفه فرمانده نیروی انتظامی شهرستان رامسر حضور داشته باشد و حتی از تهیه خبر توسط خبرنگار صدا و سیما نیز جلوگیری کرد؟و او به بیرون از مقر این ارگان هدایت شد؟

  برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با اقای غلامی خبرنگار صدا و سیمای رامسر تماس بگیرید.

  شاد زی

  • سه شنبه 15 مرداد 1392-0:0

   گلیس کدوم شهرستان از مازندنومه شکایت کرد؟ما که باید شکایتمون رو پیش پلیس ببریم،پلیس که نباید شکایت کنه،درود بر سردار فهیم

   • کلثوم فلاحیپاسخ به این دیدگاه 6 0
    سه شنبه 15 مرداد 1392-0:0

    محضر مخاطب محترم (م.ب) عرض کنم که عکس آرشیوی هست، زمستان گذشته، نمایشگاه کتاب که البته اون وقت ماه رمضون نبود.

    نمی گین توی این هوا، ژاکت و شالگردن تن خبرنگار چیکار می‌کنه؟

    تفکرم چیز خوبیه

    • سه شنبه 15 مرداد 1392-0:0

     توب عکس اول بین خبرنگار و سردا ظرف شوکولات چیکار میکنه؟اونم توی ماه مبارک رمضان!!!

     • سه شنبه 15 مرداد 1392-0:0

      همیشه جدیت و ابهت سردار مسکنی را دوست داشتم.امیدوارم هرکجا هستند سالم باشند و همیشه خدمتگزار واقعی نظام بمانند.

      یا حسین...

      • سه شنبه 15 مرداد 1392-0:0

       عالی بود مثل همیشه

       اینقدر زیبا این خبر تنظیم شده بود که خودم رو توی خیر حس کردم

       باید از خبرنگاران خوبی مثل ایشون در روز خبرنگار تجلیل کرد

       بی نهایت سپاس

       • ابوالحسن سلیمانیپاسخ به این دیدگاه 5 0
        سه شنبه 15 مرداد 1392-0:0

        چقدر نیکوست که مسوولان اینگونه باشند که بعد از رفتنشام ذکر خیرشان بماند.برای ایشان آرزوی توفیق دارم.


        ©2013 APG.ir