تعداد بازدید: 2423

توصیه به دیگران 3

سه شنبه 22 مرداد 1392-1:26

مدیر صنعتی به فکر بیمه خبرنگارهاست،مدیر فرهنگی خیر!

  از یک مدیر صنعتی، انتظار نداریم نگران بیمه خبرنگاران باشد، اما روغنی در صحبت‌های خود گفت:« می‌خواهم کاری برای شما انجام دهم، بسیاری از شما بیمه نیستید، دوست دارم در این زمینه کاری برای شما انجام دهم، باید ببینم از چه راهی می‌توان اقدام کرد تا هرچه برای کارکنان خودمان درنظر می‌گیریم، خبرنگاران هم برخوردار شوند»+عکس


مازندنومه،کلثوم فلاحی:روز خبرنگار امسال به دلیل همزمان شدن با تحویل دولت قبلی به دولت امید و همچنین روزهای پایانی ماه رمضان و عید فطر، شاید از کمرنگ‌ترین روزهای خبرنگار طی سال‌های اخیر بود.

 همواره از مشکلات خبرنگاران، گفته و نوشته شده است، هرچه که در این‌باره بنویسیم، تکرار مکررات و توضیح واضحات است.

صریح و بدون مقدمه‌چینی به بزرگترین مشکل خبرنگاران، یعنی مسئله بیمه اشاره می‌کنم. هنوز خبرنگاران زیادی در استان داریم که بیمه نیستند؛خبرنگارانی که سال‌های متمادی مشغول به کار هستند اما یک ساعت هم سابقه بیمه ندارند.

 کاغذ‌بازی‌های فراوان در مسیر بیمه شدن خبرنگاران، گاهی باعث می‌شود تا نیمه راه بروی و از همان مسیر بازگردی و این‌گونه عطا را به لقا ببخشی.

 اینها را گفتم تا موضوع دیگری را مطرح کنم. ابوالفضل روغنی -مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران- در نشست خبری روز گذشته خود به موضوعی اشاره کرد که شاید برخی مدیران فرهنگی، دغدغه‌ای در این زمینه نداشته باشند.

 از یک مدیر صنعتی، انتظار نداریم نگران بیمه خبرنگاران باشد، اما روغنی در صحبت‌های خود گفت:« می‌خواهم کاری برای شما انجام دهم، بسیاری از شما بیمه نیستید، دوست دارم در این زمینه کاری برای شما انجام دهم، باید ببینم از چه راهی می‌توان اقدام کرد تا هرچه برای کارکنان خودمان درنظر می‌گیریم، خبرنگاران هم برخوردار شوند».

باور کنید وقتی روغنی این سخنان را از روی مهر بر زبان می‌آورد، خجالت کشیدم که یک مدیر صنعتی، این گونه دغدغه قشر فرهنگی را در ذهن دارد، اما مدیران فرهنگی چه؟

آن ها چه اقدام موثری برای تسهیل در روند بیمه خبرنگاران انجام داده‌اند؟ اگر کاری از دست شان برنمی‌آید اعلام کنند که از مسئولان بالادستی خود چه درخواستی در این زمینه داشته‌اند و چه پیشنهادی ارائه داده‌اند که مقبول نیفتاده است.

روغنی در حالی این گونه دغدغه بیمه خبرنگاران را دارد که شرکت چوب و کاغذ مازندران به نوعی از وزارت ارشاد  دلخور است؛ وزارت ارشادی که کاغذ را از این شرکت به قیمت ارزان می‌خرد و این موضوع حتی باعث متضرر شدن شرکت شده است، همین وزارت ارشادی که تعرفه‌های کاغذ را صفر کرد و سپس واسطه‌ها با واردات به میدان آمدند و وزارت ارشادی که به وظایف خود در قبال این شرکت و البته ما خبرنگارها عمل نکرده است.


 • هم استانيپاسخ به این دیدگاه 0 0
  چهارشنبه 23 مرداد 1392-0:0

  سلام

  متاسفانه بعضي از دوستان كه از علم جنگل و كاغذ اطلاعي ندارند اظهار نظرهاي نادرستي ميكنند من با ايشان از نزديك ملاقات كردم واقعا دلسوزه هم براي صنعت كشور كه اينهمه آدم دارن نون ميخورن هم براي طبيعت استان كه اعتقاد داره نعمت خدادادي براي تمامي نسلهاست ايشان عاشق طبيعتعه. درسته هر كسي واسه منفعت كارو حرفش تلاش ميكنه همينكه يك سمينار تشكيل ميده واز صنف خبرنگار حمايت ميكنه جاي تقدير داره متاسفانه متوليان كار كه اصلا دلشون واسه اصحاب و عوامل كارشيون (خبرنگارا) نميسوزه. اين اخبار بايد تلنگري باشه براي خودمون.

  • چهارشنبه 23 مرداد 1392-0:0

   این که خبرنگارا باید بیمه باشن و حقوق خوبی داشته باشند و بن کالا و مسکن و هزار تسهیلات دیگه خوبه..ولی کدوم خبرنگار ؟ کدوم روزنامه و سایت؟پ میاد حرف و درد و داد مردم رو میزنه؟!! هر اداره و شهردار و مسئولی که خوب پول بده اینا مینویسن براش و هر آزاد مرد و جونمردی که پول نداشته باشه صداشو هیچکی نمیشنوه.. اینهمه جور و فاصله طبقاتی و بی عدالتی ناشی از چیه؟ قسمت عمده اشو همین خبرنگارای مزدوری مقصراند که میبینن و صداشون در نمیاد!!!

   • سه شنبه 22 مرداد 1392-0:0

    متشکرم از همکار ارجمندم که این مطلب را نوشته اید و به راستی کسانی که باید دغدغه کار فرهنگی داشته باشند فقط با گفتن چند کلمه ای می خواهند خودی نشان دهند و در این روزها که به پایان روزهای کاری آنها نزدیک می شویم با گفتن کلماتی برای ماندن در این پست ها تلاش می کنند و افرادی که خارج از بخش فرهنگی هستند به مراتب نقش بیشتری در عرصه فرهنگی ایفا می کنند.با تشکر

    • الف - مازندرانیپاسخ به این دیدگاه 2 0
     سه شنبه 22 مرداد 1392-0:0

     سلام علیکم

     سرکار خانم کلثوم فلاحی!

     همکار بزرگوار و گرامی!

     ای کاش دیگر صحبت های آقای ابولفضل روغنی گلپایگانی را هم در این صفحه بازتاب میدادید!

     مثلا احداث 1200 کیلومتر جاده میان جنگلهای مازندران!

     میدانید معنای پنهان در این جمله چیست؟!

     من به این کار میگویم خیانت!

     چند درخت باید قطع شود تا 1200 کیلومتر جاده احداث شود؟!

     میگویند جایگزین میکنند!

     پس چرا هر ساله از وسعت جنگلهای مازندران کم میشود؟!

     چرا اکثر کامیونهایی که از مسیر جاده قائمشهر به سمت کارخانه چوب و کاغذ میروند مملو از درخت های قطع شده ی "بسیار جوان" هستند؟!

     آیا ایشان درباره ی مناطق "پنهان در وسط جنگل" که هیچ راه مشخصی برای ورود به آنجا غیر از راههای مخفی وجود ندارد و تبدیل به یک زمین وسیع خالی از درخت شده چیزی گفته اند ؟!(نه ایشان بلکه هر مسئول دیگری!)

     تا چند سال دیگر ایشان باید اعلام کنند که 1200 کیلومتر جنگل وسط کویرهای مازندران ساختیم!!! (من بعید میدانم که بتوانند!)

     • سه شنبه 22 مرداد 1392-0:0      خانم فلاح ، روغني دغدغه ماندن در اين صنعت پر سود را دارد ؛ شما نفهميديد كه چرا كنفرانس خبري(تبليغاتي) گذاشته است ؟ گول اين مسائل را نخوريد...

      • الف - مازندرانیپاسخ به این دیدگاه 1 0
       سه شنبه 22 مرداد 1392-0:0

       سلام علیکم

       این داستانِ خبری نشان دهنده ی صلاحیت پایینِ (اگر نگویم بی صلاحیتی) افرادی ست که مسئولیت رسانه و اصحاب رسانه را از گردن آویخته اند!


       ©2013 APG.ir