تعداد بازدید: 3269

توصیه به دیگران 3

سه شنبه 22 مرداد 1392-23:39

نشریات مازندران،جریان ساز نیستند

گزارش+گزارش تصویری مازندنومه از مراسم جشن روز خبرنگار-ساری:22 مردادماه 1392


مازندنومه،کلثوم فلاحی:مراسم جشن روز خبرنگار ویژه خبرنگاران مرکز استان،شامگاه سه شنبه در رستوران سوگلی برگزار شد.

 اگرچه این مراسم ویژه خبرنگاران حوزه شهرستان ساری بود،خبرنگاران برخی شهرهای استان هم حضور داشتند.

در این جشن گروه موسیقی چکاوک به اجرای موسیقی سنتی پرداخت، گروه همدلان که متشکل از افراد نابینا و ناشنوا بود هم موسیقی اجرا کرد و علیرضا کلانتری هم به اجرای موسیقی پاپ پرداخت.

 محمود مختاریان -سردبیر فنی روزنامه ایران و استاد دانشگاه علامه- حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی -مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران- و مهدی روحی -مسئول خانه مطبوعات شهرستان ساری- در این مراسم سخنرانی کردند.

در این برنامه تعدادی از خبرنگاران، مدیران اجرایی و مسئولان رسانه‌ها، مدیران سابق خانه مطبوعات استان و برخی مدیران استانی مورد تجلیل قرار گرفتند.

 مختاریان در این مراسم اظهار داشت: 20 میلیون جوان ایرانی در فیس‌بوک صفحه دارند و یک میلیون ایرانی هم بلاگر هستند و ایران بعد از کشور چین، دومین کشور در زمینه بلاگر است.

 سردبیر فنی روزنامه ایران و استاد دانشگاه علامه تصریح کرد: در ایران 50 هزار بچه زیر 10 سال، وبلاگ دارند.

 ‌وی با بیان اینکه نقد را باید در جامعه گسترش دهیم و مسئولان هم بر این نظر هستند، افزود: نقد به معنای انتقاد کردن نیست،بلکه به معنای مرور کردن خودمان است.

 استاد دانشگاه علامه تصریح کرد: نشریات مازندران سواد بصری و رسانه‌ای ندارند، سواد بصری به معنای جغرافیای رسانه است.

وی با بیان اینکه در مازندران خیلی جای کار داریم، ادامه داد: نیازمند تغییرات هستیم چون نشریات شما، جریان‌ساز نیستند.

مختاریان با اشاره به اینکه رسانه در اختیار منافع ملی است، گفت: ما باور مردم هستیم، وظیفه ما اعتمادسازی است.

وی یادآور شد:‌ نشریات شما تیراژ ندارند چون اعتمادسازی صورت نگرفته است.

 مختاریان با بیان اینکه ایجاد فضای رسانه‌ای را بلد نیستیم، خاطرنشان کرد: رسانه قدرت ملی است و به قول هابرماس، ما دموکراسی نداریم بلکه حکومت رسانه‌ای داریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران هم در این مراسم اظهار داشت:‌ خبرنگاران خیلی حق دارند، هم به گردن مردم هم به گردن خودشان و هم به گردن دولت.

 حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی تصریح کرد:‌ خبرنگاران پیشتاز اطلاع‌رسانی هستند و جامعه بدون تفکر، مرگ‌زا است.

 وی با بیان اینکه خبرنگاران با کمترین امکانات، بیشترین بازده را به جامعه تحویل می‌دهند، گفت:‌ بسیاری با سیلی صورت خود را سرخ می‌کنند.

رئیس خانه مطبوعات ساری هم در سخنانی متذکر شد:‌ سال‌های متمادی به خبرنگاران مرکز استان جفا شده است.

مهدی روحی با بیان اینکه برای نخستین بار است که مراسم جشن روز خبرنگار ویژه خبرنگاران حوزه شهرستان ساری، برگزار می‌شود، ادامه داد: برنامه‌های زیادی داریم و در حوزه رسانه می‌توان کارهای کلانی انجام داد.

 


 • وکیل سوادکوهیپاسخ به این دیدگاه 1 0
  جمعه 25 مرداد 1392-0:0

  دوست گرامی جناب روحی : فرصت کوتاه پذیرش مسولیت در خانه مطبوعات و مداقه در دو گزارش سرکار خانم فلاحی پیرامون دو مراسم تجلیل از خبرنگارحاکی از توانمندی شما و امید به ارتقا جایگاه این نهاد و بتبع رشد و شکوفایی این قشر فرهیخته در استان خواهد بود اگر چه در این رهگذر بی تردید مصون از زخم ها و بی مهری ها نخواهی ماند .

  • چهارشنبه 23 مرداد 1392-0:0

   چرا فقط از دوستات عکس گرفتی؟!!!

   • الف - مازندرانیپاسخ به این دیدگاه 2 0
    چهارشنبه 23 مرداد 1392-0:0

    سلام علیکم

    به نظر بنده در فرمایشات آقای محمود مختاریان نکاتی وجود دارد که قابلیت تعمیم کارشناسانه با هدف بررسی مطبوعات در استان مازندران را داشته و چه خوب است که "مازندنومه" خود در این راه پیشگام باشد و از افراد متخصص (با قابلیت انتقال همه فهم دانش خود) در این زمینه دعوت به همکاری کند که واقعا مطبوعات (مثل اکثر موضوعات اجتماعی دیگر در این استان) نیازمند بررسی جدی و بعضا "نوزایی" می باشد

    و من الحق توفیق


    ©2013 APG.ir