تعداد بازدید: 3895

توصیه به دیگران 8

شنبه 16 آذر 1392-6:22

12 ساله شدیم

هم چنان تا جاودان در راه

نهال 12 سال پیش ما اکنون شاخ و برگ زده و درخت تنومندی شده است. مازندنومه – قدیمی ترین و نخستین پایگاه خبری شمال کشور- الان دیگرمتعلق به فرد/افراد خاصی نیست و هزاران نفر روزشان را با ما شروع می کنند و همین به ما انرژی می دهد که بیشتر تلاش کنیم تا مخاطب های گونه گون و ذائقه های متفاوت را راضی نگه داریم


مازندنومه، سردبیر: دوازده ساله شدیم. در کشوری که عمر برخی رسانه های مکتوب و مجازی اش گاه به دو، سه سال هم نمی رسد و بعضی نیز نیامده می روند و "جیک دمرد" می شوند، شاید 12 سال عمرکمی نباشد.


نهال 12 سال پیش ما اکنون شاخ و برگ زده و درخت تنومندی شده است. مازندنومه – قدیمی ترین و نخستین پایگاه خبری شمال کشور- الان دیگرمتعلق به فرد/افراد خاصی نیست و هزاران نفر روزشان را با ما شروع می کنند و همین به ما انرژی می دهد که بیشتر تلاش کنیم تا مخاطب های گونه گون و ذائقه های متفاوت را راضی نگه داریم.


اما چند نکته به بهانه 12 سالگی:

    امسال نیز جشن تولد مازندنومه با حضور جمعی از همکاران و وابستگان و دوستان ما برگزار شد؛ سپاس از عزیزانی که آمدند و عذرخواهی از دوستانی که به سبب محدودیت امکانات، دعوت شان نکردیم.

در شب نشینی مازندنومه دو رونمایی داشتیم؛ یکی رونمایی کتاب "پرانتز باز" که مجموعه یادداشت های سردبیر مازندنومه بین سال های 1390 تا 1392 است و توسط نشر رسانش به دو شیوه الکترونیکی و مکتوب منتشر شده است.  و دوم این که پس از سال ها دستی به سر و روی سایت کشیدیم و پوست اندازی کردیم!


  تغییر برنامه نویسی از ای.اس پی کلاسیک به سی شارپ، قابلیت،انعطاف پذیری و امکانات بیشتری را در اختیار ما قرار می دهد. در واقع ما در روزهای گذشته علاوه بر تغییردر برنامه نویسی سایت، تغییر در سرور و گرافیک سایت را نیز انجام دادیم و به قول دوستی یک عمل جراحی بزرگ را پشت سر گذاشتیم!


    اگر در روزهای گذشته اختلالاتی را مشاهده کردید ، به همین موضوع ارتباط دارد. در ضمن ممکن است این اختلال ها در چند روز آینده نیز ادامه داشته باشد. صبور باشد تا همکاران فنی به تدریج صفحات مختلف سایت را تست کرده و آرام آرام در دسترس قرار دهند.


    از جمله امتیازات و تغییرات نسخه جدید، یکی در کامنت هاست که امکان پاسخ گویی به هر کامنت فراهم شده است، دیگر این که  به زودی بخش وبلاگ سایت نیز فعال می شود و هر یک از مخاطبان می توانند در فضای مازندنومه به وبلاگ نویسی اقدام کنند. هم چنین صفحه ای ويژه را به گزارش تصویری اختصاص داده ایم. سایر تغییرات به محض تکمیل و آماده شدن اطلاع رسانی می شود.
 
مجددا" یادآور می شویم که برخی صفحات و امکانات سایت هنوز کامل نشده و توسط همکاران فنی آخرین مراحل تست و نگارش را طی می کند.

این آمار را نیز در اختیار داشته باشید، بد نیست:

تعداد بازدید کننده های سایت با نسخه قبلی(8 سال اخیر): بیش از 32 میلیون
تعداد کل مطالب:14359

مقاله: 510

گفت و گو:135

گزارش:356

خبر: 13379


تعداد بازدید از اخبار: 13914048  (970 بازدید برای هر خبر)

تعداد کامنت 49705  / 3.5 کامنت برای هر خبر)

یادداشتهای دفتر میهمان: 1027

تعداد لینک: 1639

تعداد کلیک بر روی لینک: 1062020  (648  کلیک برای هر لینک)

تعداد پادکست: 194

تعداد دفعات پخش و درخواست پادکست: 663750  (3422 بار برای هر پادکست)
 

تعداد نظرسنجی: 45

تعداد افراد شرکت کننده در هر نظر سنجی:  23813 (530 نفر در هر نظر سنجی)

تعداد عکس روز: 2227


در پایان از همکاران خبرنگار،عکاس و نویسنده ای که در یک سال گذشته همراه ما بودند و بی مزد  ومنت، یاری گر مازندنومه، سپاسگزاری می کنم.
سپاس ويژه ام را به دوستم مهندس جواد رزاقی تقدیم می کنم که طراحی نسخه تازه کار اوست و این چند شب را تا به صبح نخوابید تا پروژه را به جشن تولد برساند. نیز از مهندس فرهاد اسدالله زاده قدردانی می کنیم که از ابتدا تاکنون  پشتیبانی فنی سایت را عهده دار بود و طراحی نسخه قدیم سایت کار هموست.
بابت برخی قصور و احیانا" دل آزاری ها از خواننده های گرامی عذرخواهی می کنیم.آرمان که اشتباهات ما به حداقل برسد.

هم چنان تا جاودان در راه

سایر مطالب مرتبط:

- فضای چند وجهی رسانه های نوین http://www.mazandnume.com/fullcontent/17652/%D9%81%D8%B6%D8%A7%DB%8C-%DA%86%D9%86%D8%AF-%D9%88%D8%AC%D9%87%DB%8C-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D9%88%DB%8C%D9%86/

-فراتر از تصورات http://www.mazandnume.com/fullcontent/17653/%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%A7%D8%AA-/

- همه کنار هم http://www.mazandnume.com/fullcontent/17654/%D9%87%D9%85%D9%87-%DA%A9%D9%86%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D9%85/

- شبی کنار هم http://www.mazandnume.com/fullcontent/17648/%D8%B4%D8%A8%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D9%85/ • مومن توچا ابراهیمیپاسخ به این دیدگاه
  شنبه 3 بهمن 1394-1:23

  برآن جشم سیه صد آفرین باد
  که در عاشق کشی سحر آفرین است (حافظ)
  تداوم راهت را از ژرفای خاک تا بلندای افلاک جاو دانه آرزو می کنم

  • شنبه 23 آذر 1392-15:5

   برادر ارجمند جناب آقای صادقی سلام گرم و محبت آمیز این حقیر را پذیرا باشید بر آستان تلاش مجدانه و مدنی شما و همکاران عزیزتان در مسیر کشف و نشر حقایق و آگاهی بخشی عاشقانه هزاران بار نماز خواهم گزارد و چه زیبا یکی از صاحب نظران و پیش کسوتان عرصه خطیر رسانه می گوید : کار مطبوعاتی کردن روی مین راه رفتن است . همیشه برایتان آرزوی توفیق دارم
   به دلیل عدم اطلاع و نیز وجود محدودیت برای شما ، توفیق شرکت در مجاس بزرگداشت را نداشتم . همین امروز موفق شدم مطلب سال 89 را که خیلی به دلم نشست و کمی هم با فضای این روزها تطابق دارد برایتان ارسال کنم باز نشر آن به صلاح و نظر شما بستگی دارد .

   هديه بهشت


   سالروز تولد مازندنومه را به برادر و دوست ارزشمندم جناب آقای علي صادقی مدیریت و سردبیر محترم سایت و همکاران ارجمندش از صمیم قلب تبریک می گویم .
   وقتی سیاهی غلیظ شب می رمد و وقتی سپیده می دمد و باران رحمت حق بر دشت و دمن و انسان می بارد و جویبار حیات جاری می شود دو دیده ام بی صبرانه و مشتاقانه سراغ رایانه را می گیرد تا تشنگی مفرط خود را از چشمه سار زلال سایت محبوب و مطلوب خود «مازند نومه» سیراب سازد .
   برادر عزیز و ارزشمند جناب آقای صادقی را سالهاست که می شناسم ، به ویژه در هنگامه پر فراز و نشیب تصدی دولت مستعجل فرهنگ و هنر (ارشاد) که ایشان همراه با یارانی نواندیش و جوان در قالب یکی از مطرح ترین نهادهای مدنی در شهرستان قائم شهر و استان فعالیت می کردند .
   آن روزها ، روزهای پر لطف و شگفتی بود که بذر دوستی ها و رفاقت ها ، و هم اندیشی ها و همفکری ها نضج گرفت و رشد یافت .
   جالب است که قبل از تولد مازندنومه ، همیشه دغدغه اش این بوده است که در عرصه فرهنگ و هنر و اندیشه به ویژه فرهنگ مازندران چه کار می توانیم بکنیم .
   مازندنومه را می پسندم چرا که مدیریت آن سعی دارد همراه با عدم جانبداری از عقیده و تفکر خاصی ، به نشر آزادانه عقاید و افکار صاحبان فکر و فرهنگ و سیاست بپردازد .
   مازندنومه از سعه صدر و آزاداندیشی مطلوبی برخوردار است و در عصر انفجار اطلاعات رسالت سنگین و راستین خود را می شناسد و به نشر کلمه و کلمات همت می گمارد تا که چراغ دانایی و دانستن و آگاه شدن همیشه فروزان بماند .
   مازندنومه که بیش و پیش از سیاست،دغدغه فرهنگی و اجتماعی دارد همراه با طرح ایده های نو از رسالت رسانه ای خود که مهم ترین آن ، اطلاع رسانی درست ، بی طرفانه ، صحیح ، سریع و دقیق می باشد و در حقیقت از لوازم حیات در جامعه مدنی به شمار می آید به خوبی آگاه است و بدیهی است که چنین رسانه ای هیچگاه از این اصل غافل نخواهد شد که دانستن حق مردم است .
   جامعه شناسان و اندیشمندان بر این اعتقاد هستند که جامعه ای به سمت توسعه و پیشرفت می رود که تعدد نشریات و رسانه های مستقل و منتقد را پذیرا باشد .
   امروز چون آفتاب روشن است که آزادی مطبوعات و بر صدر نشاندن اهالی فکر و فرهنگ و هنر و اندیشه و رها شدن از قید و بندها و چشم پوشی شجاعانه از سانسور که در حقیقت قبرستان اندیشه و اندیشه ورزان است از شرایط مهم و اساسی مردم سالاری و یک نظام دموکراتیک است .
   آنچه دموکراسی را معنا و مفهوم می بخشد آزادی اندیشه ، بیان و مطبوعات است . دسترسی به اطلاعات را اکسیژن دموکراسی نام نهادند و شفافیت و علنیت از پایه های اساسی آن به شمار می آید . مردم باید از تصمیماتی که توسط صاحبان قدرت و حکومت اتخاذ می شود باخبر گردند .
   پنهان کاری ، دشمن دموکراسی است ، پنهان کاری و بی خبر گذاشتن مردم از اخبار و تصمیم گیری های مهم ، بی اعتمادی را در مردم ایجاد می کند و رفتار خردمندانه را در آنان کاهش می دهد . در چنین شرایطی ، شهروندان درباره حقایق امور پرس و جو نمی کنند . هر چه حقایق و واقعیت ها از مردم پنهان شود مشارکت عمومی شهروندان رو به تباهی و اضمحلال خواهد رفت .
   توماس ارسکین دادستان کل در دفاع از توماس پین شهروند برجسته و نویسنده کتاب حقوق انسان که در حمایت از انقلاب فرانسه نوشت می گوید : نیاز هر فرد به تبلیغ افکارش مثل نیاز او به هواست . حکم راندن بر زبان و مغز و چشم شهروندان پذیرفتنی نیست و آزادی مطبوعات عطیه ای است الهی و حقی طبیعی و سلب ناشدنی . هیچ قدرت دنیوی نباید چنین حقی را زیر پا بگذارد .
   حق داشتن مطبوعات آزاد برگ برنده ای است که افراد علیه دولت ها در دست دارند . حکومت هایی که بنیان شان بر گفت و گوی عمومی شهروندان نهاده شده است ذاتاً مسالمت جو هستند حتی اگر دستخوش اختلاف و اغتشاش شوند .
   جان میلتون شاعر و نویسنده انگلیسی 1674-1608 که مقالات بحث انگیزی در خصوص آزادی انتشار، آموزش و حذف سانسور نگاشت اعتقاد داشت : مطبوعات آزاد زمینه را برای شکوفایی عشق به خدا و روح آزاد و آگاه مهیا خواهد کرد .
   استدلال میلتون این بود که اعمال قید و بند و محدودیت فراگیر برای مطبوعات ، ناممکن و فاقد کارایی است . این به کار احمقانه آن مرد دلاوری می ماند که برای ممانعت از ورود کلاغ ها به باغ ، در باغ را بست .
   همچنین سانسور مطبوعات عملی نفرت انگیز است چرا که بهره مندی فرد را از آزادی اندیشه ، آزادی عمل و حق انتخاب زندگی انسانی زایل می کند .
   سانسور کنندگان – که به هیچ عنوان بری از خطا و گناه نیستند -نمی توانند در مورد این که ما باید چگونه زندگی بکنیم تصمیم بگیرند .
   مطبوعات هدیه بهشتند مدارا با عقاید متنازع و متفاوت شرط اساسی بصیرت و فضیلت افراد است . آنچه روح ما را می پالاید امتحان است . امتحان به وسیله هر آنچه با ما در تضاد است .
   ماتیو تیندال نیز همچون میلتون که نخستین بار نظریه حقوق طبیعی را در مورد آزادی مطبوعات مطرح ساخت اعتقاد داشت : از میان این حقوق طبیعی ، یک حق عمده آزادی مطبوعات است .
   یک نشریه آزاد «درست مثل نگهبانی وفادار ، از وقوع حوادث غیر مترقبه جلوگیری می کند و هر از گاهی در مورد نظرات قریب الوقوع هشدار می دهد .
   آزادی مطبوعات ضامن رهایی از تزویرهای سیاسی و دسیسه های پارلمانی است . آزادی مطبوعات داشتن حکومتی صالح را تضمین می کند .
   جرمی بنتام فیلسوف و حقوق دان انگلیسی (1832- 1748) اعتقاد داشت : برگزاری انتخابات دوره ای بدون آزادی دائمی مطبوعات به مزرعه ای می ماند که در آن هشت ماه از سال سگ های گله را می بندند و از گوسفندان می خواهند که خود مراقب گرگ ها باشند
   مطبوعات آزاد زمینه را برای وضع و اجرای آن قوانینی فراهم می کنند که بیشترین شمار مردم را به بیشترین حدّ رضایت می رسانند .
   مطبوعات آزاد مانع پنهان کاری های حکومت می شوند و حکام را وادار می کنند تا به مردم احترام بیشتری بگذارند مطبوعات آزاد اطلاعات جامع و مسبوطی را در مورد جهان دردسترس عموم قرار می دهند و به این ترتیب تصمیم گیری های سنجیده و معقول را محتمل تر می کنند . آزادی مطبوعات میزان سعادت مردم را به حداکثر می رساند .
   جفرسن متفکر و سومین رئیس جمهور آمریکا (1826 – 1743) در مورد نقش اساسی مطبوعات در دموکراسی از درک عمیقی برخوردار بود .
   به عقیده او راه جلوگیری از واژگون شدن حکومت به دست مردم «این است که از طریق نشریات همگانی اطلاعات کاملی درباره امور مربوط به اجتماع به آنها داده شود ، و تدبیری به کار بسته شود که آن نشریات بتوانند در تمامی توده مردم نفوذ کنند .
   چون پایه حکومت ما به اعتقاد مردم استوار است . نخستین هدف باید صیانت این حق باشد ، و اگر این تصمیم به من محول می شد که بهتر است حکومت بی روزنامه داشته باشیم یا روزنامه بی حکومت ، در ترجیح دادن دومی بر اولی لحظه ای درنگ نمی کردم.
   هگل آزادی مطبوعات را محمل گفتگوی حکومت با مردمش ، تلقی می کرد و از این رو آن را یکی از نقاط قوت انگلیسی ها می دانست.
   ولترانگلستان را می ستود چرا که معتقد بود یگانه کشوری است که مطبوعات آزادش مردم را به اندیشیدن وا می دارد .
   به قول منتسکیو آزادی اعتراض و انتقاد از طریق مطبوعات آزاد به رهایی انگلستان از ترس شدید و فروخورده ای که محصول استبداد است کمک کرد و اما پایان مطلب را با چند عبارت وزین و سنگین مزین نمایم که همیشه با تکریم و ستایش عقل ها مواجه بوده است : بگذارید انسان ها افکار خود را آزادانه بیان کنند و خشم شان را مانند آتشی بیرون بریزند که در سطح زمین زبانه می کشد ، آنها مثل ذرات پراکنده باروت با هم تماس برقرار می کنند و شعله ور می شوند ولی این انفجار نه صدایی در پی دارد و نه خطری ، اما اگر آنها را تحت فشار قرار دهید به آتش پنهانی در عمق زمین می مانند که تا به صورت زمین لرزه و آتشفشان خود را ننماید ، شعله هایش را کسی نخواهد دید .
   دادگری در روزگار ما نه فقط قدرت و ثروت ، که معرفت را نیز نشانه می گیرد و امروز ظلمی مهلک تر از احتکار اطلاعات نیست

   • پنجشنبه 21 آذر 1392-20:26

    آقای صادقی طلا دمت گرم خسته نباشی ولی بعضی وقتها راهنما را به چپ مزدی ولی راست میپیچیدی و بالعکس

    • پوریا محمودیانپاسخ به این دیدگاه 2 0
     سه شنبه 19 آذر 1392-18:2

     همراه بیدارم جناب آقای صادقی
     رنج ها و تلاش های 12 ساله شما مسبب محبوبیت شما و مازند نومه در همه جای استان شده است .
     خسته نباشید و تبریک بنده را بپذیرید و آرزومندم قلمتان پر رنگ تر از همیشه تا ابد در دستانتان بدرخشد .

     • فریده یوسفی پاسخ به این دیدگاه 2 0
      دوشنبه 18 آذر 1392-15:33

      درود بر صادقی عزیز!
      نام شما و مازندنومه جایگاه ویژه ای در تاریخ و ادبیات این مرز و بوم دارد.
      پایدار باشید

      • فاطمه طاهریپاسخ به این دیدگاه 2 0
       دوشنبه 18 آذر 1392-15:27

       با عرض تبریک و آرزوی توفیقات روزافزون. من هم یکی از هزاران نفری هستم که به سایت مازندنومه هر روز سر میزنم . به آقای صادقی خدا قوت میگم. طراحی جدید هم زیباست. موفق و موید باشید.

       • دوشنبه 18 آذر 1392-11:50

        با سلام بر دوست و همکار همیشگی علی صادقی
        بی شک این موفقیت و تداوم کاری بدون صداقت ؛ راستگویی ؛ شفافیت؛ تیزبینی ؛ژرف اندیشی و انتخاب سوژه ناب نبوده است!
        این خود دلیل بر تداوم بیننده دارد و کهبا حضور و مدیریت تو امکان پذیر است!
        باشد که همیشه موفق و پیروز باشید.
        نگاهت تیز ؛ قلمت پر بار
        ارادت

        • دوشنبه 18 آذر 1392-4:54

         چه نیک دریافتیم که مازندنومه متعلق به تمام آحاد مردم است! نه فقط برای ... خاصی! درود فراوان بر شرف و وجدان عزیزان شجاع و جسور و بی پروا و باخرد مازندنومه! که همواره اندیشه زیبایتان را در اختیار ضعیفان جامعه گذاشته و حمایتشان کردید! به امید آزادی و عدالت و رفاه اجتماعی و آرزو می کنیم که همیشه سالم و تندرست و شاد و پیروز و مانا باشید! افکارتان زیبا!! زبانتان زیبا !! قلمتان زیبا !! وجدان و شرفتان زیبا!!

         • مهرداد يوسفيپاسخ به این دیدگاه 3 0
          يکشنبه 17 آذر 1392-10:29

          دوازدهمين سالگرد رسانه رساننده صداي مردم به گوش مسئولان استان خجسته و فرخنده باد پاينده، ماندگار و رسا باشيد

          • احسان مهدیانپاسخ به این دیدگاه
           يکشنبه 17 آذر 1392-9:3

           سلام آقای صادقی
           در این سالها خیلی زحمت کشیدید . و بسیار ناملایمات را به جان خریدید میدانم و ما نیز دردسر شما بودیم . اما به عنوان عضو خانواده مازند نومه میدانم که کار بزرگیست امیدوارم ادبیات و شعر نیز جایگاه مناسبی در پایگاه خبری تحلیلی پیدا کند . و این بدین معنا نیست که شما در گذشته کار نکردید بلکه جایگاه خاصی را برایش بیندیشید چون خلا رسانه ای ادبیات در رسانه ها به شدت مشهود است . تبریک سال گرد مازند نومه

           • کامران فیروزجائیپاسخ به این دیدگاه
            يکشنبه 17 آذر 1392-2:7

            این تولد رو شادباش میگم به امید پیشرفت مازندنومه و مازندران - فقط اکه جسارت نباشه قبلا فرموده بودید در طراحی جدید سایت شاید بخشی را به عنوان زبان مازندرانی اختصاص دهید که امیدواریم این اتنفاق بیافتد. در هر حال از زحمات شما برای اطلاع رسانی مازندران سپاس گذاریم

            • يکشنبه 17 آذر 1392-1:31

             از لطف و مرحمت و اظهار نظر و پیام های شادباش عزیزان سپاس مندم. امید که پاسخگوی محبت های شما باشم.

             • يکشنبه 17 آذر 1392-0:23

              با سلام تولدمازندنومه موارکا.

              • احمد ولی پورپاسخ به این دیدگاه 1 0
               يکشنبه 17 آذر 1392-0:1

               چه زود گذشت ، از زمانی که آقای صادقی نام " مازند نومه " نامه مازندران را برای سایت انتخاب و کار را شروع کرد 12 سال می گذره و در این مدت من همواره سخت کوشی را به همراه اصول اصلاح طلبی نظاره گر بودم .
               دولت ها تغیر کردند و مدیران تعویض شدند ، مدت ها بود که فکر می کردم دیگر این مرد باید وارد عرصه مدیریت فرهنگی شود و کار کند کارستان .
               اما او مرد کار بود ، مرد نوآوری و رشد و تغییر . این رشد و بالندگی تنها در محیطی غیر دولتی و رسانه ای ممکن بود و این چنین صادقی به تنهایی در مازند نومه کاری کرد که بسیاری از مدیران آرمان آنرا دارند . پس زنده و سربلند و پیروز باش .

               • شیخ صفر قاسمی -رامسرپاسخ به این دیدگاه 2 0
                شنبه 16 آذر 1392-23:32

                ضمن عرض تبریک و دست مریزاد ،آرزو میکنم همواره خوش بدرخشید.

                • شنبه 16 آذر 1392-22:52

                 موفق باشید توفیق روز افزون

                 • شنبه 16 آذر 1392-21:25

                  سلام جناب صادقی عزیز
                  من مشتری همیشگی شما از تهران هستم
                  این طراحی و گرافیک به نظرم غیرحذاب و بسیار ضعیف است امید است که نسخه ای زیباتر و جذاب تر طراحی نمایید و می توانید تبادل داده و اطلاعات بین شما و مخاطبان را همچون تجارت الکترونیک تعریف کنید و با روشهای جدید و طراحی های ویژه تجارت الکترونیک وب سایت وزین تان را اصلاح کنید
                  زنده باد اصلاحات

                  • ولی الله غفاری چراتیپاسخ به این دیدگاه 2 1
                   شنبه 16 آذر 1392-20:54

                   همواره موفق وپیروز وبه روز باد مازند نومه

                   • شنبه 16 آذر 1392-19:39

                    با سلام
                    عرض تبريك حقير را هم پذيرا باشيد. دوازده سال فعاليت مازندنومه نشان از تحمل، صبوري و پشتكار دست اندركاران آن سايت دارد كه ستودني است.

                    • اعظم کردانپاسخ به این دیدگاه 1 0
                     شنبه 16 آذر 1392-19:27

                     تولدتون مبارک، جاودانه بمانید

                     • رضاشریعتیپاسخ به این دیدگاه 1 0
                      شنبه 16 آذر 1392-18:9

                      من تا کامنت دهی رو توی این نسخه یاد بگیرم پیر میشم همش یادم میره ولی به کل قالب قشنگیه

                      • شنبه 16 آذر 1392-17:20

                       درود بیکران جناب صادقی عزیز، من هم به شما و هم استانی‏ها شادباش می‏گویم. پایدار باشید.

                       • عباس مهدویپاسخ به این دیدگاه 1 0
                        شنبه 16 آذر 1392-17:17

                        ارزوی توفیق.تبریک 12 سالگی و تداوم تا 120 سالگی.دیوانه کردی.

                        • عادل روحيپاسخ به این دیدگاه 1 0
                         شنبه 16 آذر 1392-16:13

                         با سلام خدمت اقاي صادقي انشاالله مبارك باشد سربلند وزنده باشيد_ عادل روحي سايت اصلاح نيوز

                         • شنبه 16 آذر 1392-15:43

                          اگر رنگ تبليغات زننده نباشد و تيتر مازندنومه از تبليغات كوچكتر نباشد و رنگ پايگاه، به ياد جنگل و دريا نماد مازندران سبز و آبي باشد بد نيست.

                          • شنبه 16 آذر 1392-15:16

                           مي گويند سلام مستحب است؛ ولي جوابش واجب؛ ما همه تسليم اسلاميم؛ يادمان نرود نوشته ها و خوانده هايمان براي مسلمانيمان باشد.

                           • شنبه 16 آذر 1392-15:15

                            اين اندازه گيري عمر، يعني عمر ما هم از دست رفت؛ پس بياييم تا از دست نرفتيم، اولويت ها را شناسايي كنيم تا براي بعد به دست بيايد.

                            • شنبه 16 آذر 1392-15:13

                             مردم ممكن است از امر به معروف و نهي از منكر راضي باشند يا نباشند؛ مهم اين است كه همه نيات براي رضاي معبود باشد؛ انشاءا...

                             • محمدحسين ملايي كندلوسيپاسخ به این دیدگاه
                              شنبه 16 آذر 1392-13:25

                              سلام.صميمانه ترين تبريكات بنده را به جهت غييرات در سايت مازندنومه پذيرا باشيد. با شما تا آخر ايستاده ايم

                              • محمدرضا خاکپورپاسخ به این دیدگاه 1 0
                               شنبه 16 آذر 1392-12:34

                               تولد مازند نومه مبارک و صد و بیست ساله باد آن

                               • شنبه 16 آذر 1392-12:30

                                چقد شبیه انتخاب شدی.در هر صورت مبارک باشه.هم تولد و هم تغییرات.امیدوارم که برقرار و سبز باشید.

                                • شنبه 16 آذر 1392-10:7

                                 یکی از ویژگی های مازند نومه در این است که هرمقطع پوست اندازی کرده و در جذب مخاطب تلاش میکند و درواقع با ایجاد تنوع در شکل و ساختار برای خواننده ارزش قایل می شود بنده 12 سالگی مازند نومه را تبریک می گویم

                                 • شنبه 16 آذر 1392-9:43

                                  بسیار تبریک عرض می کنم... پاینده باشید و جاوید

                                  • شنبه 16 آذر 1392-9:34

                                   بادرود.انسان بازتاب افکاری است که در ذهن ناخود اگاهش داردوشما توانستیدانچه را که در ذهنتان بود را به باور برسانید باارزوی موفقیت برای حضرتعالی و همکاران محترم سایت وزین شما

                                   • ن.تقی پورپاسخ به این دیدگاه 1 0
                                    شنبه 16 آذر 1392-8:45

                                    با سلام و عرض تبریک
                                    خدمت دوست بزرگوار و دوست داشتنی علی صادقی عزیز
                                    ما هم هرروزمون رو با مازندنومه شروع می کنیم
                                    امیدوارم تدوام داشته باشد این رک گویی های شما و همچنین احترام و ارزشی که برای مخاطبین خود قائل هستید
                                    سپاس

                                    • صابر وطن دوستپاسخ به این دیدگاه 1 0
                                     شنبه 16 آذر 1392-8:7

                                     شادباش صمیمانه بنده رو پذیرا باشید آقای صادقی عزیز.به امید جشن تولد 120 سالگی مازند نومه.

                                     • شنبه 16 آذر 1392-8:5

                                      اندر حکایت نادانی غلط انداز که به دلیل مخفی کاری هایش از جشن سالرشد مازندنومه بی خبر افتاده و کسی هم از او دعوتی نکرد تا شبی بخوشی و شادی و تعریف و تمجید و خوش بگذرد و ناخوشی های دوران را به فراموشی بسپارد.
                                      غلط انداز با شیوه و رسم معمومل خودش مازندمه یکسال بزرگتر شده را تبریک گفته و امید وار است آزرده خاطران از خود را وادار به اعتراف کند که غلط انداز بدزبان و لغز گو را با تمام وجود و از ته قلب ببخشایند تا شاید غلط انداز هم عمل متقابل انجام بدهد. اما خیالتان راحت راحت چه ببخشایید چه نبخشایید غلط انداز آنقدر رحم و شفقت از خدایش دیده که همه گذشته های بد و خوب همه را یکجا بدون هیچ چشمداشتی خواهد بخشید و سالروز تولد همه شما را نیز به سالروز تولد مازندنومه پیوند زده و همه را یکجا تبریک گفته و سالروز تولد مازندنومه را نیز از صمیم قلب به صاحبان اندیشه و قلم و خرد و عقلانیت و مهمتر از همه به صاحبان دیانت و اعتقاد تبریک عرض می نماید.

                                      • شنبه 16 آذر 1392-7:59

                                       تولدت را گرامی میداریم وجودت رکن اساسی آزادی بیان را به نوبه ی خود نوید می دهد.موفّق باشی و پایدار و عمرت به بلندای مازندران باد.

                                       • شنبه 16 آذر 1392-7:52

                                        ارزوی توفیق وسربلندی برای انان که قلبشان برای سربلندی مردم بزرگوار ایران اسلامی میتپد


                                        ©2013 APG.ir