تعداد بازدید: 3324

توصیه به دیگران 1

سه شنبه 10 دی 1392-23:0

نقدی بر ادعاهای کمال علیپور در باره ربیع فلاح(3)

چرا فرماندار باید با نماینده هماهنگ باشد، ولی نماینده با سیستم دولتی نه؟!

نامه جمعي از فعالان ستاد سابق  دكترروحاني به كمال عليپور نماينده مردم درمجلس شوراي اسلامي .


مازندنومه: ازاينكه درعنوان نامه  شما را نماينده مردم خطاب كرديم، نه  نماينده حوزه انتخابيه تان ( قائم شهر، سوادكوه، سوادكوه شمالي، جويبار وسيمرغ ) به دليل اين است كه معتقديم نمايندگان مجلس شوراي اسلامي از زماني كه پا برصحن مجلس گذاشتند واعتبار نامه شان تصويب شد، نماينده همه مردم ايران هستند نه نماينده يك حوزه انتخابيه و به همين لحاظ شما را نماينده مردم خطاب كرديم وازاينكه شما درغياب بعضي ازعزيزان بازمانده ازدوره نهم مجلس دربحث هاي مختلف صحن علني مجلس به عنوان يك وكيل مازندراني دربرخي مواقع موضع گيري هاي كارشناسي گرفته و اظهار نظرهاي نسبتآ مناسب داشتيد خوشحال هستیم .

 اما مصاحبه اخیر شما با یک سايت محلی، ما را مايوس كرد ومجبورشديم دردفاع ازعزیزان مان كه مورد بي احترامي شما قرار گرفتند، اين نامه را بنويسيم.

 1- شما  فرموديد: « یک سری افراد فرسوده و ضعیف را شناسایی کردند و تنها به واسطه ارتباط شان با لابی های سیاسی می خواهند به عنوان فرماندارمنصوب کنند، فرماندار شهرستان باید در کارها و برنامه ریزی ها با نمایندگان هماهنگ باشد، با انتصاب این افرادی که این روزها نام شان شنیده می شود یقیناً کارها لنگ می ماند و وضعیت استان به 20 سال قبل برمی گردد، شهرستان باغ بی دروپیکر نیست که هر کس بی اجازه وارد آن شود.»

 الباقي موارد كه درخصوص استاندار مازندران اقاي دكتر فلاح گفتيد را به قضاوت مردم مي سپاريم و بهترين قاضي همين مردم شريف بوده وهستند كه در24 خرداد درسر صندوق هاي راي به برنامه عملكرد نامزد مورد حمایت شما نه گفتند.

  2- شما طرح تحقيق وتفحص ازعملكرد استاندار مورد علاقه تان در همین مصاحبه(مهندس طاهایی)، را به خاطر کارامد بودن ایشان، امضا زدید؟ يعني مي فرمائيد اقاي فلاح همان مسيري را برود كه به تفحص ختم شود؟ تازه اگر آقای طاهایی کارامد و مثبت بودند چرا تحقیق و تفحص راه انداختید؟ امروزچه شده كه مي فرمائيد بعضي ازاقدامات وكارهاي طاهائي بسيار خوب بود وتوقع داريد اقاي فلاح همان گونه عمل کند؟

 3- حتمآ فراموش نكرديد بعد ازتشكيل دولت يازدهم همين شما نمايندگان با پيشنهاد به وزيرمحترم كشوراقاي دكتر فلاح را به عنوان استاندار مطرح کردید ودر اين راه ازما اعضاي ستاد و طرفداران دكترروحاني هم پيشی گرفتيد تا اولين نمايندگاني باشيد كه استاندارشان را عوض كردند. این اتفاق خیلی دور نبود، 4-3 ماه پیش بود!

در عرض این زمان کوتاه چه می شود کرد، آن هم با جیب خالی! یکی از نمایندگان سابق مجلس که اتفاقا" هم حوزه شماست می گفت: در این شرایط بد اعتباری، اگر ترکان و جهانگیری هم استاندار مازندران شوند، بهتر از فلاح عمل نخواهند کرد. حال تنها چیری که به ذهن می رسد این است که برخی نماینده ها، ضعف های خود را با فرافکنی به گردن دولت می اندازند تا مختصر محبوبیتی کسب کنند.

 دکتر روحانی همین دیروز فرمودند که نمایندگان مجلس در سه ماه گذشته بیش از 300 سئوال از وزیرانش پرسیده اند و حتی وزیری را 4 ساعت به پرسش و استنطاق می کشند که در هیچ دوره ای سابقه نداشت!

 آقای حسین مظفر اعلام کرده اند که این تعداد پرسش از وزیران دولت کنونی، در مدت مشابه، 5 برابر دولت قبلی بوده است؛ آن هم دولتی که مجلس را به هیچ می انگاشت، اما این دولت قصد همراهی با مجلس را دارد.

کاربدستان دولت باور دارند این تعداد پرسش ها نه به قصد نظارت مجلس بر دولت، بلکه بیشتر منویات شخصی و تقاضاهای فردی نماینده هاست و به قول حداد عادل چون نماینده ها را کم تر در عزل و نصب ها شریک می گیرند، این گونه از در مخالفت برآمده اند.

طبیعی است که هر سیستمی تیم مدیریتی خودش را می طلبد و احیانا" اگر قالیباف رییس جمهور می شد شما و برخی نماینده های دیگر می توانستید دور بیشتری در عزل و نصب ها بگیرید و چهره های نزدیک به خودتان را در راس امور بنشانید. اینک اما باید هر روز این جمله را به یاد اورید که روحانی کاندیدای مقبول شما نبود، بدیهی است که انتصابات نیز مقبول صددرصدی شما نخواهد بود.

 4- احساس مي كنيم موضع گيري شما درقبال برخی منتصبان جدید که آن ها را "فرسوده و ضعیف" خواندید، محل اشکال وغیر منصفانه است؛ چه اینان پس ازسال ها تجربه وكاركرد درحوزه های تخصصي استانداری، اکنون به حق خود رسیده اند.

این اعتراض را باید در سال های گذشته می کردید كه جوان های جویای نامی بدون داشتن اندکی تخصص،  با سر، نه با دست وپا، ازديوار باغ هايی كه در و پيكرهم داشتند، به مقاماتی رسیدند که مپرس!

 فرسوده وضعيف آن ها بودند که کارمندی بخشداری هم زیادشان بود، ولی بخشدار و فرماندار و معاون و مدیرکل شدند و شما دیدید وسکوت کردید.

الحمدالله  امروزبراساس قانون انتصابات مديريت خدمات كشوري وشايسته سالاري تصميم برتغييرآنان گرفته شده و این يعني همان چيزي كه مردم هم درانتخابات 24 خرداد تاكيد كردند: برگشت به قانون .

  5- فرموديد: فرمانداربايد دربرنامه ريزي شهرستان هماهنگ با نمايندگان باشد. حرفی نیست، ولی مصادیق این هماهنگی را چه کسی معلوم می کند و حدود و ثغور آن کجاست؟ چرا فرماندار باید با نماینده ها هماهنگ باشد، ولی نماینده با سیستم دولتی در استان هماهنگ نباشد؟

 مردم درانتخابات گذشته، دولت دكتر روحاني و برنامه هايش را انتخاب كردند وتوقع دارند اول فرمانداري همسوو هماهنگ با اين دولت را درشهرستان شان داشته باشند و سپس او کسی باشد که با نماینده منطقه هماهنگی داشته باشد. هماهنگ بودن فرماندار با سیستم دولت اولی بر هماهنگی او با نماینده هاست.

 خوب است همه ما در کنار سیاست بازی های روزانه کمی هم تمرین وجدان و انصاف و اخلاق داشته باشیم و بدانیم این دنیا محل گذر است و دیر یا زود همه ما در دنیایی دیگر بابت آن چه امروز و در این دنیا انجام می دهیم، بازخواست خواهیم شد.


 • بررسی کنیدپاسخ به این دیدگاه 2 0
  شنبه 14 دی 1392-21:37

  شنیدم148نماینده من جمله نمایندگان مازندران از کمکهای چند صد میلیونی برای تبلیغات نمایندگی مجلس استفاده کرده اند اگر درست باشدشاید این مخالفتهای بی دلیل ریشه در آنجا دارد

  • شنبه 14 دی 1392-20:23

   آقای علیپور آنروز که بهترین کارشناسان قائم شهری در آموزش فنی و حرفه ای استان تنها به دلیل قائم شهری بودن از گردونه مدیریت جناحی فنی و حرفه ای تنها به دلیل انتخابات مجلس حذف شدند آنروز سکوت نمودید

   • قائمشهریپاسخ به این دیدگاه 4 0
    پنجشنبه 12 دی 1392-20:37

    خداروشکر بخت به آقای علیپور رو آورد و ایشان نماینده مجلس شدند وگرنه چطور می توانستند از هرکسی و هر چیزی انتقاد کنند؟
    آقای علیپور، اون روزهایی که به جبهه رفته بودید حتما جوانان زیادی را دیدید که جان خویش را به پای این نظام گذاشتند . این مملکت هرچه ضربه خورده از آنهایی خورده که فقط انتقاد کردند آن هم نه بخاطر خدا بلکه بخاطر خود و منافع شخصی.پس فکر میکنم بهترین کار پایان دادان به انتقادهای بیخود است.
    بهتر است بجای دیگران خود را ارزیابی کنید تا شاید بهتر عمل کنید.

    • غلط اندازپاسخ به این دیدگاه 3 5
     پنجشنبه 12 دی 1392-7:15

     1- مواضع آقای علیپور به هیچ وجه قابل دفاع نیست و نوعی دخالت در امور اجرایی و تضییع حق مجری است.
     2- ما هنوز نمی دانیم چه کسی یا کسانی برای فرمانداری شهرستان های زیر مجموعه آقای علیپور مطرح شدند که ببینیم ضعیف هستند یا قوی.
     3- اینکه شهرستان باغ بی در و پیکر نیست که هر کسی خواست وارد بشود مسئله درستی است ولی این در و پیکر در امور اجرایی ربطی به نماینده ندارد و جایگاه نمایندگی نباید به سطح نگهبان باغ کاهش داده شود. در و پیکر آن هم باید توسط مسئولان اجرایی پاسداری شود و نه نماینده.
     4- دخالت در عزل و نصب ها بدترین رفتار نمایندگان با قوه مجریه است. اگر در تعیین مسئولان دخالت بکنند نباید توقع کارکردی بر اساس برنامه باشند چون این نوع دخالت ها هماهنگی ها و اشراف مدیریتی را از بین می برد.
     5- در سابقه عزل و نصب های تیم آقای فلاح افراد متنوعی عزل و نصب شده اند که نمی توان آنها را ایده آل فرض کرد ولی حد متوسطی از مدیریت محسوب می شوند مه بوی سیاسی می دهند.
     6- جایگاه نمایندگی نباید تبدیل به یک جایگاه رانت خواری بشود و در آن بده و بستان های سیاسی صورت پذیرد. امروز یکی از مشکلات جمهوری اسلامی تبدیل کردن جایگاه و قدرت و اقتدار نمایندگی به یک جایگاه رانت خواری و نه دلسوزی برای کشور است. تعریف ها و تمجیدها و مثبت نگری های بیجا مشوق تخلف ها و تعدی های زیادی شده است که در سراسر کشور به طور گسترده نیروهای رانت خوار را فعال کرده است و نیروهای اصیل و قدرتمند فکری و اخلاقی و شخصیتی را کنار زده است. این معضل کنار گذاشتن نیروهای ارزشمند و قوی و با شخصیت دو طرفه است و هم مسئولان اجرایی و هم نمایندگان در این گناه بزرگ صاحب سهم هستند.
     7-امان از مشاوران آقای فلاح که پالس های منفی به جامعه القاء می کنند و وجودشان مظهر سوء استفاده های اقتصادی، سیاسی و رانت خواری های قدرت طلبانه و خود محورانه است. به نام استاندار چه کارها که نمی شود. وظیفه نمایندگان نظارت بر این امور است و گزارش داد آن به مردم.
     8- صدا و سیمای استان خنثی عمل می کند و برنامه های بازدارنده برای این نوع رفتارهای مسئله دار ندارد. گاهس مسئولانی قراردادهایی با شرکت هایی می بندند که برخی منتفع می شوند و هدف مسئول سوء استفاده از قدرت سیاست و لابی گری مدیران حقیقی و پشت صحه این شرکت ها هست که از آنها به عنوان ابزاری برای تثبیت جایگاه خود و ادامه مدیریت ظالمانه اش استفاده می کند و بسیاری از فعالیت ها بر علیه خود را از طریق صاحبان قدرت لابی گری و چانه زنی بی اثر می سازد.
     9- همه اعم از نماینده و مسئول اجرایی باید برای کشور دل بسوزانند و نه برای جایگاه افراد. مهره چینی و داشتن طرفداری که بتواند در آینده از امکانات فرمانداری به نفع انتخابات نماینده استفاده کند خیلی آخرت انسان را آباد نمی کند و خیلی ثواب ندارد. راه صواب آن است که کاری انجام شود که صاحبش را به ثواب برساند.
     10- آنهایی که مواضع غلط انداز را بر نمی تابیدند بدانند که مواضع غلط انداز حق طلبی و بر ملا کردن ریشه های فساد و فتنه است و در این راه به دلیل برخورد با منافع دو طرف مغضوب هر دو صنف خواهد بود و فحش ها تنها دستمزدی است که غلط انداز از آن بی نصیب نخواهد بود. در راه خداوند متعال فحش خوردن هم باید تحمل شود و رسول گرامی اسلام (ص) بیشترین فحش ها را خورده بود و حتی مسئله سبّ نبی (ص) به عنوان گناه کبیره به همین دلایل مطرح شده است. سبّ غلط انداز که وجهی ندارد و موجبی برای مدافعه ببار نمی آورد.

     • شنبه 14 دی 1392-10:46

      با برخی از نظراتتان موافقم ولی نامتان بسیار نامناسب است.سلیقه بخرج دهید نام نیکویی انتخاب کنید چون با این نام به خودتان توهین می کنید.

      • پنجشنبه 12 دی 1392-10:59

       غلط انداز کسی به تو فحش و ناسزا نگفته چرا می خوای با مطرح کردن این حرف ها همه روت زوم کنن؟ از پُرگویی و بیهوده گویی ات همه به فریاد اومدن.

       • غلط اندازپاسخ به این دیدگاه 1 1
        جمعه 13 دی 1392-17:59

        جناب حقگو غلط انداز از شما جز عمل به مفهوم نام خانوادگیتان چیز بیشتری نمی خواهد. عمل به حق باشد طلب همه لطفاً فقط حق را بگوئید. نفس اماره شما را به سمت شیطان هدایت نکند.

      • شهروند قائمشهریپاسخ به این دیدگاه 4 4
       چهارشنبه 11 دی 1392-17:10

       اقای علیپور شوراها را میخواشت با خودش مچ کنه نتونست...

       • چهارشنبه 11 دی 1392-13:29

        درود بر نماینده شجاع وشریف استان مازندران جناب آقای مهندس علیپور

        • قائم شهريپاسخ به این دیدگاه 3 2
         چهارشنبه 11 دی 1392-9:56

         اگر فرماندار قائم شهر عوض بشه، آيا فرماندار بعدي از تبيلغات و انتخابات بعدي آقاي عليپور حمايت مي كنه؟

         • چهارشنبه 11 دی 1392-8:16

          موافق تغيير فرمانداران منصوب شده دوران اصولگرايي "بهشهر" و"نكا" مي باشيم

          • چهارشنبه 11 دی 1392-21:15

           فرماندار اصولگرا وحامی احمدی نژاد بودن که جرم نیست.
           ما ازفرماندار نکا راضی هستیم

          • فرماندهپاسخ به این دیدگاه 11 11
           چهارشنبه 11 دی 1392-0:34

           طفلان محترم لطفابفهمید. یه بررسی روی گزارش بازدیدهای فلاح بکنیدمیفهمیدکه او چقدر تهی هست.مثلا بازدیداز سد لفور. بخدااین آدم محترم اینکاره نیست.

           • شهروند مازندرانیپاسخ به این دیدگاه 10 5
            سه شنبه 10 دی 1392-23:54

            نمایندگان مردم باید خود را با خواست مردم هماهنگ کنند. خواست مردم دولت تدبیر و امید و حمایت از آن است. انتقاد آری اما توهین و دروغ و تزویر هرگز. آقای علیپور نماینده مردم باش نه نماینده خودت

            • سه شنبه 10 دی 1392-23:54

             ...جناب علی پور ببخشید وزن مدیریتی یعنی چی؟..راستی اگه فلاح بازدید سر زده از سایتا داشته باشه ومثل شورای شهر ...به یه سایت خبری صندلی واینا هدیه کنه ودوربینو والخ اونوقت بازم ازش بد میگین تو سایتا؟


             ©2013 APG.ir