تعداد بازدید: 4487

توصیه به دیگران 3

پنجشنبه 10 بهمن 1392-6:12

طنین صدای شهرام ناظری در ساری/ طلسم شکسته شد

گزارش+عکس مازندنومه از کنسرت شهرام ناظری در ساری


مازندنومه؛ سرویس فرهنگی و هنری، کلثوم فلاحی: شامگاه چهارشنبه نخستین شب کنسرت موسیقی شهرام ناظری در سالن سید رسول حسینی ساری اجرا شد. برگزاری این کنسرت برای این خواننده معروف هم جالب توجه بود.

ناظری قبل از برگزاری کنسرت، دقایقی را به صحبت پرداخت و گفت: بعد از سالیان سال، طلسم برگزاری کنسرت در ساری شکسته شد، در اکثر شهرهای کشور و همچنین گیلان و بعضی شهرهای مازندران کنسرت اجرا کرده بودم اما عجیب بود که در ساری هیچ وقت نمی‌شد کنسرت برگزار کنم؛ حتی جاهایی مثل ارومیه که برگزای کنسرت خیلی سخت است، من کنسرت داشتم، اما در ساری انجام نشده بود.

شوالیه آواز ایران ادامه داد: برگزاری این کنسرت را به فال نیک می‌گیریم، هرچند که شرایط مناسبی از نظر کنسرت و سالن نیست اما امیدواریم با موج جدیدی که در کشور به وجود آمده، کمی به فکر مردم باشند و سالن شایسته برای برگزاری موسیقی، درست کنند که هم مردم بتوانند راحت و با امکانات و صندلی خوب برای حضور در کنسرت بیانید و هم ما موزیسین‌ها مشکل نداشته باشیم. این سن، خیلی مشکل دارد و ما در سطح خیلی بالاتری از مخاطبان قرار گرفته‌ایم.

وی تاکید کرد: یک ساعت است که پشت سن، ایستاده‌ایم، تاخیر در برگزاری برنامه تقصیر ما نیست، من هر وقت در برنامه‌هایم تاخیر داشته باشم عذرخواهی می‌کنم. ما سر وقت آمدیم، شاید سالن در جای مناسبی از  شهر قرار نگرفته که این مشکلات به وجود آمده است.

ناظری تصریح کرد: امیدواریم نه در 50 سال دیگر بلکه ظرف یکی دو سال آینده، سالن مناسبی در شان مردم و موسیقی ملی ایران ساخته شود که به آرزوی دیرینه خود برسیم، سال‌ها است فریاد می‌زنیم که سالن خوب بسازید اما تاکنون انجام نشده است.

وی با بیان این که پشت سن، سرد بود و من با پالتو روی سن آمدم و اگر اجازه بدهید پالتویم را درمی‌آورم، افزود: برنامه‌های ما در 2 بخش است، اجرای شاهنامه و مولوی در بخش نخست و آثار ماندگار هم در بخش دوم  اجرا می‌شود.

ناظری ابتدا داستان ضحاک و کاوه آهنگر را اجرا کرد و بعد از آن گفت: شاهنامه باید به صورت اپرا باشد یا اینکه نقال و راوی می‌خواهد، برنامه‌ریزی عظیمی نیاز است، اما من نقش‌های مختلف را خودم بر عهده می‌گیرم که برای من سنگین است. شاید در آینده که به وضع موسیقی، بیشتر رسیدند، گروه بزرگی داشته باشیم و این مجموعه را تهیه کنیم.

شهرام ناظری سپس اثر مولوی را اجرا کرد.

بعد از این اجرا، شهرام ناظری اظهار داشت: از نظر آکوستیک صدا، سالن، خیلی ما را اذیت کرد. اگر صدا گاهی خوب نبوده عذرخواهی می‌کنم. شاید ما باید در وسط قرار می‌گرفتیم و جمعیت دورتا دور می‌نشستند اما این سالن برای کشتی تعبیه شده که در وسط تشک قرار گیرند. اسم کشتی را آوردم و یاد جهان پهلوان تختی افتادم. 17 بهمن در مراسم بزرگداشت تختی حضور می‌یابم و به یاد این مرد بزرگ، برنامه اجرا می‌کنم.

وی بعد از این سخنان، گفت: می‌خواهم اثر "راست بگو نهان مکن" را اجرا کنم. شاید به در جامعه ما هم بخورد.

شهرام ناظری در پایان هم قطعه "آتش در نیستان" را اجرا کرد.

وی بارها مورد تشویق گرم حاضران قرار گرفت و به ابراز احساسات مخاطبان، پاسخ داد.

  شهرام ناظری پنجشنبه و جمعه هم در ساری به اجرای کنسرت موسیقی می‌پردازد. • شنبه 12 بهمن 1392-7:36

  lvnمتاسفيم براي شما
  درساري كمتر شاهد برگزاري اينگونه مراسم بوديم هرچند سال يه مراسم نصفه نيمه .....اماخوشبختانه با اومدن عبوري درهرهفته يك مراسم برگزارميشه البته اولين مراسم راباحضورپنجاه هزارنفري سارويها گرفت

  • پنجشنبه 10 بهمن 1392-22:54

   ولي خودمونيم اين طلسم توسط همشهري نازنين ما استاد مختاباد شكسته شد، ياد كنسرت پارسالش بخير خيلي حال كرديم.

   • پنجشنبه 10 بهمن 1392-22:41

    ای عرشیای پاچه خوار از عبوری پول میگیری که ریسمون واسمون کنی همه چیز و به اون ربط بدی چه ربطی به شهر داری داره؟؟!!!مهر اوای بیچاره زحمت این کار رو کشید

    • جمعه 11 بهمن 1392-15:41

     وقتی از شورای تامین نتونن مجوز بگیرن مهر آوا چیکارست

    • غفور حسین نژادپاسخ به این دیدگاه 4 0
     پنجشنبه 10 بهمن 1392-14:49

     با سلام
     استاد ناظری و استاد شجریان افتخار موسیقی و فرهنگ ایران هستند به آن دو عزیز ازصمیم قلب درود می فرستیم

     • پنجشنبه 10 بهمن 1392-9:31

      درود بر استاد ناظری و گروه هم نوازان که طنین و طراوت شعر و ادب پارسی را به زبان زیبای موسیقی یاد کردند و درود بیکران به مردمان کرانه خزر که با انتخاب خود در بهار این شکوه و دولت را جانشین شکوه ،شکایت و شدت کردند. بقول خسرو آواز ایران _استادشجریان_ موسیقی زبان شعر است از اینکه بعد هشت سال دوباره شعر زبان در آورد!شاکرم.

      • پنجشنبه 10 بهمن 1392-9:6

       مجموعه ی اول کنسرت فوق العاده بود شعر فردوسی رو به سختی میشه با موسیقی ترکیب کرد، ولی ناظری با قدرت این کار رو انجام داد
       درود بر شوالیه آواز ایران

       • پنجشنبه 10 بهمن 1392-7:53

        درود برعبوري عزيز كه اين تابو راشكاند وبا اجراي مراسم پربار لبخند را به صورت مردم ساري آورد
        كنسرتها همايشها نيازجوانان ومردم ساريه
        دست مريزاد

        • شنبه 12 بهمن 1392-2:5

         چه ربطی به عبوری داره .
         تو این سه شب حتی به سالن سر نزد.
         بیچاره بخش خصوصی هزینه میکنن به اسم اقایون تموم میشه.
         درود بر غلامی.مدیرنسیم مهرآوا.که این برنامه رو گذاشت تو ساری

        • سوادکوهیپاسخ به این دیدگاه 3 0
         پنجشنبه 10 بهمن 1392-7:49

         مانده تا برف زمین آب شود.


         ©2013 APG.ir