تعداد بازدید: 3483

توصیه به دیگران 0

دوشنبه 14 بهمن 1392-22:4

معضل پسماند در یک همایش بررسی می شود

 همایش محیط زیستی معضل پسماند شمال کشور؛ چالشها و راهکارها در ساری برگزار می شود.


مازندنومه، سرویس محیط زیست و گردشگری: در همایش پسماند شمال کشور؛ چالش ها و راهکارها که پیک های طبیعت هم حضور دارند، معضلات پسماند مازندران مورد بررسی قرار می گیرد.


این همایش روز پنج شنبه 17 بهمن ماه از ساعت 16 تا 18:30 در سالن اجتماعات اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران برگزار می شود.
 
کمپین حل معضل پسماند شمال کشور از تمامی انجمن های مردمی، طبیعت دوستان و فعالان محیط زیست دعوت کرده تا در این همایش حضور یابند و با امضای بیانیه، پای بندی خود را به طبیعت اعلام کنند.
 


  • کاش جزیره ای می داشتیم ! آیا می شود ....؟پاسخ به این دیدگاه 4 0
    سه شنبه 15 بهمن 1392-8:5

    درنیو یورک شهر چند ده ملیونی زباله های شهر را در جزیره ای نزدیک ساحل دریا می ریزند و به ترتیبی از عهده این کار برمی آیند . رفت و آمد های وسائل نقلیه از طریق اسکله و به کمک شناور های مناسب انجام می شود . اگر بی حرمتی نمی شود، باید عرض کنم همسایگان اطراف خلیج فارس ما نیز جزیره ها برای سکونت در خلیج فارس ایجاد کرده و شهرک ها بنا می کنند . این ها یعنی استفاده از ساحت دریا برای ساحل نشینان . اگر دوستان تامل می کنند و قبل از این که بیندیشند ناسزا نثارمان نمی کنند بگویم که ساحت وسیع دریا می تواند به کمک ما بیاید . آیا جا یا جاهایی در دریای مازندران با وضعیت کف وعمق و با فاصله مناسب از ساحل برای این کار یعنی ساختن جزیره پیدا نمی شود ؟ جزیره ای که مساحت آن شاید از خاکریز دریاچه ارومیه بیشتر نمی شود .
    تمنا می کنم قبل از این که نفرین کنید و ناسزا بگویید به این مساله قدری توجه کنید . این طرف جنگل و اراضی محدودمان را داریم و آن طرف دریای وسیع و بدون جزر و مد دریای مازندران که کار را آسان تر می کند . کدام یک بیشتر تحمل می کنند ؟ کدام سو بهتر است ؟ البته اگر کار با حساب و کتاب و احتیاط لازم انجام شود .بیایید قدری بیندیشیم !


    ©2013 APG.ir