تعداد بازدید: 5917

توصیه به دیگران 1

پنجشنبه 8 اسفند 1392-7:55

رونمایی یک کتاب فاخر در آمل؛

«آمل قلب مازندران»منتشر شد

متن کتاب را قدرت الله حسن زاده نوشت و عکس های این کتاب توسط آرش نصیری به عنوان عکاس اصلی و میرصفی اندیکلایی و نیما مهدوی پور عمرانی به عنوان عکاسان مهمان برداشته شد+عکس


مازندنومه، سرویس فرهنگی و هنری: کتاب « آمل قلب مازندران» دومین اثر قدرت الله حسن زاده ، با حضور جمعی از شخصیت های فرهنگی، دانشگاهی، مسئولان، متعمدان و مردم آمل رونمایی شد.

این کتاب 144 صفحه ای که به قیمت 45 هزار تومان و به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر شده، دارای 115 عکس از دهکده های ییلاقی منطقه ی لاریجان و آمل و جاذبه های توریستی، تاریخی و دیدنی سومین شهر پرجمعیت استان مازندران است که می تواند برای ایرانگردان و جهانگردان خارجی دیدنی و مفید باشد.

عکس های این کتاب توسط آرش نصیری به عنوان عکاس اصلی و میرصفی اندیکلایی و نیما مهدوی پور عمرانی به عنوان عکاسان مهمان برداشته شد.

حسن زاده در مراسم رونمایی این کتاب گفت: این رونمایی را به حسن غفوری هنرمند فقید عکاسی که دو شب پیش از این مراسم چشم از جهان فرو بست تقدیم می کنم.

گفتنی است  اداره ارشاد اسلامی آمل با تقدیم لوح و تابلویی زیبا از حسن زاده قدردانی کرد.

گنجینه تصاویر امل اثر نخست حسن زاده بود که سال گذشته منتشر شده بود.

 ده درصد از فروش این کتاب در شب رونمایی به موسسه کودکان سرطانی آرین آمل و موسسه کودکان بدسرپرست (پدر) اهدا شد.
 • سید مرتضی طیبیپاسخ به این دیدگاه 3 0
  يکشنبه 21 تير 1394-15:5

  دوستان مازندرانی عزیزی که از اختصاص اصطلاح قلب مازندران به آمل ناراحت یا به قولی غیرتی شده اند، فقط کافی است جستجوی ساده ای در خصوص آمل در اینترنت بکنند. یک لینک هم من معرفی می کنم.
  https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86_%D8%A2%D9%85%D9%84

  • جمعه 9 اسفند 1392-0:53

   این قلب از کجا آمده است. لااقل جمله ای را انتخاب کنید که از نظر تاریخی، طبیعی و مفهومی قابل شناسایی باشد.

   • جمعه 9 اسفند 1392-23:55

    آمل هم از نظر جغرافیایی مرکز ثقل وقلب مازندران است وهم از نظر گویشی بین شرق وغرب مازندران قلب گونه اعتدال بنا نهده است وپر واضح است که به لحاظ فرهنگی نیز دارای غنا وقوام بیشتر بوده وبسان قلبی قدرتمند ولی عا دل فرهنگ اصیل مازندرانی را به مثابه دو کفه ترازو یکسان بین شرق وغرب مازندران توزیع میکند بعلاوه ریشه سترگ تاریخی آن بعنوان مایه مباهات هر مازندرانی غیور در قلب تاریخ درخشان طبرستان ثبت است ودرآخر اینکه آمل نه تنها قلب اقتصادی مازندران بلکه قلب سیاسی و اجتماعی وقلب پرتپش استان در زمینه های صنعتی وکشاورزی است ومردمشان بسان کوه دماوندشان استواروبی تکلف وسخاوتمندند.


   ©2013 APG.ir