تعداد بازدید: 3575

توصیه به دیگران 1

جمعه 9 اسفند 1392-20:59

به فکر مردم باشید، نه روی کاغذ!

اینجا روزها آدم ها می میرند

درباره تصادفات منجر به مرگ در منطقه هلستان/هنوز در جلسات حرف تان تمام نشده توسط سایت های اطلاع رسانی و سامانه پیامکی خودتان و... شعارهای تان به همگی پیامک می شود. بی خبر از احوال مردم!


!مازندنومه؛ سرویس اجتماعی، یادداشت مهمان، میثم زندی: در محور ترابری چالوس و نوشهر منطقه ای به نام هلستان وجود دارد که شاید به علت مشغله فراوان، مسئولان این منطقه کهن را نشناسند! به بهانه توسعه ظرفیت های ترافیکی، جاده از دو سو گشایش یافته و بدون هیچ برنامه مدون ترافیکی به امید خدا رها شده است.

نبود علایم ترافیکی، نبود نیروهای پلیس راهنمایی و رانندگی جهت برطرف کردن معضلات غیرقانونی چون پارک های غیرقانونی و سدمعبرهای روزانه و دراز مدت در مسیرهای اصلی خیابان، تردد غیرقانونی، بی رحمانه و بی سر و سامان ماشین های سنگین در خیابان روستایی هلستان که به کمربندی منتهی می شود، نبود طراحی مناسب در مسیر ترابری اصلی و ورود و خروج مسیرهای فرعی و... حیات را بر مردمان شریف این کهن ترین بافت تاریخی شهرستان نوشهر سهمگین و مخاطره آمیز کرده است.

مطابق نظريه مقام معظم رهبری، یکی از شاخصه هاي پيشرفت در جامعه، ارتقاي خدمات رساني به شهروندان است. جامعه اي توسعه يافته خواهد بود که سطح خدمات رساني به شهروندان در سطح مطلوبي باشد.

هدف حکومت در اسلام، خدمت رساني به مردم است . بنابراين جامعه پيشرفته اسلامي جامعه اي است که سطح خدمات ارائه شده، از يک حد استاندارد و مطلوبيتي برخوردار باشد.

چگونگي خدمات حمل و نقل، خدمات امنيتي و قضايي، خدمات آموزشي، درماني، ورزشي، فرهنگي و انطباق اين خدمات با معيارهاي استاندارد، ابزار ديگري براي سنجش جامعه پيشرفته است . براي تحقق توسعه موردنظر بايد ابعاد گوناگون خدمات رساني به شهروندان با ساماندهي و مديريت کارآمدي مناسب به سطح استانداردهاي موردنظر برسد.

آقایان مسئول! لطفا به فکر مردم این منطقه باشید.البته روی کاغذ نه، بلکه در موقعیت مسئله. این قدر که به سامانه های پیام رسانی خود توجه دارید که خود به یکی از رموز بقای شما در عصر معاصر تبدیل شده است، به جان مردم بیچاره،کم توقع و مسلمان این منطقه توجه داشته، در قبال این ناامنی های محیطی بر خود مسوولیتی را مترتب نمایید. هنوز در جلسات حرف تان تمام نشده توسط سایت های اطلاع رسانی و سامانه پیامکی خودتان و... شعارهای تان به همگی پیامک می شود. بی خبر از احوال مردم!

زمانی که مردم هلستان و منطقه در ایام برفی، آب و برق نداشتند سامانه پیامک شما خبر برگزاری جشنواره آدم برفی را ارسال می کرد!

 مردم هلستان نمی توانستند از خانه خود بیرون بیایند ستاد بحران در اتاقی گپ و گفت می کرد و مصوبه های هیچ وقت ظهور نیافته شما پیامک می شد. خواهش می کنم این بار شوخی نگیرید، اینجا روزها آدم ها می میرند. به فکر مردم باشید.

دیروز، باز به خاطر مشغله زیاد شما و نادیده گرفتن مصیبت های قبلی در این مسیر و عدم اجرای برنامه در نظر گرفته شده جهت تغییر وضعیت ترافیکی، در تصادف خونین دو دستگاه خودروی پژو و ال 90 با عابر پیاده در محور نوشهر - چالوس در منطقه هلستان، جوان 24 ساله نوشهری کشته شد.

بهنام آریا منش که در بازار روز نوشهر مشغول به کار بود حین عبور از بلوار که دارای حصار فنس کشی شده نیز بوده با یکدستگاه پژو تصادف و مجددا یکدستگاه ال 90 نیز از روی پیکر وی عبور می کند که با تلاش عوامل امدادی به بیمارستان شهید بهشتی منتقل می شود، ولی نهایتا به دلیل شدت صدمات وارده و ضربه شدید به سر ( هد تروما ) فوت کرد.

البته می دانید که در طول هفته گذشته هم فرد دیگری کشته شد  و در هفته های قبل هم همین طور.

بلایی سرمان آوردند که چندیست قید توسعه را از بیخ زده ایم.کاش هلستان همان روستا باقی می ماند.از چاله به چاه افتادیم.


 • يکشنبه 18 اسفند 1392-15:4

  آقای مهدیان هم که همه را استادمی داند!از ولی پاشا گرفته تا ....استادانی داریم که بدون مدرک تحصیلی می توانند براین استادان شما نیز استادی کنند!...

  • يکشنبه 18 اسفند 1392-15:0

   آقای زندی از مطلب جنابعالی استفاده کردم و ممنونم .ولی ای کاش فرهنگ مردم در عبور و مرور را هم ذکرمی فرمودید!تا با نصب علایم و بنرها و تابلوهایی به شهروندان بیاموزند تا از جایی که خط کشی ندارد عبور نکنند!تا از روی فنس نپرند! وقتی جایی بلوارش را فنس کشیده اند راننده بیچاره هم فکرنمی کند تا یکدفعه از روی فنس انسانی به داخل خیابان بپرد و با خیال راحت رانندگی می کند و ما باید بیاموزیم که از جاهایی گذرکنیم که مخصوص عبور عابرین است نه روی فنس و جدول و بلوار و دیوار و امثالهم...خداونداین جوان را رحمت کند نمی شناختمش ولی تعریفش را شنیدم و از واقعه دلخراش نیز بر اساس اطلاع رسانی دوستانم درآن منطقه مطلع شدم و افسوس خوردم ...حال اینکه اصلا می بایستی انجافنس کشیده میش یا نه بحثی است مجزا چرا یکی همچون اقای احمدی لاشکلی مدعی است که فرهنگ مردم بی احترامی شده و از طرفی همین مردم روی فنس هم می پرند چه برسد به زمانیکه فنس نباشد و یکی هم چون دکترکیا بخاطر تصادفات بیشمار ان قسمت و ازبین رفتن دانشجویان بیچاره از راهور و شهرداری تقاضای فنس می کند! به هرحال مامردم هم بایستی فرهنگ شهرنشینی داشته باشیم!یک نصیحت برادرانه! حالا که از تاتر و بازیگری و نقش بازی کردن به عرصه قلم و انعکاس مشکلات روی اورده اید سعی کنید اینجا دیگر چهره واقعی خودتان باشید!!نترسید! برای یک مقاله و گزارش انتقادی نیاز نیست دست به دامان این و اون شوید تا نکند یه وقت به شما برچسب ضد ولایت و یا مبلغ علیه نظام بزنند!!!هرانقادی سیاسی نیست! این فرهنگ هم باید در جامعه ما ترویج شود!تا چالوس و نوشهری بدانند هرکسی آمد و در حوزه اجتماعی و شهری انتقادی کرد به او نگویند بازهم که سیاسی نوشتی یا حرف زدی!متاسفانه در شهر ما هر نقدی را به سیاست می چسبانند و شما هم از همین بیم دست به دامان اینجا و اونجا شده اید در مقاله اتان که دو روز دیگر انگی به شما نچسبانند! انکسی که بخواهد انگ بزند خودش کارش را بلد است و می فهمد کدام جمله ا ز ته قلب است و کدام یک از روی چاپلوسی!خودت باش برادر!خودت....

   • شنبه 10 اسفند 1392-23:3

    مسولان محترم1
    جان انسانها ارزشی بالاترازاینهادارد ،کمی به دردودل مردم گوش کنید

    • ابراهیمیپاسخ به این دیدگاه 11 0
     شنبه 10 اسفند 1392-20:18

     صرفا جهت اطلاع
     خواهشا مسولین گوش دهید و به داد ساکنین هلستان برسید تا بیشتر از این تلفات داده نشود مسولین باید چاره ای بیاندیشند
     جناب رییس راهور لطفا علایم راهنمایی و چراغ راهنما یا عابر نصب کنید...

     • احسان مهدیانپاسخ به این دیدگاه 10 0
      شنبه 10 اسفند 1392-0:5

      استاد زندی گرامی . بسیار جالب و هشدار دهنده بود استفاده کردم . ممنون


      ©2013 APG.ir