تعداد بازدید: 4657

توصیه به دیگران 1

يکشنبه 30 مرداد 1384-0:0

فرودگاه پر از "ناز"!

گزارش خبري درباره كمبود امكانات فرودگاه دشت ناز ساري، از : irna


نبود امكانات مناسب در فرودگاه دشت ناز ساري موجب نارضايتي مسافران به خصوص زايران خانه خدا و بدرقه‌كنندگان و استقبال‌كنندگان شده است.

طولاني شدن زمان ورود و خروج مسافران به‌خصوص حجاج وهم چنين تاخير در برخي پروازها و نبود مكاني مناسب به عنوان سالن انتظار جهت استفاده استقبال- كنندگان از مسافران سرزمين وحي موجب نارضايتي اين عده شده است.

در حال حاضر مكاني در محوطه فرودگاه ساري فنس كشي شده‌و استقبال‌كنندگان از مسافران حج بايد در گرماو سرمادر اين محل منتظر بمانندتا هواپيما فرود آيد و از مسافر خود استقبال كنند.

"حاج عبداله عباسي" كه به تازگي از سفر خانه خدا بازگشته‌است ،سطح خدمات فرودگاه‌هاي كشور به خصوص فرودگاه دشت ناز ساري را با فرودگاه جده بسيار متفاوت دانست و گفت: دراينجا براي ورود و خروج از فرودگاه مسافران بايد چند ساعت معطل شوند.

وي افزود: فرودگاه ساري قابليت اين را دارد كه به فرودگاه مجهز و خوبي در منطقه شمال تبديل شود اما نسبت به اين مساله تاكنون توجه چنداني نشده است.

عباسي يادآور شد: متاسفانه مشكل تاخير پرواز در اين فرودگاه نيز مانند بيشتر فرودگاه‌ها امري عادي شده است.

وي اضافه كرد: بايد امكانات فرودگاه مانند سرويس‌هاي بهداشتي، سالن‌هاي انتظار و فروشگاه گسترش پيدا كند تا مردم ساعات حضور خود را در فرودگاه با آرامي سپري كنند.

"حسين امامي" كه درمحوطه بيرون فرودگاه ساري منتظر رسيدن يكي از بستگان خود از سفر حج است، در اين خصوص به خبرنگار ايرنا گفت: فرودگاه دشت‌ناز به عنوان يك فرودگاه بين‌المللي هنوز از يك سالن انتظار مخصوص مسافران حج برخوردار نيست و اين يك ضعف است كه بايد برطرف شود.

وي اظهار داشت: پس از اينكه مقرر شد مسافران خانه خدا از اين فرودگاه اعزام شوند، سالن انتظار فعلي پاسخگوي تعداد استقبال‌كنندگان و يا بدرقه- كنندگان نيست به همين دليل بايد ساعت‌ها در فضايي كه بيرون از محل فرودگاه تعيين شده در انتظار بمانيم.

امامي يادآور شد: به دليل افزايش تعداد مسافران حج دراستان‌هاي مازندران و گلستان و استفاده‌كنندگان از هواپيما جهت مسافرت‌هاي داخلي مسوولان بايد فكري براي اين مشكل اساسي انجام دهند.

"نازنين توسلي" نيز كه در انتظار مادرش است تا از سفر حج برگردد، گفت:
الان چندساعتي كه در فضاي بيروني فرودگاه، زير گرماي آفتاب و در هواي شرجي منتظر هستم تا هواپيما از جده برسد، اما مثل اينكه ساعاتي تاخير دارد.

وي افزود: در اين مكان مغازه و حتي آب سرد كن براي نوشيدن آب وجود ندارد كه مردم از آن استفاده كنند و مسوولان فرودگاه افرادي را كه منتظر مسافر خود هستند تا از خانه خدا بيايند، را به سالن انتظار داخل فرودگاه راه نمي‌دهند تا حداقل از امكانات آنجا استفاده كنند.

"تقي گرايلي" كه از گرگان به فرودگاه دشت ناز ساري براي بدرقه پدرش كه عازم مكه است آمده در اين خصوص گفت: اين فرودگاه از كمترين امكانات رفاهي برخوردار است.

وي افزود: فروشگاه، آب سردكن، رستوران و برخي امكانات ديگر حداقل امكاناتي است كه يك فرودگاه بايد داشته باشد، امامتاسفانه با توجه به انجام سفرهاي حجاج مازندراني و گلستاني از اين فرودگاه وحجم زياد مسافران مكه و مدينه هنوز از حداقل امكانات برخوردار نيست.

مدير كل فرودگاه‌هاي استان مازندران نيز بر كمبود فضاي سالن انتظار جهت استقرار استقبال‌كنندگان و بدرقه‌كنندگان درفرودگاه ساري اقرار كرد و گفت:
انجام امور مربوط به مسافران نيز در فرودگاه بايد اصلاح شود.

"سعيد چلندري" افزود: درحال حاضر استقبال‌كنندگان بايد مدت زيادي را در انتظار بمانند تا كارهاي مربوط به خروج مسافران در فرودگاه انجام شود.

وي از ساخت سالن جديد انتظار در فرودگاه ساري خبر داد و گفت: براي ساخت اين سالن پنج ميليارد ريال هزينه خواهد شد.

به گفته وي، با توجه به پيش‌بيني‌هاي انجام شده امكانات جديدي دراين سالن راه‌اندازي خواهدشد و نمازخانه، سرويس بهداشتي و غرفه‌ها نيز در فرودگاه ساري ساماندهي خواهند شد.

وي همچنين از ساخت ترمينال جديد فرودگاه ساري خبر داد و تصريح كرد: ‪۸۵‬ درصد عمليات ساخت اين ترمينال انجام شده‌است تا شرايط مطلوبي در فرودگاه ايجاد شود و توان جابجايي مسافر نيز افزايش پيدا كند.

مديركل فرودگاه‌هاي استان مازندران يادآورشد: حجم ترمينال فعلي فرودگاه ساري براي پروازهايي كه در اين فرودگاه انجام مي‌شود، كافي نيست.

وي اضافه‌كرد: راه دسترسي به فرودگاه نيز راه مناسبي نيست و با پيش‌بيني- هايي كه شده در آينده راه دسترسي به فرودگاه دشت ناز ساري نيز بهتر خواهد شد.

چلندري‌يادآور شد: در چهار ماه نخست امسال از فرودگاه ساري ‪ ۹۹‬پرواز جهت اعزام ‪ ۱۸‬هزار و ‪ ۳۴۲‬زاير به خانه خدا انجام شده است.

وي تصريح كرد: همچنين در اين مدت ‪ ۹۹‬پرواز از عربستان به فرودگاه دشت ناز ساري جهت انتقال ‪ ۱۵‬هزار و ‪ ۴۹۳‬مسافر انجام شد.    ©2013 APG.ir