تعداد بازدید: 3400

توصیه به دیگران 1

دوشنبه 21 ارديبهشت 1394-19:55

نامه انتقادی حسین نیاز آذری به ربیع فلاح؛

بین دستگاه های اجرایی همکاری وجود ندارد

در نامه نماینده بابل به استاندار مازندران مطرح شد: بین دستگاه های اجرایی همکاری  و همدلی لازم وجود ندارد و دراین فرآیند طولانی ارباب رجوع سرگردان و بی انگیزه می شود، حال آن که استان با رکود اقتصادی وبحران بیکاری مواجه هست و به دلیل فقدان سرمایه گذاری از قافله توسعه نسبت به سایر استان ها عقب مانده ایم.


  مازندنومه، سرویس سیاسی: باوجود برخی اقدام های صورت گرفته و اتخاذ بعضی تصمیم های اداری در ستاد و دستگاه های متولی و بالادست، در اداره ها و سازمان های زیردست و مرتبط کاهلی و سستی و بی انگیزگی بیداد می کند. معطل کردن سرمایه گذاران و چرخاندن آنان در سیکل معیوب اداری یا کندی در تخصیص یافتن اعتبارات و بودجه ها علی رغم دستورهای مقام های مافوق و حتی شخص استاندار، نمونه این مشکلات است.

 برای مثال و مصداق این ادعا، حدود یک سال است که برای حل بخشی از مشکل رانش در یکی از روستاهای دودانگه(سنگده) با حمایت و پیگیری نماینده مجلس، دستور معاون برنامه ریزی استاندار و در جریان بودن سیستم فرمانداری ساری و سایر دستگاه های متولی، مبلغ 100 میلیون تومان  از دو محل اختصاص یافت که این بودجه در حساب بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساری واریز شد اما اکنون پس از گذشت چندماه، در حالی که عن قریب خانه های مردم بر سر آن ها فروخواهد ریخت و حادثه ای انسانی علاوه بر زیان های مالی ایجاد خواهد شد، ریاست این بنیاد با امروز و فردا کردن، دادن وعده های توخالی و مصرف این بودجه در محل دیگر، جز وقت کشی و تحمیل هزینه های فراوان بر اهالی منطقه، کاری از پیش نمی برد و کسی نیز در این باره پاسخگو نیست!

نمونه هایی از این دست تنبلی سازمانی و فشل بودن سیستم اداری در استان فراوان است و در همین راستا نماینده بابل -حسین نیازآذری- در نامه ای به استاندار مازندران تذکر داده، از او انتقاد کرده است.

در بخشی از این نامه آمده: « بسیاری از امور مرتبط با روندهای سرمایه گذاری و کارآفرینی دربانک ها و دستگاه های اجرایی استان مازندران و شهرستان بابل«زمان بر »و کسل کننده است! به طوری که بسیاری از طرح ها به همین خاطر در استان راکد مانده یا سرمایه گذاران استان دیگری رابرای کسب و کار انتخاب کرده اند.» متن کامل نامه به این قرار است:

برادر گرامی جناب آقای دکتر فلاح جلودار
 استاندارمحترم مازندران
باسلام و احترام؛

همانگونه که استحضار دارید مطابق برخی قوانین عادی و مصوبات هیات وزیران  ترکیب، تقویم و نحوه تشکیل جلسات  شوراها، مجامع و کارگروه های مختلف ملی ، استانی و شهرستانی مشخص شده و همچنین زمان بندی  ابلاغ مصوبات  نیز تعیین وتاکید شده است؛ اما متاسفانه مشاهده می شود زمان انعکاس مصوبات کارگروه ها ی استانی و شهرستانی  و مدت زمان پاسخ به استعلام ها به متقاضیان روند واستاندارد مشخصی نداشته و با تاخیر فراوان انجام می گیرد. یا هیچ نظارتی برآن نیست.

 به طور مشخص بسیاری از امور مرتبط با روندهای سرمایه گذاری و کارآفرینی دربانک ها و دستگاه های اجرایی استان مازندران و شهرستان بابل«زمان بر »و کسل کننده است! به طوری که بسیاری از طرح ها به همین خاطر در استان راکد مانده یا سرمایه گذاران استان دیگری رابرای کسب و کار انتخاب کرده اند.

علی رغم قوانین تسهیل کننده پیرامون فضای کسب و کار؛  بین دستگاه های اجرایی همکاری  و همدلی لازم وجود ندارد و دراین فرآیند طولانی ارباب رجوع سرگردان و بی انگیزه می شود، حال آن که استان با رکود اقتصادی وبحران بیکاری مواجه هست و به دلیل فقدان سرمایه گذاری از قافله توسعه نسبت به سایر استان ها عقب مانده ایم.

 با این شرایط کندی روندهای سرمایه گذاری و رخوت سیستم اداری خود مصیبت دیگری در مازندران است که نگرانی موکلانم را دوچندان نموده است.

همدلی و هم زبانی دولت و ملت ایجاب می نماید وفق سیاست های کلی « نظام تحول اداری» ترتیبی اتخاذ شود تا ضمن پایش واستاندارد سازی روند بررسی استعلام ها، زمان پاسخگویی نیز به حداقل ممکن کاهش یابد و مدیران محترم نسبت به امور سرمایه گذاران وکارآفرینان  دغدغه بیشتری بخرج دهند.

موجب امتنان خواهد این جانب را از روند و نتیجه اقدامات بعمل آمده مطلع فرمایند.

حسین نیازآذری

 

 


 • حامی سابق آقای نیازآذری و نادم فعلیپاسخ به این دیدگاه 8 0
  جمعه 25 ارديبهشت 1394-0:9

  ایتکه ناهماهنگی بین دستگاهها ی اداری وجود دارد شکی نیست اینکه در بین ادارات کسی دلش به حال کارش و مردم نمی سوزد شکی نیست شاید آقای نماینده هم از همین سنخ است چون تا این حد دقیق شدن نشان از همدرد بودن است اما سوال اینجاست که آیا همین یکسال اخیر این اتفاق افتاده است یا این فرهنگ میراث هشت سال غارتگری بیت المال و بی تدبیری دولت اصولگرای احمدی نژاد و مجلس اصولگراتر است. آقای نماینده شما که اینهمه ناهماهنگی و اختلاس های و ناتوانی ها را می دیدید چرا صدایتان در نمی آمد می ترسیدید یا می پسندیدید. حتما دلیلی دارد که شما نماینده مجلس به خود اجاز می دهید که به دولت منتخب قاطبه ملت بتازید تا کسی نتواند چشم پوشی ها و نابلد بودن شماها را ببیند .
  بهتر است رسانه مازند نومه ضمن انتقاد وارده به استاندار فعلی از کلیت دولت تدبیر و امید دفاع کند و آنچه همین نمایندگان بر سر این مردم آورده اند تا دولت تدبیر و امید را زمین گیر کنند به مردم بگویید.
  بگویید که استاندار اگر اشتباهی ازآب در آمد به خاطر باج دادن به نمایندگانی است که باید پاسخگوی رفتارشان در دولت اصولگرای احمدی نژاد باشند البته مردم پاسخ دندانشکن در روز انتخابات به این فرصت طلبان خواهند داد.

  • پنجشنبه 24 ارديبهشت 1394-12:52

   کل نمایندگان فعلی بایدعوض بشن،فقط به فکرمنافع خودشان وبستگان هستن،توفامیلاشون بیکارندارن،انتخابات باید برمبنای عملکردباشه

   • چهارشنبه 23 ارديبهشت 1394-21:50

    اقای صادقی رسالت خبرنگاری اینه صادق باشی نه اینکه هر نظری که خودت دوست داشتی بذاری...نیاز همه فک و فامیلش رو جابجا کرده حالا موقع انتخابات فیلش یاد هندوستان کرده....حالا دنبال رای میگرده؟؟؟؟؟اگه مثل فامیلی خودت صادق هستی بذار لطفا

    • چهارشنبه 23 ارديبهشت 1394-20:4

     ضعف مدیریتی ربیع فلاح ودخالتهای بی حد ومرز نمایندگان مجلس ونیز حضور مشاورین بازنشسته ورانده شده درکنار استاندار و محدودیت افق دید مقام ارشد استان و عدم وجود برنامه ریزی منسجم آینده نا خوشایندی برای مازندران رقم خواهد زد .

     • خود کرده را تدبیر چیست؟پاسخ به این دیدگاه 4 4
      چهارشنبه 23 ارديبهشت 1394-6:39

      حاج حسین عزیز سوالاتی به ذهن متبادر شد که نفس پرسشگر فضول را به تقلا برای داستن وادار می کند.
      1- پس از سالها گذر از دوران نمایندگی و بی تحرکی و فشل بودن امروز در آستانه ورود به مراحل رقابت فیل شما یاد هندوستان کرده و تازه متوجه شدید مردم یا سرمایه گذاران (شاید سرمایه گذاران فرضی و ذهنی) از این نظام بوروکراتیک و پر معطلی چه می کشند.
      2- تحمیل استاندار با این خصوصیت و ناتوانی هایی که دارد و به زور تبلیغات و تهدیدات ایشان را قوی جلوه دادن توسط مویدانی در کسوت نمایندگی بخصوص ترجیح همشهری گرایی بر منافع مردم مازندران صورت گرفت که قطعاً جنابعالی و برخی از وابستگان خانوادگی جمله ای از آنها بودید و هنوز هم هستید و به جای هدف گرفتن نقطه ضعف اصلی استان با این نامه ذهن مردم را از مشکل اصلی منحرف و به دیگران فرضی در نظام مدیریتی استان معطوف می کنید.
      3- استیلای رانت و رابطه در کارکرد استاندار امر تازه ای نیست که جنابعالی و امثالهم از ترس ریزش آراء و بروز سختی ها در کسب رای به التماس افتاده و مقصر را از چهره مشهود و راس تقصیر به سمت چهره های درجه دوم و سوم منحرف می فرمایید.
      4- کسوت نمایندگی شما برای کل کشور معتبر است و منافع کل استان به انضمام شهرستان عزیز و پر غرور بابل باید در نامه شما هدفگذاری می شد که متاسفانه تعفن تعصب شهرستان گرایی مشام انسان را آزار می دهد و شما را در حلقه تنگ نظری و محدود بینی گرفتار کرده است.
      5- حاج حسین عزیز دلهای پر دردی از کارکرد نامطلوب و بعضاً خیانت بار یا تنگ نظرانه تیم مدیریتی حاکم بر استان وجود دارد که تحمیل مدیران ناتوان و هوچیگر و خانه نشین کردن مدیران توانمند و بی اعتنایی به گره گشایان روزهای سخت وضعیت سیاه و تیره ای را به شرایط مدیریت در استان داده است که حکومت رانت خواران در استان را تشدید کرده است. اگر مدعی شرایطی غیر از این هستید دینمدارانه با استدلال بفرمایید تا از نظرات شما استفاده شود.
      6- برخلاف هوچی گری های کلی نمایندگان در امر استفاده از پول های کثیف در ستادهای نمایندگان و سایر کاندیداها که نمی دانم شما جزئی از آنها بودید یا خیر، به عرضتان می رسانم به عنوان یک شاهد زنده با تلخکامی تمام گواهی می دهم که متاسفانه این امر مقرون واقعیت است و حتی روش های کثیف تبلیغاتی و استفاده از عناصر آلوده و آزاد سازی روابط نامشروع در ستادها و رها سازی دینمداری و اتخاذ روش های بی خیالیسم در ستادهای بسیاری از مدعیان دین و دیانت و متشرعین نیز حاکمیت داشته است. اولین و بزرگترین مشکل همین بود که به نام شرع و دین و به نام اصولگرایی و اصلاح طلبی از امکانات دولتی و یا از رانت و نفوذ وعده ها و وعیدهای همان سرمایه گذارانی که الآن امثال جنابعالی سنگ آنها را به سینه می زنید و معطلی آنها را بر نمی تابید استفاده شده است تا رقبای مظلوم تر از نظر ریخت و پاش های مالی عقب بیفتند.
      7- حاج حسین عزیز و همکاران نازنین مجلس نشین منهای هوچیگری های معمول و مرسوم بفرمایید مجلس بر آمده از رانت و تبلیغات کثیف با استفاده از پولهای کثیف چگونه می تواند خدمتگزار مردم شریف و خاندان گرانقدر شهدا باشد که شما هم خوشبختانه جزئی از این خاندان با افتخار هستید و از این بابت بر همه کاندیداهای مطرح شهرستان خود شرافت و ارجحیت دارید و رانت بازان و نفوذ بازان حرفه ای که متاسفانه در بابل حاکمیت پیدا کردند و استان را نیز آلوده این رابطه بازی ها نموده اند، نا اهلانی هستند که در مکان غصبی ادای نماز خواندن را در می آورند. شما را به خون شهدا از این ارزش ها به درستی دفاع کنید و با پدیده های کثیف و رانت خواری و سوء مدیریت و سست کرداری همراهی نکنید که عزت و شرف انسان قابلیت معامله با ظاهر سازی های مرتبط با سودجویی ها نیست. ما با کارکردهای سوء خود مشوق حاکمیت تملق در روابط اجتماعی مازندران شدیم و بلایی بر سر مازندرانی که اینهمه سنگ دوست داشتن آن را بر سینه می زنیم آوردیم که نگو و نپرس

      • سه شنبه 22 ارديبهشت 1394-22:33

       افای نیازشمارابخدا سکوت کنیدخیلی بهتراست اخه برادرعزیزفرمانداری که شماخیلی تلاش کردیدکه برسرکاربیاید این جوری از اب درامد تا2شب درجلسه خصوصی انتخاباتی احمدی نژادشرکت می کند بازدلت می خواست هماهنگی ایجادشود!!!!

       • پنجشنبه 24 ارديبهشت 1394-9:8

        برعکس شما من فکر می کنم نقطه ی قوت بابل فرماندارشه.

       • خلیل کلاییپاسخ به این دیدگاه 5 2
        سه شنبه 22 ارديبهشت 1394-11:17

        دیگه واسه این نامه ها دیر شده
        ...

        • سه شنبه 22 ارديبهشت 1394-11:14

         درود بر حاج حسین نیاز

         • سه شنبه 22 ارديبهشت 1394-9:48

          آقا ایرج نیاز نباشه آقای حسین نیاز بایکوت می شه ...

          • یک شهروند بابلیپاسخ به این دیدگاه 3 2
           سه شنبه 22 ارديبهشت 1394-9:8

           آقا : بین خودت و ناصری تعامل وجود داره که از استاندار ایراد میگیری؟ من بسیار کم دیدم یکجا شما دو نماینده بابل هم نظر باشین یا متفق القول کار مفید برای بابل بکنین.همش دنبال این هستید که کاری اگر اجرا میشه بنام خودتون تمام کنید.

           • سه شنبه 22 ارديبهشت 1394-2:38

            سلام و همینطور فرماندار...ساری را اگر تغییر دهند...

            • سوادکوهیپاسخ به این دیدگاه 7 1
             دوشنبه 21 ارديبهشت 1394-21:51

             آمدی جانم بقربانت ولی حالا چرا ؟

             • دوشنبه 21 ارديبهشت 1394-21:8

              آقای نیاز آذری شما نظرتون راجب آقای پارسا چیست؟؟آینده استان با علی پارسا؟؟ایشون از قزوین رانده شده اما...

              • دوشنبه 21 ارديبهشت 1394-20:38

               اگر فرماندار ناکارآمد بابل و بخشدار مرکزی را از بابل بیرون کنید هماهنگی ایجاد می شود


               ©2013 APG.ir