تعداد بازدید: 2533

توصیه به دیگران 1

يکشنبه 21 آبان 1385-0:0

اعتراض معلمي

امام جمعه قائم شهربا اشاره به انتشار فهرست از سوي برخي تشكلهاي سياسي و مذهبي و اعلام اسامي نامزدهاي مجلس خبرگان گفت: انجام اين كار و انتشار آن در مطبوعات در اصل تبليغات پيش از موعد و خلاف قانون اساسي است.


 

حجت‌الاسلام "علي معلمي" که خود نيز نامزد انتخابات خبرگان است،گفت: تبليغات نامزدهاي مجلس خبرگان بايد پس از اعلام صلاحيت از سوي شوراي نگهبان و بيان رسمي از سوي وزارت كشور باشد.

وي ادامه داد: انتشار فهرست نامزدها پيش از زمان مقرر معنايي ندارد و تشكلهاي سياسي ، مذهبي علي‌القاعده مي‌بايست اسامي نامزدهاي مورد نظر خود را پس از اعلام شوراي نگهبان بيان نمايند.

به گفته وي تا زماني كه شوراي نگهبان به طور رسمي اسامي داوطلبان عضويت در مجلس خبرگان رهبري را به وزارت كشور اعلام نكرده است ، نبايد اسامي از سوي نهادها و شخصيتها اعلام شود كه اين از تقوا و رعايت اصل بي طرفي به دور است.

"معلمي" خاطرنشان كرد : با رعايت قانون كشور ، سعي در برگزاري انتخابي سالم داشته باشيم تا بهانه به دست دشمنان ندهيم.

وي با تاكيد برنقش دستگاه‌هاي كشور در برپايي انتخاباتي سالم و آبرومند گفت: بايد با يكپارچگي زمينه حضور پرشور مردم را در صندوقهاي آرا شاهد باشيم تا با انديشه درست افراد را انتخاب كنند.

امام جمعه قائم شهر از مردم خواست به افرادي كه داراي شرايط خبره كه در قانون اساسي اعلام شده است راي دهند.

وي تصريح كرد : در قانون اساسي افراد خبره افرادي هستند كه از نظر علميت در حد اجتهاد بوده و عدالت و تقوي را دارا هستند.    ©2013 APG.ir