تعداد بازدید: 1947

توصیه به دیگران 1

سه شنبه 28 آذر 1385-0:0

"عباس ابد"به مرخصي رفت

قديمي‌ترين زنداني كشور در زندان آمل پس از گذشت 28 سال براي نخستين بار روز گذشته به مدت يك ماه به مرخصي رفت.


دادستان آمل در اين‌باره گفت: اين تصميم با همكاري رئيس اداره زندان شهرستان آمل در شوراي طبقه زندان مطرح و اعضا در اين خصوص به اتفاق آرا موافقت كردند.


حسن ميري اظهار داشت: اين زنداني به نام عباس رفيعي كه عباس ابد معروف است از دوم آبان سال 57 تاكنون به اتهام قتل عمد و بر اساس حكم دادگاه جنايي استان در قبل از انقلاب به حبس ابد محكوم شد.
وي با بيان اين‌كه متهمان قتل‌هاي عمد به هيچ عنوان به مرخصي نمي‌روند خاطر نشان كرد: با توجه به سن زياد اين زنداني و وضعيت روحي و اخلاقي وي با مساعدت رئيس اداره زندان به وي مرخصي اعطا شد.
دادستان آمل افزود: در صورت تداوم اين امر به احتمال اين‌كه وي به مرخصي ماهانه برود نيز افزايش يافته است.


ميري درباره آزادي وي اضافه كرد: در مدت مرخصي وي دادستاني و رئيس زندان آمل زمينه‌هاي توافق را براي آزادي عباس ابد با اولياي دم مقتول انجام خواهند داد.
دادستان آمل گفت: از محل كمك‌هاي انجمن حمايت از زندانيان شهرستان يك ميليون ريال در طول مرخصي يك‌ماهه به وي كمك شد.


عباس رفيعي كه به عباس ابد معروف شد اظهار داشت: هم اكنون 70 سال سن دارم و به علت كهولت سن با ناراحتي درد مفصل و لگن پا مواجه هستم.
وي گفت: دو فرزند دختر و پسر دارم كه دخترانم نيز صاحب فرزند شده‌اند.
قديمي‌ترين زنداني كشور افزود: تاكنون براي تحمل زندان به زندان‌هاي قزل حصار، اوين، رجايي شهر، قصر تهران، ساري و آمل انتقال داده شده‌ام و در مدت 28 سال محكوميت در زندان بيش از 50 رئيس زندان جابه‌جا شدند.


وي اظهار داشت: در ايام مرخصي به خانه خواهرم كه در آمل زندگي مي‌كند مي‌روم.
رفيعي در پايان يكي از آرزوهاي ديرينه خود را آزادي از زندان و حضور در بين مردم، آشنايان و تشكيل يك زندگي آبرومند بيان كرد.(farsnews)    ©2013 APG.ir