تعداد بازدید: 5313

توصیه به دیگران 5

سه شنبه 28 مهر 1394-22:23

جابه جایی در فرمانداری کلاردشت/ چند فرماندار در آستانه تغییر

فرماندار سابق کلاردشت: حوزه سیاسی استانداری مازندران ضعف دارد

فرماندار سابق کلاردشت: رئیس جمهوری از مدیریت استان مازندران ناراضی است/ معاون سیاسی استانداری مازندران تلاش بسیاری انجام داد بنده برکنار شوم تا ترکیب فرمانداران احمدی نژادی مازندران را کامل تر کند/حوزه سیاسی استانداری مازندران ضعف هایی دارد/ نماینده منطقه نه در مراسم معارفه ام شرکت کرد و نه تودیع.


مازندنومه، سرویس سیاسی: فیروز صادق خیلی بختش در سمت فرمانداری کلاردشت بلند نبود و حدود 10 ماه که از انتصابش در این سمت گذشت، امروز تودیع شد.

ماه گذشته قرار بود عبدالجواد توحیدی جای او را بگیرد، ولی نماینده منطقه با انتصاب فردی غیر بومی مخالفت کرد و حالا ایوب صالحی با نظر مثبت قاسم احمدی لاشکی، فرماندار کلاردشت شد.

در مراسم معارفه صالحی و تودیع صادق، خیریان‌پور معاون استاندار مازندران و حسن‌نژاد مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری مازندران حضور داشتند.

ایوب صالحی اما شهردار سابق چالوس بود که مورد وثوق نماینده منطقه است.

 شنیده شده توحیدی که لیسانس ادبیات فارسی دارد و در دولت گذشته به دلیل هواداری از احمدی‌نژاد از آموزش و پرورش به وزارت کشور انتقال داده شد، قرار است از غرب به شرق استان برود و فرماندار بهشهر شود و جایگزین «نورزاد»ی که تاکنون سخت مورد حمایت نماینده شرق استان -احمدعلی مقیمی- بوده است و دو سال پس از حضور دولت جدید، او محکم پشت میزش نشسته است.

توحیدی در دولت گذشته یکی از بخشداران شهرستان شیروان بود و اکنون به عنوان کارشناس در استانداری خراسان شمالی مشغول و سفارشی یکی از مسئولان وزارت کشور است.

هم چنین شنیده شده سیف الله فرزانه که مدتی فرماندار محمودآباد بود و به خاطر کاندیداتوری برادرش برای انتخابات مجلس، از فرمانداری این  شهرستان کنار گذاشته شد، اکنون گزینه‌ای برای فرمانداری نوشهر است.

نوشهر هم از جمله شهرهایی است که فرماندار آن از حامیان دولت سابق است و علی رغم انتقادهای بی شمار، استانداری مازندران تاکنون در برابر تغییر او مقاومت کرده است؛ هر چند فرزانه هم که مورد حمایت احمد ناطق نوری است، مدیرکل دولت گذشته بود و عملکرد چندان درخشانی از او مشاهده نشده است.

*حوزه سیاسی استانداری مازندران ضعف دارد

 فرماندار سابق کلاردشت که امروز تودیع شد، چند ساعت پس از برکناری اش، در گفتگویی با ما ضمن انتقاد از حوزه سیاسی استانداری مازندران گفت: سفر رئیس جمهوری به مازندران حامل پیام های بسیاری از این حیث بود که چرا روحانی تا این حد دیر به مازندران سفر کرد. این موضوع به دلیل نارضایتی شخص رئیس جمهوری از مدیریت استان مازندران است.

صادق با بیان این که استاندار مازندران شخص بزرگ و اخلاق مداری است اما معاونت سیاسی این نهاد ضعف هایی دارد، گفت: این موضوع به خاطر اعتماد بیش از حد استاندار به این معاونت است که موجب روی کار بودن فرمانداران و مدیران احمدی نژادی در استان شده و همچنان هواداران واقعی تدبیر و امید را ناامید می کند.

صادق با اشاره به نحوه برکناری اش از سمت فرمانداری کلاردشت افزود: ساعت 8 شب به من اطلاع دادند که فردا 8 صبح مراسم تودیع و معارفه برگزار می شود. آیا این درست است که مدیری را در عرض 12 ساعت برکنار کنند؟ این روش و منش دولت گذشته است.

وی تاکید کرد: معاون سیاسی استانداری مازندران تلاش بسیاری انجام داد تا بنده برکنار شوم تا ترکیب فرمانداران احمدی نژادی مازندران را کامل تر کند.

فرماندار سابق کلاردشت همچنین با انتقاد از نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: ایشان هم در معارفه بنده و هم در تودیع حضور نداشتند. این شرکت نکردن ایشان در معارفه و تودیع فرماندار شهرستان توهین به مردم منطقه محسوب می شود.

وی با بیان اینکه قانونمداری مرا آدم بده ی ماجرا کرد، گفت: در تمامی امور سعی می کردم طبق قانون عمل کنم. همین موجب می شد تا خیلی ها از حضور من حال و روز خوشی نداشته باشند. در واقع من آرامش حیاط خلوت خیلی ها را به هم زدم. این وسط مردم هم قربانی سودجویی عده ای شدند.

صادق با اشاره به لزوم ثبات مدیریت در کشور بیان داشت: وقتی مدیری به سمت مدیریتی منصوب می شود باید فرصت داشته باشد تا ابتدا شناخت لازم را کسب کرده و برنامه های خود را اجرا کند.

وی تاکید کرد: بنده به دلیل شناختی که داشتم خیلی زود با مردم ارتباط برقرار کردم، مردم منطقه می توانند شهادت دهند که بنده تا چه حد مردمی بودم و در اتاق من به روی همه باز بود.

صادق تصریح کرد: حضور محبت آمیز خانواده های شهدا که به صورت خودجوش در مراسم تودیع بنده حضور داشتند نشان از این ارتباط عمیق با اقشار مختلف مردم است.
 • شنبه 2 آبان 1394-21:38

  تا جاییکه اطلاع حاصل شدازمدتها قبل بدلیل بررسیهای انجام شده قرار بود سرپرست فرماندار ی کلار دشت که برایش حکم فرمانداری نیز زده نشده بود جابجا شود که این اقدام اجرایی شد.فرد منصوب شده نیز انصافا نیروی با تجربه و بومی وازپرسنل وزارت کشور است.ومعاونت سیاسی از زمره بهترین و تواناترین وکارآمدترین معاونتهای سیاسی استان مازندران است که سالیان مدیدی درمناطق محرو م وجنگی صادقانه به انقلاب خدمت کرده است .من از مازند نومه واقعا تعجب میکنم مدیرش بارها درنزد خودم ودوستانم از توانایی و خوش خلقی و صداقت و...ایشان تعریف کرده بود.من واقعا از این بی ادبی شرمنده ام.

  • جمعه 1 آبان 1394-13:9

   علت عزل مدیرکل سیاسی هم عزل شتابزده و بدون هماهنگی استاندار بوده استاندار معتقد بوده برای بعد از عاشورا و تاسوعا بزاریم ولی یونسی دستور داد سریع انجام شود که مورد خشم استاندار قرار گرفتند احتمالا یونسی هم عوض بشه

   • پنجشنبه 30 مهر 1394-23:46

    بزودی معاون سیاسی استاندار عزل می شود

    • پنجشنبه 30 مهر 1394-23:44

     کاش که میشد فلاح هم بره

     • محمد ی رادپاسخ به این دیدگاه 5 1
      پنجشنبه 30 مهر 1394-16:47

      بنا به اخرین اخبار قرار شده ربیع فلاح استاندار خراسان شمالی شود ربیع فلاح که در مازندران موفق عمل کرده بزودی به خراسان شمالی و دکتر پرویزی استاندار خراسان شمالی به عنوان معاون دولت دکتر روحانی جایگزین دکتر جهانگیری خواهد شد این اخرین تصمیم دولت به علت کسالت و مشکل قلبی اقای دکتر جهانگیری بوده است

     • شهرم محمدیپاسخ به این دیدگاه 7 0
      پنجشنبه 30 مهر 1394-16:31

      واقع این اسناندار چرا اینقدر هزینه میده و خودزنی میکنه این فرماندار خوبی بود به کلاردشت در این مدت کم زحمت کشید این اقا که اومده میگن ...داره

      • محمد از کلاردشتپاسخ به این دیدگاه 7 0
       پنجشنبه 30 مهر 1394-16:29

       تنها فرماندار مازندران که کمی بوی اصلاح طلبی و تدبیر و امیدی می داد انم که رفت واقعا صادق بود اگه چاپلوس بود حتما می متند

       • پنجشنبه 30 مهر 1394-16:27

        عزیز من ...و مشکل .... اقای فرزانه که در سازمان گردشگری را حتی بچه های کوچولو هم با خبر هستند این اقا میخواد فرماندار نوشهر بشه خوش به حال نوشهری ها و چشم استاندار روشن یعنی یه ادم سالم و اصلاح طلب در اطراف اقای استاندار پید نمیشه که استاندار میره سراغ این اقایان مسیله دار

       • پنجشنبه 30 مهر 1394-15:27

        خدا پدرت را بیامرزد که حرف حساب زدی. آفرین

        • پنجشنبه 30 مهر 1394-12:37

         اقای درد داره برکناری؟؟؟شلوغ نکن برو یه گوشه بشین....شماها و عملکرد شماها باعث شده خاطر رییس جمهور محترم ازرده بشه.عملکرد شما باعث شده مردم دلسرد بشن.پس هیسسسس

         • محسن صفاریپاسخ به این دیدگاه 10 3
          پنجشنبه 30 مهر 1394-1:0

          ضمن قدردانی از زحمات دکترصادق فرماندار مردمی وپرتلاش وتاسف از عملکرد ناشایست استانداری استان مازندران

          • چهارشنبه 29 مهر 1394-23:14

           خلاصه هنوز معلوم نشد انتخاب فرمانداران با استانداری است یا نمایندگان مجلس. چرا کسی سر جای خودش نمی نشیند. این از تدبیر است یا باید همچنان با امید منتظر باشیم. والله مع الصابرین.

           • چهارشنبه 29 مهر 1394-19:58

            هیچ کس ندونه ، کلاردشتی ها خوب میدونند شما آقای صادق چه کردی با کلاردشت و ...
            پس بیخیال مصاحبه و .... باش و برو.
            یعنی همه نمیدانند و تو میدانی؟؟!!!!!!!!!
            البته که همه می دانند و تو سرت زیر برف بود.

            • چهارشنبه 29 مهر 1394-13:8

             معاون استاندار با تصمیم اشتباهش موجب برکناری فرماندار سابق بابل نیز شد.

             • امیر عباس حق نظرپاسخ به این دیدگاه
              شنبه 2 آبان 1394-21:46

              موضوع جابجایی فرماندار بابل بدلیل استفاده از ایشان در مسئولیت مهم مدیرعاملی سازمان همیاری استان بوده است یعنی ایشان ارتقا مقام پیدا کرده است.جهت اطلاع واینهمه آسمان ریسمان کردن ندارد.

             • چهارشنبه 29 مهر 1394-8:57

              صادق خدا از دهنت بشنوه. بالاخره یه آدم شجاع از مجموعه دولت پیدا شد حرف حق رو بزنه.
              معضل مازندران همین مدیریت سیاسیه که براه انداختن

              • چهارشنبه 29 مهر 1394-14:11

               به صلاح مازندران که تغییر جدی در استانداری مازندران اتفاق بیفتد ولی حیف که فایده ندارد این همه گفتن


              ©2013 APG.ir