تعداد بازدید: 3359

توصیه به دیگران 0

يکشنبه 27 تير 1395-0:25

گروه آوازی تهران همراه با دو هنرمند مازندرانی در روسیه؛

عمرانلو و گروهش سه نقره گرفتند

گروه آوازى تهران به سرپرستی «میلاد عمرانلو» موفق به كسب سه مدال نقره از نهمين دوره‌ی مسابقات جهانى گروه‌هاى كر در كشور روسيه شد/ نويد يزدانيان و علي مسيبي الاشتي دو هنرمند مازندرانی هستند که همراه با این گروه در روسیه خوش درخشیدند.


 مازندنومه، سرویس فرهنگی و هنری: گروه آوازى تهران به سرپرستی «میلاد عمرانلو» موفق به كسب سه مدال نقره از نهمين دوره‌ی مسابقات جهانى گروه‌هاى كر در كشور روسيه شد.

بر اساس این گزارش، این گروه همچنین جمعه گذشته، کنسرتی در فضای باز برگزار کرد که با استقبال بسیاری روبه‌رو شد. گروه در این اجرا قطعاتی منتخب از آنچه در فستیوال نواخته بود را به اجرا درآورد.

  گروه آوازی تهران حالا خود را آماده می‌کند تا در دوره‌ی بعدى مسابقات آفريقاى جنوبى که در سال ٢٠١٨ برگزار خواهد شد، حضور پیدا کند.

«میلاد عمرانلو» - سرپرستِ گروه- می‌گوید: «ما در نهمین فستیوال جهانی گروه‌های کر طى سه روز در سه بخش در شهر سوچی روسیه به اجرای برنامه پرداختیم. در یک سطح، گروه‌هایی بودند که در مسابقات گوناگون جهان اعتباراتی را به دست آورده و مطرح‌تر هستند که ما نیز در همین بخش به اجرای برنامه پرداختیم.»

سرپرست گروه آوازی تهران ادامه داد::‌«مسابقات از سطح بالايى برخوردار بود، با توجه به تجربيات دوره‌هاى هاى قبل، می‌توان به این مساله صحه گذاشت که سطح مسابقات بسيار بالاتر از دوره‌هاى پيشين بوده است، به خصوص اینکه فراوانى گروه‌هاى شركت كننده از كشور ميزبان كه بالغ از ١٢٠ گروه در بخش‌هاى مختلف بودند، مساله ى مهمى نيست؛ اما شايد حضور كشور چين با ٩٩ گروه كه شايد كم جمعيت‌ترين آنها ٤٠ نفر بود؛ جاى تامل فراوانى به جاى بگذارد و به همین خاطر به نظر می‌رسد قهرمانى گروه‌هاى كر چينى در بعضى شاخه‌ها  قابل پيش‌بينى بود؛ اما قهرمانى آنها در موسيقى مذهبى گاسپل تعجب همگان را برانگيخت و اين نشان از سرمايه‌گذارى فراوان كشور چين در موسيقى كرال است.»

او همچنین به این مساله اشاره کرد که اين سومين حضور گروه آوازى تهران در مسابقات جهانى گرو‌ه‌هاى كر بود و در این میان، گروه براى اولين بار در سه  شاخه‌ى جديد (موسيقى جز، موسيقى معاصر و موسيقى مذهبى بدون ساز) حضور پيدا كرد؛ در حالی که در دوره‌هاى قبل مسابقات جهانى، گروه‌هاى كر گروه آوازى تهران موفق به كسب دو مدال طلا، سه مدال نقره و يك برنز شده بودند و اين سه مدال نقره به افتخارات گروه اضافه کرد.»گروه آوازی تهران در شاخه موسیقى مذهبى آکاپلا (همراهى ساز) قطعاتی چون “Crucifxu” اثر “Antonio Lotti”، “Virga Jesse” اثر “Anton Brukner” و همچنین “Benedictio” اثر “Urmas Sisask” را به همراه”can tell the world”  اثر “Hogan Mosses” اجرا کرد، در شاخه موسیقى معاصر نیز قطعاتی چون «تو را من چشم در راهم» ساخته «امین هنرمند» و «اى یار» اثر استاد «احمد پژمان» را به همراه Daemon Irrepit Calidus اثر Georgy Urban و Anoi Pusej Dunojelio اثر Vaclovas Augustinas اجرا و در شاخه موسیقى جَز کرال نیز قطعاتی چون hen I fall in love اثر Victor Young و همچنین Mack the knife اثر Marc Blitzstein به همراه Nature Boy اثر Eden Ahbez و Disney fly medley اثر Jamey Ray را به اجرا درآورد.

خاطرنشان می کنیم دو هنرمند عضو گروه آوازی تهران اهل قائم شهر هستند. نويد يزدانيان و علي مسيبي الاشتي دو هنرمندی هستند که همراه با این گروه در روسیه خوش درخشیدند.

     ©2013 APG.ir