تعداد بازدید: 2680

توصیه به دیگران 1

چهارشنبه 25 بهمن 1385-0:0

نماز اول وقت آقای نماینده

نماينده بابل درباره بي‌‏توجهي هيات رييسه نسبت به تمديد جلسه علني ديروز مجلس‌‏هفتم و تلاقي وقت جلسه علني مجلس با اول وقت نماز ظهر تذكر داد.


علي‌‏اكبر ناصري در تذكر آيين‌‏نامه‌‏اي خود، گفت: در ماده 17 آيين‌‏نامه داخلي مجلس هيات‌‏رييسه سوگند ياد كرده است كه بدون استثنا به اجراي آيين‌‏نامه ‌‏بپردازد و اين سوگند تمام مواد آيين‌‏نامه را شامل مي‌‏شود.


وي ادامه داد: وقت و مقررات جلسات رسمي مجلس بر اساس آيين‌‏نامه مجلس بايد چنان تنظيم شود كه با اول وقت نماز تداخل نداشته باشد و در مورد جلسه ديروز كه زمان جلسه تمديد شد، بايد هيات‌‏رييسه از ابتداي صبح برنامه‌‏ها را چنان تنظيم مي‌‏كرد كه با وقت اذان تلاقي به وجود نيايد.


نماينده بابل با اشاره به اعتراض شمار ديگري از نمايندگان در خصوص مشكل مذكور، گفت: حداقل انتظار مي‌‏رفت كه رييس جلسه با لحاظ تنفس يك ربعي اجازه مي‌‏داد تا وقت نماز از دست نرود.گفتنی است ناصری چندماه پیش هم نسبت به برگزاری نماز اول وقت تذکرداده بود.


وي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: در دستور هفتگي مجلس براي دور روز سه‌‏شنبه و چهارشنبه كه جلسه علني داشتيم، حدود 65 مورد براي بررسي چاپ شده است، در حالي كه با زماني كه وجود دارد كاملا روشن است كه امكان بررسي بسياري از موارد مذكور وجود ندارد و اين اسراف و تبذير است.


محمدرضا باهنر كه رياست جلسه امروز را برعهده داشت، با وارد ندانستن تذكرات نماينده بابل، گفت: اين چه تذكراتي است كه شما مي‌‏دهيد. ما در دستورات هفتگي موارد مورد نظر را چاپ مي‌‏كنيم و تا هر كجا كه امكان پيدا كنيم، بررسي مي‌‏كنيم.


وي در خصوص تمديد جلسه ديروز و تلاقي آن با وقت نماز، گفت: در حال حاضر سه سال از عمر مجلس مي‌‏گذرد، مگر چند مرتبه ما چنين اضطراري براي تمديد داشته‌‏ايم.


باهنر افزود: رييس مجلس و هيات‌‏رييسه همواره مورد مذكور را رعايت مي‌‏كنند. در جلسه روز سه‌‏شنبه نيز به دليل اضطرار ناشي از تداوم بحث راي به وزير مجبور شديم، جلسه را با راي اكثريت نمايندگان تمديد كنيم.
وي اضافه كرد: لذا هيچ‌‏يك از تذكرات شما به هيچ عنوان وارد نيست.(ilna)    ©2013 APG.ir